Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

quote:
Cu un singur lucru nu sunt de acord: cu gradele de intensitate ale flirtului. Pentru un barbat e tare greu de stabilit ce vrea o femeie, asta in conditii normale. Dar cand mai si flirteaza, cu intensitate diferita... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
[:-)))][:-)))][:-)))] Cam asa e.Uite,se vede ca postul ´´ladyJ´´ e scris de o femeie,nu? Eu vad clar mai multe....intensitati.[:D] Acum, problema asta cu ce anume intelege un barbat chiar nu mi-am pus-o....[:D] Gata,am gasit raspunsul: un barbat nu percepe aceste intensitati ale flirtului,asa cum nu percepe intensitatile unui sentiment al femeii( deci,eu pot fi suparata la fel,pe intensitati) motiv pentru care barbatii NU pot intelege intotdeauna femeile.La ei prea e alb si negru. Lucrati la intensitate baieti[^]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu m-am mai gandit si sunt de acord cu LadyJ, intradevar intensitatile sunt diferite. Totusi, majoritatea lor desemneaza o oarecare disponibilitate macar fantasmatica.[:D] In alta ordine de idei, parca totusi nu-mi vine sa cred ca toti barbatii sunt orbi la nuantele astea...eu sunt optimista![:D] Ioana cu [copil]Serghei (2 mai 2006) si [zana] Katja (30 martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar oare aceste flirt-uri nu se pot tine in frau?![:D] adica ma gandesc ca fiecare poate sa controleze intensitatea....iti dai seama cam ce vrei si pana unde vrei sa mergi... daca vrei numai sa te simti apreciata sau daca vrei mai mult decat atat! in cazul meu...e un coleg care a inceput de ceva vreme sa flirteze cu mine... eu sunt o persoana directa,vb cu toata lumea,fac si glume....inconstient(sau nu)flirtez... dar zic eu ca am stiut sa pun si o limita...i-am spus direct ca nu sunt genul de amanta[:D]asa ca mai departe de discutii mai mult sau mai putin de serviciu si unele remarci(taiate din fasa de mine) nu exista o depasire a limitei... acum ce as putea face? sa-i spun direct(ca tot sunt eu directa!)"gata,de maine vb numai lucurui serioase,fara nici un compliment"....am senzatia ca asa brusc si dintr-o data[:D] am devenit prea serioasa[:D].... spun asta pt. ca noi de multa vreme glumeam ....nu era insa un flirt din partea nimanui...pana cand s-a cam dat el seama ca ce dragutza sunt eu si a trecut la "lucruri serioase"... deci,parerea mea e ca daca nu ai limite flirtul poate degenera[alcool]...dar daca ai limite nu... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by violeta69
dar oare aceste flirt-uri nu se pot tine in frau?![:D] adica ma gandesc ca fiecare poate sa controleze intensitatea....iti dai seama cam ce vrei si pana unde vrei sa mergi... daca vrei numai sa te simti apreciata sau daca vrei mai mult decat atat! in cazul meu...e un coleg care a inceput de ceva vreme sa flirteze cu mine... eu sunt o persoana directa,vb cu toata lumea,fac si glume....inconstient(sau nu)flirtez... dar zic eu ca am stiut sa pun si o limita...i-am spus direct ca nu sunt genul de amanta[:D]asa ca mai departe de discutii mai mult sau mai putin de serviciu si unele remarci(taiate din fasa de mine) nu exista o depasire a limitei... acum ce as putea face? sa-i spun direct(ca tot sunt eu directa!)"gata,de maine vb numai lucurui serioase,fara nici un compliment"....am senzatia ca asa brusc si dintr-o data[:D] am devenit prea serioasa[:D].... spun asta pt. ca noi de multa vreme glumeam ....nu era insa un flirt din partea nimanui...pana cand s-a cam dat el seama ca ce dragutza sunt eu si a trecut la "lucruri serioase"... deci,parerea mea e ca daca nu ai limite flirtul poate degenera[alcool]...dar daca ai limite nu... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Mai,asta nu e flirt. Ca tu am inteles ca nu flirtezi,esti asa mai sociabila cu toata lumea. Deci eu cred ca el se da la tine.Punct. Sau flitezi ´´inconstient´´[:D] (parca asa te-i exprimat,nu?) In acest caz,mentioneaza-i despre intensitatile flirtului (pe o scala de la 1 la 5) si spune-i ca tu esti pe 1...2...dar ca acolo ramani[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by inaioana
Si eu m-am mai gandit si sunt de acord cu LadyJ, intradevar intensitatile sunt diferite. Totusi, majoritatea lor desemneaza o oarecare disponibilitate macar fantasmatica.[:D] In alta ordine de idei, parca totusi nu-mi vine sa cred ca toti barbatii sunt orbi la nuantele astea...eu sunt optimista![:D] Ioana cu [copil]Serghei (2 mai 2006) si [zana] Katja (30 martie 2004)
