Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (2)


Recommended Posts

Deea, mortala Daria!!! Mai baga si tu niste tocuri ca nu stie fata ale cui sunt cizmele. Sa aveti parte de vreme buna ca sa puteti sarbatori frumosul eveniment. Mie tare mult imi plac povestile astea[flo] Ne face matusa un tort de mere iar Ioana mea s-a umplut de faina si de zahar pudra. Nu sta locului o clipa[alcool] daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni, stiu sa fac si eu ceva sosuri pentru spachete dar mancam eu mai demult la restaurant tortelini supa si credeam ca stii sa faci din aia. Ma minunez de cate tipuri de supa/ciorbe se face pe la voi, la noi in casa doar vreo 5-6 feluri. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Eu cu una bucata bebe mic mic in brate la somn! Ca doar sunt copiii mei si i-am facut dupa aceeasi reteta! [bang] Braaaaatze! Ana bratze, bebe bratze. Intr-o seara a vrut si Ana sa suga, ce sa mai vorbim! Hai sa le [pup] intai pe gravidutzele noastre dragi Mirela si Acina! Sunteti tari de tot fetelor si cu munca si cu cei mici si cu burticile la purtator. Mirela, imi pare rau de Dani ca e dependent de tine, dar incet, incet o sa inteleaga. Cu dermatita, din pacate stiu ca il chinuie! offff offf. O sa treaca odata si odata. Tie succes la examen! E mai bine in sistemul de stat? Mai putin stresant? Acina, perne, imi amintesc si eu cum e. Eu aveam o perna de alaptat de la Ana, pe care am folosit-o cu succes pe post de perna de gravida. Deea, Curmatura? Sper sa ajungeti cu Daria, mai ales ca fetitza voastra e cuminte si rabdatoare. Eu imi imaginam acum cand am fost la munte ca ash fi putut urca cu ai mei pana acolo. EU stiu ca pot s-o duc pe Ana ( cu bebe n-a probleme, ca el doarme), dar sta fata mea atata timp in rucsac? Ma cam indoiesc! Si in Bucuresti cand o scot plange mereu de frig![bang] E o sensibiloasa si jumatate. Trebuie sa ma ocup cu calitul ei. Oricum la vara, cand vreau eu sa merg in Malaiesti, n-o sa aiba scuze, ca va fi cald. Ash vrea sa vad poze cu voi acolo (si cu totul special, ca 10 -ani de casnicie- e un numar frumos). Zi-mi si mie, homeopatul acela pentru imunitate! Plizzz. Moni, sanatate Dianei! Sper sa nu fie nevoie de antibiotic. SI revin cu subiectul, ca doar ma stiti maniaca, mai ales ca ai mei sunt cam bolnaviciosi si una doua ce-i prind cu bronsiolita! In multe din viroze, antibioticul dat asa "preventiv" cum le place pediatrilor sa-l dea (ca sa fie siguri), favorizeaza suprainfectia bacteriana (mai ales otitele!). SI nu-s vorbe, sunt cifre (pe care cand le voi mai intalni o sa vi le pun si voua- link-urile). Daniela, ai facut ceva special sa-i faci program lui Raresh? Intreb si eu, ca oricum m-am resemnat cu faptul ca ai mei parca ar fi frati! Daca-mi amintesc eu bine, Ana ziua dormea doar in brate, pana pe la 6 luni cand dormea si in pat la pranz (dar adormea ataaat de greu!). In schimb, la somnul de noapte, cred ca de vina e laptele meu care poate nu-i ajunge. Soarta, mai avem putin pana la diversificare si dupa cum il vad, Razvy e gata sa pape o friptura (pofteste la noi). Denisa, endocrinologie pentru tine, nu? Sanatate! Ce greutate are acum Mark? Mai stii cat avea la luni? Ca stiu ca s-a nascut mai micutz si te plangeai ca-i mofturos. Intreb