Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amanta cuiva, iubita altcuiva :d


Recommended Posts

Iata ca a aparut o amanta. Ati sarit toate pe ea. Va inteleg pe de-o parte. Insa, pe de alta parte, nu v-ati prea v-ati dezvoltat spiritul empatic. Eu zic ca lucrurile pot fi mai complicate decat par la prima vedere. Poate ca relatia amantului cu sotia sa era compromisa inainte sa o cunoasca pe ea. Poate ca sotia e vreo scorpie, vreo isterica, vreo nebuna, sau ... ATENTIE ... vreo urata. Hai sa dezvoltam putin aceasta ultima varianta. Iata ce vreau sa va propun. Dupa ce va explic ce inteleg eu prin "relatie dezechilibrata", va propun: 1. fiecare dintre voi sa va autoevaluati relatia 2. sa va ganditi la toti prietenii si cunoscutii vostri si sa analizati cati dintre ei sunt implicati in relatii dezechilibrate. O sa aveti surpriza sa constatati ca foarte multi dintre ei. Ce inseamna o astfel de relatie? Situatiile dezechilibrate sunt atunci cand: 1. unul dintre parteneri arata mai bine decat celalalt (e mai frumos, arata mult mai bine d.p.d.v. fizic, e mult mai tanar, etc.); 2. unul dintre parteneri este mai destept decat celalalt (mai inteligent, mai cult, mult mai informat, chiar mai fin sau mai stilat). Ma refer aici la diferente semnificative, vizibile cu ochiul liber si nu la mici nuante imperceptibile, pentru ca asa niciun om nu e la fel cu altul. Mai exista si alt tip de dezechilibre, insa cele doua de mai sus sunt cele mai intalnite si cele mai grave. Daca exista o astfel de relatie, invariabil, cel care se afla in situatia superioara (cel frumos, respectiv destept) va dezvolta in timp o frustrare care va conduce la ruptura. Se poate intampla ca relatia sa reziste, insa numai daca se intimpla ceva extraordinar, cum ar fi: "frumosul" se urateste, imbatraneste prematur, cheleste, se ingrasa sau "prostul" se mai stileaza, devine mai informat, mai cult, etc. Hai sa luam prima situatie. Unul e mai frumos. Cu cat va constientiza ca el (sau ea) poate avea acces la persoane care arata mai bine, cu atat va fi mai putin atras de partenera sa, dupa care se va gandi ca n-a avut noroc in viata, iar in final va ceda farmecelor uneia mai frumoase. Se produce infidelitatea, se indragosteste si, asa cum aratam in postarea anterioara, relatia veche e compromisa. Urmeaza ruptura. In cea ce o priveste pe "urata" (sau "urat") ea a dezvoltat un complex diferit, si anume de inferioritate, stie in adancul sufletului ca partenerul arata mai bine, e fericita ca il are, insa totusi traieste cu frica ca se va produce ruptura. In a doua situatie in care unul e mai destept lucrurile sunt un pic mai complicate. Aici pot fi mai multe variante. Citeam postarea cuiva pe forum in care spunea cam asa: "Mi-as dori sa am si eu un sot care nu fie mai prost ca mine, pe care sa-l pot intreba ceva si el sa stie sa-mi raspunda". Cam asta e situatia dezechilibrata de acest tip, cel mai des intalnita. Varianta in care ea e mai desteapta. Aici frustrarea se dezvolta in ambele tabere, iar infidelitatea poate aparea din ambele parti. Si cel care dezvolta complexul de inferioritate (respectiv "prostul") poate sa insele si sa preia initiativa rupturii. E foarte greu, foarte obositor sa traiesti cu o femeie mai desteapta ca tine. Iar barbatii aflati in acesta situatie se simt mai bine cu femei de teapa lor. Si femeia mai desteapta capata frustrari, o deprima cand vede ce bine se intelege cu colegi de serviciu sau cu prieteni care sunt compatibili intelectual cu ea si incepe sa-l urasca pe cel pe care il vede din ce in ce mai prost, adica pe barbat-su. Daca el e mai destept decat ea, lucrurile se pot petrece diferit, pentru ca barbatii pot accepta o femeie mai putin inteligenta decat ei daca ea le ofera altceva in