Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul BRASOVENCELOR (6)


Recommended Posts

multumesc, diuna!!! pa! o saptamana frumoasa va doresc tuturor!! http://dl6.glitter-graphics.net/pub/480/480426bvcg19rrrx.jpg [;)]Keep smiling!![;)] Cristina PS Mama mea si tata-socru au fost Maria si Marin... Tocmai am revenit azi din Oltenia, de pe la chefuri... cata caldura a trebuit sa suportam pe acolo!!!!!!! ma mir ca nu ne-am topit!!! "Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix, Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Revin cu inca o rugaminte: sotul meu cauta de lucru in inginerie (electrica, electronica, PLC-uri); a terminat facultatea de Electrotehnica la Craiova; inainte de a emigra a lucrat la Hidroelectrica (timp de 7 ani, parca); abilitati lingvistice: franceza, engleza ; daca auziti ceva- candva- cumva- pe undeva, va rog frumos sa ne dati de stire... Tare mult imi doresc sa gaseasca ceva aici, la Brasov, caci altfel ma tem ca va trebui sa ajungem pe la Bucuresti, ceea ce-mi displace in TOTALITATE. Multumiri, http://jiangyinghong.googlepages.com/Rubal-KeepSmiling.jpg/Rubal-KeepSmiling-full.jpg Cristina "Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix, Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cfelinarid="blue">.... iti dau PM o adresa de mail unde sa trimita un CV sotul tau ....

Si apropo noi ne stim[:D] Radu a facut cursul cu dinozaurii.. ii ziceati Victor! Sa ne tineti un loc ca luni - marti vin sa-l inscriu.

Mai aveti locuri nu? Lui Radu i-a placut tare mult , mereu intreaba cand mai mergem la fastrakids!

 

 

 

Eu [cafea] si Raducu [greutati] (22.04.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am citit cateva spicuiri din urma si m-ar interesa si pe mine Fastrakids, am cautat si pe net dar n-am gasit nicaieri nimic despre preturi. Voiam sa va mai spun despre Aquapark, intreba cineva la un moment dat si n-am retinut daca i s-a raspuns concret. Este foarte fain, intrarea e 40/35 lei pentru adulti si 25/20 lei pentru copii (in weekend si-n cursul saptamanii), de la ora 10-19. Fii-mea de 3 ani nu a platit. Au si piscina separata pentru cei mici mici, cu 4 tobogane pentru cei mai maricei, asa peste 2 ani, asa ca posbilitati de dsitractie sunt de la mic la mare. Cristina (cfelinar) voiam sa-ti raspund de scoala nr.5. Baiatul meu acolo invata, intra in cls. a IV-a. Nu le da lectii multe (dupa mine ar mai merge ceva [:D]), cel putin la clasa lui, iar temele de vacanta sunt mai mult o distractie, nicdecum o obligatie cum am auzit pe la alte scoli. Aici se face engleza de 3 ori pe saptamana, nu stiu la gimnaziu cum este. Am citit de gimnastica, nu te pot ajuta ca nu stiu, dar pentru divertisment, o dupa amiaza (ca e mai putin aglomerat) ar putea merge la Parc Aventura. Sunt sigura ca i-ar place. Fii-meu a venit foarte incanta, dornic sa repete figura, bani sa fie. Ma scuzati daca am dat buzna si m-am bagat in vorba [flo] Daca timpul imi permite mai revin, acum sunt de-a casei, nu [:D]? Eli cu Bianca (13.06.2005) [duel] Andreas (17.08.1998) [url="http://www.dropshots.com/elisibia2"] foto 1, [/url], [url="http://community.webshots.com/user/1972e"] foto 2 [/url], "Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE. Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE. Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va deranjez v-as intreba si eu ceva...am inscris-o pe fetita mea la scoala 5 (desi n-am idee in ce clasa o sa fie, ca i-au trimis dosarul la inspectorat si de cite ori merge sotul meu sa intrebe i se spune ca ba o persoana ba alta e in concediu si ca mai e timp pina incepe scoala, sa mai revina[bang]). Acum cautam un apartament cu 3 camere prin zona, dar nu prea sunt suficient de aproape sa mearga pe jos...nu mai vorbesc ca fiind in clasa a 5-a (probabil) va merge dupa-masa la scoala si deci banuiesc ca unul dintre noi va trebui s-o asteptam de fiecare data. Intrebarea e :voi locuiti aproape de scoala copiilor? Mai sunt care merge cu autobuzul? Sau cum se deplaseaza, ca atunci cind amindoi parintii lucreaza e cam dificil sa duci copilul zilnic si sa-l aduci de la scoala, nu?

