Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce gatiti la aparatele cu aburi pt copii ?


Recommended Posts

Buna, gospodine-mamici Vreau sa-mi iau un aparat de gatit cu aburi (nu stiu inca ce marca)pt a-l folosi la hotel la prepararea hranei copilului meu la mare.Ati folosit asa ceva ? sunteti multumite ? credeti ca il pot folosi la mare, ca sa nu ii dau mancare de la restaurant.Se poate fierbe si carnea? Ce retete recomandati ? Pupici, Aysha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Eu mi-am cumparat de la Tefal de vreo 2 saptamani(150 Ron)si sunt multumita de el.Ce gatesc la el? De exemplu orez cu mere coapte(are un recipient pt. fierberea orezului- o masura orez, doua apa).Timpii de fierbere ii gasesti in cartea steamer-ului.Sau dovlecel(curatat de miez, taiat in doua pe lungime, o rosie,o ceapa si mixat cu lapte + marar-o bunatate), mazare+morcovi+ceapa+rosie tot mixate cu lapte.Intr-o zi am facut fasole verde cu carne de vitel(le-am lasat aprox 30,35 min., mai mult decat scria acolo).Sau spanacul il faci la abur si apoi continui reteta clasica. Conopida o faci la abur si apoi o servesti cu iaurt si marar.Pestele e iar delicios(eu n-am incercat inca dar am o prietena care mi-a mai dat din idei si care de fapt m-a convins sa-l cumpar).Sau macaroane cu o rosie la abur si cu parmezan, tot de la prietena mea fiind reteta.Sa stii ca are si recipient colecor in care se strange zeama de la legumele/carnea pe care le pregatesti.Eu sunt ff multumita de aparat si mancarea e incomparabil calitativa fata de cea gatita traditional.Poti incerca si orez cu lapte- am inteles ca trebuie sa pui mai mult lapte.Daca imi mai vine vreo idee ti-o impartasesc cu placere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...