Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau gagicile! Eu p-aci cu Diana,care mai face puzzle cu forme geometrice sau cu litere.Am mai facut o proba cu formele alea si stie 100% culorile principale :rosu,galben,albastru si verde.Acum imi si arata ca rombul rosu e ca pantalonii ei rosii,ca patratul albastru e ca bluza mea albastra etc. M-am distrat intr-o seara ca am intrebat-o de un creion portocaliu ce culoare e si cred ca uitase cuvantul "portocaliu", dar mi-a zis ca e ca si bluza aia - are o singurra bluza orange si altceva nu prea avem de culoarea asta prin casa,bluza aia era de referintza [:D]. La mami s-a culcat iar dupa miezul noptii [bang] si nu a prea mancat,dar aci cand a venit, a mancat si supa de pui si pilaf de orez cu carne,plus bonus masline verzi. Tot asa e cu mucii si a inceput sa mai si tuseasca,dar cand doarme nu tuseste deloc,doar cand e treaza uneori.Sper sa isi revina tot sa naturist cu ceai de tei si miere ,ca altceva nu i-am dat.Si Ghita e racit rau,abia mai are voce [bang] La noi e frig afara dar dimineata a fost un soare stralucitor ca vara ,iar acum ... ninge cu fulgi mari si se si prinde !!! ACINA eu i-am dat naturiste - si seminte de dovleac si helmiflores - si poate continuam,dar cand am auzit acum si de ascarizi mai bine ii extermin in 3-5 zile cu zentelul ala,pana nu cresc.La giardia s-ar putea sa nu treaca asa rapid nici de la el,asa ca oricum o sa ii mai dau si naturiste in continuare ,macar preventiv.Ma pun pe gatit cu usturoi la greu [:D] Sper ca am fost corerenta ca intre timp tot raspund la intrebarile Dianei [biz] Acum si trage de mine gagica,v-am lasat ..
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Dorm copii si eu intr-o scurta pauza pe la calculator. Moni, de unde ai cartea aia cu primele 750 de cuvinte? Este noua sau o ai mai demult? Bravo Dianei ca se cere la olita, Ioana nici gand, cred ca este si vina mea ca nu insist probabil. Eu o pun pe olita in fiacare dimineata si face kk si pisu si apoi libera sa faca in pampers, nu se cere neam, poate daca as mai pune-o si pe parcursul zilei...oricum daca o intreb daca vrea la olita ea zice ca nu, eu n-o pun de lene... Sa stii ca Ioana cand ne punem sa citim povesti sta cuminte langa mine numai ca pune foarte multe intrebari iar eu ma repet la nesfarsit cateodata asa ca intr-un fel nici povestile noastre n-au cursivitate. Mingii avem si noi in casa, multe chiar dar pana acum n-a spart nimic. Am salvat si eu caii cantareti, cand s-o trezii o sa o las si pe ea sa vedem daca-i place. Moni dar cate masele are Diana? Denisa sper ca ti-ai luat cerceii[:D]. Super la gradinita aia unde o cunosti foarte bine pe geta si sunt si putini copii. Cam asa face si Ioana cu Rares, il pune sa faca ce face si ea si imaginati-va cum trage de el cateodata iar asta este tot un zambet. Eu daca i-as face asa ceva ar urla de numa. Azi i-am luat Ioanei tobogan si s-a dat mandra pe el de 200 de ori cred, este unul micut pentru copii de varsta 2-6 ani, nu va spun ce fericit era si Rares cand se dadea iar cand statea pe tusa cum mai urla. Denisa eu zic sa nu te mai intrebi cum o sa fie peste 5-6 luni. O sa ne luam cu mainile de par ca fetele nu sunt inca de ajuns de mari iar ei instabili, sa vezi atunci cazaturi si busituri si batalie pe cateo prostioara. Deea chiar ma uimesti cu cat de cuminte este Daria si cat este de ascultatoare. Cuvantul "cuminte" exista in vocabularul Ioanei da sa mor daca stiu ce reprezinta pentru ea!!! Cel mai mult ma enerveaza ca se urca tot timpul pe cate ceva, nu-i place la sol deloc. Nu gasesc unde ai pus filmuletele cu Daria. Ana condoleante