Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (4)


Recommended Posts

Buna dimineata! N-am mai putut intra ca-s cu casa cu fundu-n sus: schimbat usi, acum schimbam gresie+faianta....La servici am avut treaba si iar n-am prea avut timp, v-am citit din 2 in 4. La multi ani, Aka, chiar daca iti spun cu intarziere. Sa ai parte de sanatate si numai bine[pup] Dbunny, bafta sa fie bine cu bb2. [pup] Miki, bine-ai venit! Fug ca am treaba. [pup]-ici ptr toate. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ca sa citez pe cineva "mamaaaaaaaa ce primire" chiar m-ati emotionat, nu ma asteptam.[pup] ici la toate fetele. Am lipsit motivat deoarece acasa nu mi-a mers net-ul si la servici, stiti si voi cum este , am timp sa mai bag un ochi, dar de scris cam greu. Azi mergem la o petrecere la mc donald's cu catel si cu purcel ( a se citi ambii copii) sa vedem ce-o iesi. Vad ca mai toata lumea se plange de eruptii dentare, noi stam bine la capitolul asta avem 8 dinti iesiti un canin careia i se vede coltisorul si trei masele care sunt pe jumatate iesite, in schimb Cristi nu zice numic, a trecut usor peste eruptiile alea. Partea proasta este faptul ca eu sunt tot timpul ocupata, cu serviciul, cu facultatea (bine ca s-a terminat sesiunea asta), iar cand ma duc acasa nu pot face nimic, sta Cristi in brate la mine non-stop, nu ma plang mi-e tare drag sa-l tin ( ma emotionat foarte mult Danita, nici eu n-am avut in copilarie parte de prea multa afectiune, dar nu asta conteaza). Sa numai zic ca trebuie sa mai fac si lectii cu Adi, noroc cu sotul meu care s-a transformat in menajera si bucatar, ca altfel nu stiu ce faceam. Hai ca nu ma mai opresc ... pup toate fetele si va multumesc inca o data pentru primirea facuta. Va iubesc. Mihaela [mamica] Cristi 17.12.2006 si [bonjovi] Adi 31.07.2000 [url="http://picasaweb.google.ro/mihaela.gheorghe04"]poze [/url] [url="http://b1.lilypie.com/Sc9wp2.png"]varsta Cristian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza buna. Hai sa va pun frisca pe cafea...ce mai conteza un kil in plus?[grasa] Dolores, nu-i acelasi medic...am fost doar la urgente.aici sistemul e foarte diferit, nu-ti corespunde eco pana pe la 10-12 saptamani. tre sa mergi ori la privat ori la urgente daca vrei eco. si nu m-am gandit sa merg inainte la eco privat(inainte de 8-9 saptamani) ca nu prea am ce vedea... Koko vezi ce bine ca-s 2? a fost greu la inceput dar uite ce bine se distreaza impreuna! d'aia il las pe Dani la cresa, pur si simplu sare ca un cosash de bucurie cand vede atatia copii dupa care poate sa alerge in voie. ah! si stiti ce? eu zilnic o intreb pe señorita lui: a plans? l-au sacait maselele? l-ai dat cu crema la gingii? si-mi spune: n-a fost nevoie, n-a plans, sau a marait la schimbat putin, sau n-a papat tot, dar culmea ca la cresa nu-l sacaie maselutele...! Mai bine nu va povestesc ce noapte-am avut! a fost punctul culminant. Dupa ce c-am stat toata dimineata la ginecologie-urgente, seara ne-am dus la alt privat pt Dani, ne-am facut clienti, doar doar imi dau ceva bun...fras, un siropel si nurofen pt mucii din gat..si-atat! si el urla si urla toata noaptea. Cum naiba sa stau la pat in repaus? O fii ce vrea Dumnezeu. Am pofte, calduri parca, mai ma doare cate-un rinichii, a venit un frig deodata aici cu niste vanturi jenente. Paco zice ca