Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (5)


Recommended Posts

Neata vin si eu la [cafea]cu voi,deci m-ati vazut de dupa canapea [:D] Despre Antonia ce sa va zic: e caprita-turbo ca de obicei,se urca pe mobila,scaune si tot ce prinde,are 7 dintisori si 1 maseluta,vreo alte 2 care stau sa sparga [bang],toata ziua e ocupata cu dezbracatul si imbracatul pantalonilor [:D] duminica placuta [grup]
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/luna%2016/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by bamboletta
Neata vin si eu la [cafea]cu voi,deci m-ati vazut de dupa canapea [:D] Despre Antonia ce sa va zic: e caprita-turbo ca de obicei,se urca pe mobila,scaune si tot ce prinde,are 7 dintisori si 1 maseluta,vreo alte 2 care stau sa sparga [bang],toata ziua e ocupata cu dezbracatul si imbracatul pantalonilor [:D] duminica placuta [grup]
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/luna%2016/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
ai nostri bebici parca ar fi frati..intai cu aruncatul in buda lucru care este cin continuare la fel de interesant pentru el si apoi cu urcatul peste tot...cand nu aveam fotolii si masuta nu avea pe ce se sa urce..acum cum prinde un scaun cum top pe el si se chnuie sa se urce si ajunge sus si sta in echilibru si eu tre sa stau sa-l pazesc sa nu vina in bot..basca se baga in toate sertarele sifonierului si comodei si se da jos iar se urca iar se da jos si nu se plictiseste niciodata...acum are un nou joc, se urca pe canapeaua din hol sa ajunga la sertarul meu cu facalete, tel, linguri de lemn si furculite ( caci cutitele si chestiile ascutite au disparut de mult de acolo) si imi scoate ustensilele una cate una, apoi eu le pun la loc, el iar vine si le scoate, sta si cu un picor in aer si se tine cu o mana de sertar...iar eu il pazesc caci nu prea e constient de pericolul sa cada..a luat odata un fund de gresie, caci patrula pe masuta in 4 labe si a facut o miscare brusca incat nu l-am mai prins, s-a dus de-a berbealeacul...da ce crezi ca i-a ajuns? noooo, s-a urcat inapoi pe masuta...tre sa treaca si faza asta, ma intreb ce urmeaza?coboratul scarilor in maini sau mersul in echilibru pe marginea cazii?
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

servus fetele, am culcat copiii [:D] si gata - am ceva timp de voi. ce mai fac fetele? Dodo servesc si eu nitil din cafa pregatita de tine. Mmmmm - tare buna. Multumim. he he - lume nou pe la noi. [pup] bambo - se vede ceva de dupa canapea - aha - tu erai? ce mai faci mami? tot asa de frumoasa [il][il][il] ? pupa si Antonelul zburdalnic. [pup] Si noi ne chinuim cu maselele - sunt toate 4 umflate si se si simte cate un coltzisor ca ar vrea sa iasa ... dar deja e chinuitoare asteptarea asta. De ieri a inceput sa manance fff prost. Doamne dai sa iasa odata. Ce ma distreaza cum povesteste desiree de Octa far' de frica. Asa-s ei mami, nu stiu ce e frica la varsta asta. Nu ai vazut dvd-ul de la Baby Human - Genii in scutece? acolo explica tare fain faza cu frica la pici. Si m-a mai distrat si faza cu scosul din sertare ...la noi e tocmai invers - eu i le scot din sertare - si ea le baga inapoi.