si eu ca al meu, nascut maaare si mancacios, parca ia cam incet in greutate (dar imi amintesc de Moni cu Diana ei, care kk si papa mereu- soi din asta e si al meu). Ingrid tu nu te-ai intors la munca, nu? Scuze, ca ma loveste grija de treburile altora. Uffff, ce-mi vine si mie sa ma descarc seara! Dar azi, asa mi-a venit si mie sa-i zic ceva Anei! [bang][bang]Sunt reaaaaaaaa. Dar daca pana de curand era doar neastamparata, acum e asa de guraliva, ca vesnic tzacane si pacane si asta la infinit. Imi place, ma distreaza, ii raspun, dar ash vrea si eu sa stau la PC, macar cat sa-l adorm pe Razvan. [pup] fetele. Sper sa revin, ca dupa ce ca m-am intins, tot mai am de zis! Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu! Hai sa va spun eu ce-am constatat de o vreme (de cand mi s-a nascut baiatul). Am renuntat la cantecelele pentru copii si le-am inlocuit cu muzica simfonica. Apoi Ana a inceput sa se uite la desene animate. Pe PC Radu i-a descarcat o multime de Barbie-uri, care-s pline de o muzica minunata (clasica si ea). In ultimele 2 zile se uita numai la (Barbie) Printesa lebada, care e adaptare dupa Lacul Lebedelor (cu muzica din Lacul Lebedelor). SI o vad ca-i place muzica de acolo, ca vrea sa danseze. SI uite, coincidenta sau nu, dupa toate astea si-a dat drumul la vorbit extraordinar si are un vocabular care ma uimeste (si niste idei de nu mai spun: "Ana se casatoreste cu printzul" si "Daria se casatoreste cu printzul"). Si de multe alte afirmatii urmate de "DE CE". " Doare burtica" "DE CE DOARE?" Unde pleaca Radu?, "DE CE pleaca la servici" "De ce are traba?", etc. Si suntem abia la inceput. Hai sa va pun pozele cu printul mostenitor (mi-am facut curaj si am reusit sa le pun pe net, in virtutea faptului ca personajul terorist are senzori de proximitate si sta si acum si doarme in brate- am incercat sa-l pun jos si s-a trezit! [bang]). http://picasaweb.google.com/brindusa.ohreac/BotezRazvan Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bee, tare mult imi place sa citesc ce scrii. Ai un stil al tau. Am vazut pozele de la botez, ati avut mare petrecere cu dans si alte cele. Ana foarte frumoasa ca de obicei si tare draguta rochita ei cu floricele. Razvanel este si el frumusel, seamana destul de bine cu Ana. [bang]Cat am citit postarea lui bee Ioana si-a scos toti pantofii la interval, si-a pus sampon pe maini, am strans intre timp, am spalat-o pe maini si acum a rupt usa la dulap de ciuda ca am inchis usa la baie. Vrea baie la amandoi, eu nu mai pot sa le fac baie separat, cum ii fac baie lui rare ea este deja infipta in cadita sau daca incerc sa-i fac doar ei face atat scandal pana il bag pe rares in cada ca sa am pace. Zici ca si Razvan este pofticios[:D], eu cred ca din cauza surioarelor care mai umbla cu diverse mancarici in mana prin fata lor. rares deja s-a diversificat mai zilele trecute cu niste pufuleti[bang] Program de somn...el se scoala cam pe la 7.30-8.00 si la 9.30 ii dau fructele dupa care putina tzitzi si il ia mamaia pe picioare la somnic, protesteaza el cam 10 sec dar adoarme ca este obosit si stresat dupa o dimineata petrecuta in compania surioarei, doarme cam o ora dupa care se scoala si iara agitatie, tarnuiala, dans, galagie, masa de pranz, iara tzitzi dupa