Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava! (21)


Recommended Posts

Salutare mamici si pitici! Vad ca e cam liniste pe forumul nostru, asa ca dau o [cafea] cafeluta buna-buna si fierbiiiiinte, sa invioram spiritele! Ce-o fi cu vremea asta, nu mai vine primavara inapoi? Ieri au fost la noi Floriile, a fost Mimi la Doamne-Doamne si-a sfintit ramurele (matzisori sau cum s-or fi chemand), era tare mandra [:D] Miruna e putin racita, tuseste, astept sa-i treca dar tot cred ca o mai scot cate putin cu nasu-n vant... Si tati al nostru se lasa de fumat! trebuia sa va spun si asta [bis] asa ca tuseste si el ceva mai mult decat de obicei...ca sa fie stereo [mariaj] Asa ca impart sticluta de sirop la amandoi copiii [alcool] Pupici la toaaaaata lumea (cu lipici, cum zice Mimi) [pup] http://www.pagina-mirunei.piczo.com [url="http://pic5.piczo.com/pagina-mirunei/?g=45446372&cr=5"]Am implinit 2 ani...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Emushi, eu vreau cafea, cat de multa se poate; azi noapte dupa ce ca nu am avut somn s-a trezit si Narcisa pe la 4 cu chef de joaca [bang] Carmen, foarte frumoase pozele, ati avut un concediu super! Ioana, sa va traiasca Buni-buni! Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006) [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen, am schimbat geriatria cu neurologia dand din nou examenul de rezidentiat [cit][cafea], in noiembrie 2007..si de data asta am avut punctaj mare asa ca am prins exact ce mi-am dorit. reusesc sa si citesc, aproape zilnic, dar sunt cam obosita in ultima vreme, ca din timpul de somn mi-e cel mai usor sa iau. am slabit 6 kg de cand am icneput serviciul..mai am mai putin de 2 kg si ajung la greutatea pe care o aveam inainte de sarcina [bis] emushi, felictari pentru renuntatul la fumat al lui tati [bis]...eu m-am reapucat de fumat de cand cu serviciul[bang]
meg,[mamica]de[baietel]matei(9.02.2007)
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele cochetele nu prea ma lasa dusmanii sa scriu...raportez ca citesc tot, dar la birou nu apuc sa scriu, iar seara ma dor ochii in cap si nu prea mai am chef de ecran de calculator iaca un articol care pe mine m-a impresionat, daca aveti timp aruncati-va ochisorii pe el http://www.dilemaveche.ro/index.php?nr=212&cmd=articol&id=7834 ps - se confrunta careva dintre voi (adica pruncii) cu spasmul hohotului de plins ? zamfirucu face din cind in cind urit (si bineinteles numa'cu mine ) Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ilincalif

 

 

ps - se confrunta careva dintre voi (adica pruncii) cu spasmul hohotului de plins ? zamfirucu face din cind in cind urit (si bineinteles numa'cu mine )

 

Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006)

"Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."


