Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (40)


Recommended Posts

buna dimineata fetelor VIO as merge si eu dar mai astept sa se mai incalzeasca vremea un pic sa ma mai reglez si eu cu programul asta de seara si sa fie inca lumina ca nu vreau sa depind de sotiorul meu sa vina sa ma ia DORY tu nu mai poti sa vii sa ne intilnim? n-ai mai dat nici un semn[bang] VICKY nu zici nimic de intilneala aia? MONICA cum sunteti? v-ati acomodat?oricum cred ca e muuuuult mai bine decat in romania..... noi suntem bine,pe socrela a "apucat-o" ieri si a facut un castron maaaaareee cu mucenici copti si am mancat pana la epuizare..[grasa]si abia ii astept si pe cei fierti..... va pupic pe toate si va doresc o saptamana minunata MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mirela, deocamdata sunt in stand-by cu intalnirea, la socrela s-au anuntat finii la masa de Lasata secului (si are la fini[bang]), si s-ar putea sa o ajut la preparate. Iar masa intinsa, adio cura mea de slabire[bang]. Dar cum eu ma scol cu noaptea-n cap, e posibil sa termin partea mea (salate, tort) si sa-mi ramana timp si de intalnire. Vad ca celelalte fete nu au zis nimic[:(]. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, vicky, multam de cafelutza... [pup] mirela, suntem bine multumim...tot cu tuse dar speram sa scapam de ea... [pup] voi? astazi a inceput alex scoala, abia astept sa ma duc dupa el la pranz sa-mi povesteasca cum a fost...este tare frumushel imbracat in uniforma... [:D] e al meu si de-aia il laud [:D] am vorbit cu andreap, si mariutza ei a inceput astazi gradinita [:D] i-am spus de intalneala si poate vine si ea daca nu pleaca...oricum cred ca intra ea sa va zica [:D] va [pup] pe toate sa aveti o saptamana minunata monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Monica, cum a fost la scoala? Alex e frumushel oricum, chiar daca e al tau[^]. Vio, ma gandeam, poate ne intalnim vineri seara sa mergem impreuna la scoala, sa vada si Dani despre ce este vorba, ce zici, s-ar putea? Oricum, mai vb pana atunci. Eu am fost o harnicuta, de fapt masina de spalat[:D]. Acum astept sa termine Dani de papat, sa mai povestim inainte de nani[|)]. Va doresc o seara placuta, va astept dimineata la cafea. Multi, multi [pup] Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa deci sa va povestesc [:D] eu cred ca noi(toata familia) am cam imbulinat-o [:D] si sa va zic si de ce [:D] (a se intelege ca rad nervos) [:D] alex este inscris la o scoala particulara(cu predare in portugheza si engleza) a fost repartizat la perioada a doua de studii(un fel de clasa a doua) asta dupa ce doamnele de la secretariat au vazut pe foaia matricola ce "perioade" de studiu a urmat el la gradinita(alex insa a urmat o gradinita de stat unde programa este mai in urma) [bang] ...si se pare ca la gradinita unde a invatzat alex nu s-a respectat chiar in totaltate programa chiar asa fiind ea si in urma...de ce zic asta? pentru ca spre exemplu tema de acasa a lui alex de astazi suna cam asa: LECTURATI textul de mai jos(si era o pagina A4 cam 3/4plina scris marunt cu o povestioara haioasa...bun...deci ce sa inteleg...cine sa citeasca copilul nu?(ca doar nu parintele cum am facut eu azi si i-am povestit lui alex) [:D] deci copilul trebuie sa stie sa citeasca evident, nu? alex stie sa citeasca...dar asa cuvinte scurte, comune, etc... apoi SCRIETI pe caiet/explicati ce inseamna "frumusete interioara" [:D] apoi SCRIETI CONSOANELE SI VOCALELE din titlu [red]CITITI FRAZELE DE MAI JOS[/url] si spuneti care sunt adevarate si care sunt false facand corespondentza cu textul [:D] si treceti cate un X la frazele adevarate cam atat...vi se pare simplu pentru prima zi de scoala? ce ziceti, am tot dreptul sa ma urc pe pereti? eu care nu ma pricep klumea la portugheza, cum am sa-l ajut pe alex ??? aaa...si inca ceva...de ce este diferentza asta? pentru ca la particular, practic mai este un an de studiu intre ce a facut alex in ultimul an de studiu si anul de stiudiu