Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suceava! (21)


Recommended Posts

BUNA FETELOR!

mersi carmen...

trebuie sa stau sub supraveghere...

in rest ma ropg sa fie bine si astept ...

am progaramare vinerea viitoarea din nou la eco si apoi la medic ginecolog... voi merge la doct. coca...

mi s/a spus ca cele mai mari sanse sunt ca totul sa mearga bine.... dar e posib totusi si un avort... medicii spera avind in vedere ca bebelul care a decedat e ffffmic iar cel viu e in parametri normali sa nu existe in mod normal probleme...

sper... si astept mila lui dumnezeu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetele cochetele inca nu am luat bicicleta... in ritmul in care ma misc, i-o aduce Mos Craciun, nu Iepurasul ! am fost si la Kaufland, si la Metro, pina si in bazar (unde pasesc de maxim 2 ori pe an)... sint tot felul, cu preturi intre 1 mil (Bazar) 1,5 (Metro) si 1,9 mil (Kaufland) de toate culorile si de tot felul. Inca ma scarpin, dar sint pe drumul cel bun, intentia exista, banii sint in portmoneu, e ca si cum deja se plimba cu ea, nu ? in rest, toate cum stiti.... ies turbata de la servici la 4, si ma preia zamfirucul de odihnita, asa ca pina pe la sapte seara bintuim prin parcuri si pe strazi... zamfirucul e aproape foarte cuminte, sta cuminte cu buni cit sint eu la servici, maninca tot si se linge pe botic, doarme beton intre o ora si jumatate si trei, asa ca din partea asta sint multumita... a inceput sa rupa cuvinte, ne imita tot timpul cind spunem sau facem noi ceva, e de tot risul uneori... daca mai scapam si de suzeta si de pampersi sintem mari de tot, dar deocamdata nu da semne - n-a dormit niciodata fara siuzi a ei, iar cu olita sa se imprieteneasca abia da semne ; pina acu si-o trintea in cap, sau isi indesa in ea jucariile cele mici, acuma a inceput sa se aseze zilnic pe ea si aplauda cu gura pina la urechi - imbracata , evident, ca daca ii dau jos pantalonii urla de se aude pina la vatra dornei. asta e. am dat raportul, acu fug ca se innadesc pe aici neprietenii ! pupici, gustosi si minunati, tuturor ! Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, fetele cochetele!!!! dau eu cafeluta astazi, fierbinte si buuuuuna, si am si citeva patratele de ciocolata amaruie, miam-miam ! slaba miscarea, unde umblati ?????? [zz] pupici ! si ceva de citit : Istoria umanitatii ...............pe scurt 1. Femeia nu mai accepta sa locuiasca in copac. Si plange. Barbatul descopera pestera. 2. In pestera e frig. Femeia plange. Barbatul descopera focul. 3. Copii tipa de foame. Femeia plange. Barbatul descopera toporul, arcul si bata si pleaca la vanatoare. 4. Deoarece mamutul se lasa cu greu ucis, Barbatul lipseste prea mult de acasa. Femeia plange. Barbatul incepe sa creasca animale domestice: vaca, oaie, porc, gaina, etc. 5. De la atata carne, Copilul se imbolnaveste de scorbut si beri-beri. Femeia plange. Barbatul descopera agricultura. 6. Femeia s-a saturat de friptura facuta la tepusa cu garnitura de boabe verzi fierte mancata de pe o frunza. Si plange. Barbatul descopera olaritul. 7. In pestera e curent si umezeala si din cauza asta copii racesc, fac pneumonie, etc. Femeia plange. Barbatul construieste mai intai un bordei apoi o casa din lemn si piatra. 8. A venit iarna si e frig. Femeia plange. Barbatul descopera ca pielea si blana animalelor moarte se poate prelucra si confectioneaza haine. 9. Hainele din piele precum si cele din blana put. Femeia plange. Barbatul descopera pe rand hainele din lana (care sunt aspre si zgarie - Femeia plange), hainele din in (care tot aspre sunt - Femeia suspina) si intr-un final hainele de matase (care par a fi multumitoare. Femeia zambeste). Mai tarziu, Barbatul rezolva si problema mirosurilor emanate de pieile si blanurile mentionate mai sus. 10. Diverse treburi lipsite de importanta cum ar fi protectia turmelor de animale si starpirea potentialilor pradatori tin Barbatul departe de casa. Femeia plange. Barbatul domesticeste cainele si pisica. 11. Femeia observa ca seamana prea mult cu semenele ei. Si incepe sa planga. Barbatul inventeaza fardurile si bijuteriile. 12. Femeia se plictiseste de atata stat in casa si vrea sa-si largeasca orizontul. Normal,incepe sa planga. Barbatul inventeaza roata, domesticeste calul si descopera barca pentru ca femeia e fragila si oboseste repede. In plus de asta nimeni n-ar vrea sa o auda iar plangand... (peste ani...) n. Femeia simte nevoia de a "evada" din cotidian. Nu are timp, bani sau dispozitia pentru excursii in strainatate, cu prietenele s-ar plictisi, la TV nu e nimic de vazut, afara e vreme urata. Capac peste toate, ca de obicei, Barbatul nu e acasa si oricum nici el n-ar intelege mare lucru. Femeia ar avea asaaaaa …un fel de chef de a scrie ceva care sa-i aduca complimentele unor necunoscuti si sa fie o chestie care sa pastreze anonimatul si absolut totul trebuie sa fie sub control ! Pentru a nu stiu cata oara in istorie, Femeia incepe sa planga. Barbatul inventeaza blog-ul. Morala: Cand femeile plang, umanitatea evolueaza. Alta morala: Fara femei barbatii ar fi trait si acum in copac. Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://i237.photobucket.com/albums/ff186/eucrysstall/cafea/100995.jpg"]Buna dimineata![/url] Carmen, cum se mai simte Ana? Ioana, foarte interesanta istoria umanitatii. Anca si Crengu, va doresc multa sanatate si sarcina usoara! Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006) [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, mea maxima culpa, abia dupa ce am postat mesajul am vazut ca era deja subiect pe "Discutii generale" istoria umanitatii.... asa ca zic : iertaciune ! pupici. Ioana si maimutzica Zamfiruca (7 02 2006) "Ne nastem uzi, goi si flaminzi... Abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc ! ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xandruta cum sa fie, urmeaza sa ii facem analizele si apoi sa o operam, in maxi 2 saptamani cred. Oricum si aseara a durut-o urechea [bang]. Sper sa scapam dupa operatie de otite si de respiratul pe gura. Cum va mai impacati cu vremea ca ba e cald ( nu chiar foarte cald) ba e frig, nici nu mai stiu cum sa ma imbrac. Sambata am citit ca si in fostul parc de la cetate se vor (exista cel putin intentia) construi blocuri. Eu nu contest ca e nevoie de locuinte dar chiar sa ne ia si ultimile ramasite de verdeata din oras? Ne vom asfixia de atata beton si constructii si asa daca bate vantul si esti pe strada nu vezi la 1 m in fata din cauza prafului. E incredibil. Oare nimeni nu gandeste in orasul asta? (ma refer la cei care ne "conduc")? carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ii doresc multa sanatate Anei. Sper sa scapati cat mai repede de probleme. Cu vremea... e cum e, nici nu mai stiu cum sa ma imbrac, cand spun ca vine primavara ploua sau ninge sau bate vantul... Nu am auzit nimic, dar mi-ar parea rau sa strice parcul Cetatii. Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006) [URL="http://good-times.webshots.com/photo/2384288200100505241qrzzkW"]poze cu noi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

