Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (4)


Recommended Posts

sunt cu P in brate si nu ma pot lungii ..... dar o sa va explikati de ce uneori doarme la mine in brate;) cand eram copil imi doream lucruri simple la care nu aveam acces iar unul dintre ele era sa ma tzina mama in bratze . mama a fost f bolnavioara de cand aveam eu 2 ani si numai DD ne-a tzinut-o in viatza sa ne bucuram impreuna de tot . ei... ea nu ma putea tzine in bratze si daia cand prindeam pe altcineva din familie ma cocotam in brate- nu era acelasi lucru dar era un surogat;) . si acum din cand in cand ma duc sa ma tzina sotzul meu in brate,,, ei, in clipele alea cand vroiam sa ma cuibaresc in bratele mamei imi spuneam ca eu pe copilul meu il voi tzine in brate cat pot eu de mult si cat vrea el .... nu va ganditi ca sta toata ziua in brate dar ,,, nu zik nika de cauza durerii de spate;) . voi ce v-ati promis cand erati copii ca o sa faceti pt copilul vostru? ps eu mi-am mai dorit toata viatza o bicicleta ,,, nici acum nu o am ,,, P are deja o masinuta cu care ne deplasam prin casa :)) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061129_-8_P.png"]BeBelusca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor va multumesc din suflet pentru incurajari... a dormit 12 ore, o scurta pauza pe la 5 pt tz si i-am dat si nurofen ca avea temperatura.acu doarme iar dupa ce a papat chiar foarte bineeee eu sunt cu mucii in stapanire, sa-mi traiasca, mi-am fiert niste vin cu scortisoara si am inceput sa transpir..efect de aspirina..[:D].ma doare gatul... crisa, ce surpriza ca ai mai scris! da, octavian nu a fost deloc bine zilele astea si eu nici atata, ti-am zis...tati e plecat...casa e cu fundu-n sus! dbunyy, eu am facut prima eco la fix o luna si se vedea embrionul, avea 3 mm...poate ai fetita, si e mai mica, nu se vvede..oricum, indiferent de rezultat,sa fii puternica..eu zic ca totusi e bine..poate e prea devreme sa se vada..sau poate ecografistul nu l-a vazut....si astia sunt oameni si auz zile rele zile bune....si poate nu observa ceva la un moment dat..te rog sa ne dai vesti cat mai curand! koko, m-am odihnit bine langa el azi-noapte..daca el a dormit, si eu am dormit..chiar daca iepureste! te pup dulce! miki, mamaaaaaaa, ce primire!!!bey, pe mine de ce nu m-ati intampinat asa?[:D] [pup]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MESAJ DE LA MIRONA!!!!! pupici de la MIRONA si kara la toate fetele si la toti zgubiliticii.le este dor de noi si abia asteapta sa i se repare netul.v-ati prins nu?n-are net,se oftica si isi roade unghiile asteptand...reinstalarea.pupici dulci de la mirona si kara! eu revin mai tarziu.... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirona, te asteptam ca mi-ai ramas datoare! zisei eu intre doua accese de tuse si cu muci care imi curg in gura![alcool] restul pasarilor de noapte, alexandra, angi,si restul gastii..vad ca somati..e somaj mai peste tot..eu ma duc sa ma intind langa baiet care fornaie pe gura si pe nas ma duc sa-i tin isonul o noapte usoara!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Am avut o zi grea. Mult de lucru la servici. Bine ca mi-am terminat la timp treaba. Dupa-amiaza avuseram musafiri, un coleg de parculetz de-al Iuliei. A inceput Iulia sa se supere daca se joaca cineva cu jucariile ei preferate...Adica, are un catzel de plush maaaareee pe care il ia in brate si il tavaleste si il iubeste de mama focului. Acum, Danutz cand il vazu asa mare si pufos, incepu si el sa il ia in brate, sa se arunce pe el si sa il iubeasca. Pai si Iulia nu a suportat. S-a dus peste el si si-a recuperat catzelul. Si Danutz venea si il lua inapoi... si