ma doare de la frig, ca umblu cu rinichii goi, mami zice ca daca ar fii dureri de avort nu m-ar durea intr-o parte ci in mijlocul burtii. La urgente mi-au spus ca-i normal sa am dureri ca la ciclu pana pe la vreo 3 luni. Oricum nu ma doare tot timpul. ieri cam 15 minute spatele in 2 reprize si cam 2-3 minute intepaturi in ovarul stang. Daca tot ne-am facut clienti la clinica privata merg saptamana viitoare si repetam eco. ce-o fi o fi...altceva nu pot face. mi-am luat utrogestan 100mg, si-mi pun seara cate una vaginal. Scurgerile-s foarte putine dar sunt, si sunt maronii, ca la implantare, dar nu-i cam tarziu sa fie implantare? Daca sacul e gol, tre sa ma internez de pe-o zi pe alta pt chiuretaj. Se face cu anestezie generala, dar cica trebuie sa dilati, ca sa elimini sacul. Medicul de familie mi-a zis ca poate uterul meu e putin inclinat si d'aia am niscaiva scurgeri. Mi-a zis doar repaus, si sa nu-mi fac probleme daca-s numai pete maronii.Pana pe la 10-12 saptamani, cand fetul creste si apasa-n jos, si se repozitioneaza uterul bine...nu stiu ce sa mai cred... Dbunny [gravi]6s cu bb Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaiiiii ce-am uitat, Angi mi-ai promis nora si pe la alte case, uite sa fim noi primii Cristi ii ureaza Happy Valentine's Day [flo] Si lui Octavian multa, multa sanatate! Mihaela [mamica] Cristi 17.12.2006 si [bonjovi] Adi 31.07.2000 [url="http://picasaweb.google.ro/mihaela.gheorghe04"]poze [/url] [url="http://b1.lilypie.com/Sc9wp2.png"]varsta Cristian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pathot]HAPPY VALENTINE'S DAY[pathot]
Pentru toate mamicile indragostite! Eu sunt tot pe fuga....acum imi aranjez parul,imi fac unghiile,imi pregatesc hainutele....de cand nu m-am mai imbacat elegant...! Pe la ora 18 mergem la restaurant! Va pupic dulce si maine o sa va povestesc cum a fost! O [url="http://www.youtube.com/watch?v=RuVuoi8zwYc"]dedicatie[/url] de la mine pentru voi! alexandra [mamica] de [copil] Mark Andrei 23.11.2006 [url="http://s203.photobucket.com/albums/aa5/alexandrasendy/"]poze cu Mark [foto] [/url] [url="http://www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238"]slideshow Mark[/url] [url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AM NEEEETTTTTT!!! buey - asa ceva - numa la rds mai vezi. S-au facut modificari in scara acum 2 saptamani sa se treaca de la cablu la fibra optica. Pe 12 - imediat ce am postat mesajul ... a disparut semnalul la net si fix. Mobilul de rds inca mergea. Am anuntat - cica stim de defectiune, o vom cauta si se va remedia - nu mai este nevoie sa reveniti cu un telefon. STam noi si asteptam - si abia in 13 seara observa Dani ca de fapt au fost pur si simplu taiate conexiunile vechi si nefacute cele noi - deci defectiunea era la noi pe scara - nu trebuia cautata pe traseu. Suna iarasi - era de la 20.30 si le explica la idioti care-i buba. Azi mi-au venit pe la 11.30 sa repare greseala, cica era alta echipa - ei nu stiam de ceea ce au putut ealiza ceilalti. - au refacut legaturile vechi. [bang] Oare cand om trece pe fibra? Si oare tot noi tre sa-i chemam si sa le explicam ce e de facut daca trimit vre-o echipa cu pitici pe creiere? deci - nu mai am cuvinte fug sa recitesc si sa mai raspund una alta - ca v-am citit pe fuga si nici nu m-a prea lasat Kara. revin [pup] toata gasca.