compensatie: iubire, tandrete, atentie fata de nevoile lui, sau daca el e multumit de felul in care arata ea. La fel si femeia mai "proasta" nu dezvolta neaparat complexul de inferioritate, deoarece e o chestiune de mentalitate in societatea romaneasca, ca barbatul sa fie mai destept decat femeia. Insa daca diferenta de IQ e prea mare, apare totusi aceeasi frustrare pe care o descriam mai sus, chiar daca poate nu la aceeasi intensitate. OK. Acum haideti sa faceti evaluarea relatiei in care va aflati. Trebuie sinceritate maxima. Nu are rost sa va furati singure caciula. De asemenea, trebuie sa faceti un efort maxim pentru obiectivitate, iar partea cea mai grea sa va evaluati propria frumusete si propria inteligenta, pentru a putea face comparatia. Am cunoscut persoane care aveau impresia ca arata foarte bine pentru ca nimeni nu le spusese ca sunt urate. Insa, totusi, refuz sa cred ca o persoana care are un IQ macar mediu nu poate sa isi evalueze in mod cat mai aproape de realitate nivelul sau de inteligenta si de aspect. Fiecare dintre noi stim in adancul sufletului cam cat suntem de frumosi sau de destepti. Haideti sa incercam. Iar daca constatam ca avem o relatie dezechilibrata e bine sa stim acest lucru pentru a putea lua masuri, cat inca se mai poate interveni: sa umblam la look-ul nostru, sa ne ingrijim mai mult, sa slabim, sa facem sport, sa punem mana pe carte, sa ne informam mai mult, etc. Cineva (Gabriellla) ma acuza ca teoretizez in timp ce cu practica stau mai prost. Nu inteleg de unde a tras ea concluzia asta, mai ales ca nu ma cunoaste? Din ce-am scris? Ciudat! Ea zicea asa: "Iorgu,la teorii toti suntem buni....vezi mesajele anterioare?!...dar daca tu ai insela ,ai avea curajul sa...?!Scuza-mi rautatea...chiar sunt rautacioasa,dar in spatele unui monitor toti suntem viteji-nu?!- (nu-i retorica intrebarea,desi pare sa fie)" - Gabriella, 07/07/2008, ora 09:28:30. Noi barbatii spunem ce avem de spus si gata. Nu mai despicam firul in IV. De aceea nu mai vroiam sa postez. V-am spus cam cum vede lucrurile un barbat. M-am gandit ca poate va intereseaza. Nici macar rautatea Gabrielei nu m-a suparat intr-atat incat sa va plictisesc in continuare. Insa dupa reactiile voastre la aparitia "amantei" pe forum, m-am gandit sa va trag atentia la faptul ca trebuie sa analizati in primul rand cauzele unei infidelitati si mai apoi efectele. Degeaba ne repezim toti cu gura pe amanta, ne mai si "dezbracam de caracter", in timp ce cauzele care au condus la aparitia problemei nici macar nu sunt analizate. Gabriella, eu vorbesc in primul rand din experienta proprie. Si apoi din analiza pe care o fac lumii inconjuratoare, oamenilor pe care-i vad, relatiilor pe care le stiu. Nu am inselat, sau asa imi place sa cred, insa m-am indragostit de cineva cand eram inplicat intr-o alta relatie. Zic ca n-am inselat pentru ca nu m-am implicat cu adevarat in alta relatie, n-am facut sex (probabil e important sa specific asta!!!) cu persoana respectiva decat dupa ce am avut o discutie cu partenera mea veche, i-am spus sincer ca m-am indragostit de alta si ca relatia noastra nu mai poate continua. A fost foarte greu, ea a suferit enorm, si eu am suferit pentru ca tineam foarte mult la ea si mi se rupea inima cand o vedeam cum sufera. Insa n-am regretat nicio clipa ca i-am spus. De altfel si ea mi-a multumit de mai multe ori ca am avut curajul sa ii spun, ca n-am mintit-o si ca am respectat-o. Iar cauza principala a rupturii a fost ca eram intr-o relatie "dezechilibrata".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui gabriella1
risc eu avertismentul [xx(]..le-as da cu lama pe fata si un doua luni ar avea barba lui Daniil Sihastrul...[bruta] le-ar mai iubi sotii unora?![neand] ps- o fi instigare sau complicitate ?! fetelor.....sa stati cuminti [:X] Gabriela
