Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amanta cuiva, iubita altcuiva :d


Recommended Posts

  • Răspunsuri 164
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simona, poate ca norocul meu a constat in faptul ca sunt o fiinta rationala. M-am gandit logic ce as putea sa fac, in conditiile date, nu la cum ar fi putut sa fie daca nu s-ar fi intamplat. Pentru ca de intamplat s-a intamplat, si asta n-aveam cum s-o mai schimb. Am avut socul respectiv, am plans, m-am cainat, am slabit 10kg, l-am considerat ultimul nemernic de pe fata pamantului[:D]. In 2-3 luni am inteles ce ar trebui sa fac (dar stii tu, speranta moare ultima), si cam intr-un an mi-am revenit complet. Acum, la 3 ani de la eveniment, pot sa-l sun si la 2 noaptea sa-l rog ceva, stiu ca sare imediat. E valabil si invers. Ne planificam atent timpul liber al fetei (cand nu pot eu o ia el, week-end-uri intregi; si eu tin cont cand poate el si cand nu poate). Acum 2 saptamani a mers cu fata in concediu la Barcelona pentru o saptamana, s-au simtit amandoi minunat. Tipa cu care e el acum (si cu care a fost in concediu) pare o femeie serioasa, are si ea copil, dar chiar daca nu ar fi fost asa, eu am incredere in el ca are grija de fata. Si da, am o relatie, in care imi este foarte bine. Dar nu cred ca are vreo legatura cu modul de abordare al problemei (m-am inteles admirabil cu exul si inainte de a intra in aceasta relatie). Incearca sa faci in asa fel incat sa-ti fie tie bine. Si n-o sa-ti fie atata timp cat te mai intereseaza de el. Lasa-l in urma, considera-l history si gata. Alexia mama draga, mi se rupe sufletul prin ce treci. Parerea mea este sa-i acorzi sotului tau sanse atata timp cat le cere si cat poti tu si simti tu asta. Asa vei fi mereu cu sufletul impacat ca ai facut tot ce ti-a stat in putinta. Vei sti exact cand e plin paharul, nici n-o sa mai ai nevoie de confirmari de pe forum; o s-o rupi si gata. Tu esti singura in masura sa zici stop, fii sigura ca atunci cand il zici, simti ca e unica posibilitate. Xio, ce spui tu reprezinta cazurile pe care eu le-am incadrat la "patologice" (ok, poate nu e termenul corect, dar sa ne fereasca Dumnezeu de ei).[:D] Vikinga, [flo] Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui alexxia_80
fetelor/si baieti...azi ma intalnescu cu iubitul tipei...sincer, pare un tip ff de treaba, cand ma gandesc la ce va auzi, sincer dc nu mi se face mila:(. dar nu imi dadea pace acest gand si gandul ca traieste cu una langa el care i-a facut asa ceva...:( sper sa fi luat hotararea corecta, va tin la curent :(
Ei si cum a fost? Palpitant ori tipul nu prea surprins? Sper ca tu esti bine. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Adina Iulia
Simona, poate ca norocul meu a constat in faptul ca sunt o fiinta rationala. M-am gandit logic ce as putea sa fac, in conditiile date, nu la cum ar fi putut sa fie daca nu s-ar fi intamplat. Pentru ca de intamplat s-a intamplat, si asta n-aveam cum s-o mai schimb. Am avut socul respectiv, am plans, m-am cainat, am slabit 10kg, l-am considerat ultimul nemernic de pe fata pamantului[:D]. In 2-3 luni am inteles ce ar trebui sa fac (dar stii tu, speranta moare ultima), si cam intr-un an mi-am revenit complet. Acum, la 3 ani de la eveniment, pot sa-l sun si la 2 noaptea sa-l rog ceva, stiu ca sare imediat. E valabil si invers. Ne planificam atent timpul liber al fetei (cand nu pot eu o ia el, week-end-uri intregi; si eu tin cont cand poate el si cand nu poate). Acum 2 saptamani a mers cu fata in concediu la Barcelona pentru o saptamana, s-au simtit amandoi minunat. Tipa cu care e el acum (si cu care a fost in concediu) pare o femeie serioasa, are si ea copil, dar chiar daca nu ar fi fost asa, eu am incredere in el ca are grija de fata. Si da, am o relatie, in care imi este foarte bine. Dar nu cred ca are vreo legatura cu modul de abordare al problemei (m-am inteles admirabil cu exul si inainte de a intra in aceasta relatie). Incearca sa faci in asa fel incat sa-ti fie tie bine. Si n-o sa-ti fie atata timp cat te mai intereseaza de el. Lasa-l in urma, considera-l history si gata. Alexia mama draga, mi se rupe sufletul prin ce treci. Parerea mea este sa-i acorzi sotului tau sanse atata timp cat le cere si cat poti tu si simti tu asta. Asa vei fi mereu cu sufletul impacat ca ai facut tot ce ti-a stat in putinta. Vei sti exact cand e plin paharul, nici n-o sa mai ai nevoie de confirmari de pe forum; o s-o rupi si gata. Tu esti singura in masura sa zici stop, fii sigura ca atunci cand il zici, simti ca e unica posibilitate. Xio, ce spui tu reprezinta cazurile pe care eu le-am incadrat la "patologice" (ok, poate nu e termenul corect, dar sa ne fereasca Dumnezeu de ei).[:D] Vikinga, [flo] Adina + Olivia Q1.04
