Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amanta cuiva, iubita altcuiva :d


Recommended Posts

quote:
citat din mesajul lui alexxia_80
Asa cum ma indragostesc si -am ce face...e iubirea mare..poate imi vine intr-o noaptre sa-i dau sotului in cap cu ceva. sau sa-l sufoc cu perna. Sau mai stgiu eu ce tampenie...dar nu o fac, si ma controlez,da? dc? ptr ca sunt om. Si am simtul repsonsabilitatii si multe alte simturi. Caci dc am face numai sa ne urmam trairile, lumea asta ar ajunge un haos total.
Hai acum sa nu tragem de par ideile chiar asa.[:D] Casnicia si relatia u este o obligatie, sau nu ar trebui sa fie. EU nu mi-as dori sa prvesc asa sau sa priveasca sotul meu asa casnicia. Ca na , ne-am casatorit , si daca tot am facut-o TREBUIE sa ramanem asa. Pai nu trebuie sa ramanem, vrem sa ramanem impreuna, asta e mai important. Nu e corect sa stai cu partenerul si sa te chinui sa-ti reprimi sentimentele fata de altcineva din pctul meu de vedere. Una este impulsul , iar altceva este sentimentul, primele se pot controla , sentimentele din pacate nu. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chiar am discutat si noi aseara mai pe larg tema asta... nu stiu de ce dar nu sunt deloc de acord cu voi! Desi acum cateva luni si partenerul meu a avut o "ratacire" ma rog, scurta, fara sex si sigur fara indragosteala... dar in fata unor probleme pe care le-am avut a clacat! Si-a revenit repede, in cateva zile, dar asta a zdruncinat serios relatia dintre noi! Am zis ca ne mai dam o sansa, pare ca a inteles cat a gresit... dar.... - nu am simtit niciodata nevoia sa dau vina pe cealalta - ca i-a facut avansuri - foarte bine sa-i faca, sa-i mai faca 5 si daca nu ii pasa atunci e ok, daca da... mai bine lipsa! - pot aprecia pe cineva ca face un efort sa se abitina... de la ceva ce- face rau, de la un tort, cum zicea alexia... dar sa doreasca alta femeie, sa se abtina si sa faca dragoste cu mine... sincer nu pot aprecia o asa "virtute" mi se zbarleste parul din cap numai cand ma gandesc... oricum dorinta nu se poate controla, "facutul" da... dar ce folos... Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa capeti niste sentimente puternice ptr cineva, suficient de puternice incat sa poti rupe o casnicie, este nevoie de timp. Iar acel timp tu il acorzi, voit. Ok, vezi ca te atrage cineva, constientizezi ca relatia ta de acasa scartaie, faci ceva; nu merge, ok. Nu mai VREI sa stai cu acea persoana. dar in moemntul in care esti indragsotit pana peste urechi, deja...atunci ti-ai neglijat clar familia, si in lco s alupti ptr ea fugeai in pat la amanta, sau mais tiu eu..poate la un suc cu ea. Implicandu-te in cealalta relatie, ai lasat balta casnicia. si atunci? nue sti oare vinovat? Ba esti. Nu mai vrei, ok, du-te pe drumul tau. e altceva. Eu am trecut prin asta. Sotul meu nu a venit o data la mine sa zica: mai femeie, ce facem ca uite, relatia noastra merge prost, eu nu ma simjt bine, eu asa nu mai pot/vreau continua, ce facem? de unde. Si casnicia noastra a inceput sa mearga prost atunci cand relatia lor a inceput sa mearga bine. e logic. Daca inhami doi cai la caruta, unu merge inainte si unu tot vrea sa pasca dp margine, normal c anu merge caruta. Intr-o casdnicie a treia persoana nu are ce cauta (ma refer la relatii, nu la aventuri de o noapte). chair nu are. Lucrurile trebuiesc oprite inainte, indiferent in ce mod. daca esti om, si daca il respecti pe cel de langa tine. parerea mea. mai sunt si situatiile in care te-ai casatorit cu cine nu trebuie, sis tii asta, indiferent ca ai facut-o de ex ptr bani, ptr mai stiu eu c emotive stupide. dar cand o faci cu capul pe umeri, cu capul pe umeri trebuie sa o inchei, nu cu dansa scoasa pe afara (pardon...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca sotul meu ar fi venit sa spuna:uite mai, ce mis eintampla. simt ca sunt atras de altcineva. Asta e...era cu totul alta problema, normal c ama deranja, dar era ceva. incercam. Amandoi. poate s eputea face ceva, poate nu. poate era atras din cauza ca nu faceam sex cum trebuie. poate din cauza ca ma dorea blonda si eu nu sunt. sau mais tiu eu ce...acum, ca a mers pe drumul asta si s-a indragostit...ce s emai poate face? nimik. El nu e vinovat cu nimik,nu? Mai saracul de el, mai ca imi vine sa ii plang de mila, sincer.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

siboleh, ai raspuns ce-ti convine. Ca nu poti comanda inimii, ca e mai bine sa te desparti mai devreme decat mai tarziu, bla, bla. Mie nu mi-ai raspuns: nevasta amantului tau stie ca sotul ei are o relatie cu tine? Ati fost corecti si i-ati spus in fata adevarul? Daca da, eu nu te judec. Asta e, iubirea trece. Dar daca o mintiti, nu pot decat sa dispretuiesc lasitatea si duplicitatea. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Siboleh, si noi am fost tinere, si noi am privit lung dupa barbati care ne-au placut...eram libere ca si tine,ca pasarea cerului dar am avut principii si valori!Si cand a venit vremea de indragosteala si de iubit si de maritis ,ne-am luat baieti liberi ca si noi.Noi nu vom duce poveri in suflet si nici lacrimi de copil ! Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, muuult noroc mai sa nu dam peste undele 'nevinovate' ca siboleh![:D] Ne mai si spunem sa avem noroc! In fine, XIO eu nu zic ca o casnicie este o obligatie este o chestie la care te-ai bagat singur, este un contract cu drepturi si obligatii. Unul din drepturi e sa ai nevasta sau barbat si una din obligatii e sa fi fidel. Daca nu mai merge rupi contractul si apoi schimbi variabilele. Rufus a mai zis pe undeva ceva de genul: nu iti mai place spune-i si pa si la gara dar nu tavaleala si apoi daca afla - ca asa se intampla in 80% din cazuri - ups ma indragostai dar nu putui sa zic ca aveam prunele in gura sau eram prea ocupat(a) cu mai stiu eu ce. Rufus help mama ca tu le zici mai bine ca mine! Ce le-as mai da eu astora o corectie si nu ma puneti sa spun cum ca primesc avertisment!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui inaioana
Nici una,nici alta. E amenintare si e penal. [:D] Ioana cu [copil]Serghei (2 mai 2006) si [zana] Katja (30 martie 2004)
Nu ma pot abtine sa nu intreb: oare cata ocna faci daca pui in aplicare amenintarea Gabrielei? [:-)))][:-)))] Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...