 

Multumesc anticipat, asa-i cind nu stii ce si cum...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aiamoniid="red">, sa gasesti ap in apropiere de Sc 5 e mai greu, ai vazut si tu ca grosul de blocuri sunt in Astra! Acolo de obicei e cel mai usor de gasit chirie. Dar evident poti avea noroc sa apara ceva si central, dar astea stiu ca sunt si mai scumpe!

 

F putini locuiesc chiar langa scoala..., am vazut dimineatza o multime de copilasi in autobuz... deci cred ca se poate face si asha!

Acum nu stiu daca de la Sc 5 , ca acolo se zice ca invata de obicei "fitosii" si in clasa apar discutii de genul.."azi cu ce masina te-a adus tati/mami la scoala?!"

Acum adevarat nu stiu nimic concret..ce stiu eu sunt povesti! Sper sa nu se supere mamicile care au copilasii la Sc 5 ...

Noi mai avem un pic pana trebuie sa luam hoatararea la ce scoala sa-l incriem pe copil!

 

 

Am vazut ca e circul in oras! A fost cineva la circ? Se merita? De la ce ora sunt reprezentatiile?

 

O zi buna!

 

Eu [cafea] si Raducu [greutati] (22.04.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@aiamoni, bine ai venit!-la propriu, ai aterizat pe aici[dual] Stiu ca nu e o chestie de care ar trebui sa fiu mandra, dar fata mea s-a dus prima oara singura la scoala cu autobuzul la 7 ani. Il aveam p cel mic, si cand sotul era plecat din oras se ducea singura la scoala, traversa un bulevard important, iar cand se grabea lua autobuzul trei statii. Aveam niste frici feroce, dar m-am obisnuit, mai ales ca ea, curajoasa mamei[pup], ma incuraja de fiecare data. Apoi, la 8 ani, a inceput gimnastica medicala, noi am avut o perioada fara masina[q], si se ducea singura cu doua autobuze pana la spitalul de copii, sa-si faca exercitiile. Atunci i-am luat telefon mobil, sa ne poata suna daca se rataceste. Nu am avut alta posibilitate la vremea aceea, dar acum nu-mi pare rau. Cand nu mai are ce citi, se urca in autobuz si se duce la biblioteca judeteana, sau vine la mine la servici sa ma vada... So, clar, convingerea mea este ca fetita ta e destul de mare sa se duca la scoala cu autobuzul, cu atat mai mult ca, de cand e gratis pentru pensionari, e pliiin ochi de bunici si gospodine, are cine face ordine in mijloacele de transport in comun[:D] Si ea incepe clasa a V-a la un colegiu , ii fac abonament si va merge cu autobuzul. Cand lucram in centru, la statia scolii 5 coborau f multi elevi, si numai cei de clase primare erau insotiti de bunici. Daca gasesti ceva convenabil in centru, succese! Dar nu privi ca pe un impediment "naveta" fetitei. In fine, este doar parerea si experienta mea, tu mai asculta-i si pe altii si, cel mai mult, pe tine si copila ta.Voi va cunoasteti cel mai bine. N-am fost la circ, am vazut pe afis ca in timpul saptamanii reprezentatia e de pe la 19,00,nici nu cred ca mergem de data asta, mie nu-mi place deloc circul, iar sotul s-a cam saturat, de cel putin doua ori pe an circ. In schimb am batut aquaparcurile si paradisele acvatice si ne place. Copiilor le-a placut la strand la nebunie, si noua pe langa ei, eu consider ca e bine facut si safe. Am fost in timpul saptamanii, ca e mai liber si mai ieftin, si ne-am distrat pe cinste. Am vazut multe mamici cu bebei, erau tare incantati mititeii! @cfelinar, parca erai mai activa din Canada...?!? [:-/]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...