care mamaia o adoarme pe Ioana iar eu pe rares (sau invers)care este iara suuuper obosit, doarme cam doua ore, reluam programul nebunesc, pe la 17.30 papa iaurtel sau branzica si iara trage o tura de somn( o jumatate de ora sau chiar o ora), pe la 8.30 baie si pe la 9.30 adoarme. Precizez ca adoame numai pe picioare sau in brate iara noaptea numai daca sunt langa el. Noaptea se trezeste cand si cand sa mai suga putin( nu stiu precis la ce ore ca daca ma mai scol sa vad si cat este ceasul mor) Si Ioana mai Trage cate o tzitzi din cand in cand, chiar a hotarat ca dreapta este a ei iar stanga este a lui rares. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara gagici,n-o sa va vina sa credeti,dar tocmai am pus-o pe Diana la nani la ora asta.N-a dormit deloc azi si nu te mai puteai intelege cu ea [bang] Sper sa nu imi dea desteptarea pe la 4-5 ... DEEA mortala Daria cu pantofii cu toc a lu' tanti [;)],m-am spart de ras [cool] BEE pai ai constatat bine,muzica simfonica stimuleaza intelectul dupa cate stiu [cool] Din pacate,eu nu prea apuc sa ii pun Dianei,ea trebuie sa suporte stirile si muzica la moda de la radio - cand e cu taica-su si muzica populara cand e cu mami [^] cand e doar cu mine (extrem de rar) asculta linistea,ca eu nu mai vreau sa aud nimic [bang] Cu antibioticul stai linistita,nu ma bag sa ii dau.I-am dat doar anul trecut pe vremea asta,cand avusese febra peste 39,7 si nu ii scadea nicicum.Si parca a mai luat odata pentru laringita,cand nu-i trecea nicium raguseala.In total de vreo 3 ,max 4 ori a luat in doi ani. DANIELA Ioana ta tare seamana cu Diana [:D] Vai de mine ce-ar face sa aiba un "bobo mic" p-aci.Am observat ca acum daca o intreb ce vrea fratior sau surioara zice FLATIOL - mai ales ca si in poze/filme tot asa vede,toate "personajele" au fratiori (EMMA,ALESSIA,IOANA,ANUTZA ) Normal ca facem supe/ciorbe la greu.Noi le zicem supa/zeama/ciorba/mancare de ... (dar fiind tot mai lichida). Supa normal e doar cea de pui/curcan cu taitei,tascutze,gartene sau galuste. Dar mai zicem supa si la cele "dulci",adica acrite doar cu smantana: de gulii,de conopida,de cartofi,de mazare.Tot supa e supa de rosii sau supa de ou. Ciorba zicem la ciorba de perisoare,de legume,de porc/vitel/miel, de peste,de burta (din asta noi nu facem) Urmeaza zeama sau "mancare de" salata verde, fasole verde / uscata,de dovleac (doua variante am locala sau olteneasca) Mai sunt ele si altele de exemplu am facut si zeama de urzici sau de macris cand stateam la casa cu socrii si aveam in gradina d-astea! Ha ha ha .... am trecut la subiecte culinare [:D] Asta ca sa vedeti ca nu-s chiar anti-gospodina,stiu sa fac de toate ... numai sa vreau [;)] OOOF era sa uit de zeama acra [pofta][pofta][pofta] Asta se face sau dimineata dupa nunti, a doua zi de Pasti (din miel),sau la cina ,la taierea porcului.Pur si simplu se fierbe doar carnea si se acreste cu mult otzet,fara nimic altceva.Probabil din cauza ca se face multa odata si ca e carnea proaspata,are un gust magnific [pofta][pofta][pofta] Numai pe la tzara am mancat d-asta ... DEEA sorry de retzetele carnivore [;)] dar in afara de ciorbele cu carne si supele de pui, toate-s chiar ... vegetariene! Doar la fasolea uscata mai bag niste carnati oltenesti sau cabanos.
