Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! (112)


Recommended Posts

Avem bagajele facute, totul e pregatit asa ca maine la prima ora plecam ... va doresc o saptamana frumoasa si linistita. Claudia, am citit si recitit mesajul tau, eu zis sa te linistesti, atat cat poti, gandeste-te ce vrei tu, ce vor copii, daca esti pregatita sa duci lupta asta, si daca esti, lupta, solutii se gasesc dar trebuie gandit bine si cu calm. Deya, ok am aflat si motivu pentru care te-a parasit. Cand vin din concediu apeleaza-ma pe messenger si o sa-ti povestesc cum o fost la mine cu tipu care m-a parasit pentru acelasi motiv[:D] Dana, ma bucur ca v-ati simtit bine la casuta! Va pup pe toate de la mic la mare Silvana si Paul [url="http://community.webshots.com/user/silvana1075"]Poze cu noi[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/"]blog DC, Timisoara impreuna[/url] Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza, Timisoara Hai ca dau eu o cafea,[cafea][cafea][cafea] ca nu mai da nimeni...[zz] Merci de urari pentru mamanu meu...[pup] Noi am plecat ieri dimineata la Buzias, ne-a placut tare mult in parc, un aer curat, racoare,am gasit-o si pe mariana-veveritza, apoi de acolo, asa instant, am plecat spre Lugoj. E prima iesire asa, mai serioasa cu Fuzionake...un pic socati de cum merg unii, mai ales ca ieri la venire, a avut loc un accident pe drumul Timisoara Buzias. Am sarbatorit-o pe Mamanu la restaurant Dacia in Lugoj, apoi spre seara ne-am intors home. Am pus poze [url="http://community.webshots.com/album/563992552PAFOKx?vhost=community&start=24"]aici[/url] Silvana, concediu placut va dorim! Sa faceti multe poze... Aida, ce mai face Simona? un val, ceva? A mai vb cineva cu Maria? Ana, tu ce faci, draghe? Danitin, vad ca si voi v-ati distrat la casuta! Deya, la urmatoarea intalnire, musai sa vii, clar? sa-ti destzelenim creierul de [popa]! Cand vine Anda? parca miercuri, eu asa stiam... Katik, ne-ai parasit, mama? Laurelu, fiti-ar oalele sa-ti fie, pe caldurile astea se mananca fructe si salate...mey.. Claudia, sper ca nu dai inapoi, a nu stiu cata oara... Fii calma, lucida, analizeaza din toate punctele de vedere si nu te lasa descurajata pentru nimic in lume...orice problema oricat de grea ar fi, are o rezolvare, trebuie numai gasita formula. De azi, iar la job...pe caldurile astea... O saptamana excelenta va doresc!
[url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/timisoara-impreunadupa-100-de-capitole_18.html"]BLOG DC-Impreuna Timisoara[/url]
Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.
[zana][url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url]
[foto][url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url][foto]
[tv] [url="http://www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM"]Povestea dintelui pierdut:))[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf"]Christmas 2007 by INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Montaj INES[/url], [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse"]Sweet memories[/url] [tv]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, vad ca Doris a dat deja cafeaua, asa ca eu va ofer un [pepsi]. Claudia am citit de vineri mesajul tau si sincera sa fiu m-am socat ... eu nu stiam prea multe despre tine, despre viata ta, nu mi-am imaginat ca lucrurile stau atat de rau. stiam doar ca te-ai casatorit in germania si credeam ca esti fericita, imi pare rau ca nu e asa ... nu stiu ce s-a intamplat intre tine si sotul tau, de ce s-a ajuns la asa o situatie, dar daca altfel nu te pot ajuta, sa stii ca sunt alaturi de tine ....