id="quote">id="quote">

Noi, bineinteles..... Singura metoda care merge, pentru a o calma cat de cat este sa o ud cu apa rece pe fata. Moi mana in apa rece si o spal incetisor pe fata. O calmeaza instantaneu. Imi spunea cineva (o fosta sportiva de meserie) ca apa rece inhiba adrenalina si daca nu gasesc alta metoda de calmare asta ar fi. Si am incercat intr-un moment cand eram si eu cu nervii la pamant si a functionat... rau nu cred ca-i face atata timp cat reusesc sa o calmez si sa o opresc din tremurat....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos , ev, ideea pare buna, am s-o incerc.... multumim de urari, xandrutza, buni-buni a petrecut pe cinste, iar zamfirucului grozav ii plac petrecerile, a invatat-o tati sa ciocneasca si ea cu noi si ne nauceste, ciocneste cu fiecare in parte si ride cu gura pin la urechi (dar cu metoda, face turul de citeva ori si ride de se prapadeste) mai nou are boala pe absolut toti cei pe care ii intilnim cu minge (copii, tineri, fetite, nu conteaza sex sau virsta) si eu m-am facut avocatul poporului si de fiecare data negociez sa ne dea si noua mingea putin de tot, si ma rog de zamfi sa dea inapoi mingea proprietarilor.... zilele astea cumparam teroristei bicicleta... am vazut la Metro rosie la 1,5 mil, frumusica, pare trainica... si se pare ca tocmai au adus si in Kaufland... pina la bazar n-am cum ajunge sa iau pulsul pietii (in timpul saptaminii nu am cum, iar in weekend presupun ca e aglomeratie si imi piere automat cheful).... aveti idei, sfaturi, recomandari ? legat de bicicleta ? pupici tuturor si bancul zilei : Un tip cu amanta in pat... la un moment dat suna cineva la usa. Amanta, calma, ii spune sa fie linistit ca e sotul, dar rezolva ea!Se duce la usa deschide si spune:- Aaa, Iubi! Ce bine ca ai venit... du si tu gunoiul!... si ii pune galeata de gunoi in mana... sotul pleaca.Amantul se imbraca si pleaca linistit si pe scari isi zice... "Si frumoasa si desteapta..."Ajunge acasa, suna la usa, ii deschide sotia:- Aaa, Iubi! Ce bine ca ai venit! Du si tu gunoiul!...Ia tipul galeata, coboara scarile si in sinea lui isi zice: "Si urata si cu tupeu..." Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meg, multumim de intrebare. Bia e binisor, in sensul ca a facut ceva progrese insa nu e nicidecum la nivelul celor de varsta ei. A inceput sa repete dupa noi cuvinte, cere prin cuvinte simple ce vrea, si-a imbunatatit si comportamentul in sensul ca ma inteleg cu ea, face ce-i cer, spune da si nu etc. E dornica de companie, in sensul ca vrea sa ma joc cu ea, imi cere sa facem jocuri impreuna. E ok oarecum insa mai avem mult de lucru. La gradi e binisor, mi-au spus si doamnele ca a inceput sa comunice cu ceilalti copilasi. Insa saptamana asta ce a trecut si asta care e in curs i-au solicitat pe cei mici din cale-afara deoarece au avut inspectie...le inteleg si pe doamne insa mi-e si mila de cei mici....ieri, de exemplu cand m-am intors de la gradinita bianca a adormit....la ora 5,30.... nici nu stiam ce sa fac cu ea la ora aia adormita. Total aiurea....se vede ca e epuizata. Oricum, azi e ultima zi de inspectie si intra totul in normal. Va pup pe toate. Crengu... tu ce mai faci.... ce face burtica?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Mmmmmmmm mi-a mirosit a cozonaci si pasca de la Emushi. [pofta] Xandrutza, la multi ani ptr aniversarea de ieri! [s] Carmen, m-am delectat privindu-ti pozele din concediu, sunt foarte frumoase. Am spionat putin si prin celelalte albume si-am descoperit ca fetitele tale merg la aceeasi gradinita cu nepotica mea. Am participat si eu la serbarea aia de Craciun. Apropo, desi-s diferite ca infatisare, Ana si Daria sunt foarte foarte frumoase! ************************************************** Lili, mamica lui [copil] [url="http://b2.lilypie.com/eD0Np3.png"]Mathias[/url] (17.10.2006) - campion la pozne "Binele omis, raul comis si timpul pierdut sunt trei lucruri regretabile" - M. Cotrau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor. Lili, multumesc mult pentru urari! Ioana, am vazut biciclete si in Kaufland, merita sa dai o fuga si acolo, aveau la modele... Cat despre sfaturi, nu stiu ce sa zic... Sa mergi cu Zamfirucul, sa probeze bicicleta, sa fie mai usoara... si nu mai stiu... Eveline, ma bucur ca Bia a inceput sa progreseze. Va doresc cat mai multe progrese si in viitor! Crengu, ce mai faci? Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006) [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...