Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul BRASOVENCELOR (6)


Recommended Posts

Draga Diuna, tu esti draguta si ne raspunzi mereu cu cite un sfat, multumim! N-am aterizat inca, dar cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa ajung la sfirsitul lui septembrie. Doar sotul e "la datorie" sa rezolve pe acolo toate problemele :) Cred ca am gasit ceva chiar pe Dealul Cetatii, un apartament intr-o casa, nu e sigur inca dar s-ar putea sa-l luam. Sotului i s-a spus ca e la 10 min. de scoala 5, pe jos. Cred ca eu venind dintr-un loc unde se intimpla parca mai multe grozavii sunt mai stresata. Fiica-mea incepind de acum doi ani venea singura de la scoala, insa era autobuzul scolii (in care aveam incredere) si-o lasa fix in fata casei. Practic nu sunt stresata de ea ca nu s-ar descurca, mai degraba sa nu se ia careva de ea... In fine, sa vedem. Macar am aflat ca sunt si alti copii care circula cu autobuzul de la virsta asta. Multumesc de raspuns!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aiamoniid="red"> eu am baiatul la Sc.5 , intra in cls.IV4. Asa cum spunea si Diuna id="red"> (vad ca ne asemanam in multe privinte) si al meu a facut naveta din cartierul Racadau din cls. I. Mai exact dimineata mergea cu un coleg de scoala cu masina lui iar la intoarcere venea cu autobuzul, mie imi era foarte greu ca aveam un bb acasa si nici masina nu era prea buna. Apoi din cls. III il duc eu dimineata (ne-am schimbat masina [:)]id="size1">) si la fel se intoarce cu autobuzul dupa terminarea orelor. Bineinteles ca si mie mi-era teama dar nu atat de mersul cu autobuzul cat mai mult de traversarea bulevardului la intoarcere, uneori reuseam sa-l astept.

 

ligiaid="red"> asa e, scoala 5 are un renume de fitsozi, dar printre fitsozi ne-am strecurat si noi [:D], sincer nu ne afecteaza, cei cu bani fac cadouri in continuare, dar atata timp cat invatatoarea e dedicata actului educational, indiferent de cate atentii primeste, chiar nu ma deranjeaza. Pentru mine important e ca ccc copilul meu sa invete. Daca altii considera ca pe langa "atentiile" comune (la nivel de clasa) mai e nevoie si de altele in particular e problema lor. Nu ca nu mi-as permite si eu mai mult, dar vreau sa inteleaga pustiul meu ce inseamna cu adevarat valoarea unui om, prin munca lui. id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Eli cu Bianca (13.06.2005) [duel] Andreas (17.08.1998) id="purple"> id="Comic Sans MS">

 

foto 1, id="red">id="Comic Sans MS">id="size2">, foto 2 id="size2">id="red">id="Comic Sans MS">,

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.

Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.

Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"id="Comic Sans MS">id="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elisor, vreau sa spun ca noi am oscilat destul de mult in legatura cu scoala, am auzit tot felul de chestii despre ea. Am auzit insa ca este o scoala foarte buna din punct de vedere al invataturii, am citi articole ca a avut procent de promovabilitate de 100% la examenele de capacitate...si pina la urma asta conteaza. Cu fitele...ne-om descurca noi :) Se pare ca in Dealul Cetatii vom sta. O sa vedem cum o sa facem, dar multumesc ca m-ati lamurit, daca e nevoie o sa mearga si a mea cu autobuzul. Cristina, nimic nou cu serviciul sotului??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aiamoniid="red">, sa veniti cu bine acasa! Vom fi vecine de strada, chit ca la noi este vb momentan de chirie! [:)]id="size1">

 

Intreba cineva de circ, am fost duminica dupa-masa cu nepoteii. Prima parte plictisitoare: ceva acrobatie si cateva momente de umor cam trase de par. Noroc ca au adus elefantica Lila pentru poze cu copiii in pauza. Abia in a doua parte am avut parte de ceva animalute, mai multa animatie si antren. Insa spectacolul de 2 ore, pentru niste prichindei majoritatea prescolari, mi s-a parut dezamagitor, care nu-si merita banii (25 ron adultii, 20 ron copiii peste 2 ani). Poate fi o experienta, insa deja dupa o ora cei mici plangeau de foame/sete/somn [:D]

 

Din auzite (un nepot din familie a frecventat) scoala nr. 5 este o scoala buna, serioasa, se invata, presupune anumite cerinte si o atitudine a familiei indreptata spre invatatura! Mofturile si fitele NU AR TREBUI sa existe la o asemenea varsta, indiferent de scoala, statutul ei sau al parintilor! [xx(] Succese multe micilor invatacei in nou an scolar si numai vesti bune din orasul nostru! [flo]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diuna id="red">multumesc frumos [pup]! Am mai intrat eu pe aici dar a fost atat de demult incat nici cea mai buna memorie nu si-ar aduce aminte. Tot in Racadau stai? Eu stau in zona parcului Trandafirilor.

 

Aiamoniid="red"> sa inteleg ca v-ati hotarat pentru scoala 5? id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Eli cu Bianca (13.06.2005) [duel] Andreas (17.08.1998) id="purple"> id="Comic Sans MS">

 

foto 1, id="red">id="Comic Sans MS">id="size2">, foto 2 id="size2">id="red">id="Comic Sans MS">,

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.

Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.

Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"id="Comic Sans MS">id="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai si noi tot in chirie o sa stam, momentan. Poate reusim sa ne cunoastem [:D] Da, la scoala 5 ramine...desi cum am zis, nu stiu in ce clasa, ea a terminat clasa a 5-a aici in state dar noi vrem s-o inscriem in clasa a 5-a din nou, insa nu stim nimic sigur, sotul meu nu poate scoate nici o informatie de la ei...[bang] La "cerbul de aur" merge cineva? Mi-e tare ciuda cu nu ajung...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aiamoniid="red">, cu mare placere! Chit ca nu am inca copii, ci doar unul in burtica! [:D]

 

La "Cerbul de Aur" vrea mama sa mearga, insa din pacate, sunt total defazata cu programul. As fi vrut si eu, dar am musafiri in perioada respectiva, care nu sunt amatori de asa ceva! Pana atunci suntei deja in Brasov?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blackgirlid="red"> felicitari si sarcina usoara in continuare! Cate saptamani ai?

 

Eu speram sa fie mai atractiv Cerbul asta dupa pauza de 1 an sau 2?! Fiind si editie aniversara nu prea ma atrage, in afara de un Iris si hai Banica, in rest nimic interesant, s-ar putea sa ma insel si sper sa fie asa. id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Eli cu Bianca (13.06.2005) [duel] Andreas (17.08.1998) id="purple"> id="Comic Sans MS">

 

foto 1, id="red">id="Comic Sans MS">id="size2">, foto 2 id="size2">id="red">id="Comic Sans MS">,

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.

Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.

Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"id="Comic Sans MS">id="purple">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...