parerea mea e ca ar trebui sa incetam cu chestii de genul asta caci nu suntem la mahala nu tin partea amantelor, dar daca l-ai prins, il pui sa plateasca; in cazul meu, i-as spune "la revedere", simplu si la obiect; daca alegi sa-l ierti, dupa ce stii f bine ca te-a mintit, a inventat chestii si pe deasupra se purta magareste de incepusesi sa te crezi nebuna... atunci "suporta" consecintele. de ce credeti ca le-ar fi greu sa "greseasca" si a 2a oara dupa ce prima data au fost iertati in ciuda magariilor facute?? nu credeti ca le e bine sa vina acasa?, isi zic - lasa ca nevasta-mea face ea putin scandal da' ii trece si pana la urma tot imi calca camasa si ma duc frumos la amanta (mancarica, confort, nu stresat omul caci deh, e obosit, spalat, nu tu grija copil... normal ca are timp de altele si mai ales de figuri - pt ca i se permite; sincer... in locul lor si eu as proceda la fel, e comod, nu?) am incredere in sotul meu 100% si n-am considerat niciodata barbatii "mai slabi de ingeri", cazuti rapid in capcanele amantelor; pleaca cu buna stiinta nicidecum ca sunt fragili; si ma enerveaza cumplit afirmatiile "nu exista barbat care n-a inselat, sau ala e fraier, etc, etc" ; in lumea asta exista OAMENI care nu se preteaza la asa ceva; valoarea unui barbat/om nu sta in "am bifat-o si pe asta" sau ma rog, daca vorbim de un bula frustratul, poate ... alexxia, imi pare rau ca trebuie sa treci prin tot circul asta; in locul tau, nu i-as spune nimic tipului, nu m-as cobora la nivelul lor; ce rost are?? tu singura spui ca al tau sot dragalas incepe sa se obisnuiasca si chiar ii place ca e singur; so... la ce atata amar si ganduri si despicat firul in 10? sincer, eu nu l-as vrea inapoi nici sa se tarasca, d-apai in situatia asta cand tot el e ala "suparat" si lezat. Merita?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off, nu merita nimic. Si cu toate astea, toate intalnirile cu el ma dau peste cap. Vin de la una...Mai incercam cate o discutie, in rest nimik. Azi i-am zis ca eu nu mai pot, gata. Si-mi zice ca l-am inteles gresit, ca nu vrea sa fie rece, dar chiar nu stie ce sa faca si cum s anu forteze lucrurile,de-aia se poarta asa, nu c anu ii este greu fara noi. Ce ma enerveaza, cat de pronita eram, si ma dezarmeaza imediat. OFF. M-am convins clar acum. Calea cea mai usora e sa-i zici pa. Asta e usor. Sa incerci sa rezolvi problema e taaare greu. deja am obosit. Si cu deciziile astea, trebuie sa cantaresti tot...tare greu. Siboleh, dar dc sa pleci? Ca ne-am inversunat toate asa? pei si ce vroiai acum?sa te laudam...discutam si noi, nu te speria asa. si acum,dc ai apucat pe drumul asta..suporta consecintele; e normal sa te atacam, la cat suferim ptr unele ca voi, sincer. Nu stiu exact ce vina are amanta in treaba asta, dc are sau nu, dar clar e o persoana nedemna...sincer. amanta mea mi-a cunoscut si copilul (prostul de barbat e vinovat,logic), dar ea mi-l alinta....nu e ea oare o mare nesimtita? dc imi alinta mie copilul? dc nu i-a zis:du-te ma prostule, ce vii cu copilul sa-l vad eu? ca era o vaca. scuze si acuma ce? dc ea nu e vinovata, si mie-mi face bine dc o iau de ex de par pe strada care-i problema? dc asta ma ajuta pe mine,asta fac, chiat ca e sau nu de vina. Asa cum al meu s-a sitmit bine ca i-a tras-o si nu si-a pus intrebarea dc ii scade din demnitate...eu dc mi-as pune-o? e sub nivelul meu....ete na. dc azi am chef sa-i trag un pumn, ii trag. ca ma chinui destul cu tot ce indur. nu tr sa ma mai chinui si sa-i fac ei procesul: e sau nu vinovata. mi-a iesit in drum, pac! am ars-o...;)) ele n-au procese de constiinta; noi dc am avea? ete na. ma cobor la mintea ei..vax albina. si ce? asta ca o