tot asa o tinura, pana se oftica Iulia si incepu sa bazaie. Pana la urma ii impacaram, le-am distras atentia la altceva si au uitat de catzel. Violeta, am si eu niste prieteni care si-au dat copiii la pian de curand si profesoara le-a zis ca mai bine sa astepte cu pianina, pana fac ei cateva lectii. Asa, profesoara isi va da seama daca copiii au talent si daca merita sa investeasca in pianina. Ca te costa ceva, nu e ca si cum te-ai duce sa-ti iei un prajitor de paine sau mai stiu eu ce... Asa ca sfatul meu este sa nu te grabesti cu pianina pana nu iti va da profesorul verde. Dbunny, acuma o tzin si eu cu a mea: dar bataile inimii s-au auzit la eco? Ca la varsta asta ar trebui sa se auda deja. In felul asta isi pot da seama daca este ok sau nu. Poate ar mai trebui un eco? Bafta multa si tzin pumnii [pup] Danita, poate o sa ti se para ciudat dar eu nu m-am gandit ca voi avea un copil cand eram mica. Cand eram mica mi-am dorit sa fi continuat cu baletul si sa fi putut studia un instrument muzical. Toate astea mi s-au refuzat cand eram copil pe motivul ca trebuie sa invat si n-am timp de asa ceva. Eu nu cred ca o voi refuza pe Iulia sa isi aleaga cum vrea sa se joace, ca doar totul se incepe ca o joaca, nu? De-abia dupa aceea devine ceva serios. O voi lasa pe ea sa aleaga. [pup] Desiree, vad ca sunteti pe drumul cel bun. Ma bucur ca in sfarsit te-ai odihnit. Ia-o mai incet cu vinul ca pe urma te superi pe Octavian ca de ce doarme si nu iti tine companie [bere] Miki, pai ce faci? Nu vii aici la raport sa spui ce mai fac Adi si Cristi? Hai ca te trecem absent nemotivat azi. Scutire ai? [pup] Dolores, nimic de David? Macar un pic, hai, te rog. [pup] Aka, ti-ai revenit dupa chef? Unde sunt pozele? [pup] Kokorina, ai grija ca azi fusei tare ocupata si nu pusei nici o vorba buna. Dar sa stii ca ei sunt copii cuminti si poate iti vor face o surpriza placuta. Mai ales ca maine e ziua indragostitilor si trebuie sa fii odihnita [olala] Pupam toate fetele si toti bondocii si va uram o noapte usoara. [pup] [nani] "Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna gagici! am avut azi musafiri,pe o vecina de a mea care-i turcoaica,cu baietelul ei,venise la copii sa se joace....of,e o fata super faina(nu mai spun ca mereu bate la usa si imi aduce din tot ce coace ea,paine de casa,baclavale,covrigi...buneeeee)....dar greu ne mai intelegem,si imi pare atat de rau.nu stie germana,nimereste cateva cuvinte,eu inteleg ce vrea sa spuna insa ea nu ma prea intelege.mi-e mila de ea ca nu poate vorbi limba asta,ea spune ca e proasta si ca din cauza limbii nu-si poate gasi un job mai bun.eu o corectez si ii spun ca nu e proasta,doar ca a´stat mult acasa cu copii si nu a avut de undesa auda germana in jur.ea are 3 copii,asta micu de-a venit cu el la noi si care-i mai mare cu 3 luni decat sandokanii si inca doi mai mari care-s la scoala.dar ea e o femeie atat de simtita si curata,respectuoasa si foarte gospodina.la numai o juma de ora dupa ce a venit la noi si i-am facut o cafea,ne-a mai vizitat cineva(prietene nasului copiilor,stiam ca vine)si gülsen...asa o cheama pe vecina mea,isi sorbea cafeaua repede,vroia sa plece....nu am lasat-o.i-am spus ca copii se joaca frumos si noi putem sta de vorba cu totii la o cafea.cand a intrat in bucatarie tipa care abia venise,gülsen s-a ridicat in picioare sa o salute.vai am zis ca mor acolo ce mila mi-a fost de ea.....stiu sigur ca de respectuoasa ce este s-a ridicat in picioare la salutul unei alte femei.maine o chem iar la mine,sa stea copii mai mult impreuna,iar noi sa ne bem cafeaua linistite.mi-e draga tare de aceea am simtit nevoia sa vorbesc despre ea in seara