Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (4)


Recommended Posts

seara buna gagici! MIRO.....baga mailul ala,ca dupa ce m-ai facut ghem de ganduri,acu ti-ai gasit sa uiti ce vroiai sa scrii.hai ca astept.poze faine aveti in mall,kara e atat de imbujorata in corabia aia,cu caciula ce stie ea sa si-o aseze,iar cu prietena ei ami...amandoua niste dulcete.or sa creasca ca niste surori si foarte bine.pune mana si scrie,ca mor aici cu dintii infipti in calculator.pup VIOLETA.....succes la scoala!!!cateodata mi-e dor sa merg la scoala(bine ca mi-e dor acu cand sant deja capra batrana si cand eram eleva abia asteptam sa scap de scoala)....imi place sa ma trezesc dimineata,chiar foarte dimineata,asta imi ridica tonusul....sa vad ce tonus oi avea cand o trebui sa ma apuc de munca,plus copchii la gradinita....mihnea,succes la scoala,sa fii cuminte si sa o asculti pe mami!!!pup MARANI.....in vichend?la noi vichendul incepe vinerea dupa ora 12.vineri am petrecut-o mai tot timpul afara,sambata am fost la socrii,iar la masa,iar sa o vad pe cumnata....am venit inapoi acasa cu copchii terminati de oboseala,iar azi am iesit la plimbare cu unul din nasii de botez si cu prietena lui.a fost o zi superba de primavara,copchii cuminti.acasa cand am ajuns a trebuit sa-i bag direct in cada cu apa,ca erau ca porcisorii....nu mare scofala am facut,nu am high-life,si nici nu-mi doresc.sant fericita asa cu lucruri "marunte"..voi ce-ati facut?v-ati urcat pe munte,v-ati plimbat pe undeva cu barca....voi santeti aventurierii aventurierilor!pup DBUNNY....lasa vrajeala si du-te la medic.ok,ca esti insarcinata ai aflat si singura,dar fa-ti o programare la medic,sa-ti spuna care sant riscurile(la zborul cu avionul ma refer la riscuri),sa-ti faca un control si sa auzi din urechile lui ca este ok sa zbori cu avionul.nu e de gluma cu zborul asta,adica sant multe riscuri pe care nici nu le gandesti.sigur ca e periculos sa zbori.daca iti spune ca in primele 3 luni nu ai voie sa zbori cu avionul?macar stii.dar daca zboei fara macar sa te gandesti ca sant restrictii??parerea mea este sa mergi la medic si sa-i spui ca vrei sa mergi cu avionul acasa si daca e ok.pup si luni iti faci termin la doctor.astept vesti. ii spuneam si lui MARANI,ca ea ma intrebase de vichend.azi am fost vreo 2-2.30 in parc,cu unul din nasii copiilor si prietena lui.asa zi frumoasa de primavara si eu m-am incalzit la soare ca o gaza.a fost tare bine,copchii cuminti,s-au jucat,au mancat,s-au murdarit din cap pana in picioare...si ne-am intors cu totii obositi.le-am facut baita,papat ceva usor si la somni.maine sant singura,pleaca sotul si vine socro...ei macar pot iesi afara cu copchii.ca daca nu ii aerisesc intr-o zi,ma atac eu...iar a mai trecut o saptamana..mai fetelor!voua cum vi se pare ca trece timpul de cand aveti copii?eu nici nu am timp sa gandesc lunea ca iar e duminica si tot asa....e ingrozitor cat de repede trece timpul...si asa imbatranim[alcool] azi le-am dat branza sa pape,o branza cam cum ar fi cascavalul...le-a placut si au mancat chiar bine.la pranz am facut ficatei cu mamaliguta si au inceput sa pape mai binisor,iaurt au mai papat.dar ma bucur ca le place branza asta,mai baga si ei la ghiozdan ceva...ieri o maraiala de nu se putea.si azinoapte....balesc si maraie stereo,cand ii aud,mi se pun creerii pe moatze....unul maraie acu,pe altul il apuca dupa 5 min....si tot asa.numai unul dupa altul maraie....dar stiu ca nu va dura mult pt ca daca azi au inceput sa pape mai bine.maine ma uit in gura lor sa le numar dintii.. Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu am citit nimic, nu stiu nimic, noi suntem bolnavi,,, de aseara...o raceala relativ usoara..febra 39 de de dimineata ca a trecut cu nurofen si nu a mai revenit, tuse productiva si muci la greu, sterimar si humex... maraiala si mai si acu deja sunt semne de mai bine, a si papat azi ceva pui si cereale cu mar ras si niste cascaval... evident....cascavalul nu il lasa el asa usor revin mai pe seara dupa ce adoarme sa va citesc si sa va tzuc! pe toate!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kokorina
quote:
sa auzi din urechile lui ca este ok
[:-)))][:-)))][:-)))] tot eu scriu,tot eu rad Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
[:-)))][:-)))][:-)))][pup] Desiree insanatosire grabnica puiutzului[pup] In mailul comun vazut tot,toti copii sunt frumosi[pup],sa fie sanatosi. [ruga]Doamne ajuta! [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Tot noi[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245"]Si ingerii au nevoie de ajutor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
nu am citit nimic, nu stiu nimic, noi suntem bolnavi,,, de aseara...o raceala relativ usoara..febra 39 de de dimineata ca a trecut cu nurofen si nu a mai revenit, tuse productiva si muci la greu, sterimar si humex... maraiala si mai si
multa sanatate lui octavian!!! chiar vroiam sa intreb de tine.imi pare rau ca puiului nu i-a fost chiar bine...dar se reface repede,mucii trec...pupam rebelul! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooooffff, sunt moarta de oboseala. M-am chinuit sa o adorm o ora jumate. [bang] Cu greu mi-am pastrat cumpatul. Adunase toti maimutzoii in patul nostru sa faca nani. Si dupa ce i-am acceptat, s-a apucat sa se joace cu ei. Maine seara daca mai prind picior de maimutzoi in dormitor il decapitez [bruta]
quote:
Originally posted by kokorina vad ca e o moda cu ciorapii bagati pe cap.si noi avem o groaza de poze asa.si atata de mandrii erau copchii cu ciorapii pe cap,patrulau unul dupa altul precum cateii...asa i-a placut si lui tacsu cum le stateau ciorapii ca si-a pus si el o pereche si se fugareau prin casa...
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Mirona, ce frumosa va jucati voi doua la nani si cu suzeta. Sa ne mai povestesti ca-mi place [pup] Violeta, o sa ii pun si pasta de dinti cat de curand. Deocamdata astea au fost primele tentative, sa vedem si noi in ce ape ne scaldam. De dimineata chiar s-a frecat un pic pe dintisori, insa a sfarsit tot prin a roade periutza. Deja periutza are cateva fire rebele. Cum a fost la circ? V-a placut? Bafta maine la scoala. Ti-ai facut ghiozdanul? [pup] Mirona, ce ajutor de nadejde are tati la aspirat. Pai mie Iulia imi pune betze in roate ca imi apasa pe butoane in timp ce aspir. Mai, si ce iubire mare intre ea si Ami. Este scumpa foc. Mi-a placut mult de tot [pup] Marani [pup] Dbunny, Kokorina are dreptate (parerea mea) ca e mai bine sa vezi un medic si sa iti spuna el daca ai voie cu avionul. Eu pana acum i-am dat usturoi doar in spaghete, cand am preparat sosul. Chiar asa, vreau si eu idei cum sa fac sa ii dau usturoi. Kokorina, ma bucur ca Pascal si Sophie au inceput sa pape. Sper sa doarma bine sa te mai odihnesti si tu [pup] Desiree, vazui eu statusul tau pe messenger astazi, dar mi-a fost imposibil sa te intreb ce-ati patzit. Sper sa treaca tusea si mucii si sa va faceti bine. [pup] Danita, ce ma bucur ca ai trecut pe la noi. Te mai asteptam. Hai cu primavara aia odata ca ne-am saturat de zapada. [pup] Dodo, Roana, Roxana, Alex, Dolores, P_onu, Aka [pup] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte pe Iulia a apucat-o joaca. Vreo 2 ore. Cred ca nu putea sa doarma saracutza de masele. Azi statu mai tot timpul cu degetzelul la masele si rodea la el. Iar dupa masa de pranz facuse kk si vroiam sa o schimbam de pampers (eu si Mircea). Si nu stiu ce bazdac o apuca pe ea ca incepu sa planga. Dar rau. Era atat de murdara la funduletz ca am decis sa o spalam la chiuveta. Ea saraca nu termina cu plansul. Cu chiu cu vai reusiram sa ii punem un pampers, dupa care vomita tot ce mancase la pranz. Ni s-a mai intamplat sa vomite de atata plans. Dar nu-mi dau seama ce avu ea de se puse asa pe plans. Mai tarziu s-a linistit, s-a jucat si apoi a facut nani. In afara de masele nu manifesta nimic altceva. Azi insa ne luaram si noi 3 ore liber. A stat mama mea cu Iulia si noi fuseram la un restaurant si am mancat niste mititei... O bunatate... Nici nu mai tin minte de cand nu mai mancasem. Apoi am fost la shopping (cumparaturile uzuale pentru casa). Sunt rupta de oboseala si maine ma iau aia la servici de odihnita. Noapte buna tuturor. Va pup [pup] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor nu ma pot intinde..sunt rupta si nu am chef de scris..am ramas cu un gust amar de forum inca de vineri seara si pur si simplu nu m-am mai putut apropia de calc..dar presupun ca multe dintre voi cunoasteti deja acest gust!nu, nu de aici am gustul [pup] suntem ok, nu suntem asa de bolnavi, ne tinem pe picioare dar..este foarte foarte nervos, agitat,imi refuza sanul la ora culcarii, vrea sa-i deschid camara unde stie el ca tine tati sculele si fierastraiele si bormasina, etc..si daca nu ii faci pe plac se pune pe urlat si nimic nu functioneaza ..nici vorbele de iubire, dragalasenia, luatul in brate, vorbitul minute in sir cu el si eu si tati.eu nu pot sa il las sa planga chiar daca este vorba doar de un capriciu al lui dar...este foarte agitat, cred ca e de la vaccin, ar fi a 6-a zi..CINE STIE SA IMI SPUNA ESTE POSIBIL SA AIBA SIMPTOME DE GRIPA DE LA PRIORIX? koko...am uitat ce voiam sa iti spun..da stii ca te citesc cu placere, nu? la faza cu urechile vorbitoare am ras cu gura plina de pufuleti![:D] mirona, ma uit si eu la desenele tale ca la poze m-am uitat dar nu azi nu sunt in putere,..mai voiam sa iti zic ceva da amn uitat..ce naiba am>? si abia am citit...ma rog, promit sa vin cu o fatza mai vesela maine....stai ca mi-am amintit...si eu i-am dat peste lui octavian in austria de la restaurant cu specific nordic..am luat somon si cam balea la farfuria mea si i-am dat..o bucata doua trei..din cateva bucatele s-a saturat ca ala e gras rau!...te-ai gandit sa-i dai karei numai papa ce papati voi? adica sa nu mai gatesti special doar pt ea? am retinut ca marani a scris 2 mesaje [:D].si ma bucur enorm..cum mai 24 de ani? ma duc sa vad pozele...fetelor, avem si noi butoiul nostru sau tre sa ma duc prin vecini?[alcool] iulia a deschis usa...bravo iulia....noi nu mai avem secrete de astea cu usile da poate pentru ca suntem un pic mai inalti! [pup] dodo a venit cu vesti bune de la examinare...ma bucur mult pentru bodoganici..asta inseamna ca este un copil sanatos, nu? mark alearga din nou gainile [:D] si se comporta ca o adevarata gazda... danitaaaaa....[pup] dragi mamici din umbra care cititi aici..indrazniti sa scrieti! aici ma opresc pentru aceasta seara va sarut PS tati pleaca maine in serbia cu afaceri pt vreo 3 zile asa ca nu stiu ce va iesi din mine singura acasa zilele astea dar promit sa incerc sa va scriu!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...