Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrebare


Recommended Posts

Pun aici intrebarea mea pentru ca-i legata de bucatarie si sper sa gasesc un raspuns la ea.[flo] Nu stiu unde sa mai caut o oala cu capac din fonta teflonata, adica dn acelasi material cu ceaunele. Acuma, ca-mi trebuie si caut de zor nu gasesc, inainte imi sareau in ochi, ca erau masive si mi se pareau atat de incomode. Am incercat s-o inlocuiesc cu un vas de yena, dar nici din ala n-am gasit mare si adanc.[alcool] Dati-mi o idee ca sunt in pana si chiar am nevoie! [pup] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina "Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Miria, am vazut chiar acum vreo 2 saptamani la Auchan oale de care zici tu, cu capac. Le-am vazut intamplator, n-am cumparat,erau parca (dar nu sunt sigura) in jur de 50 de lei. Am pus mana pe una, erau f grele, pareau ok, dar nu stiu cat de bune sunt. Eu incerc sa folosesc teflonul cat mai putin si in orice situatie prefer un ceaun clasic (tocmai am aruncat unul, ca se facuse un por si acum sufar ca nu gasesc altul). _____________________ Gabi, mami de Davidush (02.09.07)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din suflet pentru raspunsuri!! Macar stiu unde sa ma orientez sa mai caut. La Ikea am fost acum o saptamana, dar am uitat sa ma uit tocmai dupa ea. Iar Auchan nu stiu pe unde vine. Poate imi ziceti tot voi.[flo] Mie imi trebuie o oala din aia pentru copt paine. Iese dementiala painea! [flo][flo][flo] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina "Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu se lipeste painea, doar ca nu se face cum trebuie nici in interior si nici crusta. Peretii aia grosi ai oalei daca sunt bine incinsi raspandesc altfel caldura si coacerea difera. Intr-o oala normala nu-i acelasi lucru, asta e clar. Am mancat si facuta in oala normala si in asta groasa. Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina "Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...