Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (40)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mire,grav nu e ,dar e contagios....daca e conjunctivita! ca si el posibil tot de la cresa sa ia....ca nu dorm pe aceeasi perna,vine un copil cu asta si gata a luat... Mihnea cred ca a facut chestia asta de 7 ori in 4 ani de gradi...ma saturasem....si desi stiam ce are la un moment dat,nu voiau sa-mi dea antibiotic decat cu reteta [bang] ca sa mai bat drumul pana la oftalmologie.... sper ca daca doarme dupa-amiaza sa-si poata deschide ochisorii cand se trezeste.... deci cum o fi tot tb sa te duci la medic..... ca e conjuctivita,blefita,nu stiu,dar e ceva.... bafta si pupici, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, gata rezolvaram la scoala [:D] suntem la incepatori [bis] (dar tot in perioada a doua caci asa incepe aici sistemul...perioada a intaia fiind considerata ultimul an de gradi sau cam asa ceva)...naiba sa-i ia cu sistemul lor. insa m-a explicat tipa ca la incepatori este se urmareste "alfabetizarea" deci cam aici e locul lui alex... da stai sa nu ma bucur ca cine stie cu ce tema vine acasa...ups [:D] culmea este ca cica daca face fata bine la incepatori il muta la avansati, caci asa este la ei...unii stiu mai mult, altii mai putin si sa nu stea in aceeasi clasa si sa piarda informatii... insa totusi...nu era de noi clasa unde fusese ieri...repet alex stie sa scrie si sa citeasca cuvinte scurte si nici alea cursiv..ori pentru a parcurge textul pe care-l dadusera ei ieri acolo...iti trebuie "ceva mai multe cunostinte" [:D] astept azi cu nerabdare sa vad ce zice alex...cum a fost ... Mirela, pune-i lacrimi artificiale sa curete ochisorii...si daca nu trece mergi la dr. [pup] puiutul Vio, alex cand o sa ajunga acasa eu il dau cu un an in urma...deci tot mai "mic" ca mihnea o sa fie [:D] Vicky, la mine e invers...la stres mananc si mai mult [:D] pai aseara de nervi ce aveam am facut o rulada de ciocolata cu crema de caramel si ness...si mai sunt 2 felii [bang] va [pup] pe toate si va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, ma bucur ca s-a rezolvat. Succes dupa-masa la lectii[:D]... Mire, sunt de acord cu fetele, du-l sa-l vada un dr., nu e de gluma. Va [pup], ma pregatesc sufleteste sa o iau spre casa, am de calcat azi si nu-mi place deloc[xx(]. Prefer o plimbare in parc, dar singura e riscant. Apropo de riscul de a merge pe strada, azi-dim. o eleva de la noi a fost impunsa cu cutitul in coapsa de un rrom. A acostat-o, i-a cerut nr. de tel., ea nu l-a bagat in seama si respectivul s-a luat dupa ea si a impuns-o, avea o intepatura serioasa, biata fata. I-a taiat si blugii... am ramas [:0]. Si noi suntem in plin centru, ce sa mai zicem de cartierul nostru, de ex? Ti-e frica sa lasi copilul sa vina singur la scoala[bang]. In fine, pericolul asta e peste tot in lume... Monica, tarta cu crema caramel zici[pofta]. Sunt la cura[q]! [pup]si o dupa-amiaza placuta. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Va urez si eu, cu intarziere, o primavara frumoasa! [flo] [flo] [flo]. Macar acolo, ca aici ninge[bang] Ooo, Monica, intr-adevar ai baiat mare! Succes lui Alex la scoala! Mire, felicitari puiutului ca deja stie sa faca martisoare![pup] Multa sanatate, sa nu fie nimic grav! [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica,deci sa-l linistes pe Mihnea,sa nu mai vrea la clasa a II-a [:D] si mie imi place tarta....am vazut poza cu tarta ta [pofta]si mi-am propus sa fac si eu...poate imi spui si mie retela ca forma am![pofta] Vicky la cura poti sa mananci si dulce insa numai sa gusti.... eu mi-am luat de la farmacie crom[medic] ca cica nu mai ai pofta de dulce...si nu prea mai am....cand imi mai vine iau cate o bicatica de fructe uscate si sunt atat de dulci ca zau daca-ti mai vine sa vrei altceva!!! si nu mai mananc seara nici daca pic sub masa...e adevarat ca nici nu mai prajituresc si gogosesc nimic [;)] ca sa nu se lipeasca de mine cumva [^] monica cum v-ati gavarit la scoala? in spaniola?