Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Femeia, egala in drepturi sau nu, cu barbatu`?!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by tora97 Eu ma aliez cu fetele ce nu vor sa fie egale cu barbatul.. nici in drepturi si nici in obligatii. Mie imi place la nebunie sa fiu femeie si sa fiu tratata ca atare, sa respect "canoanele" pe care le impune statutul de femeie...[:D]
mie mi se pare ca se confunda egalitatea in drepturi cu bunele maniere; voi fi intotdeuna recunoscatoare celor care s-au luptat pentru dreturile femelor (dreptul la vot, dreptul al munca, dreptul la alegere libera, dreptul la studiu); datorita lor astazi dc vreau sa fiu casnica sunt, dc vreu sa lucrez pot; dc vreu sa fac facultate nu ma opreste nimeni si exempele pot continua... si nu au absolut nici legatura cu faptul ca de 1 martie primesc un martisor, ca sotul imi da mana cand cobor din masina sau cara el plasele mai grele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Drepturile omului arata ca toti suntem egali indiferent de sex, nationalitate, religie etc.. Deci femeia = cu barbatul...la inceputuri, ca pe urma au ei grija sa nu mai fie asa... [flo]Mariaanna, mami de[bonjovi] Alex nazdravan [;)] [url="http://deleanumariana.spaces.live.com/photos/cns!30D0D4B13929D0D5!123/"]câteva poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112729"] Povestea nasterii lui Alex,povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...