Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

In unul sau doi .... dar in trei???


Recommended Posts

aviz amatoarelor de aruncat cu roshii [:D] : nu aruncati, e mult prea tirziu : peste citeva luni implinim 25 de ani de casatorie [bis] When there is nothing left but God, that is when you find out that God is all you need ! If you want to learn to love better, you should start with a friend who you hate !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu si eu dupa multi ani de casatorie: - mi se pare ca tot ce simti pt. actualul prieten este un fel de datorie. Mi se pare ca il folosesti ca manta de vreme rea decit ca sot si iubit care sa te scoata din minti cu pasiune acum la 26 ani. daca asta nu se intimpla acum fii sigura ca kkk casnicia ta va avea gustul unei supe reincalzite si peste 10-20 ani vei regreta ca nu ai facut pasul cu prietenul. - e posibil ca pasiunea pe care sa o simti pt. rpieten sa fie pur animalica, s-ar putea ca voi sa nu fiti maturi nough (desi la 26 ani ar trebui sa fiti) zic si eu... Daca as fi in locul tau as alege pe primul prieten, i=as explica actulaului cu frumosul ce si cum si m-as lasa in voia sentimentelor. E f. mare probabilitatea ca rel. cu pasiunea inflacarata sa nu tina dar in acest caz sint convinsa ca vei gasi un alt om dragutz si cae sa te iubeasca. de fapt daca as paria pe acest ultim scenariu as paria. INsa macar nu vei avea regrete ca n-ai incercat sau ca nu ai fost cu marea iubire a vietii tale. du-te fata draga. sentimente de genul asta traiesti poate o data sau de 2 ori in viata. Iubiri ca supe reincalzite poti avea si la pensie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce supe incalzite? omul o iubeste mai mult decat ea pe el. In orice relatie unul iubeste mai mult decat celalalt. Ce-ar fi daca mereu cel ce iubeste mai putin intr-o relatie ar pleca in cautarea fluturasilor. Fluturasii sunt necesari si ei dar trec si ramane respectul. Trebuie sa vezi cu cine ai putea duce o viata in care sa fii implinita, nu una in care sa suspini pe la colturi. Parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O solutie ar fi sa-i explici actualului situatia in care te afli, sa-i spui ca vrei sa afli ce simti cu adevarat, daca te iubeste atat de mult te va intelege , iti va da timpul necesar, iar daca vei hotara sa ramai cu el o vei face cu toata inima (nu cu indoieli), eu tot timpul am fost sincera din punctul asta d evedere cu prietenii mei, deja de la o varsta nu ai dreptul sa-l incurci pe cel de langa tine. Tu daca ai sti ca omul de langa tine ar fi intr-o astfel de dilema ce ai face? L-ai lasa sa se lamureasca (eu una l-as lasa)? Si tocmai, ca a fi casatorit nu se compara nici pe departe,cu a te afla intr-o relatie de prietenie, eu zic ca atunci cand vei face pasul spre casatorie sa nu ai niciun dubiu, sa comunici cat poti de mult cu cel de langa tine, sa va cunoasteti bine , daca nu poti sa vorbesti cu el deschis despre orice te framanta ceva nu e OK, sa rezolvi tot ce este nerezolvat, fiindca altfel, problemele care acum par banale, cand te vei casatori, apar copii etc...se complica situatia! Incearca sa fii independenta inainte de a face pasul(mai citeste pe aici la ce se intampla in unul sau doi...), incearca sa stai o perioada sa vezi cum te descurci singura, cel care te iubeste va veni dupa tine pana la capatul lumii( si sa sti ca asa este, nu sunt vorbe) te va convinge ca el este cel mai bun! mama din 16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carla2005
O solutie ar fi sa-i explici actualului situatia in care te afli, sa-i spui ca vrei sa afli ce simti cu adevarat, daca te iubeste atat de mult te va intelege , iti va da timpul necesar, iar daca vei hotara sa ramai cu el o vei face cu toata inima (nu cu indoieli), eu tot timpul am fost sincera din punctul asta d evedere cu prietenii mei, deja de la o varsta nu ai dreptul sa-l incurci pe cel de langa tine. Tu daca ai sti ca omul de langa tine ar fi intr-o astfel de dilema ce ai face? L-ai lasa sa se lamureasca (eu una l-as lasa)? mama din 16 nov 2006
