Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Originally posted by dulcetica
La firma sinteti impreuna,acasa impreuna...e satul ca de mere padurete.Totusi astea fiind datele problemei,nu vad cind ar putea sa aiba o escapada.Alea care vin au intentia sa se marite d,eci nu sint cu ochii pe altii... dulcetica
Nu faptul ca lucreaza impreuna e cauza pb lor. Din contra, e bine sa lucrezi impreuna, duce la sudarea legaturii, nicidecum la saturatie. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa aiba si program separat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

April,nu cred ca-i bine!Oamenii trebuie sa mai interactioneze si cu altii.E monoton sa vezi aceeasi figura 24 din 24.Realizezi ca nu mai au subiecte de conversatie la un moment dat?Daca o relatie merge deja prost,posibilitatea de a o eroda mai tare este sa stai nas in nas tot timpul.Variatie ,asta-i trebuie unui om plictisit.Daca are o zi buna sau proasta,in final vine acasa unde e altceva...si surpriza,tot Dama de pica de la firma.Parca-ti vine sa te duci sa mai vezi si alte chipuri.E reciproc valabil! Bine asta-i parerea mea!Mai sint si exceptii unde functioneaza pozitiv,insa nu cred ca pe termen lung. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Nu faptul ca lucreaza impreuna e cauza pb lor. Din contra, e bine sa lucrezi impreuna, duce la sudarea legaturii, nicidecum la saturatie. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa aiba si program separat." Parerea mea este ca strica foarte mult lucrul impreuna. Prin asta am trecut si eu, asa ca as putea spune ca vorbesc din experienta proprie. Faptul ca am lucrat impreuna nu a facut altceva decat sa aduca multiple conflicte in viata de cuplu. Pentru ca, odata ce la locul de munca apar discutii mai mult sau mai putin aprinse... cred ca este destul de greu sa ajungi acasa si sa devii partenerul atent si iubitor si deconectat... Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sotul tau ce parere are de situatia asta? aici vei primi multe sfaturi, dar fiecare va fi dat prin prisma experientelor personale. n-o sa poti gasi ceva aplicabil la tine. oricit ar parea de descurajator, solutia tot in tine si in voi doi va trebui s-o gasiti. oricum, si cele mai fierbinti cupluri se mai racesc cu vremea, asa ca daca el a fost caldicel e o evolutie naturala sa se raceasca. e si un cerc vicios - tu esti blazata si nemultumita, el o fi la fel, nici unul nu face ceva sa schimbe situatia, asteapta de la celalalt si ... tot asa. iar motivele pentru care nu vrei sa divortezi nu mi se par suficiente. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Bebe Beca
"Nu faptul ca lucreaza impreuna e cauza pb lor. Din contra, e bine sa lucrezi impreuna, duce la sudarea legaturii, nicidecum la saturatie. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa aiba si program separat." Parerea mea este ca strica foarte mult lucrul impreuna. Prin asta am trecut si eu, asa ca as putea spune ca vorbesc din experienta proprie. Faptul ca am lucrat impreuna nu a facut altceva decat sa aduca multiple conflicte in viata de cuplu. Pentru ca, odata ce la locul de munca apar discutii mai mult sau mai putin aprinse... cred ca este destul de greu sa ajungi acasa si sa devii partenerul atent si iubitor si deconectat... Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
depinde de oameni, depinde de cuplu... au mei au lucrat 30 de ani impreuna si au fost un cuplu f solid (tata nu mai e acum in viata) eu si sotul lucram de 2 ani impreuna si eu zic ca ne-a intarit mai mult relatia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Bebe Beca
"Nu faptul ca lucreaza impreuna e cauza pb lor. Din contra, e bine sa lucrezi impreuna, duce la sudarea legaturii, nicidecum la saturatie. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa aiba si program separat." Parerea mea este ca strica foarte mult lucrul impreuna. Prin asta am trecut si eu, asa ca as putea spune ca vorbesc din experienta proprie. Faptul ca am lucrat impreuna nu a facut altceva decat sa aduca multiple conflicte in viata de cuplu. Pentru ca, odata ce la locul de munca apar discutii mai mult sau mai putin aprinse... cred ca este destul de greu sa ajungi acasa si sa devii partenerul atent si iubitor si deconectat... Ioana si [zana] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca http://community.webshots.com/user/bebeca2004
Si eu vorbesc tot din proprie experienta (13 ani de cand lucram impreuna + 5 ani de facultate in acelasi an) si iti spun ca noua ne-a prins bine acest lucru. Si noi dezbatem de multe ori acasa pb de la serviciu si chiar daca vedem diferit unele aspecte nu inseamna ca ne afecteaza negativ relatia. Si avem fiecare si timp liber. Nu inseamna ca suntem 24 din 24 impreuna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Nu zic ca ar fi cazul insa uneori, din cauza acestei indiferente, din cauza nefericirii resimtite o perioada mai lunga poti sa ajungi sa faci lucruri pe care niciodata nu-ti imaginai ca le vei face...ca de exemplu sa inseli..si nu de dragul unei partide de amor ci pentru ca persoana intalnita este chiar asa cum ti-ai dori tu...Numai ca, acasa sunt sotul (acest sot neatent, mai rece, etc) si copilul..si daca prinzi intr-o schema ca asta..este foarte greu sa iesi ok. Ca alegi sa ramai cu sotul, ca alegi sa ramai cu celalalt..pentru tine poate fi dureros in ambele situatii..Mai sanatos mi se pare sa incerci tot ce se poate ca relatia sa mearga..si, daca nu si nu..atunci sa accepti acest lucru si sa mergi mai departe..dar la un moment dat sa te decizi: ce vrei tu de la viata pentru tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum sa vin si eu si sa-mi dau cu presupusul ... Em zisesi ca nu era prea activ nici inainte ... Bun! Erai multumita? Erai ca nu statei 5 ani! Sa-ti spun ca nu exista ca in filme tot un pupi-pupi si o [xinpat]continua ar trebui sa sti deja! Important este sa intelegi ca intradevar cu varsta dorinta mai scade in cazul sexului doar daca - si ainci intra DACA - nu schimbi ceva (stat maimult departe unul de altul si asta inteteste dorinta in cazul cuplurilor serioase, schimbi culoara parului ca ti s-a parut ca lui ii place nu stiu ce de la nu stiu ce reclama, cumperi o lenjerie mai ochioasa si defilezi u ea si alte artificii de genul asta). Eu cred ca nu te insala doar ca este obosit de tata munca ca in ziua de azi omanii se gnadesc decta cum sa faca banul ca sa mentina standardul, mai cred ca si tu din cauza copilului si al acluiasi focus - monetaria si munca - nu te uiti prea atent prin vitrine s acumperi ceva care sa-l lase cu respiratia taiata si daca cand va intoarceti de pe unde va intoarceti va mai ia si copilul de noi si se face 11-12 cand va bagati la pat bine inteles ca este in loc de cum spune cineva 'lana in lana' este 'fund in fund si noapte buna!'. Deci, pune mana si du copilul undeva, ia-ti o bona si pe timpul noptii daca parintii nu va pot ajuta, ducetiva undeva pentru cateva zile sa reinnodati ce a fost candva daca nu sa accentuati ce simtiti si sa va manifestati liber. Mergeti la o cina romantica dar planuieste tu ca se pare ca nu este unul care sa faca el asta. Fi tu trtorul! Nu strica o casnicie buna doar ca nu mai simti furnicatura pe sira spinarii fara efort. Ma bine fa efortul si poate o simti iar! Mult succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...