Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amanta cuiva, iubita altcuiva :d


Recommended Posts

quote:
citat din mesajul lui Simona R.
Hmmmm...eu chiar am crezut ce am citit....acum nu mai stiu...mi se pare poveste.. De unde stie amanta despre forum si cum de apare ea asa dintr-o data...asta discuta ea cu iubitul..despre cum scria sotia pe forum si ce ziceau fetele si ea se gandeste sa-si spuna parerea...ciudat.... A mai fost un caz din asta..oare e real????? Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Pai nu e aceeasi amanta. E alta amanta, a unui alt sot nefericit insa care nu are copil. Dar ce ma surprinde pe mine e cum intra cate-o amanta, posteaza odata si dupa dispar in ceata. La subiectul celalalt amanta era initiatoarea, vroia sfaturi despre cum sa-si apropie copilul inselatei, sa joace ea rolul de mama. A fost asa desteapta ca si-a pus nume, prenume, adresa si varsta reale in profil iar sotia inselata a identificat-o rapid. A.. dincolo amanta spunea ca e divortat iubitelul, cand colo... nu prea era...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 164
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
citat din mesajul lui Simona R.
Hmmmm...eu chiar am crezut ce am citit....acum nu mai stiu...mi se pare poveste.. De unde stie amanta despre forum si cum de apare ea asa dintr-o data...asta discuta ea cu iubitul..despre cum scria sotia pe forum si ce ziceau fetele si ea se gandeste sa-si spuna parerea...ciudat.... A mai fost un caz din asta..oare e real????? Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
eu nu cred ca e real... "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati putin..cred ca v-a indus in eroare comentariul gabrielei...Hei, asta nu este amanta mea!! Eu am copil...Iar dc amanta mea ar indrazni sa zica ca ei sunt suflewte pereche...cr ca i-as trage una-n botul ala rujat... Oricum,amanta mea are si ea iubit...si intre doua partide de [xinpat]cu doua suflete pereche diferite, nu cr ca mai are timp sa posteze pe forum.... Doar dc a poastat ea ceva pe PM si eu nu stiu :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, ca e sau nu amanta alexxiei ,tot asta ar merita [haibat].iar ce am scris intr-u post anterior,ala in care eram deja "crizata",ramane valabil. ca intre ele nu-i nici o deosebire,tot vai mama lor raman.Maine fac rost de mahalagioaca si-mi aduc aminte de clasa a 2-a ,scris dupa dictare. Pupic ,doamnelor! Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elle.... e de rasu-plansu, da' jur ca e tare bancul. Alexxia - subiectul tau deviaza putin, insa constat ca esti o tipa fte tare, inteligenta si cu simtul umorului si al ridicolului. Ridicol ar fi sa te cobori sa vorbesti cu prietenul amantei, pentru ca nu te-ar incalzi cu nimic. Da-i naibii pe toti 3, divorteaza si fa-ti o viata frumoasa si linistita alaturi de copilul tau si acel barbat care nu te va calca in picioare ca femeie. Il vei gasi, sau te va gasi, sau pur si simplu va veti intalni. Pentru ca eu cred ca iubire = respect, ori la voi lipsesc ambele, din partea lui. Iar tu, la cum te percep printre randuri stii asta, de aceea balanta cred ca inclina in a nu-l primi inapoi. Am tot citit la diverse subiecte despre inselat, si am ajuns la concluzia ca o aventura de 1 noapte, ar mai putea fi inteleasa, acceptata - chiar daca nu iertata, insa un amantlac care tine chiar si 1 saptamana deja e de neacceptat. In mod stupid, desi nu stiu cum as reactiona sau cum ar reactiona sotul meu, as vedea ca "greseala imensa" dar cumva pardonabila o chestie de genul: un chef la firma si o invitata sexi, un client atragator si o stare proasta a mea, un pahar in plus, etc. si o partida de sex, poate fiecare avem frustrari pe care nu ni le stim - nu acum cand suntem tineri si inca indragostiti, ci mai tarziu cand mai dispare din atractia sexuala. Adica nu neg ca se poate intampla, desi nu concep asta. Dar daca se lasa cu dragoste, atunci ai bunul simt si priveste-ti partenerul de viata si parintele copiilor tai in ochi si spune ce se intampla, discuta, gandeste ca un om matur si responsabil. Nu rani o familie intreaga daca poti fi macar onest. Inca ceva: daca sotul meu ar avea o relatie cu altcineva, sunt sigura ca nu as mai putea face dragoste cu el niciodata, oricat l-as iubi - s-ar rupe definitiv ceva in mine, si asta nu se repara. Ori e alba, ori e neagra, in familie compromisurile nu trebuie niciodata sa includa tertii sau sa degenereze de la un mic compromis pentru armonie la compromisuri privind respectul, intimitatea, integritatea acesteia. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma framanta o intrebare:de ce femeile iarta aventura barbatului (in procent de 99,9% dintre femei o fac),iar barbatul numai daca "miroase" ceva ,in cel mai elegant caz iti da cu flit?!Dar cum 99,9% au acasa mitocani ,flitul se administreaza cu palme,pumni,picioare in fund,sfintii din 3 religii diferite si lasarea respectivei la vatra..adica"dispari la maica-ta doar cu hainele de pe tine ". Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui gabriella1
