Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amanta cuiva, iubita altcuiva :d


Recommended Posts

Pai n-are sens sa te gandesti asa, pentru ca pana la urma conteaza binele copilului, si in majoritatea cazurilor acestuia ii este mai bine langa mama. Cui ii da mana sa faca experimente cu propriul copil, doar ca sa-si demonstreze daca tatal vrea sau nu sa-si asume toate responsabilitatile, 24/24h? Pe cine intereseaza cum s-ar descurca amanta cu un copil? Poate ca se descurca, poate ca nu, asta e treaba ei. Dar poti sa faci altceva: daca tatal doreste sa-si petreaca timp cu copilul (chiar si in afara celor 2 ore sau cate or fi stabilite la divort), nu-i ingradi accesul la copil. Este bine pentru toata lumea: pentru copil in primul rand, pentru tata (dar asta sa presupunem ca nu mai conteaza), dar si pentru tine. Esti in masura sa asiguri flexibilitatea programului de vizita cum doresti tu. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

..Cand o sa fiu mare ,vreau sa fiu Adina Iulia..!!!!! Ce frumos gandesti !Cat as vrea sa pot sa fac asta!Deocamdata sunt in stadiul in care il consider vinovat ca..ca nu m-a mai iubit ,desi pe undeva stiu ca lucrurile stau asa cum spui tu..invata-ma si pe mine cum trece iubirea?!Trece doar atunci cand o inlocuiesti cu alta(iubire)sau o sa ma trezesc intr-o zi si o sa realizez ca nu ma mai doare daca aflu ca el isi traieste viata fericit (adica umbla prin cubluri deocamdata [alcool]),ca pt. el ,pt.ai lui sunt doar ceva din trecut,ca iubeste alta femeie....Imi spun intr-una ca nu-mi pasa ,ca vreau sa fie fericit daca alaturi de mine nu era ,dar lumea e mica si fara sa cer aflu anumite chestii care ma dooooorrrrrrrrr!Cand o sa pot sa nu simt nimic la gandul ca nu mai sunt dcat o amintire pt. el?Ai spus la un moment dat ca si tu ai avut o perioada cand parca ai fi vrut sa afli ca i merge rau,ca..etc...cand ti-a trecut?Cand ai iubit pe altcineva?Acum ai o alta relatie?(daca vrei sa-mi spui)... Acum o sa va spun un monolog de-al lui David(baietelul meu):"O sa iau o bucata de ADN de la taticul meu si o sa fac o inventie;(vorbea in timp ce se juca in cada cu jucariile de plaja si turna apa dintr-una in alta);o sa iasa un tatic nou nout care sa aibe fata lui tati dar o sa aibe alt suflet si o sa ma iubeasca pe mine la fel de mult,dar o s-o iubeasca si pe mami......" va pup! Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Simona R. [brAcum o sa va spun un monolog de-al lui David(baietelul meu):"O sa iau o bucata de ADN de la taticul meu si o sa fac o inventie;(vorbea in timp ce se juca in cada cu jucariile de plaja si turna apa dintr-una in alta);o sa iasa un tatic nou nout care sa aibe fata lui tati dar o sa aibe alt suflet si o sa ma iubeasca pe mine la fel de mult,dar o s-o iubeasca si pe mami......" va pup! Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
foarte interesant si trist "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui zepellina
[quote]citat din mesajul lui Simona R. [brAcum o sa va spun un monolog de-al lui David(baietelul meu):"O sa iau o bucata de ADN de la taticul meu si o sa fac o inventie;(vorbea in timp ce se juca in cada cu jucariile de plaja si turna apa dintr-una in alta);o sa iasa un tatic nou nout care sa aibe fata lui tati dar o sa aibe alt suflet si o sa ma iubeasca pe mine la fel de mult,dar o s-o iubeasca si pe mami......" va pup! Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Mi-ai adus aminte de un copil pe care l-am vazut la tv, o minunatie de copil,care cu inocenta celor 5 anisori a spus clar si raspicat:" eu nu am tatic pentru ca atunci cand a aflat ca mami o sa ma aiba ,a pus-o sa aleaga intre mine si el.Si mami m-a ales pe mine!" NO COMMENTS! Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Adina Iulia Rar am vazut oameni fericiti in cuplu care sa-si insele partenerul. Exista cazurile patologice, insa nu despre asta vorbim aici; vorbim despre barbati normali (sau femei), ce nu considera ca mai pot rezolva situatia din cuplu. Isi imagineaza divortul, dar il amana pe un termen nedefinit, gasindu-si tot felul de argumente. Adina + Olivia Q1.04
