Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spuneti-mi voi, ca nu(mai) stiu


Recommended Posts

Cred ca ai inteles gresit!Trebuie sa dai 100% si sa astepti sa primesti la fel,numai ca asta inseamna uneori ca persoana cu care te simti bine ca adult, nu doreste sa se implice si in a creste 2 copii.Sa recunoastem e o responsabilitate enorma si mai ales unei persoane care n-are propriul copil complet straina.Tipul ala a fost fair play si a spus sub o anumita forma ,ca situatia il depaseste.Daca va era bine impreuna,cred ca trebuia sa iei asta si sa nu-ti doresti mai mult. Sigur ca e in regula sa speri ca exista o persoana care s-ar putea sa te iubeasca si, sa-i placa si pe copii.Dar daca tu vrei neaparat din prima asta,cred ca iti reduci sansele sa gasesti pe cineva.E necesara o perioada mare de adaptare la o familie.Omul ala trebuie sa placa 3 persoane nu una. Citi ani au copiii? dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! In conditiile de fata nu ai nici o sansa!!!!!Nu vreau sa sune dur,ideea este in felul urmator:esti disperata(si se vede),astepti sa apara asa ceva in viata ta si faptul ca nu apare iti provoaca sentimente negative...ceea ce atrage INTOTDEAUNA lucruri(evenimente )negative!Nu astepta sa apara barbatul despre care vorbesti,mergi mai departe.doar tu si copiii....si simte-te bine..doar cu lucrurile pe care le ai(atat cat poti de bine...normal ca nu esti fericita pe deplin.....dar simte-te cat de bine poti..)o sa apara doar daca tu vei crede ca va aparea intr-o zi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Daca nu crezi asta DIN TOT SUFLETUL vei primii in viata doar ce simti(adica acel barbat nu va aparea!) Te pup si-ti doresc sa ti se implineasca visele...eu cred cu atata tarie ca daca a fost posibil ca "ex sotul" meu sa nu ma mai iubeasca ,atunci ORICE este posibil pe acest pamant!!!!!!!!!!!(ast si dupa ce am vazut filmul "the secret" de vreo 50 deori pana acum[:D]) Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dulcetica
Nu pot sa nu ma gindesc de ce nu i-a mai vrut cealalta? dulcetica
ia gandeste-te ca el gandeste reciproca.....eh,cum suna? ce virtuosi si integri ne dam din spatele monitorului. in viata e ca la bal mascat :cand toata lumea isi scoate masca s-a dus veselia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva......alta greseala pe care o faci:nu te mai intreba nici o secunda ,de unde ,cand ,cine .....treaba ta este doar sa CREZI ca va aparea ,de restul se ocupa ...nu stiu...Doamne Doamne.... Toata lumea stie deja ca socoteala de acasa si cu aia din targ....si toata lumea stie ca nu se stie niciodata,,ORICE E POSIBIL.... "Viata noastra este rezultatul a ceea ce simtim(gandim)!" Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia-i in considerare doar pe barbatii care te-ar putea accepta si intelege asa cum esti: eventual si ei divortati si cu copii. Intalneste-te doar cu cei langa care te simti bine si acceptata, si nu-ti mai pierde vremea cu ceilalti. Mi se pare ca te demoralizeaza mai mult prezenta barbatilor cu alte prioritati/limite, care nu se potrivesc cu ale tale, si pe care tu nu-i poti schimba oricate eforturi ai face, decat absenta propiu-zisa a unui partener de viata. Spor la intalniri! Si nu uita: cauta in primul rand companie de calitate, nu o "jumatate"! Poate ti-ar face bine daca ai discuta despre problemele tale si cu o psihoterapeuta? [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Simona R.
Inca ceva......alta greseala pe care o faci:nu te mai intreba nici o secunda ,de unde ,cand ,cine .....treaba ta este doar sa CREZI ca va aparea ,de restul se ocupa ...nu stiu...Doamne Doamne.... Toata lumea stie deja ca socoteala de acasa si cu aia din targ....si toata lumea stie ca nu se stie niciodata,,ORICE E POSIBIL....
Mda, sigur, orice e posibil, inclusiv o viata intreaga de nefericire si ratare. Asta e nu numai posibil, ci si probabil, atunci cand astepti ca rezolvarea problemelor tale sa pice din cer.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, eu nu sunt in situatia ta, dar vad astfel anumite puncte: 1. Consider ca in situatia ta problemele intime sunt un aspect important (nu cel mai important) asa incat asa cum ai precizat se pot rezolva relativ usor. 2. Nu as lega niciodata sexul de o relatie din start. Sexul se consuma ca si o inghetata in timp ce o relatie este o prajitura pe care o faci. 3. O inghetata o cumperi usor de la orice toneta in timp ce pentru o prajitura trebuie sa cunosti mai multe cofetarii, sai aiba atunci prajitura care iti place si asa mai departe. 4. Pentru o inghetata este suficient sa fie rece, afara sa fie cald si sa aiba o aroma preferata, in timp ce pentru o prajitura trebuie sa fie proaspata, sa aiba sau nu o anumita crema sa fie mai mult sau mai putin dulce... este altceva. 5. Si la sfarsit am lasat in aceasta analogie o ultima afirmatie: O prajitura o poti primi (nu neaparat cumpara) si in general cine iti face un astfel de cadou STIE de o vreme cu precizie care iti sunt gusturile, in timp ce o inghetata nu o vei primi cadou decat cel putin ca un moment al conjuncturii, cand s-a intamplat sa fie cald, s-a intamplat sa fie o toneta cu inghetata, s-a intamplat sa-ti fie pofta si in mod inevitabil dupa 10 minute ramane cel mult o idee "cred ca am mancat o inghetata in urma cu...". Un sfat: Nu fugi niciodata dupa nici un barbat. Daca e sa fie unul, va fi alaturi de prajitura ta preferata, altfel vei primi in mod natural doar inghetate. Sper sa fiu corect inteles. Marius Pernes www.marius.rdsor.ro / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marius , simpatica analogie ! [flo] tot in nota asta , eu as zice ca o relatie serioasa e ca felul principal de mancare , (din care te hranesti efectiv , emotional , spiritual) , iar o aventura e doar un desert , mai mult sau mai putin exotic , dar care nu tine de foame .... pofta buna la ce isi doreste fiecare ! [papica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by espiritu
quote:
Originally posted by dulcetica
Nu pot sa nu ma gindesc de ce nu i-a mai vrut cealalta? dulcetica
ia gandeste-te ca el gandeste reciproca.....eh,cum suna? ce virtuosi si integri ne dam din spatele monitorului. in viata e ca la bal mascat :cand toata lumea isi scoate masca s-a dus veselia.
Sint perfect convinsa ca gindeste la fel!E logic! Hai sa fim seriosi,cine n-ar fi circumspect?Totdeauna se pleaca cu o suspiciune. Era Yasmine parca,sper sa nu gresesc, cu un subiect in care afla dupa nu stiu cit timp ,citind accidental sentinta de divort, ca barbatul ei o batea pe ex ,etc,etc. dulcetica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...