paranteza,asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A aparut o amanta. Ati sarit toate pe ea. Va inteleg pe de-o parte. Insa, pe de alta parte, nu v-ati prea v-ati dezvoltat spiritul empatic. Eu zic ca lucrurile pot fi mai complicate decat par la prima vedere. Poate ca relatia amantului cu sotia sa era compromisa inainte sa o cunoasca pe ea. Poate ca sotia e vreo scorpie, vreo isterica, vreo nebuna, sau ... ATENTIE ... vreo urata. Hai sa dezvoltam putin aceasta ultima varianta. Iata ce vreau sa va propun. Dupa ce va explic ce inteleg eu prin "relatie dezechilibrata", va propun: 1. fiecare dintre voi sa va autoevaluati relatia 2. sa va ganditi la toti prietenii si cunoscutii vostri si sa analizati cati dintre ei sunt implicati in relatii dezechilibrate. O sa aveti surpriza sa constatati ca foarte multi dintre ei. Ce inseamna o astfel de relatie? Situatiile dezechilibrate sunt atunci cand: 1. unul dintre parteneri arata mai bine decat celalalt (e mai frumos, arata mult mai bine d.p.d.v. fizic, e mult mai tanar, etc.); 2. unul dintre parteneri este mai destept decat celalalt (mai inteligent, mai cult, mult mai informat, chiar mai fin sau mai stilat). Ma refer aici la diferente semnificative, vizibile cu ochiul liber si nu la mici nuante imperceptibile, pentru ca asa niciun om nu e la fel cu altul. Mai exista si alt tip de dezechilibre, insa cele doua de mai sus sunt cele mai intalnite si cele mai grave. Daca exista o astfel de relatie, invariabil, cel care se afla in situatia superioara (cel frumos, respectiv destept) va dezvolta in timp o frustrare care va conduce la ruptura. Se poate intampla ca relatia sa reziste, insa numai daca se intimpla ceva extraordinar, cum ar fi: "frumosul" se urateste, imbatraneste prematur, cheleste, se ingrasa sau "prostul" se mai stileaza, devine mai informat, mai cult, etc. Hai sa luam prima situatie. Unul e mai frumos. Cu cat va constientiza ca el (sau ea) poate avea acces la persoane care arata mai bine, cu atat va fi mai putin atras de partenera sa, dupa care se va gandi ca n-a avut noroc in viata, iar in final va ceda farmecelor uneia mai frumoase. Se produce infidelitatea, se indragosteste si, asa cum aratam in postarea anterioara, relatia veche e compromisa. Urmeaza ruptura. In cea ce o priveste pe "urata" (sau "urat") ea a dezvoltat un complex diferit, si anume de inferioritate, stie in adancul sufletului ca partenerul arata mai bine, e fericita ca il are, insa totusi traieste cu frica ca se va produce ruptura. In a doua situatie in care unul e mai destept lucrurile sunt un pic mai complicate. Aici pot fi mai multe variante. Citeam postarea cuiva pe forum in care spunea cam asa: "Mi-as dori sa am si eu un sot care nu fie mai prost ca mine, pe care sa-l pot intreba ceva si el sa stie sa-mi raspunda". Cam asta e situatia dezechilibrata de acest tip, cel mai des intalnita. Varianta in care ea e mai desteapta. Aici frustrarea se dezvolta in ambele tabere, iar infidelitatea poate aparea din ambele parti. Si cel care dezvolta complexul de inferioritate (respectiv "prostul") poate sa insele si sa preia initiativa rupturii. E foarte greu, foarte obositor sa traiesti cu o femeie mai desteapta ca tine. Iar barbatii aflati in acesta situatie se simt mai bine cu femei de teapa lor. Si femeia mai desteapta capata frustrari, o deprima cand vede ce bine se intelege cu colegi de serviciu sau cu prieteni care sunt compatibili intelectual cu ea si incepe sa-l urasca pe cel pe care il vede din ce in ce mai prost, adica pe barbat-su. Daca el e mai destept decat ea, lucrurile se pot petrece diferit, pentru ca barbatii pot accepta o femeie mai putin inteligenta decat ei daca ea le ofera altceva in compensatie: iubire, tandrete, atentie fata de nevoile lui, sau daca el e multumit de