Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amanta cuiva, iubita altcuiva :d


Recommended Posts

Draga alexxa, eu din fericire nu am trecut prin ceea ce treci tu, nu ca femeie casatoririta si cu copil ci la 18 ani sa ii zic prima relatie mai serioasa, care s-a terminat dupa aproape 2 ani din cauza ca a avut ochi pentru alta, dar nu despre acea experienta vreau sa iti spun de despre a mea, care nu are nici o relevanta. Cunosc pe cineva care are copii de varsta mea (31 de ani) de sotul ei este vorba care o varsta de 56-57 de ani, care tot asa ca tine a intuit sa spun asa semnele si semnalele pe care le-a dat sotul si a pus-o pe ganduri si banuieli, care i-au fost confirmate! Cred ca i-a fost foarte greu sa treaca peste aceasta situatie, cred ca de fapt nici nu a trecut, dar ce mai cred este ca daca a facut-o acum la 57 de ani tot cu cineva apropiat de varsta lui si individa are copii de 30 de ani, a facut-o si la tinerete (iar zonistica asa spune ca nu ar fi prima oara) o face mereu si ai sa ajungi la concluzia ca ai pierdut ani pretiosi din viata ta si crede-ma ca poti sa o faci frumoasa si asta numai de tine depinde, o sa ajungi sa scoti cuiele si sa ramani cu gaurile! Crede-ma cat de muncita sufleteste am gasit-o nu pot sa iti spun, astfel de situatii in timp te vor schimba ff mult iar suferinta dupa suferinta .... nu cred ca merita! PS. Ce am facut eu la 18 ani cu exul de atunci! L-am intors la mine numai ca sa ma razbun si sa plec de langa el, evident pentru altul si ....sa sufere cum am suferit eu! Nu stiu daca a suferit, gurile rele de atunci au spus ca da, dar nu mi-a pasat! [URL="http://s81.photobucket.com/albums/j201/vladut05112003/"]POZE VLADUT[/URL] "Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

....Pacat de copil..pacat de ea...pacat de aceea relatie care candva a fost frumoasa.....Si nu din orgoliu zic eu ca nu mai are rost(cel putin in cazul meu ultimul an de zile nici n-am mai stiut ce-i ala orgoliu....aproape ca sunt sigura ca nici nu am asa ceva[bang]),dar usa aia deschisa este totusi pt. unul care mai avea ceva sentimente acolo intr-un colt de suflet si nu le mai gasea din cauza ca ....bla bla...dar pt un mitocan care te-a calcat in picioare si a profitat de punctele tale slabe pe care tu i le-ai pus pe tava din tot sufletul crezand ca el este "jumatatea ta"nu se merita(pt. ca acel mitocan este cu totul alt om decat cel pe care l-ai iubit tu).Si daca mai avea sentimente ,in momentul in care "nu se mai intalnea cu aia" venea acasa IN GENUNCHI si te implora sa-l ierti ,nu spunea ca parca ar vreasa se impace dar i-ar placea si putina golaneala..beah Te pup si iti doresc sa ai incredere in tine........ Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic, mitocan a fost nu in sensul ca ma injura sau ma batea sau mai stiu eu ce.In nici un caz. Dar i-am simtit din plin toata raceala, mereu era cu gandul departe, avea alte treburi mereu, de sex...nici nu mai vorbesc, am uitat complet cum se face :d , il enervam din tot felul de motive stupide, si spunea ca din cauza mea se poarta asa....Si ce e cel mai rau, e ca l-am intrebat de zeci de ori ce sa intampla, i-am spus ca se intampla ceva. Chiar in ultimul timp, cand incepusaem sa vad ce se intampla, i-am zis clar ca stiu despre ce este vorba, si tot facea pe strutul. Dc era om, lupta de atunci, sa rezolve ceva, orice. S-ar fi oprit la un moment dat, caci ocazia a avut-o... Si vedeti, asta e intr-adevar, cum zice si Rufus, cel mai durewros. Ca ds fi aflat ca ma insala, pur si simplu fara sa banuiesc nimic, normal ca mi-ar fi cazut lumea in cap, dar poate era altceva. Dar acum, ma gandesc numai ca m-a pus clar pe un loc