[help] Seamana cu ta-su, da? Ordine si curatenie!!! Vai vai ce ma asteapta cand o mai creste. O sa stea si ea cu gura pe mine - nu ajunge ta-su - mami - mai fa-ti si tu ordine in dulap. vai, vai de mine!!! Cu debaraua - ce sa-ti zic? Mie imi place sa cred ca daca voi ramane ferma pe pozitii voi avea cap cu ea si nu mi se va sui un cap. Nu cearta, nu baiate - insa un "nu-i voie" mai raspicat - dupa indelungi explicatii fara sens pentru ea si crize la greu - asta DA. Auzi? Poate e deja vremea pentru o trusa de scule pentru Octa. Parca am vazut in selgros una - cu ciocan, pila, etc - trusa de trusa ... dar sa nu ma intrebi preturi - ca nu le retin. aka vazut si eu aseara. Din pacate nu stiu ce a determinat-o sa-si inchida contul - eu eram chair cu ea pe mess cand a facut-o si nu am reusit s-o conving sa renunte ... dar dorinta ei a fost sa nu comentam acest fapt. Eu i-o respect. Ce ne ramane de facut? Sa o asteptam inapoi - stie si ea ca noi vom fi acici oricand pentru ea. [flo] Dolores - [pup] cu mare drag - stii tu. angi_m pupici voua. draga de tine - se simteau emotile pana la Timisoara. Stiu ce inseamna sa nu-ti vezi prietena atata timp si sa vorbiti dupa atata amar de vreme. multe multe [flo] Pareri de rau pentru barul ei. Dbunny parca am retinut ca nu ai baby einstein. Eu am 3 dvd-uri. Vrei sa-ti fac niste copii pentru mega marea intalnire de la finele lu februarie? sa-mi spui. danita pe cateluta Anitei o chema Purdy. Si doar catelusii ei aveau nume - nu toti 101. [:D] Koko e si la noi un frig - de-mi ingheata oasele. Dar copila tre scoasa - afara - asa ca las' sa inghete - ele oasele. [:D] Alex primit datele pe sms. [pup] Caut o cutie pe masura si trimit. Vrei dvd-urile cu baby einstein? restul gastii? szhomatzi shomatzi? VIOLETA! MARANI! ROXANA! P ONU! ROANA! MIKI! daca am uitat pe careva, scuzoaiele mele si multe [flo]. [pup] pe toate
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dodo, noi in Spania pi la 4-5 bem o cafeluta ca englejii ceaiul de la ora 5, asa ca fi buna serveste-ma cu o cafeluta, asa mai slabuta...cu multa frisca Miro, mersi mult dar nu-i nevoie, le are un prieten aici, deci pot sa-i cer sa-mi faca copii, de obicei imi cumpar originale din care vad ca intr-adevar e interesat. Pana acum am luat 3 [url="http://www.youtube.com/watch?v=8aPq2sTDHdU"]Cantajuegos[/url]. Desiree mi se face parul maciuca cu asa pedagogi Bambo[pup] Violeta... treci la jiguit[:D](a se citi pupacit su purecaturi) Dani a cazut aseara, rau de tot, a dat cu ochiul stang de rama patului meu...offf, dintr-o data i-am vazut ochiul plin de sange, am zburat la urgente. noroc ca ne-am inscris la o clinica privata si ne-am dus acolo, fara cozi, direct inauntru la medic,super de treaba, l-au curatat si i-au pus un lipici lichid..i-a cam lipit si vreo 2 gene. Are ochiul umflat si vanat...parca-i boxer saracul...am tras o sperietura, tot drumul ma gandeam ca copilul meu poate ramane orb daca s-a lovit chiar in albul ochiului...s-a lovit chiar pe partea ploapei la radacina genelor... offf. Cand am vazut ca-i doar o lovitura(arata ca o zgarietura) m-am dat seama ca Dumnezeu are mare grija de copii, si ca cel din burtica e tot in mainile Lui. Daca n-o fi sa fie, o fi altadata, deja am plans cat pentru 3 avorturi, si-mi tot bag in cap ca nu-i vina nimanui, ce nu-i pt mine, nu-i...dar si ce-i al meu e pus deoparte!! In alta ordine de idei, azi a mancat bine, i-am blenduit la soacra-mea verdeturi din tocana ei: fasole verde, cartof, morcov si pui si zeama de la tocana d'aia spaniola buna buna(facuta cu praz si carne de miel si pui, ciudat, asa-i?)... a marait la inceput dar apoi cand a vazut gsutul...a papat tot. Koko? p_onu? restu trupei...aveti o duminica linistita? Dbunny [gravi]6s cu bb Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Dbunny
Dodo, noi in Spania pi la 4-5 bem o cafeluta ca englejii ceaiul de la ora 5, asa ca fi buna serveste-ma cu o cafeluta, asa mai slabuta...cu multa frisca