felul in care arata ea. La fel si femeia mai "proasta" nu dezvolta neaparat complexul de inferioritate, deoarece e o chestiune de mentalitate in societatea romaneasca, ca barbatul sa fie mai destept decat femeia. Insa daca diferenta de IQ e prea mare, apare totusi aceeasi frustrare pe care o descriam mai sus, chiar daca poate nu la aceeasi intensitate. OK. Acum haideti sa faceti evaluarea relatiei in care va aflati. Trebuie sinceritate maxima. Nu are rost sa va furati singure caciula. De asemenea, trebuie sa faceti un efort maxim pentru obiectivitate, iar partea cea mai grea sa va evaluati propria frumusete si propria inteligenta, pentru a putea face comparatia. Am cunoscut persoane care aveau impresia ca arata foarte bine pentru ca nimeni nu le spusese ca sunt urate. Insa, totusi, refuz sa cred ca o persoana care are un IQ macar mediu nu poate sa isi evalueze in mod cat mai aproape de realitate nivelul sau de inteligenta si de aspect. Fiecare dintre noi stim in adancul sufletului cam cat suntem de frumosi sau de destepti. Haideti sa incercam. Iar daca constatam ca avem o relatie dezechilibrata e bine sa stim acest lucru pentru a putea lua masuri, cat inca se mai poate: sa ne ingrijim, sa slabim, sa punem mana pe carte, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorenyy, sunt aproape sigura, sigura 100% cred ca nu mai sunt niciodata pe nimic... intre noi lucrurile se cam incordasera, pe fond de stres, oboseala, au mai aparut si probleme de alta natura... asa ca, zice el, a clacat... de fapt ne-am despartit - 4 zile- si in timpul asta l-au apucat confesiunile cu alta... se pare insa ca s-a trezit repede ca nu poate sta fara mine si s-a intors. Pe perioada asta a stat in gazda (pe care o platise pt. o luna dar a utilizat-o doar 4 zile...). Iar celeilalte i-a explicat scurt, de fata cu mine la tel. cum stau lucrurile. Si gata. Iar atitudinea lui de dupa intamplarea asta a fost destul de convingatoare, asa ca eu sper ca a inteles, asa cum a spus de atatea ori, ca nu asa se rezolva problemele, ca nu numai el era la limita ci si eu, si ce era daca zburdam si eu cu altul pe nu stiu unde!!!! Sper sa fie asa... data viitoare deznodamandul nu ar mai fi acelasi... daca va fi o data viitoare.. Da Alexia, ai dreptae, calea cea mai usoara e sa spui pa... sa incerci sa treci peste e foarte greu, dureaza mult si e greu mai mult pentru tine... asa ca trebuie si el sa compenseze cu ceva, e un efort pe care il faci tu ca sa repari o greseala a lui... Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Iorgu
A aparut o amanta. Ati sarit toate pe ea. Va inteleg pe de-o parte. Insa, pe de alta parte, nu v-ati prea v-ati dezvoltat spiritul empatic. Eu zic ca lucrurile pot fi mai complicate decat par la prima vedere. Poate ca relatia amantului cu sotia sa era compromisa inainte sa o cunoasca pe ea. Poate ca sotia e vreo scorpie, vreo isterica, vreo nebuna, sau ... ATENTIE ... vreo urata. Hai sa dezvoltam putin aceasta ultima varianta. Iata ce vreau sa va propun. Dupa ce va explic ce inteleg eu prin "relatie dezechilibrata", va propun: 1. fiecare dintre voi sa va autoevaluati relatia 2. sa va ganditi la toti prietenii si cunoscutii vostri si sa analizati cati dintre ei sunt implicati in relatii dezechilibrate. O sa aveti surpriza sa constatati ca foarte multi dintre ei. Ce inseamna o astfel de relatie? Situatiile dezechilibrate sunt atunci cand: 1. unul dintre parteneri arata mai bine decat celalalt (e mai frumos, arata mult mai bine d.p.d.v. fizic, e mult mai tanar, etc.); 2. unul dintre parteneri este mai destept decat celalalt (mai inteligent, mai cult, mult mai informat, chiar mai fin sau mai stilat). Ma refer aici la diferente semnificative, vizibile cu ochiul liber si nu la mici nuante