Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cam prea multa inversunare in mesajele tale, semn ca nu te-ai impacat cu trecutul sau ca prezentul nu este ceea ce ai visat. Sari de la o idee la alta prea repede, prea multa drama si foc de paie pentru nimic... Fiecare femeie sau om percepe durerea si schimbarile in viata intr-un fel diferit. Unii sufera o viata intreaga, altii nu. Perceperea durerii este un lucru personal. Parerea mea personala este ca nu exista o cale buna sau o cale rea atunci cind treci printr-o separare sau divort. Trebuie sa iti acorzi timpul necesar sa te vindeci, fara a te forta sa o faci prea repede. Toate vin la timpul lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PREZENTUL e perfect.Normal ca nu voi trece niciodata peste un anumit episod al trecutului... cand un tembel te loveste ,si esti insarcinata in 6 luni, si ajungi pe o masa de operatie..TU ai putea fi impacata?! As fi putut avea un copil...Acum, fac tratamente...CE VINA ARE SOTUL MEU ACTUAL?!CE VINA A AVUT ACEL COPILAS?!NU ma voi ierta niciodata ca am lungit ceva care n-avea sens si m-a adus la clipa si tragedia aceea! Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui gabriella1
PREZENTUL e perfect.Normal ca nu voi trece niciodata peste un anumit episod al trecutului... cand un tembel te loveste ,si esti insarcinata in 6 luni, si ajungi pe o masa de operatie..TU ai putea fi impacata?! As fi putut avea un copil...Acum, fac tratamente...CE VINA ARE SOTUL MEU ACTUAL?!CE VINA A AVUT ACEL COPILAS?!NU ma voi ierta niciodata ca am lungit ceva care n-avea sens si m-a adus la clipa si tragedia aceea! Gabriela
Intii fa pace cu trecutul. Daca bagi durerea sau lucrurile nerezolvate sub pres nu rezolvi nimic... Nu ai scris nimic despre abuz aici si nici despre sarcina pe care ai pierdut-o. Imi pare rau pentru ceea ce ti s-a intimplat, nimeni nu merita asa ceva... Ai deschis subiectul asta cu inversunare, eu te-am perceput (citind acest subiect) ca pe o profesoara KGB, cu caravasa in mina, incercind sa convinga femeile ca nu trebuie sa plingi dupa un barbat. Ca tu esti tare (chiar asa ai spus intr-una din postari) iar altele care sufera nu sint puternice... A fi puternica cu adevarat este a iti infrunta demonii, fricile, lucrurile nerezolvate,... nu a le ignora sau in a te avinta intr-o alta relatie... Bineinteles, parere personala... In fine... stilul tau ma oboseste, este prea dramatic, haotic si cu miinile in sold...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui gabriella1
Alexxia,multumesc lui Dzeu,totul s-a terminat cu bine.Dar,tu, esti bine?Bebe ce face? Hapy... ignora-ma sa nu faci riduri de la oboseala! pupici,Doamnelor! Gabriela
Deci te-am citit bine... cu miinile in sold si expresii de mahala!... Ziceai in profil ca esti jurist?... Este vreo scoala speciala pentru juristi in devenire unde va invata asa ceva?... Ca mai stiam una aici pe forum cu atitudine ca a ta care invata sa fie jurist...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simona, stai putin, ce te face sa crezi ca dc o sa fie fetita o sa il ia pe baiatul meu?? nu te grabi, ca am si eu baiat...si poate il prefera pe al meu, sac! Fetelor, sau aieti (dc sunteti pe aici) am observat o chestie f urata pe forum aici, cel putin mie asa mi se pare; si anume o atitudine de lupta,asa, din partea anumitor persoane,,,nu vreau sa supar pe nimeni, dar eu cred ca toti intram aici sa purtam niste discutii libere, sa vorbim deschis..nu sa ne criticam unul pe altul. sincer. a iti spune parerea e ceva, a-i lua peste picior pe ceilalti nu mi se pare ok, nu pe un forum...si am observat destul de des chestia asta (aviz happy...nu te supara..). eu cred c anu e cazul s aintram pe aici cu chef de cearta........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...