inferior ei, ca in prezenta ei era lapte si miere, si acasa avea nervi, ca de mine nu se mai putea atinge, ca vorbea cu ea la telefon cate juma de ora, si acasa era obosit si vroia sa vada stirile...Astea sunt dureroase si greu de recut peste...Atunci cand EL nu ca are de dat si colo si dincolo, ci ia din casa si da totul cu ea... Si constat acum, cu toate ca suntem intr-o situtie relativ ok(vb la tel, ne vdm sa plimbam copilul sau alte din astea) ca a ramas aceeasi persoana rece din ultimele cateva luni, si ma doare sufletul. Chiar dc nu se mai vede cu ea (asa zice, si tind sa il cred...) nu mai este el,asa cum era. E un strain. Parca nici nu am fi fost iubiti in viata noastra, si parca nu ne-am fi scris atatea scrisori si mesaje de dragoste, si promisiuni si tot. Mie tot nu imi vine sa cred ca un om se poate schimba atat de radical in cateva luni....mai ales ptr o gagica. :d Si mai ales ca el nu era genul asta, nu intorcea niciodata capul pe strada dupa vreuna, avea in subordine la servici multe fete frumoase, care nu il suportau ca era prea serios cu ele si nu statea nicodata la discutii...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce ma gandesc..Uitati-va putin la forumul asta, este plin de subiecte ce trateaza infidelitatea, unde scriu majoritatea incornorati/te. Ati vazut voi pe vreunul care a inselat, sa isi bata caoul pe aici, sa intrebe ce are de facu sa repare ceva, bla bla? haha , asta-i tare. Tot noi ne batem capul, in continuare. Trebuia sa fie plin pe aici de barbati care inselasera si cautau o solutie...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, ei fac tot ce stiu si noi tot cu despicatul firului in paispe. Unde ati vazut voi barbati sa se streseze asa?[:D] Cei care se mai streseaza, mai intra pe-aici dupa cate-un sfat, dar sunt foarte rari si pleaca repede. Sunt exclusi din discutie putinii barbati care intra constant pe acest forum si asta(poate) pentru ca le pasa de cum merg lucrurile cu partenera lor si cu copiii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alexxia_80
Stiti ce ma gandesc..Uitati-va putin la forumul asta, este plin de subiecte ce trateaza infidelitatea, unde scriu majoritatea incornorati/te. Ati vazut voi pe vreunul care a inselat, sa isi bata caoul pe aici, sa intrebe ce are de facu sa repare ceva, bla bla? haha , asta-i tare. Tot noi ne batem capul, in continuare. Trebuia sa fie plin pe aici de barbati care inselasera si cautau o solutie...
Nu scriu pentru ca se simt cu musca pe caciula si le este teama ca forumistii ii vor lua la pietre.Sau poate nu-i doare asa de tare ca pe cel inselat. Nu stiu ce sa mai spun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da,Alexxia,la "mitocania" aia ma refeream(nu injuraturi sau bataie)......Vrei sa stii ce reprezinta "raceala "asta pe care o afiseaza?....NU te mai iubeste...trist dar adevarat..nu e vorba de dragoste ascunsa pe undeva unde el nu o mai gaseste...gata...sentimentele s-au dus...ma mai intreb si eu uneori cum e posibil.....dar incerc s-o fac din ce in ce mai rar..probabil ca se poate...ORICE ESTE POSIBIL....si nu cred ca s-a schimbat el cu ocazia aventurii,din pacate nu te mai iubea de ceva vreme,ala a fost momentul in care au iesit lucrurile la iveala....momentul in care el a constientizat ca nu te mai iubeste...M-am mintit si eu mult ca nu-i asa... Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, din moment ce a facut ce a facut, e clar ca ma iubea mai putin, dar chiar asa, sa ajunga s anu ii mai pese deloc? Pur si simplu? Mie nu imi vine sa cred.. Constientizez si eu acum c anu ma mai iubeste, dar zic ca din cauza aventurii,prea s-a schimbat deodata. E trist ce spui tu, si pare adevarat, si e f dureros, intr-adevar.Dar cum naiba, ne-am iubit atatia ani, si acum, cand trebuia sa avem parte de ce e mai frumos (toate problemele au aparut eu fiind insarcinata si ulterior...), el realizeaza c anu ma mai iubeste,deodata asa, si fara nici un motiv? Si cum vine asta? Nu te mai iubesc,asta. Vreau libertate. Asta simt, ce, poti sa dai cu parul.Pei da ma, da chiar asa, mie nu imi datorezi nimik?? Ce situatie de cacao,sincer. Mai, eu zic totusi ca poate treceau ptrintr-o criza, dar dc iti sta capul la sotia ta si ideea de familie ptr care te-ai casatorit, nu la amanta, poti lupta ptr relatia aia si sa fie bine, ca nu suntem impreuna de ieri de azi...sa zici,asta e, n-o mai iubesc, punct. Mi-e greu sa cred. Dar cand simti fiorii de inceput cu altcineva, si cu sotia ta nu poti sa ii mai simti ca e "fumata", si dc esti asa slab si nesimtit, iubirea moare... Adica nu stiu, si cand iti cumperi o masina, dc n-o intreti, normal ca se strica rpd si devine si jegoasa, si merge prost, si arata urat... Nu stiu ce sa mai zic, am cam deviat de la subiect ;)). Cr c-ar trebui sa deschidem un subiect ptr noi, femeile inselate :) Ce ziceti? Mie incepe sa imi fie din ce in ce mai greu, sincer...Va pup pe toate/toti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Din pacate se pare ca se poate sa dispara iubirea..incet,incet...si la un moment dat exista un moment in care el(ea..mai rar)isi da seama ca vrea altceva si atunci cauta consideratie im alta parte(unii se ingroapa in probleme de serviciu,altii isi fac noi relatii de prietenie si incep sa traiasca o alta viata paralel cu cea de acasa ..care numai viata nu mai e,iar altii isi gasesc o alta iubita..situatia cea mai intalnita).Eu si acum imi spun ca iubirea lui s-a stins pt.ca deja directiona energie in alta parte(ca o fi o colega pe care o banui si el a negat pana in ultimul moment,ca o fi doar senzatia aia ca e inlantuit in relatia asta....el stie.......eu habar n-am si am obosit sa ma intreb)....Crede-ma ca am sperat un an de zile ca e o ratacire si m-am mintit ca nu e adevarat ce scrie in cartile alea pe care le-am tot citit despre relatii in ultimul an.... Oricum este clar ca in astfel de situatii iti dai seama ce valoare ai avut tu pt. omul acela(ma intreb inca cum 12 ani de zile s-au transformat in scrum asa dintr-o data...si doareeeeeeeee!!!!Dar eu stiu ca fiecare o sa primeasca ce merita.Si sunt sigura ca intr-o zi o sa pot iubii si voi fi iubita din nou!Da,as fi vrut sa fiu de el,dar daca el nu a mai avut nevoie de mine.... Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexxia, pentru ca tot ziceai tu ca barbatii nu se implica in subiecte de astea care nu au puterea de a-i stressa (attn. crisseis), hai sa afli si parerea unui barbat. In primul rand, barbatii fac o diferentiere clara intre o relatie serioasa si o aventura cum spuneti voi sau o relatie bazata doar pe sex, cum spunem noi. In ambele cazuri e vorba de inselat, iar pentru voi femeile se pare ca nu exista o mare diferenta. Insa pentru noi e o diferenta uriasa. In 99% dintre cazuri, un barbat nu refuza sa aiba o relatie sexuala cu o femeie de care se simte atras fizic. Chiar daca are langa el o nevasta sau o prietena pe care o iubeste, chiar daca are o familie. Poate exagerez procentul, insa nu cred ca exagerez cu mult. Barbatul a ramas totusi poligam, macar din punct de vedere sexual. Voi femeile sunteti mai evoluate din punctul asta de vedere, chiar mult mai evoluate. Cauzele nu le mai discut acum, se cunosc, sunt legate de instinctul vostru matern, de instinctul de a proteja copii si familia, de sensibilitatea pe care o aveti in sange, etc. Exista o vorba printre