Adina ca de obicei, f de acord cu tine! Si f adevarat si concis cum bine ai spus, oamenii nemultumiti inseala. Incep sa se simta disponibili, flirteaza, se simt indreptatiti sa o faca. Nu amanta e de vina, cu toate ca numarul prea mare de amante tinere romance e totusi o problema, chiar o discutam tot pe aici pe forum pe undeva, totusi in cuplurile cu probeleme de pe aici din germania care divorteaza ori ba, nu apare atit de sufocant de des o tinara de 20 de ani cu suflet pereche[:D]. Nu pt ca nu si-ar dori domnii nemti nemultumiti in casnicia lor, ci pt ca tinerele nemtoaice au alt stil de abordare a vietii, vor ceva mai bun. In fine asta e alta discutie. Se inseala si pe aici sa nu se inteleaga acum altceva, dar nu e ceva cotidian ca neamtzul insurat, cu 2 copii, chelos si cu burta de bere sa aiba pe linga nevasta o amanta tinerica, disponibila la chefurile lui. Eu am condus cu masina acasa o amanata de o noapte de a sotului[:D], relatie neconsumata ca el avea doar VISA la el nu si cash, in nici un caz nu era mai frumoasa, ori mai supla, ori mai cu motz, cu toata modestia o zic:), mai desteapta nu as crede, ca vorbea o alta limba, era unguroaica, abia stilcea ceva pe germana, si nici inteligenta maxima nu i se citea in ochi , nu ca nu ar fi avut-o, ci doar ca ochii erau aburiti serios de alcool:) La amindoi. Abia la destinatie si-a dat seama cine eram:)) dupa ce mi-a povestit tot drumul cam iritata ca si-a pierdut vremea aiurea cu un enervant ca sotzul meu, ce avea aere de cuceritor dar cam slabut cu banii lichizi. Nah ca alora cu reclama la VISA tre sa le aratam obrazul. Bun si ce trebuia sa fac cu ea? Era departe de oras, in frig, taxi nu p'acolo, cind de vina pt toata situatia asta eram taman noi doi, sotzul si cu mine! Si chiar a trebuit sa aleg intre ei doi, ca masina fiind sport are numa' doua locuri si serios ca nici nu a trebuit sa cuget mult! Domnul in calduri alcoolizat a ajuns el cumva. Noi am trecut o criza f serioasa, am constientizat pe urma ca am ajuns in asa situatie, vinovati fiind amindoi. Suflete pereche si noi la inceput nevoie mare, love mai rau ca-n filme. Dar cind a aparut copilul ne-am zdruncinat rau, el hop l-a lovit si criza de 40 de ani taman atunci, iar eu in perioada asta i-am intors spatele frumusel, mi-am luat aere de femeie independenta si mi-am zis eu divortez si gata, situatia ma cam enerva, mi-am zis ca maritisul nu-i de mine si m-am considerat f indrepatita sa gindesc asa. Intre timp au trecut ani, citeva sedinte la un terapeut, inca un copil si ne e ok. Ridem acum de situatiile prin care am trecut si ale lui dar si ale mele. Ca asta e viata, are umor negru uneori. Inafara de frumusete si de inteligenta de ce spunea Iorgu(hhhhmmm.. mesajul al doilea e partial adevarat, dar primul f bine expus), mai importante sunt crizele pe care le trec partenerii. Femeile deodata ajunse mame, cu prea multe responasbilitati si schimbari fizice, trec sufleteste si psihic f multe etapte, nu stiu de ce barbatii se astepta ca noi femeilie sa trecem prin asta extrem de natural si usor!, pt mine femeie f libera, ce zburda de colo colo a fost o schimbare fenomenala casnicia si primul copil, apoi barbatii mai ales cei romani, cu un cordon ombilical doar alungit nu taiat, de se consiedara baieteii preferati si razghiati o viata intrega, nu fac fata noilor schimbari, apoi mai pe la 40 de ani trec si alte crize si in fine or mai fi. Ei in situatiile de criza ale partenerei, el sotzul tre sa ii fie alaturi, sa o sustina, sa astepte pina ce copilul mai creste, ea va fi mai odihinita, ori sa o incurajeze finut sa faca ceva sport si mai ales sa o ajute in acest sens ca de ea sta acasa non stop cu copilul cind sa mai aiba timp si de ea?.., sa o indemne sa-si mai cumpere ceva dragut, sa-si vada de chestiile ei de femeie, sa mai iasa singura cu amicele ei si multi barbati chiar reusesc asta, cum o buna prietena zicea ..ca niste capitani de vas, ce sparge valurile intr-o mare furtuna, ei stau acolo catind in zari