asta. azi am facut o mazare bunaaaa,cu carnita si au papat si copchii,le-a placut.mazare a fost prima mea mancare pe care am primit-o,cam cand eram de vreun an.ca numai in orez si morcov m-a tinut mama(la sfatul medicului care ma vedea permanent),ca numai si numai diaree am avut pana la varsta de un an,ca era sa mai si mor din alte motive nu mai conteaza.important este ca mi-a placut mazarea si fugeam cu degetelul dupa bobite prin farfurie sa le prind....si si acu capra batrana imi place mazarea la nebuie...apo a venit sotul si s-a riscat sa iasa singur cu copchii la plimbare,in sport.i-am spus :"ai curaj"!...el :"ma risc".....trei sfertri de ora dar trase de par au stat afara....si au venit fara caciuli pe cap,cica afara era atata de cald...se simtea din balcon miros de primavara.eu ramasesem sa dau cu aspiratorul,sa sterg tv-ul de banane intinse cat pe tot ecranul,se si uscasera cand l-am curatat....iaurtul de pe canapea,pereti,geamuri,mobila si covor si cateva bucatele de branza sa le strang dar de sub canapea....nici bine nu terminasem,ma asezasem la o tigara pe balcon si cand colo apar sandokanii.cand ma gandeam ca dupa tigara arunc un ochi pe forum.... seara inainte de culcare cu o ora ii dezbrac de strampi si ii las sa alerge in picioarele goale,ce mai chiuie de bucurie,atunci se fugaresc unul pe altul in jurul canapelei(eu am canapeaua cam in mijlocul sufrageriei pt ca este foarte mare camera)....si ce bucurie pe capul lor, si isi studiaza unul altuia picioarele,se gadila unul pe altul la picioare....parca sant abia treziti din somn si au chef de joaca.tacsu le face poze iar eu rad cateodata de ma tavalesc ce moace fac si ce giumbuslucuri fac,mari pozne! trimt mesajul ca sant la laptop si nu vreau sa-l pierd ca eram pe ce Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

copilul doar acum s-a culcusit .......nu cred ca s-a mai intamplat sa adoarma asa de tarziu . asteptam vesti de la pretena mea care azi s-a operat la ochi ......dar nika , sper sa ii fie bine . koko : si mie imi place mazarea tare mult , o mananc si rece :) angi: pupici la ciufulici :) mironoi : pupicei ptr karinel alex si restul fetelor : noapte frumo si numai bine ! D [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061129_-8_P.png"]BeBelusca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am scris ditamai mesajul,de raspunsesem la fete si s-a duuuuus....bine ca l-am trimis pe primul.nu ma ami apuc de scris,ca am scris de cand il trimisesem pe primul pana acu....ma oftica laptopul asta de mor,nu stiu pe ce apas cu podul palmei si se duceeee,mama lui de mesaj.fetele maine mai scriu ca azis-a cam terminat pt mine,ma duc sa ma odihnesc ca nu stiu ce noapte ma asteapta...aviz ANGI... pe maine s va doresc o seara cat mai linistita(asa cum imi doresc si mie) Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miro, desiree..nu stiu de nu au inchis contul inca...mai trimit un mesaj dar nu stiu unde miro, ti-am lasat mesaj pe mess..iti zic aici ca sunt sigura ca vei citi angi despre david iti voi zice pe mess sau pe privat danita, esti..esti..esti...super. un model in adevaratul sens al cuvantului. nu roshii..iti zic asta pentru ca noi ne-am cunoscut mai bine..imi place tare mult de tine..iar paul o sa fie un adevarat domn. angi pupici si voua, desiree, multa, multa sanatate lui ochi albastri ca cerul si nu sunt suparata pe tine, dar treb sa-ti zic ceva totusi..vb noi cand s-o putea..daca ne lasa copii dbunny, te vede acelasi medic care te-a vazut si la prima sarcina? dodo-pui..o imbratisare calda trimit catre voi cam atat pe ziua de azi v-am pupat dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...