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BEE am uitat din motive culinare [:D] - sa-ti zic ca am vazut pozele si m-au incantat mai ales ochisorii aia albastrii a lui Razvan [il]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Off tocmai scrisesem un mesaj lung si s-a dus,asa ca voi relua,probabil pe fragmente. Moni-sanatate Dianei,sper ca va fi ok repede. Ingrid,Mire,Acina,Deea si restul va pupam. Daniela-cum se descurca mai matusa cu gatit dc zici ca e oarba-pupici la strumfi!tati e plecat acuma? Bee-vazut poze faine botez,nu vadinsa unde sunt kg,dar te inteleg ca eu ma chinui de 4luni sa scap de 2kg si nu reusesc sa scad sub 54,7kg, e adevarat ca pap dulciuri, nu mai merg la gym,pe jos f.putin,ca e zapada,si nu ma tzin mereu de ex.de acasa, dar trece si sunt sigura ca at.cand voi incepe jobul voi scapa de mai multe kg- casa,servici,2kids si altele de una singura 90%, se duc, cel putin la mine sigur.Revin cu programul copiilorsi cu ce se aplica la MINE!!Dar TREB SA FII TAREE! Denisa [mamica]'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

........mi-e si rusine sa mai scriu, ca iara nu am timp. Acum m-am asezat la computer dar mai am niste alta treaba[:D] Vazut ultimele poze cu Diana de Moni si cele cu razvanel de la botez. Bee e tare dulce baietelul tau si da, seamana cu Ana. Ce rochita frumoasa are Ana. Moni ma intrebai cu ce se joaca ai mei....pai sa-ti spun cum s-au jucat azi, povesteste barbatu. ....cica dupa ce au scos tot pietrisul de la o planta si l-au rasturnat in mijlocul sufrageriei, fetele au fost pedepsite in camera. Numai ca acolo ele au continuat, au scos TOATE hainele din dulapul Darie , de fapt sunt si de-ale lui Selin (de, nu prea mai are rost sa le despart ca-s la fel amandoua de mari[:D]). din 5 rafturi de haine numai unu a ramas neatis, cel mai de sus unde nu au reusit sa se catere...........si toate astea intr-o invalmaseala de nedescris amestecate cu vreo 5 randuri de puzzle, jocuri Memory, jucariile din lada de jucarii (acolo au ingramadit o parte din haine[:D])...................acum seara se distra mama-sa sa adune ca nici sa pasesti in camera nu mai puteai[bang]. ...........mai fac cate ceva pe aici pana nu ma ia cu somn. V-am pupat. Noapte buna. Mira mami de [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346409398/24"] DAVID [/url](15.08.2002) [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346401061/26"]DARIA[/url](20.11.2004) si [url="http://new.photos.yahoo.com/miraklucker/album/576460762395647368/photo/294928804346410279/32"] SELIN [/url](07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/miraklucker/Craciun2007"]Poze noi ....cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok,deci tot eu cu Programul[alcool]-incep cu terorista nr.1 ca la ea a fost mai greu-primul copil,rasfatzata,nu te lasa inima, cand te lasa vin socrii si strica tot ,etc. Bee- Alex avea la 7luni 8,2kg de la 2,9 la nastere, dar sunt multumita ca oricum nu il mai indop ca pe emma si sunt sigura ca se va lua dupa ea la papa in 3-4 luni cand sper sa le dau impreuna sa pape. Emma a fost f.mofturoasa la mincat,dura mult si baga mult lapte,deci adormea la biberon in bratze cam 15-20 min cu tot cu baut de lapte,dar comparativ cuAlex,baga somn lag reu, si acum doarme per total doarcu 1,5h mai putin ca el,si diferentza este totusi de 18 luni intre ei[help] Cu mincatul s-a dat bine pe brazda de la 1 an si 9luni de cand merge la geta,si cu somnul de la 1an si 11 luni,de pe 4 ianuarie,de cand doarme SINGURA SI NU NE MAI VREA IN CAMERA DELOC-asta dupa ce citim 2-3povesti, spune ingerasul numai cu mama[bang] si o pup,ma trimite sa ii gonesc pe baietzii rai care vor sa ii ia jucariile[bang]-eu i-am zis asa pt cape 2 ianuarie a vazut la vecina niste tineri de20 ani,prieteni cu fii-su si cam s-a speriat de ei.Dar eu sunt multumita,desi TREB SATE TZII DE PROGRAM ORIUNDE AI FII si vad ca e din ce in ce mai bine cu ea- datorita si faptului ca merge la GETA, vb non-stop,se si joaca singura uneori,chiar dc esi Alex in zona,am corecatat-o in weekend la greu cu unele cuvinte care nu le pronuntza corect si e tare happy ca a reusit, deci sper sa nu o laud degeaba-oricum vad ca prinde orice super repede si retine si ce nu trebuie in ambele limbi,chiar si in greaca. Legat de papa-600 ml de lapte,3-4mese de solide maxim,nu lichide dupa ora 7.30pm,de 2zile insa,ca sa pregatim terenul de renuntzat la pampers, dar tot vrea putina apa dupa ce se spala pe dintzi[bang]-a si doarme 10,5-11,5h in weekend pe noapte(9.30pm-7.15/8.15 am) si 2-2,5h la prinz. Revin cu Alex. Denisa [mamica]'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...