soarele si vremea buna ce va veni. Dar adevaruri din astea adinci le stim dupa, ca la inceput de casnicie cind luam barbatul ori femeia nu ni se dau si instructiunile de folosire[:D] Alexia imi placi, esti o tipa f ok, dar tre sa accepti citeva lucruri: el nu te mai iubeste, da a fost ori inca este f indragostit de cealalta, chiar de a terminat-o cu ea poate se va baga in alta iubire cu un alt suflet pereche [:D] dar ce a fost intre voi doi nu are cum sa mai fie acum, doar cine stie dupa alte schimbari in ambii, dar nu acum in situatia asta. Trebuie sa lasi totul si sa incerci sa-l vezi doar ca pe tatal copilului vostru si sa creezi o relatie sanatoasa in acest sens. Multi barbati nu trec peste schimbarile fizice ale femeilor de dupa nastere, suna tare aiurea stiu asta, dar e cit se poate de adevarat. Mie asa un barbat nici nu mi-ar trebui! Ok am slabit toate kg dupa ambele nasteri, fac mult sport, cind iesim inca fur fara probleme privirile celor din jur si nu mai am 20 de ani, dar sa fi fost conditionata ca-l pierd de nu slabesc imediat m-as fi simtit extrem de jignita! Si pe de alta parte ma simt bine ca am facut-o si il vad si pe el ca i se topesc ochii cind ma vede:) Cu toate ca am pus 30kg in sarcina[:D]intotdeauna mi-a zis ca-s cea mai frumoasa femeie si ca ma iubeste de moare:) Sa nu ne intelegem gresit, toti imbatrinim, frumusetea fizica nu are cum sa fie baza unei relatii, kg in plus ori minus, is neimportante, baza relatiei trebuie sa fie alta. Dar si aspectul fizic are rolul lui, macar ca si picanterie ori placere in pat, de sa ziceam sotzului ii plac slabaturile:) Nu sunt de acord cu femeile care sustin ca aspectul fizic e total fara importanta. Si nu e vb doar de kg ci de ingrijire, asepctul complet. Dar si aici pot incepe alte discuatii si divagatii: sunt femei suple, frumusele dar fara incredere in ele ce devin astfel chiar neatrgatoare si femei mai cu forme implinite cu o incredere de sine extraordinara, inteligente, funny, femei ce se iubesc pe sine asa cum sunt si stiu sa se puna in valoare si care dau in jur un aer irezistibil si sexy! Asa ca dupa mine nu exista sabloane. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Simona R. Acum o sa va spun un monolog de-al lui David(baietelul meu):"O sa iau o bucata de ADN de la taticul meu si o sa fac o inventie;(vorbea in timp ce se juca in cada cu jucariile de plaja si turna apa dintr-una in alta);o sa iasa un tatic nou nout care sa aibe fata lui tati dar o sa aibe alt suflet si o sa ma iubeasca pe mine la fel de mult,dar o s-o iubeasca si pe mami......" va pup! Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Ah Simona ce trist..Dar cum e relatia intre ei? Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga, pana la urma asta cred ca este la noi problema..ma mai iubeste sau nu. el zice ca da...si ca cealalta nu conteaza ptr el..el nu pot sa il cred. nu stiu cum sa imi raspund la asta. despre kg in plus,ce sa zic, nici mie nu mi-a zis niciodata ca sunt grasa, sau ca asta ar fi fost motivul...am zis eu in sinea mea, ca probabil a fost un inconvenient mare. Dc ma compar acum cu EA, amanta, recunosc, eu grasa, ea slaba, eu neingrijita, ea machiata si aranjata. dar in ce situtie eram eu? ok, ma duceam la cosmetica, ma suna al meu disperat ca nu vrea fimiu sa manace, sau sa doarma sau mai stiu eu ce minune. trebuia sa plecam, ce sa mai apuc sa ma amchez, fa geanta lu bebe, imbraca pe bebe ca plange, imbraca-te tu, cand sa te mai aranjezi? sincer, mor de oftica. asa, ca nu e corect. nici nu prea am mai postat aici, sunt tare ravasita si trec printr-o situatie confuza. zic gata, si el ma intoarce din drum, nici nu sunt asa hotarata, si ma da peste cap; ca el ma iubeste, si sa incercam sa trecem peste. pe de alta parte, nici nu il vad luptand in vreun fel, are o atitutine pasiva din punctul meu de vedere...ceea ce chiar ma termina, simt c anu mai am putere deloc. Va pup pe toti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As minti sa spun ca eu nu il mai doresc si nu vreau sa fie bine, chiar dc nu il mai