[:D] poftim [cafea] asa cum iti place[:D] Ce ati facut azi? O seara cat mai placuta tuturor [flo]. [ruga]Doamne ajuta! Acesta este blogul puiului meu [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut gagici! am intrat repede sa va aslut si sa va pove ce-am facut noi azi.... ce ma enerveaza diferentele astea de temperatura..ieri a fost un frig de-mi dardaiau chilotii pe mine,azi a fost iar de bine ca primavara.am fost la o plimbare supeeeer pe langa aeroport,si ne-am uitat dupa toate avioanele care decolau si aterizau la numai cativa metri de noi....copchii faceau si ei ca avioanele,au fost foarte incantati.si eu m-am destins privind "spectacolul". revin ceva mai tarziu.ma duc sa bag o felie de tort la ghiozdan... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost la biserica, la soacra la masa, apoi tolaniti pe canapele..Dani in carut sforaie... nimic interesat...poate dam o tura pe-afara daca nu-i prea frig Dbunny [gravi]6s cu bb Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DESIREE.....eu nu vreau sa-mi bat copii niciodata,nu vreau sa le dau nici macar vreo palmuta la fund,incerc inca de pe acum sa-mi tin in frau nervii(de ce sa nu recunoastem,ca daca un copil isi pune mintea sa te aduca la disperare,te aduce)....si se pare ca reusesc sa trec cu mare brio peste multe faze,chiar daca nervii mei sant pusi pe bigudiuri de permanent8stii cat de mici sant bigudiurile alea,nu?) ANGI.....felicitari ca ai o prietena de atatia ani!si de 13 ani nu v-ati vazuuuut???e groaznic de mult,macar daca ai vorbit cu ea acum si v-ati si vazut ati pus-o si de-o revedere ceva?am si eu prietene de o seama cu mine si care au copii foarte mari,la scoala...eu inca am puradei.LA MULTI ANI si sa fie sanatoasa prietena ta!....sper ca cei care i-au spart barul sa nu fi fost romani....pacat de pagube,ce oameni!? AKA....nu stiu,eu aflasem din alte surse dar nu cunosc motivul...ce face cristinuta? BAMBO....vorbeam si cu DESIREE de comportamentul turbo al copchiilor si sincer,oricat de greu este imi pare mai bine sa vad ca sant bagati in priza decat sa-mi lancezeasca pe covor,sa nu ceara nimic,sa se joace singuri si sa-l vad ca sta ca o placinta poale-n brau...iar eu sa stau pe forum[:D]se poate sta pe forum si cu copii mai turbo....asa ca prefer actiuneee!!!ca nici eu nu sant altfel,si eu sant ca fulgerul.asa mamici,asa copii!!sa fim sanatosi cu totii!poze bagi? eu cu pascal cred am trecut hopul cu dintii.are toti dintii iesiti,4 maselute si nu stiu cand vor iesi si celelalte 4...nu mi-a fost chiar asa greu cu el,nu prea a fost marait de sa-mi iasa perii albi.la sophia dau acum caninii,are si jos gingiile umflate...sa vedem cum trecem si peste asta...
quote:
ai nostri bebici parca ar fi frati..intai cu aruncatul in buda lucru care este cin continuare la fel de interesant pentru el si apoi cu urcatul peste tot...cand nu aveam fotolii si masuta nu avea pe ce se sa urce..acum cum prinde un scaun cum top pe el si se chnuie sa se urce si ajunge sus si sta in echilibru si eu tre sa stau sa-l pazesc sa nu vina in bot..basca se baga in toate sertarele sifonierului si comodei si se da jos iar se urca iar se da jos si nu se plictiseste niciodata...acum are un nou joc, se urca pe canapeaua din hol sa ajunga la sertarul meu cu facalete, tel, linguri de lemn si furculite ( caci cutitele si chestiile ascutite au disparut de mult de acolo) si imi scoate ustensilele una cate una, apoi eu le pun la loc, el iar vine si le scoate, sta si cu un picor in aer si se tine cu o mana de sertar...iar eu il pazesc caci nu prea e constient de pericolul sa cada..a luat odata un fund de gresie, caci patrula pe masuta in 4 labe si a facut o miscare brusca incat nu l-am mai prins, s-a dus de-a berbealeacul...da ce crezi ca i-a ajuns? noooo, s-a urcat inapoi pe masuta...tre sa treaca si faza asta, ma intreb ce urmeaza?coboratul scarilor in maini sau mersul in echilibru pe marginea cazii?
