Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(45)


Recommended Posts

Ali, Asi Dariastoica si Miha, succes pe mai departe. Catty si Diciu, sa va traiasca copilasii. Silvy, ai luat o hotarare inteleapta. Felicitari! Pentru toate mamele adoptive, cu ocazia 1 martie, va urez o primavara insorita cu multa sanatate si fericire si sa primiti din partea copiilor vostri tot atata dragoste pe cat voi o daruiti lor. [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] [si-eu][si-eu][si-eu][si-eu][si-eu] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza fete dragi! Diciu- doamne ajute si sa fie intr-un ceas bun. Ce frumos ca o botezati voi pe Sabina [flo] Distractie placuta si te asteptam cu vesti.[pup] Dariastoica - de abia astept sa vina si la noi in vizita si sa pun mai mutlte intrebari, ca atunci cand am depus dosarul...nu am prea avut loc. Nu incerci sa iti intinzi antenutele si sa il cauti singurica pe bb-le tau? ali-clau- am vazut ca esti atestata, astepti vesti de la asistenta sociala? silvy24 - iti doresc mult noroc in drumul ales si sa iti tii bb-le in brate cat mai repde. catty - ma bucur sa aud ca va este bine...si esti fericita[pup]. iti stiu povestea de la "durerea...", pe unde am trecut si eu din pacate... O primavara EXCELENTA va doresc si eu si sa fie plina numai de bucurii. Miha http://tt.lilypie.com/jQRrp2.png "Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici de pitici si viitoare mamici, sa aveti o primavara minunata si sa va bucurati de tot ce aveti si ce va veni. Noi azi am botezat o fetita abandonata de mamica ei care este in plasament la maternala unde a fost Alexuta. Este o scumpica. Daca e cineva din Pitesti pot sa va spun ca are sanse sa plece destul de repede pt ca actele ei sunt gata. Daca vreti lamuriri imi puteti da un mail. Pitica mea a fost f geloasa ca am tinut-o in brate pe Teodora si chiar a tras putin de ea, dar a inteles ca "baba" adica bb e mic si apoi a mangaiat-o si a incercat sa ii dea sa pape din marul ei. Miha, asa cum am scris zilele astea la "Durerea ....." cand fetele vor gasi forta sa lase trecutul in urma isi vor regasi linistea si dragostea. Cred ca s-au suparat putin pe mine, dar asta este adevarul. DICIU, cum a fost la botez? Pupici tuturor si succes catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catty nu cred ca s-au suparat insa cam asta e (nu gasesc cuvantul potrivit) "orientarea" pe forum.Toata "lumea zice vai ce frumos ca ai adoptat" si cand zici ca ti-ai adus copilasul acasa reactia e ceva de genul" ce esti asa fericita ca doar nu l-ai nascut tu".Cu timpul o sa te obisnuiesti si sa iti fie mila de cele care isi refuza bucuria de a fi mama si se irosesc in ani de deprimare, esecuri si frustrari. Ma bucur ca acum esti linistita si implinita.Nici nu e de mirare doar esti mama.[flo]Cum de ati botezat un copilas asa de mic mai ales ca are sanse sa ajunga in familie?Stiu ca pe aici nu lasau sa fie boteazati copii cu sanse la adoptie pana pe la 2 ani tocmai ca sa ii boteze familia. Diciu cum a fost la botez? Mami de [url="http://b4.lilypie.com/KyFsp2.png"]Razvan(07 martie 2004)[/url] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fete dragi,sa aveti o primavara frumoasa si plina de impliniri alaturi de familiile voastre si de copilasii mult iubiti si doriti. Miha,nu astept iubita dupa asistentii sociali pentru ca mie mi-au zis de cand am depus dosarul ca nu au copii adoptabili si trebuie sa-mi caut,de fapt eu am inceput sa dau telefoane si sa caut"pile" inainte sa depun dosarul. Catty si Asi, sunt si eu in asentimentul vostru vis-a-vis de dorinta de a avea un copil.Multe fete isi doresc un copil doar pentru ca a trecut timpul nu pentru ca vor sa fie mame.Sper sa nu supar pe nimeni dar asta este parerea mea. PRIETENIA ESTE MAI PRESUS DE STAREA DE EXCELENTA.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Va urez si eu ca :,,1 MARTIE CALATOR SA VA ADUCA UN MARTISOR !"