imperceptibile, pentru ca asa niciun om nu e la fel cu altul. Mai exista si alt tip de dezechilibre, insa cele doua de mai sus sunt cele mai intalnite si cele mai grave. Daca exista o astfel de relatie, invariabil, cel care se afla in situatia superioara (cel frumos, respectiv destept) va dezvolta in timp o frustrare care va conduce la ruptura. Se poate intampla ca relatia sa reziste, insa numai daca se intimpla ceva extraordinar, cum ar fi: "frumosul" se urateste, imbatraneste prematur, cheleste, se ingrasa sau "prostul" se mai stileaza, devine mai informat, mai cult, etc. Hai sa luam prima situatie. Unul e mai frumos. Cu cat va constientiza ca el (sau ea) poate avea acces la persoane care arata mai bine, cu atat va fi mai putin atras de partenera sa, dupa care se va gandi ca n-a avut noroc in viata, iar in final va ceda farmecelor uneia mai frumoase. Se produce infidelitatea, se indragosteste si, asa cum aratam in postarea anterioara, relatia veche e compromisa. Urmeaza ruptura. In cea ce o priveste pe "urata" (sau "urat") ea a dezvoltat un complex diferit, si anume de inferioritate, stie in adancul sufletului ca partenerul arata mai bine, e fericita ca il are, insa totusi traieste cu frica ca se va produce ruptura. In a doua situatie in care unul e mai destept lucrurile sunt un pic mai complicate. Aici pot fi mai multe variante. Citeam postarea cuiva pe forum in care spunea cam asa: "Mi-as dori sa am si eu un sot care nu fie mai prost ca mine, pe care sa-l pot intreba ceva si el sa stie sa-mi raspunda". Cam asta e situatia dezechilibrata de acest tip, cel mai des intalnita. Varianta in care ea e mai desteapta. Aici frustrarea se dezvolta in ambele tabere, iar infidelitatea poate aparea din ambele parti. Si cel care dezvolta complexul de inferioritate (respectiv "prostul") poate sa insele si sa preia initiativa rupturii. E foarte greu, foarte obositor sa traiesti cu o femeie mai desteapta ca tine. Iar barbatii aflati in acesta situatie se simt mai bine cu femei de teapa lor. Si femeia mai desteapta capata frustrari, o deprima cand vede ce bine se intelege cu colegi de serviciu sau cu prieteni care sunt compatibili intelectual cu ea si incepe sa-l urasca pe cel pe care il vede din ce in ce mai prost, adica pe barbat-su. Daca el e mai destept decat ea, lucrurile se pot petrece diferit, pentru ca barbatii pot accepta o femeie mai putin inteligenta decat ei daca ea le ofera altceva in compensatie: iubire, tandrete, atentie fata de nevoile lui, sau daca el e multumit de felul in care arata ea. La fel si femeia mai "proasta" nu dezvolta neaparat complexul de inferioritate, deoarece e o chestiune de mentalitate in societatea romaneasca, ca barbatul sa fie mai destept decat femeia. Insa daca diferenta de IQ e prea mare, apare totusi aceeasi frustrare pe care o descriam mai sus, chiar daca poate nu la aceeasi intensitate. OK. Acum haideti sa faceti evaluarea relatiei in care va aflati. Trebuie sinceritate maxima. Nu are rost sa va furati singure caciula. De asemenea, trebuie sa faceti un efort maxim pentru obiectivitate, iar partea cea mai grea sa va evaluati propria frumusete si propria inteligenta, pentru a putea face comparatia. Am cunoscut persoane care aveau impresia ca arata foarte bine pentru ca nimeni nu le spusese ca sunt urate. Insa, totusi, refuz sa cred ca o persoana care are un IQ macar mediu nu poate sa isi evalueze in mod cat mai aproape de realitate nivelul sau de inteligenta si de aspect. Fiecare dintre noi stim in adancul sufletului cam cat suntem de frumosi sau de destepti. Haideti sa incercam. Iar daca constatam ca avem o relatie dezechilibrata e bine sa stim acest lucru pentru a putea lua masuri, cat inca se mai poate: sa ne ingrijim, sa slabim, sa punem mana pe carte, etc.