[:-)))][:-)))][:-)))] DBUNNY....eu cred ca inlemneam acolo langa el,cred ca-mi statea inima sa-l vada asa lovit.bine si slava cerului ca nu a fost mai grav...imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin starea asta de soc,nu prea iti trebuia tie asta,dar ce sa le mai faci cand ei sant turbo(vorba lui BAMBO)....inevitabilul se produce.chiar nu se poate non stop de stat in urma lor...la de astea mi-e frica si mie mai mult cu sophia,ca asta calca ca in strachini..nu se uita vai viata mea si am o inima cat un purice cand o vad ca se arunca pur si simplu.pascal e mai precaut dintotdeauan a fost asa...pupam pe dani la ochisor... si da la 7-8 saptamani poti asculta inimioara cum bate...da Doamne sa fie bine!!! la biserica romaneasca ai fost?aveti acolo? Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dbunny, imi pare rau de ochisorul lui dani, cred ca a fost crunt sa-l vezi cu sange in ochi...sper sa fie bine pana la urma..azi octavian a dat cu botul de marginea comodei , ce sa-i fac daca merge in picioare prin pat si ii place sa se arunce in fund? a balansat si s-a dus cu botul drept de colt..stau cu mainile pavaza, cu bucile stranse la maximum [:D]..sa-l prind daca observ ca se poate lovi dar imi adoarme vigilenta cate o data...ajung sa cred ca sunt prea batrana sa am un copil ca el...un copil de foc..nu are liniste, nu sta locului, nici capul nu si-l tine mereu in acelasi loc cand ii duc lingurita la bot tre sa i-o plimb prin fata ochilor pana nimeresc..nu mai spun de dureri de muschi de cat stau de incordata cand are chef sa faca pe alpinistul sau saltimbancul![alcool] dar imi place ca e asa agil..sper sa fie si la minte la fel de energic si inventiv! dolores, sper sa revii repede printre noi [pup]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, gasca! Am intrat sa va salut doar, eu tot cu casa cu [indecent]in sus, n-am terminat inca baia mare, cand ma gandesc ca urmeaza baia mica, bucataria si holul....m-apuca nebuneala, va spun ca am praf peste tot, cred ca si in [indecent][:D] Am fost cu Calin afara si se tranteste pe jos, cred ca ii placea de cand era zapada, dar acum e noroi, nu mai e zapada, si va inchipuiti ca am venit cu el in casa ca purcelul[:D], si cum marti trebuie sa ajungem in Bucuresti la control ( si cred ca fixam si operatia), si cum masina de spalat e scoasa din functiune, am ajuns sa spal in vecini, cu 6 etaje mai sus, la o prietena si colega de servici. Si faza dura....am urcat cu liftul cu sotul si cu albia sa luam rufele , iar cand sa coboram....cineva blocase liftul, nu inchisese bine usa[:D]. Marius era sa faca atac de cord la gandul ca trebuie sa coboare 6 etaje cu albia cu rufe in carca[:D] In alta ordine de idei, si lui Calin i-au dat maselutele , si dupa cate am impresia, toate odata, nu i-au iesit bine cele de sus ca am vazut acum ca ii dau si cele de jos[bang]. In afara de faptul ca face kk mai des si ca e un pic mai marait....nu se manifesta altfel, slava Domnului! Intreba cineva la un moment dat de Priorix, Calin n-a avut nicio reactie, a fost totul bine. Dbunny, pupa ochisorul ala si de la mine, sa treaca repede. Bambo, bine-ai venit pe la noi, tu esti una din simpatiile mele de la fulguleti[pup] Miro, am vazut desenele, da, intr-adevar, simple! Gata, ma duc la culcare, mai intru daca pot maine dimineata de la servici, sa fac cafeaua[:D] Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...