Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (35)


Recommended Posts

RAC 22 iunie - 22 iulie "O REZOLVAM NOI" Cum e zodia asta? Racul fiind un diplomat, este dificil sa-ti dai seama cat de greu poate fi scos dintr-ale lui. Ce "PASARELE" are? Nevoia de securitate ii determina aproape toate actiunile. Motivatia e de natura emotionala: ii trebuie parametri cunoscuti, verificati si siguri. Asa ajunge sa faca fixatii pentru traditii, amintiri sau obiecte vechi. Asa ia nastere obsesia pentru casa, familie si copii. Femeia-Rac, desi foarte romantica si sensibila, se aciuiaza adesea pe langa un barbat, doar pentru ca acesta ii poate asigura protectie si confort. Fiindca nu rareori partenerul respectiv e mai in varsta, este posibil ca la mijloc sa fie si o fixatie paterna. De fapt, barbat sau femeie, Racul face frecvent o fixatie pentru unul sau altul dintre parinti. Cand face urat? Racul are toane si schimbari de dispozitie si poate fi superstitios, sensibil la fazele Lunii, etc. Dar, fiindca este discret si abil, obsesiile lui sunt rareori suparatoare pentru cei din jur. annes Secretele si amintirile unei femei sunt un ocean fara fund,in care nu le vei gasi niciodata !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hopsieu] am ajuns acasa mai devreme. o aglomeratie in oras de... [bang] mai bine mergi pe jos am fost sa platesc netul..va povestesc si voua...k sa vedeti cum e in romania..desi..stiu k va izbiti de asta zilnic ma duc la casierie sa platesc netul. platesc si intreb cum fac sa imi schimb abonamentul. ala de la casa zice: in orice zi..de la 9 la 20 la unul din alea 2 calculatoare, dar nu azi. eu: de ce nu azi? el: pai au plecat colegii eu: pai nu ziceati k e pana la 20? el: ba da, dar azi au plecat mai devreme ca sunt studenti si au examene. eu: ma lasi...examene in martie...ia sa fac eu o reclamatie.. el: ce abonament vreti? k vi-l schimb eu ce chestie..brusc si dintr-o data a devenit...amabil. niste... giani, bine ai revenit printre noi si felicitari pt bb Andrei...de care stiam noi ceva ceva..chiar era si pe listuta de la inceputul capitolului. ca nu ne citesti..te iertam deocamdata [pup] geo, am inteles ca la crize din astea nu e bine sa incerci sa opresti copilul..k atunci cand vede ca ii dai importanta, mai rau face. sper sa se termine mai repede povestea cu soacra ta..si sa ajunga petrica acasa. viki, ia mai termina tu cu....cum te simti. nu e loc pt babe p'aci. asa k vezi-ti de tineretea ta..k maine-i baba mea. sa nu va uitati subele p'acasa [:D] va las un ceai cald aici..menta cu miere...dar avem si alte sortimente daca nu va place asta. [:D] o barfa de seara? aualeu sa inchei..k n-am mai scris atat..din vremurile mele bune [:D] MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la tinerele[:D]! Mire, sa sper ca revii la vremurile bune[;)]? M-as bucura[:D]! Si nu mai compara tu cei 40 si un pic ani ai mei[:I] cu cei 20 si un pic ani ai vostri. Cred ca sunt decana de varsta din club[ups]. Geo, e bun si Stodal-ul, intr-adevar. Canne, bun si adevarat horoscop[^]! [pup]-ici la fete cucuiete, maine nu am timp sa va dau cafeaua, ca sunt dupa-masa. In sfarsit mai beau si eu o cafea facuta de altcineva[:D]! Noapte buna! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!!Ptuuu sa nu va deochi ce vorbarete ati devenit!!! Mire, ce chestie stupida cu functionarii astia de la ghisee!! Vicky, [flo] unde te vezi tu batranica??? CA din toate tu esti cea mai harnicuta, de parca tu ai avea 20 si de ani si noi am fi babute... Uite las cafelutza pregatita special pentru tine in dimineata asta..[cit] Geo, criza de personalitate la 2 anisori???!!! Bai, copiii din ziua de azi sunt tare precoce. Incep sa ma sperii.[:D] Annes, multumim de horoscop. Ce mai face nepotelul?? Giani, sa iti traiasca puiutul.[cheers] Miki, cum te simti azi??? Missy??Amalia??? Ce bine , azi e frumos afara!!!!! [url="http://community.webshots.com/user/neagu80"]Cristina[/url][url="http://bd.lilypie.com/QyHxp2/.png"][gravi][/url] 16+ ,cu [baietel]Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