n-am retinut(ca nu-s prea inteligenta![zz]) decat "esenta" ceva de genul:inteligenta si frumusete...da' sa ma scuzati, mie deja mi s-a facut rau[vom] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui alexxia_80
si acuma ce? dc ea nu e vinovata, si mie-mi face bine dc o iau de ex de par pe strada care-i problema? dc asta ma ajuta pe mine,asta fac, chiat ca e sau nu de vina. Asa cum al meu s-a sitmit bine ca i-a tras-o si nu si-a pus intrebarea dc ii scade din demnitate...eu dc mi-as pune-o? e sub nivelul meu....ete na. dc azi am chef sa-i trag un pumn, ii trag. ca ma chinui destul cu tot ce indur. nu tr sa ma mai chinui si sa-i fac ei procesul: e sau nu vinovata. mi-a iesit in drum, pac! am ars-o...;))
[alcool]alexxia repira adanc:) aveam tendinta sa iti dau dreptate dar acum ma gandesc nu cumva "dansul" a cunoscut si latura acesta a personalitatii tale[hot] si si-o fi luat campii? [url="http://www.youtube.com/watch?v=tuZhAELnp5M&feature=user"]Pictures and sounds[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui stralucitor1
quote:
citat din mesajul lui alexxia_80
si acuma ce? dc ea nu e vinovata, si mie-mi face bine dc o iau de ex de par pe strada care-i problema? dc asta ma ajuta pe mine,asta fac, chiat ca e sau nu de vina. Asa cum al meu s-a sitmit bine ca i-a tras-o si nu si-a pus intrebarea dc ii scade din demnitate...eu dc mi-as pune-o? e sub nivelul meu....ete na. dc azi am chef sa-i trag un pumn, ii trag. ca ma chinui destul cu tot ce indur. nu tr sa ma mai chinui si sa-i fac ei procesul: e sau nu vinovata. mi-a iesit in drum, pac! am ars-o...;))
[alcool]alexxia repira adanc:) aveam tendinta sa iti dau dreptate dar acum ma gandesc nu cumva "dansul" a cunoscut si latura acesta a personalitatii tale[hot] si si-o fi luat campii? [url="http://www.youtube.com/watch?v=tuZhAELnp5M&feature=user"]Pictures and sounds[/url]
nu lua totul ad literam.... sunt convinsa ca Alexxia a spus totul la suparare! si crede-ma ca supararea e mare..... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iorgu n-am priceput mare lucru din ce zici tu, de fapt nici n-am avut rabdare sa citesc, ca m-am impotmolit la cuvinte ca 'urit' si 'prost'. Adica uritele si proastele n-au nici o sansa pe lumea asta? Sa le suprimam la nastere? Sau cind le-a luat de neveste nu le-a vazut ca sint urite sau proaste? A trebuit sa apara amanta cea frumoasa si desteapta sa le spuna barbatilor ca au neveste nashpa? Eu as avea citeva intrebari pt. Sibouleh daca mai vrea sa apara: oare cum te simti tu cind 'iubitul tau' pleaca seara acasa, la nevasta? Nu te roade gelozia? Ce simti cind iti petreci noptile, week-end-urile, vacantele, sarbatorile singura? Te percep va pe o fata inteligenta, ce naiba, ar trebui sa-ti fi pus astfel de intrebari . Eu n-am fost niciodata in situatia asta dar sint tare curioasa ce simte cineva imbracata in haina de amanta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...