barbati care zice, atunci cand esti atras foarte tare de o femeie la care nu poti ajunge: "Gandeste-te ca e un barbat care la ora asta e plictisit de ea". Si te consolezi. Pe de alta parte, intervine situatia in care barbatul se cupleaza cu o alta femeie de care se indragosteste. Deci intra intr-o alta relatie la modul cel mai serios cu putinta. In acest caz, nu prea mai e nimic de facut. Daca la prima situatie, in general partenerele nici nu prea afla de infidelitate deoarece lucrurile se petrec scurt, fara complicatii, in cea de-a doua situatie lucrurile se complica foarte tare. De fapt, asa de tare ca singura solutie este simplificarea lor pana la disparitie. Adica despartirea definitiva. Barbatii se indragostesc de amante atunci cand relatia lor oficiala este compromisa. Sau, altfel spus, daca se indragostesc de amanta, relatia lor oficiala este definitiv compromisa. Indragosteala asta se produce din multe cauze. Vina pentru situatia asta este, in general, impartita. Atat barbatul, cat si amanta, dar si sotia poarta partea lor de vina. As indrazni sa zic totusi ca mai mult barbatul. De obicei, el e cel mai vinovat. Problema cea mare si amplificarea vinovatiei barbatului apare atunci cand el isi ascunde noua relatie, incercand sa mearga in paralel, punand vechea partenera intr-o situatie foarte grea, nemeritata, facand-o victima propriei sale lasitati. Din pacate majoritatea barbatilor sunt foarte lasi in asemenea situatii. As zice ca taria de caracter a unui barbat acum s-ar vedea. Daca e in stare sa-si asume noua situatie, sa vina si sa spuna adevarul, chiar daca e foarte dureros, sa nu faca din sotie victima propriei sale neputinte, sa nu se inece in minciuna si sa nu o umileasca intr-un hal care poate o va marca intreaga viata. Eu zic ca se poate intampla ca un barbat sa se indragosteasca de o alta femeie in timp ce e implicat intr-o veche relatie. E foarte posibil, e admisibil si de necondamnat. Ne schimbam aproape in totalitate la fiecare 2-3 ani. Daca sentimentele nu sunt hranite permanent, daca relatia nu evolueaza permanent, daca nu se adapteaza noilor situatii, e foarte probabil sa apara rupturi. Aici ambii parteneri trebuie sa lucreze. Iar daca unul e mai lenes trebuie tras de celalat cat inca poate fi tras. Apare o mare problema insa atunci cand in relatia veche exista si copii. Deja, aici situatia nu mai e acceptabila. Daca ai vrut sa faci copii cu femeia respectiva, si esti sanatos la cap, se presupune ca o iubeai in acel moment si iti doreai sa ramai cu ea toata viata. Din acel moment trebuie, esti obligat, sa mentii relatia asa, sa o adaptezi, sa mentii sentimentele fata de cea pe care ai ales-o sa iti fie "mama". Nu mai esti pe cont propriu. Nu te-a obligat nimeni sa faci copii cu ea, chiar daca erai insurat cu ea. Daca ai copii si te indragostesti de alta esti un mare dobitoc. De fapt, nu meriti copilul. Nu ai fost in stare sa te ridici la titlul de tata. Cam asa vad eu lucrurile. In cazul tau Alexxia, raspunsurile mele sunt simple: sotul tau e indragostit de amanta; relatia voastra e definitiv compromisa; el e un mare dobitoc atat pentru ca nu a avut curajul sa recunoasca si sa iti spuna adevarul chiar inainte ca tu sa afli ceva cat si (mai ales) pentru ca nu a tinut cont de copil atunci cand s-a lepadat de tine. Nu spun ca tu nu poti sa te impaci cu el. Insa daca faci asta sa te astepti ca relatia voastra sa nu mai fie niciodata ce-a fost, iar tu nu o sa mai fi fericita niciodata d.p.d.v. sentimental. Poti sa te sacrifici insa pt. copil. Poate ca merita asta sau poate ca nu. Aici nimeni nu poate sa iti dea un raspuns corect.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...