[grup] si eu zic ca si Dana ca cel mai important e sa te linistesti, asta in masura in care poti, si sa incerci sa gandesti la rece ceea ce ai de facut. mai mult eu nu stiu ce sa-ti spun pt ca nu cunosc situatia ta ... dar daca ai nevoie de un umar de sustinere, sunt aici ... capul sus si Doamne-ajuta! [pup] Silvana, concediu placut! pe unde va plimbati? Dana, fain ca ati fost la casuta, noi weekendul asta nu ne-am dus la arad, am ramas la timi ca am avut ceva de facut, dar am fost mai mult pe afara cu Alexu, ne-am mai dus si la cumparaturi prin magazine, ceva bucatarit si ... gata weekendu' ! Doamne ce repede trece ... cum te mai simti? banui ca spiridusului i-a trecut cu gatul ... mai, Laura, da' stiu ca gatesti la greu ... cam asa face si soacra mea, toata ziua mestereste cate ceva la bucatarie si face niste potoale, mama, mama, .... [pofta]. voi unde mergeti in concediu? noi anul asta nu pupam concediu ca ne-am schimbat apart , am avut de facut o gramada de chestii care ne-au costat o groaza de bani, asa ca o lasam pt la anul ... vara asta ne multumim cu mersul la arad si pe la tara; ne-am gandit sa mai mergem si cateva weekenduri in ungaria la gyula ca am auzit ca au strand tare fain acolo. Doris faine pozele de la strand, ce mi-a placut dusul pinguin ... salutari, salutari ... la toata lumea [pup] Geta, mami de Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deya draga, uitai de tine ... cu popica al tau ... nici eu nu m-am lamurit ce-i cu bacul, acum a dat omul bacu' sau e student deja la teologie ? [:-/] cat despre motivul parasirii ... si eu am patit asa o chestie in primul an de faculta, si eu mi-am facut tot felul de ganduri ... si sa stii ca n-a meritat, doar pierdere de vreme... eu zic sa-ti iei gandul de la el si vorba nu mai stiu cui, zburda pe campii ... ca daca e sa iasa iese si daca nu, nu, crede-ma. [pup] Geta, mami de Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Deya, stii ce zic eu, si jur ca e verificat pe pielea mea, in situatii din astea boala lunga-i moarte sigura! Nu vinde tu acu castraveti la gradinar, tu inca ti la el si nu te poti desprinde, dar, pana la urma tot o vei face. Greu va fi si atunci, greu ti-ar fi si acum asa ca poti sa o faci cand vrei dar nu uita ca risti sa pierzi ocazia de a intalni un om minunat pentru tine doar pentru ca esti cu gandul pe coclauri. Silva, concediu placut! Sa va simtiti bine si sa vi cu multe poze. Lore buna dimineata! Dorisake, ma bucur ca ati avut o zi frumoasa. De destinataia secrete de vacanta din spetembrie nu zici nimik? Geta, spiridusul e bine, mai ia antibiotic pana mari, are afte in guritza de la el dar ... nimic grav. Eu incerc sa urmez pacostea aia de tratament, da e groaznic de nasol. Oricum, in 11 merg la control si atunci poate se mai clarifica lucrurile. Ce zici, nu vi intr-o plimbare pana in centru sa cunoasteti trupa de prichindei de aici? Katik, sa stii ca vin pe la tine! Ce se intampla, te-a prins volanul in asa hal sau sunt probleme pe acasa? Spune si tu macar o vorbulitza! Clau, te-ai mai linistit un pic? Ce faci? Restul trupei, o zi buna ... Eu incerc sa incep saptamana cu bine si avant, iarasi imi fac o gramada de planuri - vreau sa zic ca in agenda mea is trecute nu mai putin de 13 puncte de rezolvat. Asa ca pupaceli maxime si [fuga] Mamica de spiridus "Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa." Coco Chanel [url="http://dctimisoara.blogspot.com"]NOI[/url] [grup] [url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"] Spiridusul meu drag [/url] [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor, Dana mersi mult ptr tot si numai tie tin sa iti multumesc,nu stiu daca m-am mai linistit,mai ales cand vad inainte viata de pana acuma ceea ce eu numai vreau sa traiesc,asta stiu clar,numai suport aroganta nemtilor si atatea alte lucruri,am devenit chiar o nebuna care injura pe oricine trece pe langa mine,sau salut si in gandul meu ii injur,am stat 3 zile si am suferit in mine la cacatul asta de fest din sat cand am vazut ca nu se joaca nimeni cu Andi el fuge dupa copii si nimeni nu il baga in seama,mie mi-a fost egal ca am stat singura la masa si am baut si am mancat,asta sunt obisnuita deja,dar copiii mei... cat sa sufere,chestia e ca Andi e inca prea mic ca sa il intreb ce isi doreste,oricum in mare nu vrea sa auda de Romania ptr ca nu stie prea multe despre ea,Deni e cu fluturi in cap,cand vrea cand