De acord.Mi-a spus mie odata o doamna respectabila,ca datorita fanteziilor poate un cuplu rezista in timp.(si se refera la fanteziile sexuale,evident) Fanteziile sunt ale tale si nimeni nu ti le poate lua.Nici nu ranesti cu ele.Dar sa ramana fantezii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ceva care-l scoate din pepeni pe prietenul meu:nu recunosc atunci cand cineva flirteaza cu mine[:D] Si asta pt. ca ma cunosc pe mine, si ca se intampla sa fiu inteleasa si eu gresit, cand glumesc sa creada ca le fac avansuri. Deci daca cinev vrea sa fie cu mine , trebuie sa-mi si spuna , eventual sa ma ia de umeri , sa ma zgaltaie si sa tipe "baaaaai! imi place de tineeee!!!!!"[:D][:-)))] Stiu ca le-am enervat la culme pe niste prietene la mare , cand am cunoscut un prieten de-al unui prieten de pe net si baiatul a inceput sa ma sune: unde sunt,daca nu merg cu ei,cand merg la plaja. Eu o tot tineam pe-a mea , ca prietenul de pe net poate n-are credit , ca il pune pe asta sa sune , si altele.[:D] NU's de acord ca flirtul inseamna o alunecare pe panta spre inselat/despartit , ca in atata timp am flirtat , dar atat Daca pers. cealalta credea ca e ceva mai mult ii spuneam si gata. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rufus Ca doar nu te duci direct, la o persoana cu care vrei sa te zbengui, si ii spui: un sex, ceva? Intai bati campii, iti expui voalat sau nu intentiile si apoi speri. Asta este flirt. "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Rufus.... de acord cu tine. Cu toate ca uneori, noua, femeilor ne place sa ni se spuna lucruri frumoase, sa glumiti cu noi, sa fiti draguti si amabili, dar.... exista o LIMITA ! O limita care nici noua nu ne place sa fie depasita, iar in cazul in care este depasita, barbatul respectiv s-ar putea trezi cu o "tigaie" in cap ( depinde si de femeie)[:D]. Asa ca mare grija cum flirtati, cu cine filrtati... sau flirtati in limitele bunului simt daca totusi nu va puteti abtine sa flirtati![:D] Si referitor la limite... cred ca fiecare ne impunem propriile noastre limite, in tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by coltofeanu
quote:
Originally posted by Rufus Ca doar nu te duci direct, la o persoana cu care vrei sa te zbengui, si ii spui: un sex, ceva? Intai bati campii, iti expui voalat sau nu intentiile si apoi speri. Asta este flirt. "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Rufus.... de acord cu tine. Cu toate ca uneori, noua, femeilor ne place sa ni se spuna lucruri frumoase, sa glumiti cu noi, sa fiti draguti si amabili, dar.... exista o LIMITA ! O limita care nici noua nu ne place sa fie depasita, iar in cazul in care este depasita, barbatul respectiv s-ar putea trezi cu o "tigaie" in cap ( depinde si de femeie)[:D]. Asa ca mare grija cum flirtati, cu cine filrtati... sau flirtati in limitele bunului simt daca totusi nu va puteti abtine sa flirtati![:D] Si referitor la limite... cred ca fiecare ne impunem propriile noastre limite, in tot.
Apropo de ce ai spus , Rufus , cand vrei doar sex mi se pare f. normal sa spui asta. ca femeie , ca la barbati nu prea da roade si se aleg mai des cu palme decat cu sex.[:D] Un prieten de-al meu a fost "agatat" de o tip in club: statea la masa , s-a dus o femeie pe care n-a vazut-o in viata lui , s-a aplecat si i-a spus "stii , mi-am pierdut poseta. POt sa dorm la tine in noaptea asta?". S-au dus , au si dormit , iar a doua zi fata a plecat acasa. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa sufar barbatii care se dau la tine cu un flirt [xx(]si mai sunt si grandomani... eu dau dovada de mai multa nesimtire si le fac jocul...intru in fantezia lor cum spunea ladyJ si ranjesc fasolea Rufus si joc un teatru(mi-am gresit cariera)...ca intr-un final sa-i zic ce dobitoc e el si mai dau si cu gura ca tatele de se uita toata lumea la noi...cred ca pentru o bucata de timp ii piere cheful de flirt[help] editez: sa nu se inteleaga gresit ...oricine are dreptul la un flirt inocent(un zambet,o privire de apreciere....),dar sa spui ca esti maritata si ai si copii...si sa-ti spuna "pai si eu si care-i problema sa iesim la o [cafea] sau[cina2]?" e clar ca si-o fura de la mine[toanerele [url="http://community.webshots.com/user/kokiy30"]Razvanel soricel[/url] Kokiy[roker] mami de [iepu]Claudia (12dec.2001) si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...