pentru bunica. Sigur ca-i rasfatata Clara ca doara este tare scumpa la vedere. Eu o sa mai bat campii putin pe aici ca ieri n-am putut intra si mai citesc din urma si in acelasi timp si raspund ca altfel uit tot. Mai suportati-ma putin[:D] daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA si eu mai bat campii ca Diana n-a adormit,tot ma striga de dincolo si tot nu ma pot concentra la altceva. Cartea aia e veche de cand cu acuzele ca "imbuib copilul cu cunostintze grele" ca cica e pentru copii de 4-5 ani [biz]. Dar dupa aia au cumparat-o o droaie evident [:D] (sper ca si cu ceva folos) Am cautat intr-un drop vechi,uite e cumparata prin august-seprembrie anul trecut:http://www.dropshots.com/moni1#date/2007-09-13/22:21:55 Se gaseste in Selgros si in alte limbi. Eu i-am luat lui Mark una in franceza si avam in plan sa mai iau una in engleza Dianei,da' cum tot leftera-s ... am tot amanat.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, lasa draq creditele ca te rup astia cu dobanda!! Ma da ce sot ai tu?!!! Auzi, se scoala el ca sa-i incalzeasca laptele si sa-i faca pachet, da tu nu poti?? Sau este placerea lui? Apropo el nu se mai intoarce la munca?? hai ca m-am bagat ca musca[alcool] Mira, ce matinala esti, auzi tu la 6 dimineata deja la cafea. Mamaaaaaaaa ce devreme se culca kinderii tai! Anca imi pare rau ca nu te-ai simtit bine. Ai grija de tine si mai menajaza-te. Mai baga si tu niste libere de la servici. Ingrid, exact asa face si Ioana. Rar cand ma deranjaza atunci cand fac curatenie, dar daca vreau sa aprind o tigara sau sa stau la comp no way, vine repede peste mine si intrerup orice activitate. vad ca mai toti copii scot cate o cifra de la numaratoare. ioana numara bine de multa vreme numai ca 6 este ca si inexistent. Nu le recunoaste scrise fiind, am incercat sa o invat dar nu are chef si am lasat-o in pace. sa-mi arati si mie Ingrid ce fel de tabla magnetica ai poate o pacalesc si eu pe a mea. Copii mei s-au trezit amandoi odata[bang] cu toate ca dorm in camere separate, gata si cu linistea de la pranz. Ioana este deja pe tobogan iar rare baleste pe tastatura:)) daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA pai de aia nu ma bag nici eu la credite,din motiv de dobanda.Si la bloc am credit dar fara dobanda ,ca e de la primarie[:D] Mai am numa' vreo 10 ani de plata [biz] Si cum sa iau masina daca n-am bani cash si nu ma bag nici la credit? Il trimit pe husband cu [titanic] o tura [;)]? Niet, ca are frica de apa [:D] Pai sigur ca se intoarce omul la munca.La primul interviu la care a mers (cu morcovu'), i-au zis aia ca e carismatic [:-)))] Si chiar a fost primul interviu din viata lui, ca in ultimii 12 ani a fost independent avand AF-ul ,iar pe vremuri nu prea existau CV si interviuri [:D] Cred ca si dupa ce incepe o sa imi puna pachetul si incalzeasca laptele,eu sunt prea somnoroasa sa ma deranjez cu d-astea ... Mai, da nu e prea mic toboganul ala? Chiar am vazut si in pozele de la ziua lui Vladimir ca toboganele erau cam "domestice" si deloc abrupte.Nu ca astea unde tot mergem noi, suuuper lungi si abrupte (dar moooi) [cool]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana ma omoara ca sa il pun pe Rares la ea in brate sa se dea pe tobogan amandoi, tot zice ca "ma vea mami bebe". Se plictiseste sa se joace singura. "Ade mamiiiiiiiiiiiiii" Bee ciudata expoeditie ati mai avut si voi. Bine ca au scapat copii de raceal si Anuka ma bucur ca papa din nou sa mai puna ceva carnita pe ea. Am murit de ras cand ai scris ca o sa mori grasa!!!Si eu la feeeel! Cand te intorci la munca?? Cu cine lasi copii? Cred ca Mira este la ski si Moni la tobogane...