nu vrea,din cauza ei am mai renuntat la idee,eu stiu ce ziceti voi ca exista solutii,nu am spus ca renunt chiar daca ai casei asta cred,totul e sa imi gasesc un avocat bun,ptr ca de pana acu mi-a spus ca sansele sunt 50-50 mai ales ca nu am motive,nu am fost batuta,etc,ce motiv sa invoc ,sa spun intru-un proces din Germania ca vreau sa plec ca nu imi place aici,ca nu imi plac oamenii... ma mai si inchid astia'n fras ptr rasism. Geta te rog din suflet sa nu spui nimanui la regionala despre problemele mele,esti o dulce,iti multumesc ptr tot,am nevoie de umerii vostrii si nu degeaba,sa stii Doris ca nu bat apa'n piua,cel putin nu asta vreau tu stii doar ce imi doresc,trebuie doar gasite solutiile alea cacacioase,mai astept raspuns de la 2 birouri de avocatura si atunci vad eu,pana un alta urmeaza iarasi o sapt de lucru grea. Silvana,Laura,Aida,Ana,Deya[flo][flo][flo][flo][flo][pup][pup][pup][pup][pup] si tuturor. [url="http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Album Claudia[/url] [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2008/04/banat-colt-de-rai.html"]Timisoara Impreuna[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut iubitele....inche n-am plecat pe nicaria...inca suntem Cimisoara...dar vorba Laurei,nu mai am stare,ca AMR-ul e 4 zile.Am tras o fuguta la birou sa semnez neshte hartii si back home.Si pen'ca azi sunt la ora sexuala,aia cu lenea....am intrat sa vaz ce faceti,dar din pacate tot fuguta,ca ma freaca mandra la cap ca pe hotii de cai.Deci: Aido...mah e si asta o metoda,am mai auzit despre ea si stiu pe cineva care chiar a facut-o si a fost bine,dintr-un anumit punct de vedere,in sensul ca fetita respectiva nu s-a mai imbolnavit,chiar a avut progrese deosebite in dezvoltarea fizica si emotionala.Deci Doamne ajuta! si chit ca suna aiurea,eu ajung uneori sa cred vorba aia "te faci frate cu dracu' pana treci puntea".Bafta maxima si Doamne ajuta! Dorisake...bey...nu ti-i oarecum de bietii oameni napastuiti de soarta care trebie sa sada acasa pe curul lor?Hai?Sa pui tu asa poze mistoace de sa ma dau cu capu' de ecran...egoistooooo!Bay,lasand gluma la o parte,chiar ca super misto arata strandul....ieri am trecut pe langa el si chiar admiram impreuna cu Marius cat de fain l-au renovat...mda,pretul e cum e,insa eu zic ca merita.La UMT e 10 roni intrarea si nu e ca la Termal,asa ca de ce sa ne rahatim pe noi.Si in plus si la urma urmei nu te obliga nimeni sa halesti mancarea de acolo...pai nu?Faine poze! Dana...p-acilea si io...numar zilele...deci langa Venetia zici...misto!Sa nu uiti de poze. Laurelu'...hai cu AMRu'... Sa nu uit,am vorbit cu Simona noastra,e ok,sta pana la sfarsitul lunii la Bucuresti,ea e bine,mamanu' face progrese...deja face cativa pasi la barile paralele,se ridica singura in picioare,deci...se poate...progrese la greu... Silvana ,cred ca a fost bestial in 4 iulie...cum ati petrecut?Ce a zis Paul? Claudia...am citit pe sarite,scuze,ce scriai...Impresia pe care o au nemtalaii aia despre noi e generala...pana si majoritatea romanilor nemtaliti acolo de multa vreme zic asa despre tara asta si oamenii din ea.Pe de o parte au dreptate,ne luptam cu conceptii si valori morale invechite,care ajung sa cred ca sunt genetice si care nu se vor schimba nici de acum in 5 milenii...vorba aia,ca dainuie de mai mult de 2000 de ani...de la taica Burebista incoace...Insa ceea ce vrei tu sa realizezi e mare lucru si nu inteleg de ce disperi...Ti-am mai scris ca frica intareste omul...gandeste-te ca si avocatul ala e tot om,indiferent ca e rasa ariana sau alta ciuciunghezie...da-l in puii mei!Ala nu mananca si el?N-are famelie si nevoie de bani?Mai ales de bani...doar sti ca astia is pusi pe capatuiala si pentru bani un avocat bun te scoate si ca esti virgina daca asa vrea muschii tai si dai banutu'.Lasa tu sfaturile si concilierele demente,zi ca ea si fa ca tine...du-te,ca cica trebe,si la sfatul pisicologului cu barbactu'...ca sa dea bine la proces si sa ai hartiuta la mana si mergi cu