Ma framanta o intrebare:de ce femeile iarta aventura barbatului (in procent de 99,9% dintre femei o fac),iar barbatul numai daca "miroase" ceva ,in cel mai elegant caz iti da cu flit?!Dar cum 99,9% au acasa mitocani ,flitul se administreaza cu palme,pumni,picioare in fund,sfintii din 3 religii diferite si lasarea respectivei la vatra..adica"dispari la maica-ta doar cu hainele de pe tine ". Gabriela
Gabriela, cred ca exagerezi putin generalizand atat de mult. Nu iarta 99,9% din femei, iar un sot cu adevarat iubitor nu cred ca da cu flit, ci poate incearca fara palme si pumni sa inteleaga de ce. Mai degraba ii vad pe cei cu adevarat raniti si iubitori fiind mai intelegatori.... din cazurile pe care le stiu, nu a primat orgoliul masculin - in final, ci... sa-i zicem ... dorinta de a repara. Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ripley, dragut mesajul rau. Cu toate ca ma cam hotarasem sa vb cu tipul respectiv si ma pui pe ganduri :d. Iar... Acuma stii, avand in vedere ce au facut ei.,..eu cred ca nimic din ce am facut eu nu ma poate cataloga ca ridicola, sau putin imi pasa pana la urma. Stiu ca ai dreptate, ptr ca si eu as inclina sa nu o fac, nu sunt genul, dar ma framanta chestia asta si cred ca ma va ajuta, nu stiu in ce fel... Sincera sa fiu nici nu stiu ce sa ii zic bietului om, dar cu cat stau mai mult asa, tot simt ca ar trebui sa o fac, ca nu e corect nici ca el sa traiasca asa, nici ca ea sa scape asa usor. Nu ca mi-ar fi jurat ea mie credinta, dar un om de o astfel de conditie...chiar merita din plin orice lucru, chiar nedemn de mine...Asta incerc sa ma conving... Ellej, tare bancul, si chiar asa, amanta noastra e poate ptr multi o bomba sexy :d, ptr mine e..ok, si mai ales, e f bine ascunsa sub machiaj :d. Gabriela poate a exagerta putin cu rpocentajul,dar are dreptate in mare masura. Eu chiar mi-am imtrebat dc m-ar ierta intr-o situtie similara, si mi-a zis ca nu...Scurt. Majoritatea nu iarta. Nu concep. Poate nu am intalnit eu acel tip care sa ma iubeasca asa tare sa treaca peste...Dar in stanga si-n dreapta, cu cine vb, zic ca nu...Ei sunt mai radicali, alba sau neagra. Nu prea despica firul. Intr-adevar, o aventura ar mai fi d einteles...ne neconceput, dar de inteles...Era altceva. dar cand ea se transforma intr-o relatie, sub ochii plansi ai celei de acasa...nu vad ce ar mai fi de facut. Al meu nu stiu, prin tot ce a facut imi da d einteles ori ca a vrut sa fie prins, ori ca isi pierduse mintile de tot. era dus cu totul. Facea greseli enorme. Risca. A riscat tot, f mult...Si eu dupa el...si el din c ein ce mai precaut...pana s-a strans latul si l-am prins :d. parca era un om nebun. nu mai judeca. trist... ceea ce vreau sa va zic acum (am deviat clar de la subiect), este ca in tot ce mi s-a intamplat, m-a ajutat enorm dzeu, mi-am dat seama ca exsita cineva, nu se poate. Au fost o gramada de semne, o gramada de coincidente fericite, una dupa alta, noroc chior. Altfel nu l-as fi prins. Clar, lor nu le-a ajutat, si mie imi ajuta mereu sa vad ce se intampla. Si fetelor, ascultati-va intutitia, mie imi spunea de mult, dar nu aveam ochi sa vad, ca ii pastram ptr el, si cautam ce e mai bun in el...Si el nega cu desavarsire si l-am crezut ca o proasta, pana cand nu s-a mai putut. Nu va descriu acum ce anume s-a intamplat, dar va zic, Cineva m-a ajutat enrom. Si acum...unul din cele mai pretioase sfaturi (mi l-a dat o prietena): Fata, fii cu tupeu! Si asa e..ca altfel nu il prindeam, dc stateam sa il astept acasa cu ouala prajite (alea de gaina...)pe masa. O seara buna va doresc! PS. Amanta a disparut? s-a speriat saraca, ea crede in iubirea curata si noi ca niste babe vrajitoare i-am desfiintat-o...of, fetelor, ce rele suntem :D. de-a dreptul ridicole...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Reusesti sa treci de hopurile si implicatiile divortului, dand dovada de o rabdare infinita fata de iubitul tau si asteptand cu infrigurare clipa in care tu amanta devii ea, sotia. Nu te intereseaza nici privirile dusmanoase ale prietenilor lui, nici [size=5]sfaturile binevoitoare ale cunostintelor tale si nici prejudecatile emise de persoane care de care mai avizate. Esti aproape sigura ca el nu o sa mai caute fericirea in zari indepartate, atunci cand o are chiar langa el. DA???? Ironia sortii nu iarta pe nimeni... Cotidianul nu mentine dragostea, iubirea furata nu are sanse sa devina proprietate personala. Se gaseste o alta persoana care sa fure hotului obiectul furat. Sotul te insala cu nerusinare si tu ai nerusinarea sa suferi pentru ca il iubesti. Paharul este insa atat de plin incat nu mai tolereaza nicio picatura in plus. Si dintr-o data te trezesti tradata, inselata, ranita, suferinda, singura pe actul de divort si singura pe un drum necunoscut. A spus cineva ca fericirea este permisa amantelor sotii?[/size=5] http://www.kudika.ro/articol/relatii/5439/Din-amanta-sotie-inselata/pagina-2.html Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...