Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sunt a nimanui


Recommended Posts

Draga A, Inteleg din PM-ul tau ca situatia este mult mai grava decat pare, ca nu mai exista cale de intoarcere, ca ai incercat tot ce se putea, asadar nu-ti ramane decat sa actionezi intr-un singur sens. Alte cuvinte sunt de prisos! Curaj mult si precautie maxima!!! Doamne-Doamne sa fie cu tine mereu pe acest drum!!! Ma voi ruga pentru tine!!! Doamne Ajuta!!! Te pup, te sustin!!! Cristina "Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix, Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

July25, nu ai decat o singura viata. Ori cel putin despre asta se stie cu certitudine. Cred ca iti esti datoare, in primul rand, tie, sa o traiesti cu demnitate si sa nu permiti nimanui sa te umileasca in felul in care esti tu umilita acum. In al doilea rand, cred ca esti datoare copilului tau cel mare sa ii oferi o viata buna sau cat mai buna posibil, chiar daca asta nu inseamna neaparat o viata de belsug. A-l imbraca cu pantaloni mai scurti decat ar trebui ori a-l cauta de fiecare creion consumat, si asta nu pentru ca nu exista bani pentru a le cumpara, ci pentru ca nu este copilul sotului tau si este tratat ca o cenusareasa in casa masterei, il vor transforma pe copilul tau intr-un adult incovoiat de suferinte timpurii, care il vor marca pe viata. Merita el asta? Da, nici eu nu cred ca a face inca un copil in aceste conditii a fost un lucru intelept, ba chiar de neinteles. Trebuie sa pleci de acolo. Repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"A"... ma bucur sa aud ca ai fost la Clinica aceea. Esti pe drumul bun. Acolo vei gasi persoane care sunt specializate in a ajuta persoanele abuzate. Te vor asculta si te vor indruma pe drumul bun, nu te vor judeca sau invinovatati de nimic, nu te vor presa sa il lasi imediat ci numai atunci cind vei fi tu pregatita. Acolo vei invata cum sa pleci si sa o faci cu maxima siguranta pentru tine si copil. Tine un jurnal cu tot ce s-a intimplat, dar nu in casa sa nu il gaseasca cumva el sau soacra. Este foarte important pentru ca abuzul emotional este mai greu de dovedit iar zilele si saptaminile fuzioneaza cumva in mintea femeii abuzate care este atenta si consumata de abuzator. Sa nu te temi de viitor. Va fi mai bun, crede-ma!... Iar cind va fi sa pleci, sa nu te uiti in urma. Sa privesti inainte, spre un viitor linistit si sa ai speranta si certitudinea ca esti o femeie valoroasa, puternica, esti o mama luptatoare care isi va creste copilul cu demnitate intr-un camin plin de iubire, nu de frica, rusine si lacrimi. Daca te pot ajuta cu ceva, imi poti da un PM si o voi face cu drag. Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah... inca ceva.. poate poti sa schimbi si titlul acestui subiect... Esti ceea ce gindesti despre tine si asta nu este ceea ce crezi tu despre tine, ci ceea ce ti s-a spus de catre ei... Stii ca nu este adevarat, impinge dinauntrul tau si scoate la iveala femeia care ai fost pina a inceput acest cosmar. Ia un timp astazi si gindeste-te ce titlu i s-ar potrivi... "sunt puternica"..."sunt luptatoare"..."sper intr-o viata mai buna"...??? Haide, capul sus, nu esti a nimanui! Ok??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo A!...imi place ca esti hotarita sa nu mai traiesti cosmarul ala.. Fii foarte atenta si precauta! Sunt alaturi de tine si cu gindul si cu sufletul![pup] [url="http://new.photos.yahoo.com/doinaandreadoi/#page1"]doi bebeii[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/doinaandreadoi/album/576460762312280985#page1"]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July25, imi pare rau ca treci prin asa ceva...eu nu te indemn nici sa pleci ,nici sa stai...spun doar ca ai o singura viata si trebuie sa te gindesti bine ce vrei de la ea...a fost vreodata bine intre voi? si daca da ce l-a schimbat in halul asta? Noi suntem alaturi de tine[flo] [url="http://new.photos.yahoo.com/doinaandreadoi/#page1"]doi bebeii[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/doinaandreadoi/album/576460762312280985#page1"]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...