Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum scap de pisici?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lia popescu
Le voi castra, cred ca si masculii nu numai femelele, dar mi-e groaza sa nu faca cine stie ce complicatii , cum am mai auzit... La caini ...stau rezonabil - un caine si o catea, castrata din fericire...
Lia, singura "complicatie" ( in cazul in care, sper, e un medic bun si opereaza corect) e ca, daca nu ai grija, se cam ingrasa dupa operatie. Eu am patit-o rau cu una din ele, ca am amanat castrarea si i-am tot dat Pilkan ( cand intrau in calduri) si a facut un piometru groaznic, curgea puroiul din ea suvoi...Facuse febra, tremura, slabise ingrozitor, si medicul care a operat-o avea dubii ca va rezista...Acum e foarte bine, dulce si haioasa( nu li s-a modificat deloc personalitatea) dar cam dolofana ( cred ca am exagerat eu cu mancarea). http://thumb4.webshots.net/t/66/666/1/6/49/2941106490096418044EUxDgW_th.jpg Pe restul le-am castrat cat de repede am putut, sa nu mai pateasca si ele la fel. V “Shine on my way"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pt incurajari, Victoria! Am avut ceva probleme cu matele vara asta - una a murit in 3 zile, una a scapat cu sechele (dupa o panleucopenie felina, cred) asa ca am inca o "sensibilitate" excesiva vis a vis de ele. Pur si simplu nu suport sa le vad chinuindu-se. Stiu ca prima zi dupa castrare este dificila, de aceea imi este greu. Dar...stiu..este singura solutie. Deja am prea multe, multe femele si nu-mi vine sa scap de ele pe strazi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

eu cind mi-am luat pisica am citit tot felul de carti despre pisici si scria ca daca pisica face pipi in afara toaletei sa speli locul cu otet ca pisicilor nu le place mirosul si nu vor mai fac eacolo. pisica mea a fost curata de la inceput, n-am avut probleme insa am obsrvat ca...n-o deranjeaza mirosul de otet. mai folosesc in baie la curatat si ....sta bine merci tolanita pe podea si ma admira cind fac curatenie. ma gindesc ca nu toate pisicile sint la fel si poate merita incercat cu otetul la pisicile nepoftite.

 

OT: tot in cartile alea despre pisici scrie ca pisicile urasc benzile alea lipicioase, adezive (scotsch?? nu stiu cum se scrie). a mea e lesinata dupa ele, cind fac un pachet si folosesc benzile lipicioase isi baga nasul peste tot si vrea si ea o bucatica sa se joace [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu le-am redus numarul prinzandu-le in niste custi-capcana si ducandu-le la sterilizat.

Actiunea a durat pana s-a dus vestea si n-au mai intrat neam in cursa, indiferent ce delicatese le puneam eu acolo, dar tot au fost vreo doua mate si patru motani. Castrarea era gratuita, la un cabinet in appropiere.

Acum cred ca ar fi iar un moment prielnic...iar s-au inmultit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...