Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In unul sau doi .... dar in trei???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mie personal mi se pare simplu : as incerca sa termin ce a ramas neterminat si pe urma as vedea ce vreau...din moemnt ce aparitia fostului iubit te-a destabilizat atata, cred ca este cazul sa aflii si de ce..nu poti intra sau continua o relatie pana n-o termini cu adevarat pe precedenta succes tati si printesele : http://thumb0.webshots.net/t/57/557/3/38/46/2943338460092654700KuUueE_th.jpg nasterea Ioanei Teodora : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87474
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu regreti nimic, incearca cu fostul, vezi ce iese ( de relatia actuala e clar ca nu esti foooarte multumita, si nu te gandi ca nu te va dezamagi actualul, poti avea surprize mari in viata, iar daca ii dai atata credibilitate, dezamagirea va fi si mai mare), daca nu merge cu fostul...mai sunt barbati pe lume...poate sa castige al treilea! Deocamdata esti libera sa faci ce vrei, si fa ce crezi tu ca e mai bine pentru a fi multumita pe viitor, asuma-ti responsabilitatea pentru alegerile facute si mergi mai departe indiferen ce va fi! (am fost intr-o situatie asemanatoare, poate mai complicata, si eu asa am facut, acum sunt cu cel de al treilea cu care ma simt implinita pe toate planurile)! Sper sa nu ai regrete in ceea ce decizi sa faci! mama din 16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carla2005
Poate ne spui cati ani ai! La profil dupa calculele mele ar iesi cam 18...asa ca ai timp destul sa te decizi aspura partenerului de viata!:) mama din 16 nov 2006
[:D] Nu cred ca are 18 ani , ca a stat cu fostul prieten 7 ani , plus 2 cu actualul[:D] Dar chiar , cati ani ai Saddie? "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Departeaza-te cateva zile de amandoi si incearca sa vezi lucrurile in perspectiva. Trebuie sa afli ce anume vrei mai mult dintre cle doua variante. De riscat , te risti oricum ca una sau cealalta relatie sa nu mearga pe termen lung. Totusi, cunoscandu-te pe tine, pe cei doi si relatiile tale cu ei iti poti contura un pic lucrurile in cap. Tine insa cont ca s-ar putea ca relatia cu celalalt sa nu mai fie ce-a fost o data, s-ar putea ca sentimentele sa se fi schimbat si voi sa purtati in cap doar amintirea lor. Mai e o vorba in popor , ceva cu ciorba reincalzita...Pe de alta parte....E o decizie grea, dupa cum ai spus. Si eu am fost in situatia ta la un moment dat, datele problemei erau un pic diferite insa.Fostul ma voia inapoi ,dar nu ma iubise niciodata si nici nu cred ca m-ar fi iubit vreodata, eram o chestie de confort si orgoliu pentru el. Insa era iubirea vietii mele fara indoiala, bazata nici eu nu stiu pe ce, nu m-am inteles niciodata de ce l-am iubit atat de mult, insa astea erau sentimentele mele. Actualul...era un baiat de poveste, care ma iubea si ma iubeste din tot sufletul , cu care aveam o relatie in adevaratul sens al cuvantului, numai ca nu simteam aceiasi fluturasi in stomac. Am ales a doua varianta , adica confortul unei relatii stabile, linistite, ca sa zic asa,fara furtuni deosebite, plina de realizari, incredere si siguranta. Si imi este bine. Poate nu am avut curaj, poate nu am vrut sa "dau vrabia din mana pe cioara de pe gard", nu stiu... Chestia este sa ajungi sa intelegi ce vrei mai mult dintre astea doua. Delia "Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu aveam 23 cand am facut figura...dar niciodata nu e prea tarziu ca sa fi sigura ca vei fi multumita pe viitor! Ce sa mai zic de mine, ca aveam si nunta pusa...si minuni...toata lumea imi zicea ca e baiat bun....parca nu mai gaseam pe altul sa ma ia ( asa se purtau unii) dar mi-am vazut de treaba mea, am anulat tot, i-am explicat celui cu care eram cat am putut de bine situatia (tarziu a realizat si el ca nu ne potriveam, relatia aia era incurajata foarte mult de parinti si apropiati, asa ajunsesem sa punem si nunta) am sta cu fostul doi ani (deci pana la 25 de ani ai mei) am realizat ca nu as putea intemeia o familie cu el...la putin timp l-am intalnit pe sotul meu si sincer nu regret nimic, cred ca D-zeu l-a scos in cale pe fostul pentru a anula nunta respectiva, ca altfel nu ma vedeam bine acum.Toate au un rost pe lume, eu asta am invatat din relatiile anterioare, ca totul se intampla cu un scop...acum fiecare face ce vrea! mama din 16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca "o anume situatie sau...conjunctura" v-a facut sa va despartiti... mie imi e clar ca ori nu ati reprezentat destul unul pt celalalt...ori relatia voastra n-a fost prea..solida. acum ce sa faci, sa traiesti in trecut si din..amintiri? sau cu speranta ca va fi mai bine de data asta? MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by saddie
Toate dilemele mele pleaca de la faptul ca nu stiu ce vreau. Vreau siguranta si linistea de zi cu zi dar sacrific latura mea pasionala, dinamica, nelinistita pentru asta? Pentru ca din pacate asta ii lipseste actualului iubit, pasiunea, incapatanarea. Sau vreau sa ma intorc la o relatie cu un om pe care practic il iubesc de aproape 10 ani??? Cum spuneam despartirea noastra a fost dictata mai mult de o situatie si tot eu am fost cea care i-am pus punct acum doi ani pentru ca nu mai faceam fata. In acelasi timp nu vreau sa ranesc pe nimeni, cu atat mai putin pe actualul pentru ca este un barbat prea bun. Mi-e greu si sa-mi exprim pana si ideile, pentru ca mi se amesteca in minte si momentan nu simt decat o durere surda pe care nu stiu sa mi-o explic nici mie. XIO - cred ca ai pus punctul pe I cu intrebare "dar eu...?", eu ce vreau? [url="http://www.tickercentral.com/view/76xc/1.png"]Slabesc,slabesc...[/url]
daca atunci nu ai putut face fata situatiilor complicate de ce crezi ca acum ai putea? de ce unele femei chiar vor sa sufere???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...