Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna tuturor. Nu am timp prea mult sa expun povestea mea, fiindca se mai agita puiul meu pe langa mine, dar incerc in mare sa ma descarc. Sunt casatorita de 5 ani si am un baietel de 2 si...sunt nefericita.Pe plan financiar ne merge bine, muncim si facem bani, am o casa frumoasa...adica din punct de vedere material e totul ok!Copilul nostru e minunat si il iubim enorm. In mod normal nu as avea de ce sa comentez (cel putin asa ar zice mama si alte persoane de varsta ei), dar nu ma simt iubita. Nu avem relatii intime decat la nu stiu cate luni, nu simtim nevoia, nu ma mai simt atrasa de el si cred ca nici invers. De-a lungul timpului m-a instrainat de el, nu e afectuos, il enerva afectiunea mea "exagerata", este un om care pleaca mult de acasa (si acum de-abia astept sa plece, daca pana acum il innebuneam ca mi-e dor de el...dar el se amuza sau imi zicea ca trebuie sa ma obisnuiesc ca asta e viata lui). Stiu ca suna ca si cum dau vina doar pe el si eu ma infatisez nevinovata, dar sincer asa simt. Nu sunt subiectiva, el nu m-a lasat sa-l iubesc asa cum stiu eu si cum imi place la randul meu sa fiu iubita si acum il simt la km distanta. Nu este gelos deloc (la inceput mi-a placut ca ma simteam libera, dar acum ma simt complet neiubita), pot sa fac ce doresc si nu ii pasa. Va marturisesc aici ca ma simt goala pe dinauntru si tot eu ma simt vinovata ca am o familie "perfecta" (in viziunea altora), dar eu nu sunt fericita. Chiar am inceput sa ma gandesc sa-mi caut fericirea in alta parte, ceea ce niciodata nu a facut parte din firea mea. Nu stiu ce sa mai fac, am povestit cu el de m-am plictisit, oricum simt ca nu rezolvam nimic. Sunt asa de suparata...mi-e frica de un divort, nu cred ca m-as descurca sa cresc un copil singura si mi-e frica de statutul de "divortata cu copil", mai ales ca in viziunea tuturor el este un tip excelent cu o gramada de calitati, iar eu nu mai am incredere in mine deloc, mi se pare ca sunt o acritura neiubita si nu mai sunt in stare nici sa rad din suflet. Clar as fi renegata cercurilor de prieteni, neamurilor...tuturor. Nu stiu daca am povestit suficient cat sa va dati seama, nici nu caut rezolvarea problemei mele la altii, dar am simtit nevoia sa ma descarc. Multumesc ca m-ati "ascultat". Mary
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dar el a fost tot timpul asa distant sau la inceput a fost mai fierbinte, si s-a racit pe parcurs? Alta intrebare: tu lucrezi sau stai acasa cu copilul? Acum imi dau cu presupunerea: poate el e mai distant asa din firea lui. Poate e stresat, obosit si fara chef. Poate chiar te iubeste si nu stie cum sa-ti arate. Poate are amanta. Poate esti si tu obosita, si uite, nu suntem la fel. Barbatul obosit are nevoie de liniste si pace, ancare si eventual o bere. Femeia obosita are nevoie doar de o imbratisare, si sa se simta iubita. (barbatul isi rezolva nevoile intr-o partida de 2-3 minute si adoarme, iar noi ne simtim frustrate si nesatisfacute, mai ales psihic) Daca nu lucrezi, poate te simti inutila si astepti de la el ceva in plus. In orice caz, in locul tau eu l-as trimite pe bb la bunici, si l-as lua pe om intr-o excursie. Doar noi doi, sa fim departe de munci, stres, oras. Sa nu uiti acasa lenjeria dantelata, lumanari cu diferite arome, etc...[il] Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://www.dropshots.com/kincses#"]poze noi[/url] [url="http://www.dropshots.com/kincses1#"]poze si mai noi[/url] Povestea nasterii: [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121877"] Lili [/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121907"] Robert [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Serviciul principal-cel de profesoara- nu l-am inceput inca, numai in septembrie, dar lucrez la firma noastra de organizari evenimente...cot la cot cu el.Nu pot sa spun ca ma simt inutila, am enorm de lucru, eu fac aranjamentele florale, buchetele de mireasa etc. Desi pana sa ma apuc de asta (cam de un an) imi reprosa ca eu nu castig nimic, numai banii ...COPILULUI. Nu a fost niciodata "fierbinte", a fost putin mai afectuos si cam atat.Dar acum nici asta. Si sincer nu simt nevoia de romantisme cu el, asta ma sperie ca nici eu nu mai simt nevoia. :(( Mary
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...chestia cu fericirea...nu te supara pe mine, nu iti stiu varsta,dar nu astepta sa te faca un barbat fericita...ei iti aduc in general nefericirea...iar dragostea romantica si pasiunea nu tin un veac...depinde de nevoile tale personale,depinde ce astepti de la viata ca femeie,depinde daca viata profesionala te multumeste, depinde daca maternitatea te-ar implini,depinde daca iti place viata constanta sau viata independenta. Iubirea patimasa nu e decat in perioda de "imperechere", apoi se transforma, la fiecare in altceva. Altii iti apreciaza casnicia din prisma lor,din compromisurile lor si prin prisma varstei lor. Oricum, poti cauta fericirea o viata fara sa o gasesti, dar intre timp ti se consuma viata de pomana. Sunt etape si etape, trebuie sa ai rabdare sa imbatranesti. Dar cum vezi nu iti ofer o perspectiva prea optimista.Dar sunt convinsa ca te vor remonta alte fete mai optimiste si mai tinere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, nu te vad bine. Am mai multe solutii: sa mergi la psiholog sa incerci sa afli ce se intimpla cu tine (in caz ca e vina ta). Poate v-ati plictisit unul de altul, poate are pe alta. Sa incerci sa stai de vorba sincer cu el depre asta. Sa incercati terapie de cuplu. Cu riscul de a-mi atrage rosii ... sa-ti iei un amant
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca ceva nu e in ordine...cu amandoi...nu e normal ca dupa 5 ani de casatorie sa nu mai faceti dragoste numai la cateva luni...Eu sunt casatorita de 3 ani si de aproape 11 suntem impreuna...si nu se intampla asa ceva,chiar daca el lucreaza foarte mult si vine tarziu acasa.Doar in perioada sarcinii,vreo 3 luni nu am facut nimica pentru ca nu mai simteam nevoia,lui parca ii era cumva...stiti bancu ala..[:D]...dar dupa ce am nascut totul a revenit la normal. E clar ca relatia dintre voi s-a racit foarte mult,fiecare om are nevoile lui,poate primeste din alta parte...nu stiu ce sa zic...o femeie mai rezista fara,dar un barbat...Sa dea Domnul sa nu fie asa cum spun eu...Totusi sunteti tineri,daca acum sunteti asa,ce ve-ti face la 50 de ani??? Ramonel,mami de [bibe] Bea(08.11.2007) [url="http://community.webshots.com/user/ramonella"]Poze[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large"]Montaj[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120153"]Asa s-a nascut Bea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...