ce mai faceti? e multa tacere la subiectul nostru. Oricum si eu intru destul de rar pe net ca nu prea am timp si dupa ce culc fetele seara sunt obosita ca inca nu am reusit sa ma adaptez la ora de vara. Fetele mele sunt bine, din fericire nu le-a prins nici o viroza. Le-as da ceva de imunitate, voi le dati ceva copilasilor?

 

 

 

carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)

Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi! Si noi suntem super de ocupate, parca nu mai ajunge timpul. Carmen, eu Biancai i-am facut o cura de Imunogrip Junior exact cum scrie in prospect... patru zile da patru nu, timp de 6 saptamani. Ori a fost coincidenta ori chiar a avut efect, cert e ca din ianuarie Bianca a avut ceva muci si de vreo doua ori a tusit asa, cu bun simt .... nu febra sau alte complicatii. Asta in conditiile in care la gradi aproape in permanenta jumatate din copilasi lipsesc din motive de boala. Deci e nesperat de bine, n-a mai lipsit nicio zi din ianuarie. E si aici pe forum un subiect despre imunizare si acolo poti afla si despre alte produse si despre asta. Am citit subiectul cap-coada si concluzia mea e ca pana la urma, cum ai noroc, adica cum ii prieste copilului, in sensul ca acelasi produs la unii copilasi a avut un efect minunat (ca si la Bianca) la altii a fost apa chioara. Pe mine m-a incantat produsul asta (ce-i drept ca celelalte habar n-am ce contin) deoarece era din extract de echinaceea si fructe de padure (afine, coacaze, catina, macese) obtinut prin presarea la rece ... deci efectiv ca un sirop de fructe (m-am gandit ca oricum nu are ce sa-i strice si e si foarte placut la gust). Va pup si abia astept sa se mai incalzeasca sa ne mai intalnim si noi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...