suport pe cel care a devenit...Ma dau balena in lighean, si cand ma intalnesc cu el mi se rupe sufletul. dar in acelasi timp, ma gandesc ca ptr mine cat ar fi durerea de mare, sunt sanse de vindecare zic eu. dar bebelusului meu...efectiv i se decide viata: va trai cu ambii parinti impreuna, sau va trai cu ei separat...iar diferenta intre acestea doua e imensa, oricat am incerca noi sa o micsoram. si simt ca vreau sa cedez, sa ma linistesc singura, cu ale mele, si ma gandesc la el, ca renuntand acum el ramane fara tata. efectiv mi-a obosit mintea, sincer. :D Ma gandesc acum la cristina ana, de unde mai are putere sa respire, prin ce trece si de cat timp, nici nu vreau sa piostez la topicul ei caci efectiv nu am ce sa ii scriu..sunt in aceeasi situatie cu ea, dar de mai putin timp si nu mai stiu cine sunt ca om si ce vreau de la viata. mi se rupe sufletul cu gandul la ea, prin ce a putut sa treaca si cat rau i-a facut nemernicul ala de sot al ei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui vikinga
quote:
citat din mesajul lui Adina Iulia Rar am vazut oameni fericiti in cuplu care sa-si insele partenerul. Exista cazurile patologice, insa nu despre asta vorbim aici; vorbim despre barbati normali (sau femei), ce nu considera ca mai pot rezolva situatia din cuplu. Isi imagineaza divortul, dar il amana pe un termen nedefinit, gasindu-si tot felul de argumente. Adina + Olivia Q1.04
Adina ca de obicei, f de acord cu tine! Si f adevarat si concis cum bine ai spus, oamenii nemultumiti inseala. Incep sa se simta disponibili, flirteaza, se simt indreptatiti sa o faca. Nu amanta e de vina, cu toate ca numarul prea mare de amante tinere romance e totusi o problema, chiar o discutam tot pe aici pe forum pe undeva, totusi in cuplurile cu probeleme de pe aici din germania care divorteaza ori ba, nu apare atit de sufocant de des o tinara de 20 de ani cu suflet pereche[:D]. Nu pt ca nu si-ar dori domnii nemti nemultumiti in casnicia lor, ci pt ca tinerele nemtoaice au alt stil de abordare a vietii, vor ceva mai bun. In fine asta e alta discutie. Se inseala si pe aici sa nu se inteleaga acum altceva, dar nu e ceva cotidian ca neamtzul insurat, cu 2 copii, chelos si cu burta de bere sa aiba pe linga nevasta o amanta tinerica, disponibila la chefurile lui. Eu am condus cu masina acasa o amanata de o noapte de a sotului[:D], relatie neconsumata ca el avea doar VISA la el nu si cash, in nici un caz nu era mai frumoasa, ori mai supla, ori mai cu motz, cu toata modestia o zic:), mai desteapta nu as crede, ca vorbea o alta limba, era unguroaica, abia stilcea ceva pe germana, si nici inteligenta maxima nu i se citea in ochi , nu ca nu ar fi avut-o, ci doar ca ochii erau aburiti serios de alcool:) La amindoi. Abia la destinatie si-a dat seama cine eram:)) dupa ce mi-a povestit tot drumul cam iritata ca si-a pierdut vremea aiurea cu un enervant ca sotzul meu, ce avea aere de cuceritor dar cam slabut cu banii lichizi. Nah ca alora cu reclama la VISA tre sa le aratam obrazul. Bun si ce trebuia sa fac cu ea? Era departe de oras, in frig, taxi nu p'acolo, cind de vina pt toata situatia asta eram taman noi doi, sotzul si cu mine! Si chiar a trebuit sa aleg intre ei doi, ca masina fiind sport are numa' doua locuri si serios ca nici nu a trebuit sa cuget mult! Domnul in calduri alcoolizat a ajuns el cumva. Noi am trecut o criza f serioasa, am constientizat pe urma ca am ajuns in asa situatie, vinovati fiind amindoi. Suflete pereche si noi la inceput nevoie mare, love mai rau ca-n filme. Dar cind a aparut copilul ne-am zdruncinat rau, el hop l-a lovit si criza de 40 de ani taman atunci, iar eu in perioada asta i-am intors spatele frumusel, mi-am luat aere de femeie independenta si mi-am zis eu divortez si gata, situatia ma cam enerva, mi-am zis ca maritisul nu-i de mine si m-am considerat f indrepatita sa gindesc asa. Intre timp au trecut ani, citeva sedinte la un terapeut, inca un copil si ne e ok. Ridem acum de situatiile prin care am trecut si ale lui dar si ale mele. Ca asta e viata, are umor negru