in care este acum... chiar nu stiu cum o sa ne descurcam... ideea este ca aici ori mergi pe stat...ori pe particular...daca treci de la una la alta...nu se mai "pupa" asa ce sa va zic...alex a fost f incantat, si de invatatoare si de colegi, au avut ora de calculator, portugheza,aplicatii practice si ora de joaca [:D] la tema de acasa el a tras tare, a vrut sa faca insa clar nu se putea descurca singur [bang] monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]monica,si eu tot nervos rad... pai de unde sa stie bietul copil toate astea?! ar tb sa stai de vorba cu invatatoarea, sa-i explice oleaca pe limba noastra,poti sa tragi si o injuratura,ca tot nu intelege...apoi da-o pe japoneza,ca portugheza tot aia e...ca nu prea au facut la gradi desi acolo zice ca au facut....si-n plus el e putin mai mult roman[xx(] spune-i mama ca el nu a facut si sa-ti mai dea ceva ragaz [bang] oricum la el nu e chiar prima zi ca zici ca au inceput de 2 saptamani,dar tot nasol e[bang] partea buna e ca el e incantat,da'(nu vreau sa te descurajez) n-o sa-l tina prea mult....si aici vii tu cu incurajatu'.... cu ocazia asta inveti si tu portugheza,iei matale o carte de portugheza si cat studiaza el la scoala ,studiezi si tu cu Ruxi[:D](e tot nervoz,parol!!!)... hai,curaj gaina ca te tai [alcool] auzi tu ce nebunie!!![bang] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio, multumesc pentru incurajari [:D][pup] concluzia e clara...eu trebuie sa fac ceva sa-l bag in clasa a intaia(adica prima perioada la ei) am gasit si evaluarea de la gradinita unde scrie clar negru pe alb ce stie alex sa faca(sa recunoasca f bine literele de tipar, mana, masina;stie sa recunoasca cifrele; sa scrie si sa citeasca cuvinte scurte si uzuale; socializeaza f bine; are vocabular-oral dezvoltat in limba portugheza,etc) asa ca am sa le-o arat si am sa le spun sa mi-l bage in clasa 1, cred ca pana la urma ar face fatza si aici dar sa incepem sa lucram mult...si sa-l stresez...si de ce sa nu-l duc eu la prima perioada unde invata semne, litere, etc...initializare... de ce sa fie o corvoada pentru el? nu e mai bine sa o ia usor?... ei or fi citit acolo stie sa scrie si citeasca cuvinte si zdrang...direct la perioada a doua cu noi [:D] va zic maine ce am facut [:D] va [pup] pe toate somn usor monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, tin pumnii sa rezolvi cu scoala. Vio are dreptate[^], ce pretentii au la copil[xx(]... Daca o tine tot asa, o sa intri si tu din nou in clasa I, sistem portughez[bang], si sa vezi cum, de stress, nu mai ai nevoie de cura de slabire[;)]. Oricum eu va [pup], va las [cafea] facuta si [fuga]la treaba. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor mai MONICA m-am si speriat din ce zici tu acolo[bang][bang]cred ca o sa fie profesor[:D] eu sunt un pic suparici pt ca copchilul meu s-a trezit azi cu ochii lipiti de o secretie galbuie,ce naiba o mai fii si asta.....[bang]si sunt si un pic nervoasa[:D] acum caut si un sablon de facut niste petale de floare de diverse marimi si nu gasesc pe nicaieri...offffff acum plec ca am ffff multa treaba,va pupic pe toate si va doresc o zi buna MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Vicky, multumesc de cafea[pup] Mire,tb samergi la oftalmolog cu Andi sa nu fie conjunctivita... pana atunci apa cu sapun la ochisori....sa intre in ochi sa curete.... n-o sa-i placa dar nu ai incotro.... tb antibiotic si asta tb sa stie medicul! sper sa nu fie asa, dar daca e?! nu poti sa-l lasi ca avanseaza.... Monica,abia astept sa vad cum s-a rezolvat cu scoala... faza misto...i-am spus lui Mihnea ca Alex e clasa a 2-a [:D] si era suparat nevoie mare ca el de ce a ramas la clasa I-a ca stie sa citeasca si sa socoteasca,ca vrea si el la clasa a 2-a [:D][:D][:D] deci,Monica il trimit si pe Mihnea la calsa a 2-a!!![^] o zi buna la toate si va [pup](au schimbat astia locatia emoticoanelor....nu le mai gaseam in lista![:o)]) Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...