(minunea cea mult asteptata )celor care inca mai asteptati ,si nu numai ... De asemenea o primavara incarcata de flori tuturor ,mamici si viitoare mamici ! Multumesc Liliana pentru faptul ca m-ai adaugat la listuta . Miha74 sunt atestata,pana acum am asteptat sa ne sune asistenta sociala ,pentru ca ne-au spus sa nu cautam singuri ,dar nu mai asteptam ,a trecut prea mult timp . Felicitari silvy24 pentru decizia luata .Asa e ,cand iti doresti sa devii mama nu mai conteaza cum se va intampla asta.Si noua ni s-a tot spus de ce nu mai asteptam ca am mai avea timp pentru a avea copilul nostru ,dar dupa ce am luat o data decizia de a adopta nu ma mai intereseaza parerea nimanui,mergem inainte.[bicla][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna fetelor! Catty - nu cred ca au bagat de seama subtilitatea mesajului tau, sunt prea prinse cu analize, teste...intr-un fel le inteleg, ca pana acum o luna si eu traiam numai printre analize...dar gata, ma bucur de decizia care am luat-o si astept sa imi gasesc sufletelul[:D] asi -[flo] m-ai facut sa zambesc cu mesajul tau...si in acelasi timp ma gandesc daca sunt pregatita pentru orice fel de comentarii [box]...ca probabil nu voi fi ocolita. iar tu o stii foarte bine[pup] dariastoica, ali-clau - va tin pumnii[pup] diciu- te asteptam cu poze. http://tt.lilypie.com/jQRrp2.png "Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor, ALI si MIHA, o sa va raspund pe rand la intrebari. La noi copii nu pleaca la maternali pana nu sunt botezati, de preferinta in spital si de diverse cunostinte ale celor de la DPC. Faptul ca Teo a plecat fara sa fie botezata este o exceptie, asa cum s-a facut o exceptie si pt noi si am putut sa o botezam, fara sa se mai "bage altii pe fir". Cat priveste modul in care am ajuns eu la adoptie, atunci cand esti pe cale sa mori pt ca organismul tau nu mai suporta tratamentele si operatiile vine vremea sa te gandesti f bine la ce vrei sa faci. Iar un stop respirator pe masa de operatie sperie pe oricine, crede-ma. Nu imi pare rau ca am ales calea asta, mai ales ca la noi lucrurile s-au rezolvat fffffffff rapid cu ajutor de la DD si de la cine mai trebuie, asa ca am acasa o fetita care este minunata. Despre comentariile celor din jur sa stiti ca nu imi pasa. Este viata noastra si familia noastra, nu am cerut nimanui un pahar cu apa asa ca pot spune ce vor pt ca nu ma intereseaza. Imi pare rau ca nu pot pune pozici pt ca sunt prea mari ca sa vedeti asemanarea izbitoare dintre Alexuta si tati. Am gasit zilele trecute o poza de a sotului de cand avea un an si ceva si juri ca e fi-sa in urma cu multi ani. Multi sunt convinsi ca este de fapt fetita sotului meu si ca eu am acceptat sa o adopt, desi este total neadevarat, dar nu conteaza ce spune lumea, conteaza numai ce simtim noi. ALI referitor la comentariile care se fac dupa ce il aduci pe bb acasa, sa stii ca nu toate fetele sunt asa. Uite de ex Michelle cand apuc sa vb pe mess ma pune mereu sa ii dau poze cu bb si sa ii spun ce a mai facut si imi face mare placere sa povestesc cu ea, desi ne potrivim rar de tot cu programul in ultima vreme. Fetelor care mi-au dat mesaje private, le-am raspuns si daca va pot ajuta cu ceva, o voi face cu placere. DICIU, ce face pitica? Cum v-ati acomodat? Pupici tuturor si succes sa il gasiti pe bble mult dorit catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catty m-ai botezat si astept mielutul[:D].Intr-adevar nu toate fetele sunt asa insa in marea majoritate asa sunt.Nu e o problema asta nici pentru mine dar dupa ce ai suferit alaturi multi ani cand adopti esti oarecum exclusa de parca nu mai stii cu ce se "mananca" infertilitatea.Mie imi pare rau pentru ele, mai ales pentru cele care isi pierd capul si cu el si sanatatea.Infertilitatea e cruda dar nu putem sa o lasam sa ne invinga . Miha e o perioada sensibila mai ales imediat dupa ce iti gasesti puiutul si il aduci acasa.Dar vestea buna e ca trece si incet incet inveti sa nu iti pese de cometarii.Multi vorbesc cu rautate nu pentru ca asa simt ci din prejudecati.O stiu si eu o stiu si alte fete foarte bine insa suntem atat de implinite si fericite ca nu mai conteaza nici un comentariu de la nimeni. Mami de [url="http://b4.lilypie.com/KyFsp2.png"]Razvan(07 martie 2004)[/url] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ,cred ca fiecare de pe acest site a trecut prin aceste experiente triste si ne-am bucurat in momentul in care am luat decizia de a adopta.Eu cel putin va inteleg si nu cred ca as mai relua odata tratamentele ,cu toate ca doctorii spun ca am sanse. Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...