Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul BRASOVENCELOR (6)


Recommended Posts

a fost doar o gluma cu casa... am fi chiar foarte multumiti si cu un apartament, pe care insa nu-l avem, locuim cu chirie, caci la preturile care sunt este chiar un lux sa ai o casa... sanatosi sa fim!! inainte de a emigra am avut in Slatina un apartament de genul: 3 camere, 2 balcoane mari, 2 bai, chiar langa Palatul de Justitie; il achitasem, doar imbunatatirile ii lipseau, dar noi eram cu gandul la plecare si cu asta basta; parintii nu intelegeau ce ne mai lipseste, soacra-mea zicea "e asa de mare, ca puteti intoarce carul in el"; cu toate acestea nu-mi pare rau acum, ba dimpotriva, sunt multumita cu alegerea pe care am facut-o atunci; am invatat / am inteles multe lucruri / ne-am imbogatit altfel... a fost o experienta pe care mi-ar fi parut rau sa o pierd... asta e, in viata nu le poti avea chiar pe toate, important e sa alegi ceea ce este mai bun pentru tine/familia ta, sa incerci sa fii multumit cu ceea ce ai, ca ai multe de fapt!! PS Am lasat-o pe Andreea la scoala, sper sa gaseasca drumul inapoi spre casa!![ruga]am emotii!! "Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix, Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! Noi nu am inceput gradinita nici scoala, mai avem mult pana incepem gadinita.Noi am inceput diversificarea si merge tare greu.Puitul meu nu vrea sa pape, vrea numai titi. Nu stiu ce sa mai ma fac. Mai nou se trezeste foarte des noaptea si nu mai lasa pe nimeni sa mai doarma[bibe]. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multa sanatate voua si la bebei.pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cfelinar
da? ii plac caii? eu si fiica-mea la fel iubim caii, Andreei i-ar placea mult sa aiba unul, dar mai intai sa ne luam casa, apoi mai vedem noi!!
Daca ne luam cal va invitam si pe voi neaparat [:)]. Daca va luati inaintea noastra va facem o vizita (sau mai multe) [:D]. Dar astept mai intai sa ne luam castel cu domeniu in jur ca sa aiba unde sa pasca [:D]. A fost destul de greu sa ii explic ca nu putem pune un cal in curtea proprietate comuna cu vecinii sau in casa. Momentan am scos-o la liman cu Little Pony. Iar de la cal a trecut la pesti. Vrea un peste! Are idee cineva cata munca si bani implica un acvariu ? Ca nu prea m-as incumeta, mai ales ca pisica ar fi incantata sa aiba unde sa pescuiasca. Nicoleta, vezi ca anul Sobolanului e unul materialist, adica tendinta de a-ti cauta casa e amplificata in acest an [:)]. Stiu, pt ca am suferit si eu de influenta lui. Pana la urma m-am ales cu un apartament in casa cu o bucatica de curte. Diuna, cum mai stai cu moralul ? Vremea nu ne prea ajuta. Ligia13, dar cate educatoare sunt la o grupa de 24 de copii ? Daca sunt 2, mie mi se pare ok. Eu prefer grupele cu mai multi copii, in felul acesta cunosti personalitati diverse si iti gasesti mai usor prieteni cu care sa te intelegi. Daca grupa e prea mica, riscul sa nu gasesti persoane compatibile cu tine e mult mai mare. Pana acum am incercat gradinita particulara cu grupe mici si fiica-mea si-a facut prieteni mai mult in celelalte grupe decat in a ei. Acum incercam gradinita de stat, cu grupe mai mari. Momentan ii place, dar a trecut doar o zi, vom vedea. Stiu ca in clasele primare, la un moment dat, ramaseseram doar 18 elevi in clasa. Si nu mi-a placut deloc, parca nici nu mai eram clasa. Toate mamele cauta grupe cat mai mici, dar poate ar trebui intrebati si copiii [:)]. Unii prefera mai multi copii cu care sa se joace, altii mai putini. Vazusem si eu undeva amestecarea varstelor e benefica. Oricum, in societate nu vor intalni doar copii de varsta lor, ci de toate varstele. "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

emyemy, imi pare rau ca nu te pot ajuta, al meu bebe mic a fost mancacios de la inceput, desi primele piure-uri nu aveau nici un gust din punctul meu de vedere; cat despre trezit des noaptea... o-la-la!!! pana pe la vreo vreo 15-16 luni s-a tot trezit des, il alaptam inca, insa nu prea l-am avut plangacios, imediat ce l-am intarcat s-au rarit si trezirile. multa, multa rabdare si curaj!! lucrurile se vor regla de la sine!! nu te impacienta!! de ce vei fi tu mai calma, de aceea bebita va accepta si altceva decat titi! in plus, nu insista 2-3 zile cu o leguma/ un fruct despre care iti dai tu seama ca chiar nu-i place!! "Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix, Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, stateam asa bine cu moralul incat am adus zugravii. Azi au inceput in forta sa mascheze o teava cu rigips cand Trrrrr!, suna o vecina al carei copil doarme intre 14 si 16. Au stat baietii cu ochii pe pereti( si pe banii si timpul si NERVII mei )pana la ora 16, au introdus iar masina de gaurit in program cand Trrrr! suna alta vecina: copilul ei doarme intre 15 si 17, so...Am stabilit sa dea gauri numai maine dimineata, cand ard de nerabdare sa-mi cunosc vecinii care lucreaza in ture de noapte. Deci de preferat ca nici azi sa nu intru prea adanc in subiecte. Totusi,@emyemy, ce varsta are bebe? Poate mai amani diversificarea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Cfelinar iti multumesc ca pt raspuns si pt incurajari.Am mare rabdare, dar cand vad ca nu vrea sa manance ma apuca toti nervi. Azi a mancat foarte putin.Nu stiu daca am facut bine,azi am dat suc de mere si mere ras, de obicei se da mar copt dar eu am dat mar crud[bang][?].Mersi mult [pup][flo] Diuna, bebelul meu are 6,5 luni.Nu stiu daca pot amana diversificarea.Dr pediatru ne-a recomandat sa incepem diversf dupa 6 luni si sa incepem cu supica[:D][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)][;)] http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002024A.gif wishing you a happy day...[flo] [:)][;)] http://i283.photobucket.com/albums/kk292/kathys_comments/A1Div/blue-18.gif [pup], Cristina "Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix, Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...