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pentru urari [pup]. ieri a plans aproape toata ziua din cauza unei masele care trebuie sa iasa. e gingia umflata rau si ea tot nu sparge. si aseara i-am dat niste nurofen, am zis sa doarma un pic ca nici noaptea trecuta nu dormisem aproape deloc. asa ca ne-am culcat pe la 11 si pana la 7 dimineata a dormit copilul neintors. nici o trezire. iar la 7 s-a trezit a supt putin si s-a culcat la loc pana la 9.30. asa e de bine sa dormi toata noaptea...e prima noapte de cand s-a nascut cand doarme fara trezire. Kokorina poze nu am de la ziua mea. doar am stat acasa, n-a venit nimeni pe la noi, m-a bazait Cristina toata ziua. si am 30. de fapt am poze, dar cu Cris... Alexandra ce imi place cand citesc ca voi mai iesiti in oras. de cand am bb n-am iesit niciodata doar noi 2, ca n-avem cu cine sa o lasam. distractie placuta diseara. nu`s daca i-am urat bun venit lui Miki [pup]. ma cere, revin mai tarziu. pupici pentru toate [pup]. Monica si [url="http://www.totsites.com/tot/mariachristina"]Maria Cristina[/url] [url="http://www.TickerFactory.com/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;104/st/20061220/n/Maria+Cristina/k/8819/age.png[/img"]20.12.2006 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe cai ca se filmeaza: azi mergem in Mall cu fetele sa le socializam la locul de joaca. Iau si aparatul - asa ca voi pune iarasi poze - sper sa nu va plictisesc cu atatea. Eu nu prea stiu in ce sa ma imbrac - ca nu ma mai cuprinde nika - hainele de grasa - stau pe mine ca pe gard - cele de dinainte de gravi - nu-mi mai vin - m-am latit tare in bazin. [bang] Dar nu arunc nimic- poate poate voi reveni vreodata la dimensiuni normale. [alcool] Dodo-pui pup responsabila cu cafa dis de morning. miki vazut pozele - dar sunt toate din 2007 - de aceea intrebam - ceva noutati nu ai? sau? am vazut eu rau? Bravo mami pentru Adi - ai de ce sa fi mandra. De Cristi ce sa-ti spun - e deja maricel - dragul de el - auzi - deschide usa la baie. Mami - eu nici nu o mai inchid - o iau pe Kara direct cu mine ... ca si asa la asta se ajunge. [;)] alex alles klar, acuma - pai ziceai ca-mi trimiti mesaj privat cu detalii - si nu l-ai mai trimis- de aceea nu stiam daca s-o cumpar sau nu. OK. Declansam operatiunea CAUTATI ROABA!!! Cand am ceva noutati - dau de stire. Sa stii ca are o relatie faina cu Ami. Noi - mamicile - ne dorim sa se placa la fel de mult si cand or mai creste si sa se inteleaga fain. [;)] Dbunny sper din tot sufletul sa fie ok sarcina. Si eu am avut probleme la inceput de sarcina - mai stii, cu hematomul. Doamne ajuta sa fie bine si la voi. Eu stiu ca trebuie sa se dubleze BHCG-ul tot la doua zile. Ai repetat si azi analiza? Tin pumnii stransi. aka si noi am facut azi papa de brocoli - cu sos de unt si carne de vitel - a papat cam putin - dar ok pentru ea. Imi pare rau ca nu am fost de fata de ziua ta. Iti spun acum un sincer [s] si te pup zdravan. Sa ne traiesti mami!!! Koko pupaturi grase de la noi. Abia astept sa revii de la masaje si sa ne spui ce fain e si sa ne faci in ciuda. [xx(] De Kara cu broscoiul ce sa-ti zic? Are uneori tendinta de a aapara lucrurile pe care pune mana Ami - deci se mai si ciondanesc uneori. Ami - din pacate - cedeaza repede - insa Kara daca are ceva in mana si Ami vrea sa i-l ia - il smulge - se infige bine in el si se intoarce cu spatele la