Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

parerea mea , cine flirteaza cauta ceva , ce anume ,depinde de la persoana la persoana . unele persoane isi testeaza capacitatea de seductie (nu discutam de ce ), altele incearca marea cu degetul (sa vada daca-i buna de o baie ), altele ca razbunare pt ce le-au facut altii , altele ca antrenament erotic , altele pt ca restul nu mai merge , si cred ca daca ne mai stoarcem creierii mai gasim niste motive "ametitoare "... mie imi place "cine se iubeste , se tachineaza " si incadrez si flirtul in categoria asta , evident fata de partenerul din dotare ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by monixy
parerea mea , cine flirteaza cauta ceva , ce anume ,depinde de la persoana la persoana . unele persoane isi testeaza capacitatea de seductie (nu discutam de ce ), altele incearca marea cu degetul (sa vada daca-i buna de o baie ), altele ca razbunare pt ce le-au facut altii , altele ca antrenament erotic , altele pt ca restul nu mai merge , si cred ca daca ne mai stoarcem creierii mai gasim niste motive "ametitoare "... mie imi place "cine se iubeste , se tachineaza " si incadrez si flirtul in categoria asta , evident fata de partenerul din dotare ...
sa dea culoare vietii, sa o condimenteze, sa obtina incredere in ea/el ca inca este in top, sa se simta apreciat, admirat, sa-i dea forta, curaj, sa indeplineasca sarcinile de serviciu inr-un mod placut [xx(] etc.... si daca se ajunge mai departe... care e problema? ( ironic spus) spalata e ca si noua[:D] Morala....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO, draga mea.... nu o lua ca pe un atac faptul ca ti-am spus ca esti tanara. am vrut de fapt sa spun ca la tinerete oamenii gandesc intr-un anume fel...iar cu anii, trec prin experiente, isi construiesc o viata (cariera, familie, etc...) si devin mai maturi, mai intelepti, mai atenti....anumite lucruri se invata doar cu trecerea anilor,....e o realitate, valabila pentru oricine. asta iti spun din experienta personala!! ca la 20 de ani gandeam intr-un fel, credeam ca le stiu pe toate... ca am experienta... iar acuma dupace m-am "asezat" m-am schimbat si privesc lucrurile din alte unghiuri. mai esti suparata, dulceata??? (sper ca nu te deranjeaza ca ti-am spus asa...?!) inca o remarca, nu am spus niciodata ca nu ai avea voie sa-ti exprimi parerea... dar de multe ori tu faci analiza pe ce a spus cutare...cutare... revenind la subiect, nu cred ca flirtul duce spre adulter, pur si simplu nu e un domeniu pe care sa doresc sa-l explorez, nu ma reprezinta pe mine...motivele exprimate anterior... parerile sunt la modul general... nu am particularizat niciodata... Kari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kariguld
XIO, draga mea.... nu o lua ca pe un atac faptul ca ti-am spus ca esti tanara. am vrut de fapt sa spun ca la tinerete oamenii gandesc intr-un anume fel...iar cu anii, trec prin experiente, isi construiesc o viata (cariera, familie, etc...) si devin mai maturi, mai intelepti, mai atenti....anumite lucruri se invata doar cu trecerea anilor,....e o realitate, valabila pentru oricine. asta iti spun din experienta personala!! ca la 20 de ani gandeam intr-un fel, credeam ca le stiu pe toate... ca am experienta... iar acuma dupace m-am "asezat" m-am schimbat si privesc lucrurile din alte unghiuri. mai esti suparata, dulceata??? (sper ca nu te deranjeaza ca ti-am spus asa...?!) inca o remarca, nu am spus niciodata ca nu ai avea voie sa-ti exprimi parerea... dar de multe ori tu faci analiza pe ce a spus cutare...cutare... revenind la subiect, nu cred ca flirtul duce spre adulter, pur si simplu nu e un domeniu pe care sa doresc sa-l explorez, nu ma reprezinta pe mine...motivele exprimate anterior... parerile sunt la modul general... nu am particularizat niciodata... Kari
[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO,Kariguld, eu am glumit mai fetelor cu postul anterior.Faceam calcule[:D] si XIO imi iesea mai mica...for ever.[:D] Acum serios vorbind,Kariguld, sa stii ca nu doar femeile de varsta lui XIO gandesc in acest mod despre flirt.Varsta,o avea ea o anume inportanta insa eu cred ca e mai mult vorba de felul personal al fiecarui om in parte,de nevoile lui,de dorintele lui,de ce il amuza,ce il incita, de caracter. Eu nu cred ca XIO,cand va ajunge la varsta ta de exemplu(care apropos,nu stiu care e) isi va schimba drastic punctul de vedere asupra flirtului.Daca viata ei va fi una lina,fara evenimente care sa o faca sa fie mai....rigida decat este,atunci XIO se va amuza flirtand si la 40 de ani. Depinde din ce unghi privim flirtul.Si XIO il priveste din unghiul amuzamentului(din cate am inteles).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kariguld
laydI, ne mai invioram si noi... glumim, ca sa ne mentinem tinere!!! apropo, varsta unei femei trecute un pic de 40 de ani, nu se spune... [^] Kari
Ba , se spune : vreo 28 de ani [:D] (cel putin asa era in "dadaca")[:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coltofeanu , n-am inteles ce legatura e intre enumerarea motivelor din postul meu si morala indoielnica ca si concluzie din postul tau ! multe fapte se incadreaza moral in functie de motivatie si consecinte , chiar si "a lua cuiva viata " in fapt si de drept juridic se justifica uneori (ex legitima aparare sau eutanasia prin alte tari);insa desigur e dreptul tau sa-i judeci negativ pe toti care fac/gandesc altfel decat tine .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by monixy
coltofeanu , n-am inteles ce legatura e intre enumerarea motivelor din postul meu si morala indoielnica ca si concluzie din postul tau ! multe fapte se incadreaza moral in functie de motivatie si consecinte , chiar si "a lua cuiva viata " in fapt si de drept juridic se justifica uneori (ex legitima aparare sau eutanasia prin alte tari);insa desigur e dreptul tau sa-i judeci negativ pe toti care fac/gandesc altfel decat tine .
Eu doar am cautat, am enumerat in continuare alte motive "ametitoare". Atat. In general eram de acord cu tine... imi pare rau daca ai inteles altceva. Morala nu era pentru tine, ci pentru cei care vad flirtul ca pe un inceput de relatie care se sfarseste in pat.[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...