Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tulcence (3)


Recommended Posts

Buna fetele .In primul rand vreau sa va multumesc ca ti fost alaturi de mine fiecare cu un sfat util.[pup] Celor care ati fost plecate va urez bun venit acasa .Ma bucur ca v-ati simit bine . Noi am facut noapte alba .Pana la 1 dimineata am stat eu pe urma de la 1 dimineata a stat sotul si tot asa am tinut-o toata noaptea.[q][q][q][bang][bang] Am incercat toate variantele posibile si .....NIMIC , nu se oprea din plans sub nici o forma . Eu pentru colici ii dau : ceai de colici si picaturi SabSimplex, i-am pus si sursa de caldura , cam din toata variantele am incercat .Asta este defilam inainte ca nu avem ce face.Va pup Am sa revin mai tarziu . danybv Mamy de [bb] Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006) [url="http://good-times.webshots.com/album/562196136LgzHLl?vhost=good-times"]Poze Maria[/URL] [url="http://good-times.webshots.com/album/561809247qPOxfx"]Andrei cu familia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dany, colicii incep cica de pe la 1 luna -1 luna jumate. Deci ati intrat in randul lumii. Nici Albert ( ca si Maya) n-a avut colici, si a dormit toata noaptea mereu. Insa mai plangea cateodata ziua si-i dadeam cu foenul pe burtica sau ii dadeam debridat.Imi pare rau ca nu va puteti odihni, dar trece...cam pe la 4 luni[:D] gabi, mamica lui[baietel]-Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat! Mai poti sa bei tu ceai de fenicul, chimen si anason-dispar gazele si stimuleaza la tine lactatia. Le gasesti toate intr-un ceai-se cheama ceai pt stimularea lactatiei, sau le poti lua separat. Si alta varianta ar fi sa folosesti biberoane cu tetina avent, care nu lasa sa intre aer, deci reduce riscul de aparitie a colocilor ( scrie pe ambalaj tetine). Mult succes gabi, mamica lui[baietel]-Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele... In sfarsit am ajuns si noi acasa. Am vazut ca danybv are probleme cu colicile. Uf.. Maria, Maria.... mamica draga sa stii ca stiu exact prin ce treci... Al meu urla cat il tinea gurita. Mai ales noaptea...au fost cateva luni bune ---- pana pe la 4luni jumate. Am incercat si eu prima data cu sab simplex... dar parce i le dadeam degeaba. Apoi am incercat cu ceai de colici de la farmacie(sunt 12 pliculete in cutie) si inainte de culcare ii dadeam un pliculet. In timpul noptii ii mai dadeam unul.. si asa au trecut noptile,....Intr-un tarziu am auzit la o verisoara a mea de siropul "GRIEP BABY WATER" CARE A FOST FOARTE BUN. Deci cu siropul acesta, care costa in jur de 10 lei l-am tinut. Incearca si pe acesta. Eu am baut ceai de anason simplu(nu e chiar asa de bun la gust dar pentru bebe, l-am baut ca sa nu-l mai vad ca plange). Vreau sa aud vesti bune de la voi... In rest... la barlad a fost foatre frumos. bucuria lui Teo! S-a jucat cu matusile si unchii lui. Din partea mea are 4 matusi si 2 unchi. Si cu bunicii bineinteles. Cea mai mica matusica e in clasa a 6-a si cea mai mare e ultimul an la Facultatea de chimie-fizica Bucuresti. ceilalti sunt la mijloc. Vestea rea este ca tuseste acum. Nu are scurgeri nazale nici febra...numai tuseste. Ii dau acum "Ambroxol"picaturi si sirop de Patlagina cu propolis. Sa speram ca o sa treaca. O sa facem si o vizita la doamna doctor maine dupa amiaza sa vedem ce ne spune. Va doresc toate cele bune si sa auzim de bine.