[foto]foarte frumos. Aoleu Moni ce de paraziti!! cred ca-i fac si eu ioanei niste analize, macar sa fiu sigura ca din cate simptome ai prezentat tu acolo cateva cred ca are si a mea. Anca, petrecere frumoasa sa aveti astazi. sa veniti cu pozeeee. ia uite, credeam ca beleuzesc de una singura, cand colo-i si Moni, fata da stie Diana culorile nu se incurca, la noi este vraiste sunt ori toate roze ori aiurea. M-ai trimis sa vad cartea aia intr-un drop cu parola. Beeei da tu ce crezi ca dau 16 milioane pe un tobogan din ala cum aveti voi la spatiu de joaca??? Si ce draq sa fac, cu el??? In casa nu incape si nici in curte n-am loc. Anca, apropo, sa-mi zici cu ce ai lipit tu piscina ca vreau sa o pun la tobogan sa aterizeze in bile!!! daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA numai pe la 18 plecam la tobogane.Dupa cate retin eu am scos parola ... Uitam ,husbandu' ma asteapta si cand vin de la birou cu mancarea incalzita pe masa ... si d-aia tot slaba o sa mor [bang][:D] Sa vezi cand mi-o incalzeste de vreo 2-3 ori ca vin mai tarziu si uit sa il anuntz [mariaj] Mai bine fa-i analize,probabil ca n-are nimic,dar macar sa fi linistita.La noi in orasele mari,e mai nasol ca prin toate gropile de nisip sunt si kk de caini [xx(] deci riscul e mai mare ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noa' ca am o veste buna: o iesit telefonu' ala din coma [:D] Am gasit un site cu tobogane,castele si alte chestii gonflabile profesioniste [pofta] de salivez si acum (dar costa de la 2800 euro in sus unul [bang] si e vorba de unul simplu,fara labirinturile alea).De-as avea cu cine , m-as baga la o afacere cu un loc de joaca d-asta, da' frate-meu nu vrea,are alte planuri,azi a dat examenul final pentru ... manager in turism. Sa vedeti ce agentie serioasa de turism o sa avem in familie [biz]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata a plecat la cumparaturi cu sotul si am apucat sa ma uit la pozele Ioanei si ale Dianei. Mai, ce petrecere frumoasa cu copii a avut Ioana[;)], tare mi-a placut! Ce tot zici Danielo, ca n-ai fata cuminte? Pai ce frumos statea la masa, sa n-o deochi! A mea nici 5 sec n-ar fi stat. Nu, nici tu, nici Bee, nu veti muri grase. EU o sa mor asa. Nu mai slabesc, neam. Dar nici n-as renunta la ciocolata, ce-i drept, e drept. Tabla aia magnetica de care zici tu, e una pe care se scrie. Apoi, mai am un joc cu Pinnochio, in care sunt figuri tot magnetice. Are si jocul ala tabla pe care sa le pui, dar e mai mica. Diana prefera sa insire figurile pe tabla mare de scris. Si le numara pe fiecare in timp ce le pune. Asta zic ca e super bine, daca intelege ce inseamna numaratul. Nu asa, recitat cifrele. O sa pun si poze, candva. Ca mai am si 2 filme, dar pe luna viitoare poate ajung sa le scot din aparat. Lenea asta, bat-o vina. Moni, fain de tot jocul ala din lemn. Pai asa sa tot contruiesti. Si mi-a placut si cum isi lua ea lucrurile sa plece la bunica-sa. Daca nu mai avea chef de voi, fata...[8D] Ma bucur ca si-a revenit telefonul. Bietul de el...prin ce chinuri a trecut, era sa moara inecat. Ati inceput tratamentul pt Dia? Sa-mi spui cum merge, spre sa scape odata de viermisori. [pup] Ma pun repede sa ma uit si la pozele Mirei, pana sa intoarce fiica-mea. Ca dupa aia... Am fost cu ea afara sa facem un om-de-zapada. Ce sa zic, era zapada afanata, naspa, toata s-a sfaramat. Dar am reusit sa fac unul mic, i-am spus ca e bebele omului de zapada. [:D] Ce sa spun si eu.. Deea, Acina, Denisa, Bee, Mira va [pup]. Intru mai pe seara. Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...