Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sotii de militari plecati in misuni


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by filofteia Ralnied1 [pup] nu aveti ce face.
Da, stiu ca nu avem ce face noi si nici nu-l putem opri, orice motiv am invoca, daca el vrea sa plece. [url="http://www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1"]Poze recente[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ralnied1"]Foto Ralu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

d-zeu mi-a ascultat rugaciunile si a facut posibil k sotul meu sa nu mai plece in vara in misune...Cel putin pentru moment sunt foarte fericita...Sper k niciodata sa nu mai trec prin asa ceva, desi atat timp cat va fi militar si va fi in unitatea aceasta, care este operativa, ma voi confrunta cu astfel de situatii E cumplit ce se intampla in teatrele de operatii, e cumpilt cat de multi oameni mor nevinovati.... Am plans k si cum imi era apropiat la aflarea vestii ca inca un roman a murit in afganistan. Ironia sortii este ca il cunosc din copilarie pe cel care este ranit acum si se afla in acelasi tab cu cel decedat....nu-mi venea sa cred... Sunt cumplite astfel de vesti, chiar daca pentru majoritatea dintre noi ei sunt niste straini, sau niste mercenari de fapt... Sper din tot sufletul sa se opreasca odata acest macel... Madalina[gravi]32[fetita] +Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu va lasati sotii sa plece in razboi.Interesati-va , informati-va bine al cui e acest razboi, care e miza si cine are de cartigat.Noi suntem biete papusi cu sfori.Sotii ,fratii mor pentru o cauza care nu ne avantajeaza si nu ne apartine.Am vazut la tvr international chiar azi o scena jalnica cu " fortele de ordine " simuland o reducere la tacere a unor grupuri antirazboi care protesta in fata Parlamentului si chipurile sabotau summitul NATO.Oameni purtand pancarde " no war" erau impisi cu arme si batuti.De cand pe lumea asta " no war" e intampinat cu pumnul in gura.Valorile s-au rasturnat exact pe dos ,lumea in nebunia ei nu mai judeca,intrarea in NATO a luat mintile tuturor si de dragul de a fi langa cei puternici se trece peste toate inclusiv peste crima.Sper sa va deschideti mintea si sa va dati seama ce este de fapt in spatele acestui razboi.Americanii vor hali copanul si vor arunca osul in Ro sa-l roadem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Nu va lasati sotii sa plece in razboi.Interesati-va , informati-va bine al cui e acest razboi, care e miza si cine are de cartigat.Noi suntem biete papusi cu sfori.Sotii ,fratii mor pentru o cauza care nu ne avantajeaza si nu ne apartine.
ai perfecta dreptate...Eu lupt de 5 ani... cu un scor de 2-1 in favoarea mea...dar simt k nu voi mai rezista mult.Am reusit sa-l fac sa se razndeasca de 2 ori pana acum... Si ei stiu al cui este razboiul, dar totusi aleg sa plece..Deocamdata , oficial nu-i obliga nimeni , e alegerea lor...se pleaca pe baza unui raport personal... Pentru unii banii sunt mai importanti decat viatza sau familia, pentru altii setea de glorie... Parerea mea e nu sunt decat niste mercenari, nu eroi.... Eu nu le inteleg absolut deloc rationamentul... Madalina[gravi]32[fetita] +Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...