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet tuturor fetelor care mi-ati sarit in ajutor cu un sfat sa stiti ca eu am citit ce ati scris fiecare in parte si de la fiecare am invatat cate ceva .VA MULTUMESC !!![pup][flo] Azi nu am mai pus-o pe Maria la san de frica sa nu inceapa iara si vad ca zi a fost tare linistita exact cum este ea in fiecare zi si acum cand va scriu ea doarme linistita .Am reusit si am dormit si eu azi 2 ore si cat de cat mi-am mai revenit eram tare buimaca de cap .Deci aseara i-am dat si ceai , picaturi pt colici , am leganat-o , i-am cantat , am masat-o pe burtica ...asta am facut eu si rezulatul a fost zero, l-am pus si pe taty sa-i spuna o rugaciune , a stropit-o cu aghiazma , a inceput sa-i cante si ce credeti ca asa cat de cat a reusit el s-o adoarma.Asta a fost cea mai grea noapte , desi a mai avut crize de colici reuseam s-o potolesc dar aseara cine stie ce a mai avut ea in afara de colici poate a mai avut ceva care noi nu avem cum sa stim. Ma bucur mult pentru voi ca ati petrecut sfarsitul de saptamana in mod placut . GabiuLa multe luni lui bebe Albert-Mihai sa fie sanatos si sa bucure intreaga viata lui mama si lui tata.[flo] Mirell@ am sa incerc sa cumpar si eu picaturile si sa-i dau sa vad cum reactioneaza. Eu beau ceai pentru stimularea lactatiei , mi-am luat de la Plafar.Se zice ca la primul copil pot aparea colici sau la mama sau la cel de-al doilea copil .Eu la Andrei n-am avut probleme ,el nu a avut colici si nici eu . danybv Mamy de [bb] Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006) [url="http://good-times.webshots.com/album/562196136LgzHLl?vhost=good-times"]Poze Maria[/URL] [url="http://good-times.webshots.com/album/561809247qPOxfx"]Andrei cu familia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabiu multumesc din suflet , sa dea Dumnezeu sa fie ei sanatosi si noi sa avem putere sa-i crestem.Abia astept sa vina ziua in care sa iesim afara si sa ne cunoastem . danybv Mamy de [bb] Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006) [url="http://good-times.webshots.com/album/562196136LgzHLl?vhost=good-times"]Poze Maria[/URL] [url="http://good-times.webshots.com/album/561809247qPOxfx"]Andrei cu familia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unde sunteti mai fetelor astazi? eu deabia am venit si pe aici e pustiu. dani nu stiu ce sfat sa-ti dau ca n-am bebe si nu ma pricep deloc la copii(nu stiu ce-o sa ma fac cand o sa vina bebe) dar sper sa treaca repede aceasta perioada si ca momentele frumoase sa compenseze noptile nedormite. pupici de la mine! ce ma bucur ptr voi cele care aveti copii mici, stati acasa cu ei, aveti timp de plimbari, de iesiri la munte si sunteti atat de fericite! eu am racit, exact astazi cand vine flo din cursa eu sunt racita... sarbatoriti valentine's day? cum? ce planuri aveti? ce cadouri luati sotilor? silvi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.Noi iar am avut noapte alba se pare ca pana la 4 luni nu vom scapa de colici.In afara de colici nu avem nimic , suntem bine . silvi8 si eu sper sa scap cat mai repde peste aceste probleme.O sa vina si la tine timpul cand o sa ai un [bebic] si atunci vei fi foarte fericita si ai sa stii prin ce etape trecem noi cu ei.Imi pare rau pentru tine ca ai racit.[pup][flo] noi nu tinem Valentine`s day , eu cu sotul meu tinem Dragobetele -sarbatoarea romaneasca . Pup toate fetele [pup] danybv Mamy de [bb] Maria (11 Ianuarie 2008 ) si [bonjovi]Andrei (21 Martie 2006) [url="http://good-times.webshots.com/album/562196136LgzHLl?vhost=good-times"]Poze Maria[/URL] [url="http://good-times.webshots.com/album/561809247qPOxfx"]Andrei cu familia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut silvi, imi pare rau ca ai racit, sa te faci bine repejor. Ar trebui sa-i iau ceva sotului dar nu cred ca pot sa ies din casa intrucat el lucreaza zilele astea si cu Albert nu cred ca mai ies pana joi cand plecam. Asa ca valentine's day o sa ne prinda pe drumul spre munte, deci un cadou frumos pt amandoi[:D] (Doamne ajuta sa fie bine si la dus si la intors) danybv, rabdare, o sa treaca repede perioada[pup] Eu m-am apucat de bagaje, inca spal si sper sa se usuce pana maine ca sa le si calc ( i-am luat lui Albert niste body-uri si pantalonasi super din Buc). O sa radeti dar o geanta e numai cu mancarea lui[:D] ( si nu e un mancacios) gabi, mamica lui[baietel]-Albert Mihai, 10.05.2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...