Adina , au contraire , eu chiar admir capacitatea asta a lor de a separa complet una de alta si tare as vrea sa o am si eu . Pe bune. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, eu pot sa admir un cuplu care si-au stabilit regulile de convietuire, care accepta sexul cu alti parteneri si care sunt fericiti amandoi. Insa nu pot sa admir pe cineva care ascunde, minte si inseala, cauzand partenerului sau suferinta. Mai normal mi s-ar parea sa-i comunice partenerului cum intentioneaza sa traiasca, oferindu-i acestuia posibilitatea de a alege daca doreste sa ramana sau sa plece. Pana la urma traim dupa niste norme sociale si morale, multi dintre noi am fost educati in spiritul familiei si a regulilor din cadrul acesteia. Poti sa fii nonconformist si sa-ti alegi sa traiesti altfel, dar fa-o pe spinarea ta, nu implica si pe celalalt care-si doreste un mod traditional de viata. Nu te mai obliga nimeni in ziua de azi sa fii casatorit, ai dreptul sa-ti alegi cum doresti sa traiesti. Alexia, sa ne spui cum a decurs conversatia de ieri. Ideea de a-i spune tipului respectiv e ok, cata vreme dam la o parte motive ca razbunarea. Pana la urma e o informatie care l-ar putea ajuta sa vada mai realist relatia lui si sa-i ofere posibilitatea sa decida ce doreste sa faca in continuare. Adina + Olivia Q1.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iorgu am inteles perfect ceea ce vrei sa spui, m-am analizat din punctul de vedere pe care l-ai expus si voi fi foarte sincera. In cazul meu teoria ta nu prea este valabila. Eu sunt o femeie frumoasa, intotdeauna am fost asa, am nascut doi copii si sunt la fel ca inainte poate chiar mai slaba. Sotul meu nu este nici el urat, este mai plinut dar pentru mine nu conteaza, pentru mine este barbatul cu care m-am maritat si pentru care mi-as fi dat si viata. In ceea ce priveste inteligenta recunosc ca poate nu ma ridic la nivelul lui dar nu este ceva vizibil si asta pentru ca eu am renuntat la familie, facultate si prieteni pentru a ma marita cu el. Am renuntat la tot si am plecat cu el in lume pentru a ne realiza. Facem parte din aceeasi categorie sociala, ne potrivim perfect. Nu am avut probleme nici cu relatiile intime, ne intelegeam bine si eram in cea mai fericita perioada a vietii noastre si totusi... el m-a tradat. DE CE, nu stiu... Am cautat sa inteleg ce i-a lipsit si nu am gasit, chiar el zice ca nu-si da seama ce s-a intamplat. Si stii ce este culmea.. ca cea cu care a avut aventura este mult sub mine si din punct de vedere fizic si intelectual. Deci... in cazul meu el m-a inselat pentru ca era ALTA nu pentru ca ii lipsea ceva acasa. A ales sa tradeze dragostea mea, increderea si sa distruga fericirea intregii familii pentru o ALTA. Este ingrozitor de greu sa accepti asta, poate daca eram mai grasa, mai urata decat ea as fi putut intelege ca a gasit ceva ce nu avea acasa, dar asa... Inca o data iti spun ca teoria ta in cazul meu nu se potriveste si poate ca in multe alte cazuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am fugit cu el..inca! intalnirea a decurs de minune, este un baiat extraordinar, nu s-a intamplat nimic din c eimi era teama...f calm, a reactionat ok, un tip de nota 20. mie asa mi s-a parut. si aseara cand am venti m-am simtit eliberata, parca mi-am luat o piatra de pe inima, ptr ca mi-a zis ca e bine ca i=-am spus, chiar mi-a multumit...deci totul a fost ok, ce mi-a spus el..ca o termina si el cu ea. cel putin asta avea de gand pe moment...oricum, inca o data, mi-a plaut de el, f controlat, se vede ca stia ce isi doreste de la viata. nu a aprut chiar f surprins, cica tipa i-ar mai fi facut ceva faze de-a lungul timpului, nu chiar de asemenea amploare... acum, sa va zic ceva aiurea de tot: mie parca imi e mila de fata aia, ca ramane pe drumuri...da asa sunt eu, mai bleaga...nevermind. :d deci..totul a fost ok![bis] acum, asteptam sa vedem ce va urma...sotul meu inca nu m-a sunat...chiar sunt curioasa care va fi reactia lui...parca dupa ce i-am povestit si lui..mi-a ramas asa, un gust tare amar...mi-am dat seama ca nu stiu ce a mai ramas din relatia noastra...si dc se va mai putea alege ceva. si nici nu stiu dc imi doresc asta....sa ma ridic din noroi acum, sa ma curat si sa merg mai departe, tot cu el...nu stiu. pup, va tin la curent!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adina iulia, scrii foarte frumos...intr-adevar, dupa cum decurg lucrurile la mine, si la fetele care trec prin aceasta situtiae, cititnd pe forum, realizez ca descoperirea adevarului este doar inceputul unui drum greu, si se pare lung...depinde de persoana acum. si depinde de reactia lor. cu parere de rau, vad ca sunt multi care inca nu se potolesc (vezi cristina ana...), sunt care nu lupta suficient(cazul meu...)...asa e, timpul trece si spe rsa vina mometul cand voi vedea clar drumul pe care trebuie sa merg, si atunci cred ca nu voi mai da inapoi... pentru toate, un clip foarteee tare: http://www.youtube.com/watch?v=sb2YOg_dkQM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite la ea, a apucat-o mila de aia.Dar ei nu i-a fost mila de tine si de bebe al tau? In ceea ce priveste curatatul de "noroi"si mersul mai departe ,tu hotarasti. Parerea mea o stii, dar tu faci cum crezi ca-ti va fi mai bine tie si lui bebe, in special lui bebe! ps-poate te cuplezi cu "pretenul"[:)][amoras] ..ca tot sunteti amarati [bang] pupici Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...