uneori. Inafara de frumusete si de inteligenta de ce spunea Iorgu(hhhhmmm.. mesajul al doilea e partial adevarat, dar primul f bine expus), mai importante sunt crizele pe care le trec partenerii. Femeile deodata ajunse mame, cu prea multe responasbilitati si schimbari fizice, trec sufleteste si psihic f multe etapte, nu stiu de ce barbatii se astepta ca noi femeilie sa trecem prin asta extrem de natural si usor!, pt mine femeie f libera, ce zburda de colo colo a fost o schimbare fenomenala casnicia si primul copil, apoi barbatii mai ales cei romani, cu un cordon ombilical doar alungit nu taiat, de se consiedara baieteii preferati si razghiati o viata intrega, nu fac fata noilor schimbari, apoi mai pe la 40 de ani trec si alte crize si in fine or mai fi. Ei in situatiile de criza ale partenerei, el sotzul tre sa ii fie alaturi, sa o sustina, sa astepte pina ce copilul mai creste, ea va fi mai odihinita, ori sa o incurajeze finut sa faca ceva sport si mai ales sa o ajute in acest sens ca de ea sta acasa non stop cu copilul cind sa mai aiba timp si de ea?.., sa o indemne sa-si mai cumpere ceva dragut, sa-si vada de chestiile ei de femeie, sa mai iasa singura cu amicele ei si multi barbati chiar reusesc asta, cum o buna prietena zicea ..ca niste capitani de vas, ce sparge valurile intr-o mare furtuna, ei stau acolo catind in zari soarele si vremea buna ce va veni. Dar adevaruri din astea adinci le stim dupa, ca la inceput de casnicie cind luam barbatul ori femeia nu ni se dau si instructiunile de folosire[:D] Alexia imi placi, esti o tipa f ok, dar tre sa accepti citeva lucruri: el nu te mai iubeste, da a fost ori inca este f indragostit de cealalta, chiar de a terminat-o cu ea poate se va baga in alta iubire cu un alt suflet pereche [:D] dar ce a fost intre voi doi nu are cum sa mai fie acum, doar cine stie dupa alte schimbari in ambii, dar nu acum in situatia asta. Trebuie sa lasi totul si sa incerci sa-l vezi doar ca pe tatal copilului vostru si sa creezi o relatie sanatoasa in acest sens. Multi barbati nu trec peste schimbarile fizice ale femeilor de dupa nastere, suna tare aiurea stiu asta, dar e cit se poate de adevarat. Mie asa un barbat nici nu mi-ar trebui! Ok am slabit toate kg dupa ambele nasteri, fac mult sport, cind iesim inca fur fara probleme privirile celor din jur si nu mai am 20 de ani, dar sa fi fost conditionata ca-l pierd de nu slabesc imediat m-as fi simtit extrem de jignita! Si pe de alta parte ma simt bine ca am facut-o si il vad si pe el ca i se topesc ochii cind ma vede:) Cu toate ca am pus 30kg in sarcina[:D]intotdeauna mi-a zis ca-s cea mai frumoasa femeie si ca ma iubeste de moare:) Sa nu ne intelegem gresit, toti imbatrinim, frumusetea fizica nu are cum sa fie baza unei relatii, kg in plus ori minus, is neimportante, baza relatiei trebuie sa fie alta. Dar si aspectul fizic are rolul lui, macar ca si picanterie ori placere in pat, de sa ziceam sotzului ii plac slabaturile:) Nu sunt de acord cu femeile care sustin ca aspectul fizic e total fara importanta. Si nu e vb doar de kg ci de ingrijire, asepctul complet. Dar si aici pot incepe alte discuatii si divagatii: sunt femei suple, frumusele dar fara incredere in ele ce devin astfel chiar neatrgatoare si femei mai cu forme implinite cu o incredere de sine extraordinara, inteligente, funny, femei ce se iubesc pe sine asa cum sunt si stiu sa se puna in valoare si care dau in jur un aer irezistibil si sexy! Asa ca dupa mine nu exista sabloane. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Ba da , sunt multi oameni fericiti in cuplu , pe care daca ii vezi pe strada zici ca sunt inderagostiti lulea si care inseala . PT. ca vor , pt. ca pot. Nu trebuie sa cauti la barbati explicatii in cartile lui Yung , Adler , Freud , samd , gandirea e simplista in aceasta situatie a inselatului si ei o fac strict pt. sex , chiar daca sotia e frumoasa de pica , desteapta , devreme acasa , maestra in pat si in bucatarie , doamna in societate si tot ce ti-ai mai dori. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...