Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetili, mari cantaretzi printre fulguletzi, bubamara in fiece dimineata cand casca ochii incepe sa-mi cante melodia lui Balan de la ex O-zone "ma-ma-ma", iar in cursul zilei ma amuza cu Sean Paul feat. Eve insa in loc de "yo-yo-yo" ea zice "ai-ai-ai". Super dragutza. Ieri ne plimbam, super vreme, trece un calugar pe langa noi si ea "ho-ho-ho". Adica mos Craciun...n-am avut timp sa inroshesc caci bucuria fost-a imensa, de asocierea facuta. Azi a iesit la 10.30 cu carutul de jucarie cu bebe in el la plimbare. O ora pe langa bloc, apoi fost-am la magazin unde nici nu se uita la mine. Pana la 12.30 ne-am plimbat, intors acasa DOAR cu un rucsacel in forma de catzel, ca ma termina, in somn striga dupa "ham-ham". Apropos, ai vostri copii vb in somn? ea zice "uf-uf" de care e f incantata si striga cainii. [alcool] Ieri a venit sotul acasa dupa o saptamana si azi pleaca pt inca o saptamana [bang]...nu ziceti nik, va rog...macar bine ca s-a incalzit vremea si bubamara e fascinata de mersul pe jos. Azi am dat caciula jos juma de drum. Si se uita lumea....[zz] Pun zilele astea niste poze, acu nu-i vreme ca face nani si tre sa-i pregatesc papa. La magazin, un supermarket cu imbracaminte, etc...s-a lipit de-un geam. Isi turtea nasul de el si radea, scotea limba, statea cu gura deschisa. Alt parinte poate n-ar fi lasat-o, vanzatorii se uitau gura casca la noi: fata isi turtea fetzishoara de geam, eu cu aparatul faceam poze de pe cealalta parte a geamului, barbatul meu era pe jos de ras si bubamara raspundea asemenea. Denaturati, dar am amuzat copilul. Plec sa gatesc. Pup pe toata lumea. [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza natiune, de fapt as putea sa va spun si buna ziua si buna seara si noapte buna - ca vad ca mai nou nu mai apuc forum - decat o data pe zi. nu ca nu s-ar bucura imprejurimile ... [bat]. azi ne-am intrecut pe noi - va spun si voua meniul zilei de azi: - 6 - lapte - 10.30 - iaurt cu biscuiti - 13.30 - legume cu carne de vita + supa de pui cu taitei + budica de cornuri - 19 - cereale - 22 - lapte Acuma - despre pranz: legumele le stiti si voi - tot alea de la cuptor - supa de pui- am descoperit mai nou ca ii place - asa ca ii fac cate o oala pe saptamana si papam maxim 3 zile din ea - rest mami sau tati. I-am facut si galuste de gris in ea si azi am incercat-o si cu o portie cu taitei - reusita totala. Cantitatile le-am mai redus - deci legume a papat cam 100 - supa - o jumatate de ceasca si acuma vuine budinca - asta nu prea i-a placut - insa eu m-am lins pe bot si mi-am adus aminte de copilarie si de Oma mea draga. Pentru gustul meu mai trebuia ceva zahar - dar a mers oricum - super. Am cumparat dpua cornuri - cu ceva sare pe ele - deci in conpozitie nu am mai pus sare. O yena am tapetato cu unt si am taiat rondele acele 2 cornuri. Se parat am batut 3 oua cu o lingura de zahar si cu juma de l de lapte si le-am turnat peste cornuri. Deasupra am mai pus doua fasii de unt si le-am dat la cuptor - LA FOC POTRIVIT!!!! (asta era pentru Koko [pup] [;)]) glumesc - le-am tinut la cuptor pana s-a rumenit bine partea de jos a yenei. Oricum instant cornurile absorb cantitatea de lapte si oua. cam asta despre masa de pranz. marani mi-a placut mult faza cu "ho-ho-ho". [:D] Si a mea vorbeste in somn - striga dupa Ami - prietena ei. La faza cu ranjitul pe geam - o lasam si eu cu siguranta - dar la faza cu caciula - m-ai luat. Azi i-am dat-o si eu jos - finnd in magazin si cand am iesit - mergeam spre casa - nu mai aveam mult - cam 5 minute; m-am gandit s-o las fara ... ca si asa era soare si fain. A trecut o baba pe langa noi - s-a uitat in carut si s-a incruntat ... am zis - na, si? Dar la a doua baba nu am mai rezistat - am zis ca oi fi eu mama denaturata ... asa ca am luat caciulita si i-am pus-o asa mai de forma pe cap - pe varful capului. [:o)] desiree super Octa al tau - mi-a placut ce le mai canta el. Auziti? ceva muzica/ melodii cu Ami nu aveti? Poate asa s-ar apuc si fata mea sa cante ceva. [bang] danita ce m-ai ditrat tu si eclipsoiul tau. Nu m-as fi trezit - pentru nimic in lume. Hai [pup] sa nu mai fi suparici. Las ca vine altul ... (in cati ani????) roana pupam si noi mamica muncitoare. [pup] Angy sper ca ai facut papa si pentru azi - deseara te asteptam la raport - unul lung si haios despre Iulia. [pup] -aiash pletele ei dragi si faine. Dodo la voi vapoarele fac vuuuu - ca de la Constanta asa e. La noi la Timisoara vuuu face elefantul si musai tre sa ai o mana langa gura sa arati cum se ridica trompa elefantului cand face vuuuuu. [;)] Pupa Bogdanelul de la noi. Roxana tinem pumnii pentru pe 5 - si la fel si pe 3 pentru analize. Dbunny cum te simti mami? Cum mai esti? Pupam restul fetelor: dolores, Koko, Alex, P_onu, Aka, Miki ... mai sunt? pup pe toate si de 3 ori pe cele neamintite. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi de la spital. am stat de marti seara, aici tre sa te monitorizeze mult su bine si inainte si dupa chiuretaj. a fost facut cu anstezie totala, in sala de operatii, cu chirurg, anestezist, ginecolog, moasa, mai capra si purcelul lipsea... totul a durat in jur de 30 de minute...cu tot cu plimbarile intre sali cu frumoasa adormita...Totul e bine, n-am nici un deranj, chiar nu m-am gandit ca o sa fie asa.. o sa va mai povestesc de tot ce-am vazut pe-acolo.. Pup, merg la cumparaturi ca duminica venim la voi! Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor! n-am citi din urma...scriu si apoi ma duc sa citesc.de cand cu masajele astea ma ia o leneee,pluzs ca nu ma mai ajung cu nimic de facut prin casa.ieri a stat socro cu ei si cand am venit,atata m-am enervat de ce-am gasit...dar nu va povestesc ca la modul cel mai sincer ma ia cu nervi rau,dar rau tare.mi-a facut niste nervi fimeia asta de-mi venae sa o arunc de la etajul 12.cand am vazut-o iesita pe usa am facut o mare cruce....offf!!!tare-i rau sa nu ai ajutor si pe care-l ai sa-ti scoata peri albi si sa te duca la disperare...este fix egal cu ,fara ajutor.adica degeaba il ai,nu? azi am avut i vizita pe o prietena de a mea,romanca si ea casatorita aici si culmea si din acelasi oras cu mine.o sa va pove cum ne-am intalnit in alta zi.ea are un baietel cu 2 luni mai mic decat sandokanii si acum e gravi in 7 luni...copchii s-au jucat,noi am sporavait si asa a trecut azi vremea. fetelor eu sant mai mult decat disperata cu spalatul pe dinti.nu vor sa deschida gura nicicum....NU VOR SA DESCHIDA GURA!!!!ce ma fac?oricat le-as arata,nu-mi dau atentie,ma spal cu ei in baie,ei pleaca si isi cauta de ale lor.da-ti-mi niste sfaturi cum sa mai fac????ma termina treaba asta,vreau sa-i vad cum macar isi sug periuta in gura...asa cum faceau odata.acum nici macar nu o mai tin in mana.ce ma faaac???? sa va mai zic ca de trei nopti,de cand cu luna asta plina...pascal nu prea are somn.nu ma necajeste,in sensul ca nu plange,dar nu are somn si trebuie sa-l scot aici in sufragerie....si cica sa mai citesc si eu pe forum,cand?acu iar l-am scos....sper sa nu se invete asa...se joaca,rade,alearga,masa scrie pe forum.....apoi peste vreo ora ii dau bibe si adoarme,sper....daca nu ii dau bibe peste 2 ore...dar e baiat simpatic ca nu plange. acu ma duc sa bag in mine 2 gogosi umplute cu gem de caise....multumesc pr urare!am pofta sa stiti.... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny, o [flo] de la mine si-mi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva! Kokorino, stare lui Pascal poate fi de la clontzi, parerea mea...adica stiu ca bubamara cu maselele avea perioade noaptea in care statea treaza uneori si 2 ore...se juca singura pe intuneric fara sa-i vb..pana ii venea somnul si "ma cerea" s-o readorm. Cu periutza..eu zic s-o lashi moale, sa nu te mai agiti, tu spala-te in conitnuare pe dintzi in prezentza lor, da-le periutza si lor si lasa timpul sa le rezolve...probabil jena lor e atat de mare incat numai periaj nu le trebe. Parerea mea. [pup] Miro pupa marani Kara mica si pe mamica ei! Angi, unde ai disparut? noapte buna sa avetzi! [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirona, de cate ori dai tu retete, incep sa balesc instantaneu! mai, muzica cu ami nu avem, dar poate lu fi-ta ii place alt gen de muzica![bum] octavian si-a descoperit vocatia de curand! [:D] [harp] dbunny, fata, bine ca ai scapat repede, oricum chiar si fara durere stiu ca nu a fost o experienta prea placuta pentru tine, si stiu ca suferi! [pup] sa se cicatrizeze repede ranile si sa pui de bebe doi in doi timpi si trei miscari! am citit ce ai scris la fulguleti, fata aia chiar avorta cu vin fiert rosu? doamne ce le mai kk unora mintea, iti vine sa mori!la aia cred ca a ramane gravida si a avorta e ca si cum ar face parte din cotidian, brrr! kokorina, inca un pic si incepeam sa imi smulg parul de pe ceafa fir cu fir si sa spun: ne iubeste, nu ne iubeste, ne iubeste, nu ne iubeste! unde umbli atatea zile? bine..... ai avut musafiri si socro, esti mai mult decat scuzata! da ce ti-a facut frate socro de te-a nervat asa tare?hai varsa tot aici la amicele tale! danita, nasol ca ai ratat eclipsa! auzi, stii cumva in viitorul apropiat vreo eclipsa de soare prognozata undeva pe la 8-9 dimineata sa tina mai mult intunericul sa dormim si noi mai mult?[:D] asa cum mi-am promis azi am fost la spatiul de joaca la auchan sa interactionam cu copii, abia dupa o ora se dezghetase ( a se citi de-stresase) complet si se simtea in elementul lui! nu prea accepta alti copii pe langa el,e cam speriat, trebuie sa lucram la treaba asta neaparat!erau si mult mai mari decat el, ce e drept, tipau urlau se tranteau.. dar o sa mergem regulat si o sa socializam!bine.... era si un handibell care il speria constant ca sarea in fund chiar langa el si o facea intentionat si apoi a si batut din picior la el sa-l sperie si asta a inceput sa planga, nu i-am zis aluia nimic, eram preocupata sa imi linistesc propria odrasla, dar i-as fi atins fundul handibelului un pic cu varful piciorului meu! [:D]... avem si poze de la locul de joaca [url="http://s191.photobucket.com/albums/z280/AlinaDesiree/dansuri%20populare/"]aici[/url] [url="http://s191.photobucket.com/albums/z280/AlinaDesiree/dansuri%20populare/?action=view¤t=MOV00891.flv"]aici[/url] vorbea la telefon, mai nu l-am intrebat cu cine ca nu ma bag in intimitatea lui dar cred ca era iulia ca prea patimas se certau! dragoste cu nabadai, ce mai![:D]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by marani Cu periutza..eu zic s-o lashi moale, sa nu te mai agiti, tu spala-te in conitnuare pe dintzi in prezentza lor, da-le periutza si lor si lasa timpul sa le rezolve...probabil jena lor e atat de mare incat numai periaj nu le trebe. Parerea mea. [pup] [url="www.helpsonia.com"]Ajutati-o pe Sonia[/url] mamica de bubamara (02.12.2006)
exact! lasa-i o vreme nu mai insista sa se spele, caci cu cat vei insista cu atat vor refuza! lasa-i sa zicem ..o luna..pana uita de ce nu o suporta! sau pana le ies dintii!si spala-te in continuare in prezenta lor..de mai multe ori pe zi! fa din asta un tabiet! mai devreme sau mai tarziu isi vor da seama ca mama nu e nebuna ca nu face asta degeaba si probabil vor asimila obiceiul! [:D]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...