Mey, eu cred ca i-as da o citatie de divort peste ochi si pe urma l-as lasa. Sa se lamureasca :) Dar eu sunt mai tzafnoasa de fel, asa zice si barbatul. E dificila alegerea in cazul ei, nu stiu ce sa zic. N-are glob de cristal, sa vada care e varianta optima pentru ea. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-as intoarce la fostul.scurt si nedureros. Mana e mai aproape decat piciorul, recte, eu si sentimentele mele suntem mai importante decat suferinta actualui( si astea le zic la 30 de ani, cu mintea de pe urma..) Laura si minunile [url="http://img184.imageshack.us/img184/328/pict0102pi3.jpg"]Lara, printesa de catifea[/url] [url="http://img100.imageshack.us/img100/2368/kopievonpict02091ao6.jpg"]Louisa, cea mai scumpa Craciunita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca fata asta tb sa caute un al treilea, cu care sa fie for the right reason. Cu fostul nu mai are ce cauta cata vreme l-a lasat de bunavoie atunci cand a trecut printr-o perioada mai grea (bine ... omului ii mai vine si mintea a de pe urma dar eu raman la ipoteza asta). Cu actualul nu are ce cauta cata vreme sta cu el dintr-un calcul si rationament: o trateaza ultraminunat. Ce naiba, avem o singura viata si la 23 de ani nu merg long term rationamentele astea. Astea sunt pt mai tarziu, dupa ce am mancat meniul care se mananca la fiecare varsta. Deci votez pt concluzia ca indecizia ei intre cei 2 este un semn ca de fapt nici unul nu este barbatul langa care vrea sa paseasca pt tot restul vietii. Trebuie sa accepte faptul ca ACELA nu a aparut ca pe un fapt pozitiv si plin de posibilitati si nu ca pe ceva datator de insecuritate. 23 nu e varsta pentru securitate ci pentru lupta, risc si cautari. Gamble!! [alcool] [gravi] 37S cu bb Vlad [baietel] http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ellej
quote:
Originally posted by carla2005
O solutie ar fi sa-i explici actualului situatia in care te afli, sa-i spui ca vrei sa afli ce simti cu adevarat, daca te iubeste atat de mult te va intelege , iti va da timpul necesar, iar daca vei hotara sa ramai cu el o vei face cu toata inima (nu cu indoieli), eu tot timpul am fost sincera din punctul asta d evedere cu prietenii mei, deja de la o varsta nu ai dreptul sa-l incurci pe cel de langa tine. Tu daca ai sti ca omul de langa tine ar fi intr-o astfel de dilema ce ai face? L-ai lasa sa se lamureasca (eu una l-as lasa)? mama din 16 nov 2006
Mey, eu cred ca i-as da o citatie de divort peste ochi si pe urma l-as lasa. Sa se lamureasca :) Dar eu sunt mai tzafnoasa de fel, asa zice si barbatul. E dificila alegerea in cazul ei, nu stiu ce sa zic. N-are glob de cristal, sa vada care e varianta optima pentru ea. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
L-as fi lasat, daca eram necasatoriti, adica in conditiile unei prietenii, ca daca se trezeste acuma ca nustiu ce minuni din trecut i-au aparut in cap, nu stiu cum as reactiona! deci problema se pune asa in cazul in care nu ti-ai asumat un angajament gen casatorie, copii etc...intr-un astfel de angajament eu cred ca intri cu lucrurile lamurite! M-am pus un pic in locul ei(care este necasatorita), de aia am zis ca l-as lasa! Adica, daca ei vor sa mearga pe un drum impreuna, macar sa plece la drum lamuriti! Nu iti iei angajamente in timp ce tu te gandesti la eu stiu cine! parerea mea! mama din 16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar necasatorita fiind, daca ezita pentru mine e clar ca nu e ce trebuie. Cred ca Ileana are dreptate, poate al treilea e solutia. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by saddie
Toate dilemele mele pleaca de la faptul ca nu stiu ce vreau. Vreau siguranta si linistea de zi cu zi dar sacrific latura mea pasionala, dinamica, nelinistita pentru asta? Pentru ca din pacate asta ii lipseste actualului iubit, pasiunea, incapatanarea. [url="http://www.tickercentral.com/view/76xc/1.png"]Slabesc,slabesc...[/url]
Asa te saturi la un moment dat de siguranta si linistea de zi cu zi de iti vine sa o iei in sus pe pereti!!!!!! Valabil si in cazul relatiilor intemeiate din confort material. E bine pana la un punct pana iti satisfaci anumite pofte vestimentare sau de calatorii [:D]si apoi te cuprinde o plictiseala!!!!! Numai o persoana lenesa si egoista alege o relatie "convenabila" in favoarea uneia mai anevoioase dar bazate pe iubire si pasiune......dar din care sa nu lipseasca totusi respectul si armonia. Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...