fruntea sus inainte.Nu te mai lasa intimidata de orice terchea-berchea care habar nu are unde e localizata pe harta lumii Romania,care a auzit de tara asta de la stiri si care are impresia ca traim in era sclavagista si canibalism....Da-i dracului de fascisti nenorociti!Vezi-ti scopul tau final si nu pregeta sa aplici orice mijloace necesare la atingerea lui.Iar de fugit in lume cu copchii nu te sfatuiesc....se lasa cu problem greu...mai bine trage pe spuza ta avantajele greselilor altora,rasuceste-le si invarteste-le in favoarea ta.Si ma repet:legea se interpreteaza,inainte de a se aplica...Bafta! May fetelor,va pup pe toate in gashca mare...si sa auzim de bine.Cand am vreme mai intru!Pusi! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, stai linistita, nu suflu nici un cuvintel la nimeni despre tine. astept sa ne scrii ce raspunsuri ai mai primit de la ceilalti 2 avocati. stii, ceea ce scrii tu referitor la faptul ca nu se joaca copiii cu andi, am si eu o prietena care a stat in germania cativa ani, fiind casatorita cu un neamt get-beget si ea insasi fiind nemtoaica dupa mama si-mi povestea aceleasi lucruri. ca nu suporta oamenii de acolo, ca o recunosc dupa accent ca e straina, desi vorbea perfect germana, si se poarta urat.mi-a mai povestit ca a fost odata in parc cu baietii ei si o mamica cand si-a dat seama ca e straina, si-a luat copilul de acolo si nu l-a mai lasat sa se joace cu copiii ei. iti dai seama ... si ea a fost f dezgustata de oamenii de acolo si s-a intors in ro cu tot cu sot si copii. deja e de 1 an aici in ro. Dana, mi-ar place sa vin si eu cu alexu meu odata sa ne vedem dar nu stiu voi ce program de iesiri aveti. in fiecare zi ? si pe la ce ore? Geta, mami de Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am venit scurt pe acasa sa infulec ceva - ciorba de macris - si sa respir, ca m-a tuflit rau de tot caldura. Si parca am ralentiul pus, tot ce fac fac cu incetinitorul, din 13 puncte pe ordinea de zi am reusit sa rezolv ... 3! Ana, da... e langa Venetia, am mai fost pe acolo in anul in care eram gravida si am ramas cu amintirea unui loc de vis. Plaja curata luna, marea la fel, o promenada superba la marginea plajei, cu leandrii de toate culorile, portocali infloriti, lavanda si alte zeci de flori care mai de care mai frumoase. Plus vecinatatea cu Venetia ... singurul morcov e sa nu-mi faca spiridusul vreun rosu in gat sau vreun pui de diree ca printre strainezi e mai greu de tratat. Geta, pai Lori merge, in general, in parc cu buni, de pe la 10 pana la 13 si dupa amiaza de la 17 pana pe la 21. Acu depinde si de cat de calduroasa e ziua. Oricum, prichindei is de toate varstele, de la cateva luni pana la scolari, e trupa super faina. Daca te hotarasti da-mi un semn si aranjam sa fiu si eu in zona... Clau, fruntea sus si vorba Anei, speculeaza greselile si defectele partii adverse. Dar Andi, el nu se simte respins? Pt ca daca s-ar simtii ai putea sa incerci sa-i explici ce bine se va intelege cu cunostintele din Ro... n-ar merge? No, gata pauza de palavrageala, fug sa mananc si pe urma, din nou in canicula. Mamica de spiridus "Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa." Coco Chanel [url="http://dctimisoara.blogspot.com"]NOI[/url] [grup] [url="http://community.webshots.com/user/elfica70?vhost=community"] Spiridusul meu drag [/url] [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, fetelor, n-am mai vorbit de mult cu voi, ca eu inca ma stresez cu cercetari si disertatii. Poimaine am sustinerea. Claudia, imi pare rau sa citesc asemenea lucruri despre tine si te inteleg. De curand 2 colege de-ale mele de la sectia germana au fost la un curs in Germania si mi-au povestit in ce hal s-au purtat "domnii" aceia cu ele. Si eu le invidiam ca pleaca la cursuri in strainatate... Doris, Danitin, cum stati cu sanatatea? Deya, bucura-te de tinerete ca trece repede, nu te mai zbuciuma atata pentru cine nu merita. Ti-ai luat examenele?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...