´Neatza Giani sa-ti traiasca feciorul. Geo multa sanatate Sofiei si soacrei tale Cris de azi incep munca. cum ma simt? [:D] e ok Mire cum e vremea azi? Eu nu mi-am ales nici o baba, pt ca aici e tare urat afara. Edit: mi-a scapat ceva din mesajul Cristinei: ce frumos e afara. Miki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! Va dau o cafeluta si espresso leggero daca vreti, ceai de care doriti, prajiturele si croissante! Din partea firmei[:D] ca sunt destule! Am tinut-o azi pe Sofia acasa si am trimis-o pe Monica cu ea la Budimex, poate totusi ii gaseste ceva pentru tusea asta si Cristina, cred ca ii fac si exudat faringian, ca sa fiu linistita. II curge iar nasucul, nu ii mai trece odata. Credeam ca glumeste dr. cand a zis ca va fi asa tot anul! Ma rog si eu sa fie bine, ce pot sa zic!Sper sa imi aduca rezultate bune Monica. A tusit si ieri la cresa, iar asistenta de acolo a zis ca ar fi mai bine sa o las si peste noapte, adica sa o duc luni si sa o iau vineri seara. NICI NU MA GANDESC! ASTA E ABANDON! Ca din cauza diferentei de temperatura, face asa. Da, o cred,insa am nevoie sa o stiu pe Sofia in preajma mea. Daca nici ea nu mai e, cand vin acasa chir ca ma cuprinde depresia aia crunta pe care incerc sa o dobor de ceva vreme. Mire, am lasat-o sa se linisteasca la criza. Cristina astia sunt copii nu ai ce sa faci, trebuie sa incerci sa te pui in pielea lor, sa incerci sa ii intelegi si sa ai multa, foarte multa rabdare.Recunosc ca uneori imi vine sa imi iau campii, dar trebuie sa merg mai departe, este datoria mea de mama. Ma consoloez cu gandul ca va veni in cele din urma si sotul acasa si va fi bine, mult mai bine. Cat despre mama soacra sper sa se afle cat mai curand un raspuns cert. Luni, sper sa stiu mai multe. Petrica mi-a zis ca nu va fi bine, adevarul este ca la boala asta este un pic cam imposibil, dar speranta moare ultima. Uneori ma gandesc ca ar fi mai bine daca ar veni aici, chit ca asta ar insemna moartea timpului meu liber si al timpului petrecut doar cu sotul. Nu va mai povestesc necazutrile mele, nu stiu cine spunea, dar ce nu te omoara, te intareste. ASa si eu, trebuie sa fiu tare, pentru noi toti! PE tru Sofia ca e prioritara, pentru Petrica ca are nevoie de mine, pentru mama soacra, caci e o femeie deosebita si nu in ultimul rand pentru mine. Nu pot sa ma abandonez deznadejdii. Cu ajutorul lui Dumnezeu, va fi bine. NU acum poate, ci candva. Dar va fi ! Va multumesc ca ma ascultati si ca suntei aici ! Confesiunile imi fac bine! Sa aveti o zi execlenta si un wk la fel de frumos ca sufletul vostru ![flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu], sa va salut. Mire, stiam eu ca azi o sa fie o zi frumoasa. Ca doar e dupa sufletul omului[;)]. Cris, ma rasfeti! Dar trebuie sa recunosc ca mi-a facut bine sa ma stiu rasfatata[:I]. Si complimentata[:I]... Wow, ce zi minunata! Geo, sanatate Sofiei si soacrei. [ruga] sa fie bine. Miki, ma bucur ca esti mai bine. Ieri am avut placerea sa merg pt. prima oara cu Adi, cu masina. Conduce bine, e prudent, mi-a placut[:)]. Ce baiat mare am[:I]! Va [pup]cu drag pe toate. Sa aveti o zi minunata! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] am intrat sa ma laud k am primit multe flori si cadou. de la colegi..de 8 martie. [bis] va servesc cu un ceai... abia astept week end-ul k se pare k primesc si cadoul asta de 8 martie..colegul cu care lucrez eu sambata de obicei..zice sa stau acasa k vine doar el [bis] pupici..ne auzim mai tz. MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...