[:D] i-ai zis vreo doua si din partea mea la individa aia care ne-a bagat in sperieti?![xx(][hot] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va multumesc,pana la urma am luat tobrex unguent ca m-am gandit ca e mai usor de administrat....sa vedem ce show iese diseara LEXI ce mai faceti voi? cred ca esti ffff ocupata cu serviciul..pupici mariucai si abia asteptam sa veniti la vara sa ne vedem mai pe indelete[pup] MONICA ce sunt alea lacrimi artificiale? VIO,VICKY cand mai aveti chef de un tandarica?noi am vrea sa mai mergem dar vroiam sa ne orientam spre o poveste mai cunoscuta va pupic fuuuuuuug la treaba aaa de maine sunt libera,3 zile,mai vorbiiiiiimmmmmm MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vio, ne-am palavrit [:D] in spaniolo-portugheza [:D] pana la urma ne-am inteles... desi este scoala cu predare si in engleza tipele de la secretariat nu stiu o iota de engleza...asa ca...na-vem ce face... vio, tarta am facut-o asa:(cu un blat de pandispan de fapt...caci astia mici ai mei urasc blatul ala de tarta) 125 gr faina, 125 gr zahar, 1 zahar vanilat, 3 oua, 50 ml ulei, 1 linguritza praf de copt, se amesteca "prafurile" apoi adaugi ouale si uleiul mixezi 2-3 min si gata, tapetezi(cu putin ulei si faina) o tava de tarta si-o pui la copt pentru 25-30 de min deasupra am pus crema de tarta de la dr oetker(are la toate magazinele...arata chiar o tarta cu capsuni pe ea) peste crema am pus fructele taiate feliute(merge cu orice fel de fructe) si peste fructe am pus o gelatina transparenta blatul de tarta suna asa: 200 gr faina, 100 gr unt, 100 gr zahar, se framanta bine in maini si se apasa pe fundul tavii de tarta se pune la copt...iese putin crocant si usor sfaramicios si lor de-aia nu le place [:D] mire lacrimile artificiale, sunt niste picaturi oftalmice [pup] sa fiti sanatosi monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri"]Prajituri si papa bun[/url] [url="http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/PapaDePost"]Papa de Post[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Cine are baba asta asa urata azi[xx(]? Va astept cu o [cafea]fierbinte. Vio, nici eu nu mananc seara, dar la dulce nu ma pot abtine. Eu am mai slabit odata cu Bio-Crom si Bio-Fiber, chiar au avut efect! As slabi mai usor daca ar veni vremea buna mai repede, sa ma mai alerge Dani cu rolele[:D]. Mai nou Dani vrea sa faca escalada, i-a placut la Piticot cand se catara cu Alex pe pereti[:D], cica vrea sa se faca alpinist! Doamne Feri[:D]! Am auzit ca la Sc. 19 au amenajat un club de escalada, o sa merg cu el sa se lamureasca[:D]. Monica, prepara si tu ceva mai de regim[:D]. Daca se poate, o reteta arabeasca[pofta]. Mirela, cum e Andreas? Sunt mai bine ochisorii, ati ajuns la dr.? [pup] puiutul. Noi nu ne agitam cu teatrul, deocamdata. Mica sirena insa as vrea sa vada, ca-i place teribil povestea. Lexi, ai trimis iarna la noi? Ca e o vreme rece azi[xx(]. [pup]fetele, sa aveti o zi buna! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...