ea. Luptatoare - ca ma-sa. [^] roana te pupam si te asteptam cand poti tu. [pup] Eu as merge la un dermatolog - oricum e o parere de medic. Noi nu am stii ce sfaturi sa-ti dam. Acel galben poate e de la transpiratia piciorului, sau i-or fi mici papuceii care-i poarta - dar daca zici ca a crescut si dublu ... o parere de medic ar fi bine-venita. Angy si voi ati promis fata in mai multe parti? hi hi hi Si noi - insa eu nu-mi fac probleme de astea - caci am zis intotdeauna sa se lupte pentru fata mea - ca uite ce mandra e. Asa ca eu tot adun la gineri si ii pun pe stive, coloane sau mai stiu eu ce - si o las pe ea sa aleaga cand va fi mare. [;)] La faza cu castronul de pufuleti ... da da - si nu unul - ci mai multe. Daca le lasi ar fi in stare sa termine si doua pungi de pufuleti odata. Ii cumpar din aceia cu surprize - sunt mai putin sarati decat cei normali - aia galbeni. Papa pe rupte - insa nu ii dau zilnic asa ceva. Frumos jurnalul. [flo] Offf desiree - ce citesc eu aici. Dragul de el. pupici de la noi sa se refaca rapid. dolores [il][il][il] ma bucur sa te vad. ma bucur ca nu ti-au inchis inca contul. Sper sa si uite!!! te pup [pup] CrisaS ba sa stii ca te asteptam si la un pahar de vorba - nu doar la vizionat filme si poze. Merci de aprecieri. [pup] ce mai zici? ce mai faci? marani imi pare rau ca ramaneti singurele. pupam sa dam curaj - las ca trece repede o saptamana. Si noi vom ramane singurele 3 sau 4 zile, inca nu se stie exact - si nici perioada inca nu o stim - cert e ca pleaca tati la un curs la germanica. trimit mesajul si revin - mai am 2 pagini [hot]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa ... danita imi pare tare rau pentru fazele din copilarie. Ce mi-am promis eu in copilarie ca nu voi face cu copilul meu? - mi-am promis sa-i spun zilnic "te iubesc" - sa-i insuflu increderea in sine - sa-i insuflu increderea in mine Astea sunt trei din suferintele mele din copilarie. Nu intru in detalii - ca incep sa plang si nu vreau. desiree si tu cazuta la datorie? sanatate multa iti doresc - si hai nu fii suparata de primirea lui Miki - ca tu esti de-a casei, da? [:D] Cu ce am ramas datoare? - ca eu nu mai stiu. roxana c. du-te in mailul comun. Am trimis ceva pt tine - plus azi mai pun cate ceva. [pup] Spor la treburile de prin casa ... auzi la ei - se innoiesc. miki04 vrem poze de la mc donald's. Sa nu uiti aparatu acasa. alexandra_25 petrecere faina. Asteptam impresii. de noi ce sa va spun: - iar am facut o gramada de poze - sa vad cand am timp sa le pun si vi le dau sa va delectati. - voi va uitati la Baby Einstein? Noi urmarim zilnic A Day On The Farm. Si ii place tare mult, recunoaste animalele, rade cu ele, deja inainte de a aparea pe ecran tractorul ea da din buzite si face ca tractoru ... etc. Deja am in cap numa " and tha mu mu here, and tha mu mu there ... " [bang]. - zilele trecute am prins-o ca se da singura jos din pat si vine pana la mine la calculator - ast dupa somnul de pranz. - deci am faa mare deja. De urcat in pat - doar in dormitor reuseste - ca-i mai jos - in rest tre s-o ajut eu - de coborat - e mult mai usor. Acum - daca s-a invatat si sa vina pana la mine .... super. Bine ca nu mai sta in varf de pat si straga "mama" sau plange dupa mine. fug sa fac bagajul de plecat la mall. pupam toate fetele. [pup] pupam si "pe deseara"
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...