Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sunt a nimanui


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, ne bucuram tare pentru tine. Are dreptate avocatul, nu trebuie sa te grabesti. Pune totul la punct inainte de a actiona. S-ar putea sa poti primi free day care de la scoala, sau cel putin foarte ieftin. Sa te interesezi de toate posibilitatile inainte de a intrerupe. Daca nu de la scoala, poate poti primi din alta parte, data fiind situatia ta. Te pup, si mult curaj in continuare! Sper ca in curind sa ne revedem la topicuri mai fericite. Mimi [gravi] 10+ [URL="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mimi&year=2008&month=9&day=20&babycount=1 "]Si asteptam...[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of... fetita, bine ca esti bine. Fruntea sus si mergi inainte chiar daca va trebuii sa intrerupi pt. o perioada scoala...si nu uita ca toate problemele din lume au rezolvare atat timp cat vrei sa le rezolvi. Te pup si sunt alturi de tine cu gandul , sufletul si toata fiinta mea. Bafta multa!!! Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"A", uite aici informatii despre susidized day care. http://www.toronto.ca/children/subsidy.htm Da telefon si inregistreaza copilul tau. Eu am salariul bun si tot m-am calificat si pentru doua fetite de 6 si 8 ani platesc numai $100 pe luna, restul il plateste guvernul. Le duc dimineata la 7 jumate si le iau la 5 jumate. Ei le duc la scoala, le aduc, le pun sa isi faca lectiile, au jocuri supravegheate, etc. Sunt super multumita de cei de la day-care! Eu am dat telefon acolo si mi-am facut programare pentru a doua zi. M-am dus cu toate actele ( o sa iti spuna ei ce sa aduci) si am fost aprobata pe loc. Chiar ei au dat telefon la day care sa imi rezerve locurile si totul s-a aranjat imediat. Daca nu esti pregatita sa incepi, cel putin pune lucrurile in miscare si din punctul asta de vedere. Mai inainte insa consulta-te cu cei de la Clinica. Nu trebuie sa intrerupi nici o scoala, consulta si avocata in privinta asta. Atit cit te vei duce la scoala, vei putea obtine de la el "alimony". Eu zic sa te interesezi, este spre binele tau si al copilului! Vei putea obtine o munca mai buna in viitor odata cursurile terminate si vei putea avea grija mai bine de puiul tau. Ai grija de tine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, tin sa va multumesc tuturor pt.vorbele bune si intelegerea voastra. Nu am mai intrat deoarece am avut probleme cu calc.Tocmai postasem un raspuns catre voi, mi-a aparut eroare ( dupa ce scrisesem un mesaj lung cat o zi de post )si apoi nu a mai mers calc.deloc. Pt. a raspunde celor care m-au intrebat ce cauta acest al treilea copil in ecuatie ( fara suparare si fara sa arunc cu rosii, realizez ca este o intrebare legitima ) nu pot spune decat faptul ca sunt ortodoxa si nu sunt in stare sa omor o fiinta nevinovata cu atat mai mult cu cat este copilul meu.Si in apararea mea, daca ma pot exprima asa, va pot marturisi faptul ca in urma unui screening de rutina care a inclus si testul Papanicolau a reiesit ca am o leziune scuamoasa de grad inalt, mai pe scurt HSIL, care este precanceroasa. Deci, daca nu o tratez, va evolua spre cancer. Daca nu as fi fost insarcinata cine stie cand sau daca as fi facut acest test ( acum puteti voi arunca cu rosii ). Deci cum pot sa omor acest copil ( chiar daca am ramas insarcinata accidental, cu destule mijloace de precautie )cand pot spune ca el mi-a salvat viata.Cred ca nu este prea tarziu pt.un tratament. Dar despre asta la alt topic. In ceea ce priveste situatia mea lucrurile s-au mai linistit putin. Stiu ca nu se face floare cu o primavara dar macar am intrat in posesia cardului si am cumparat copilului cam tot ceea ce are nevoie.Soacra-mea nu a mai calcat pe aici,de cateva zile ( timp care inseamna enorm pt.ea ) asa incat nu am mai fost agresata verbal.Nu ii doresc raul, dimpotriva, mi-as dori sa plece din nou in Italia, unde a stat un an si jumatate, unde ea s-a simtit f.bine, timp in care eu nu am avut nici macar o discutie cu sotul meu, daca ma credeti. Nu mi-a zis nici macar :"du-te mai incolo". Din pacate sperantele sunt slabe deoarece ea are pretentia ca sotul meu sa ii cumpere casa acolo, sa nu mai stea cu chirie, ceea ce sotul meu nu este dispus sa faca. Chiar daca pana acum, de cand suntem casatoriti, a cumparat 2 apartamente pe numele ei (sa nu am eu vreo pretentie in caz de divort) cand vine vorba de Italia se schimba treaba.Pt.ca el este convins ca fratele sau nu va avea pretentii la apartamentele de aici din Bucuresti dar nu ar baga mana in foc pt.un eventual apartament in Italia ( asta daca il cumpara pe numele "mamutzei" ). Va dati seama ca nu se pune problema sa il cumpere pe numele lui pt. ca atunci as fi si eu implicata si daca Doamne-fereste! as avea vreo pretentie!? Oricum una peste alta sunt putin mai bine. Si va voi tine la curent. Animanui, felicitari multa bafta si iti tin pumnii sa rezolvi tot ceea ce ti-ai propus fara sa sacrifici nimic. Milioane de pupici si un "La multi ani!" cu intarziere pt.ziua noastra, Ziua femeii. July25 posesoare de [bebic] Maria (04.07.2006 ) si [bat] Andrei (30.11.1996)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julyma bucur sa aflu ca esti bine. nici eu nu sunt de acord cu avortul, mai ales ca eu am avut un copil dupa multi multi ani de incercari si cred ca e asa de pretios sa poti da nastere la un copil. sunt femei care insa nu vor si atunci le respect decizia dar niciodata nu as putea sa sfatuiesc pe cineva sa faca un avort. Copilul tau din prima casatorie sa dea domnul cand o sa creasca sa nu aiba nevoie de ajutorul sotului tau vreodata, sa poata sa-si construiasca un viitor pe propriile sale puteri, dar acum, cand e mic, are nevoie de tine si nu-l neglija ci lupta sa aiba aceleasi drepturi si privilegii ca si ceilalti copii ai tai, chiar daca tre' sa tai in carne vie. Asta e parerea mea. Se pare ca situatia sotului tau materiala e f buna si ca copii vostri legitimi nu o sa duca lipsa de nimic indiferent daca voi o sa fiti sau nu impreuna pana la adanci batraneti. Dar vezi ca poate scapi de soacra. Nu pot insa sa imi inchipui cum un om se poate schimba asa radical intr-un timp asa scurt.... numai bine si mai scrie-ne cand ai timp [pup] Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca ne-am mai linistit in privinta fetelor noastre, "A" si "July25". July25 iti multumesc ca mi-ai raspuns la mesaj si ma bucur ca situatia s-a mai calmat intr-un fel sau altu. Poate ca ar fi mai bine daca ai insista si tu la sotu tau ca sa-i cumpere mamei lui apartament in Italia pt. a rari vizitele si aparitia ei in casa la voi.Te rog sa ai mare grija de tine si de problema ta de sanatate care in momentul de fata trebuie sa fie prioritatea nr. 1. A , draga mea sper sa ne dai vesti cat de curand si sper sa fie numai vesti bune.te pup. Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

july 25 sper sa iti regasesti linistea ,sa te faci bine pt ca ai 2 copii minunati pentru care trebuie sa lupti,sotul tau sper sa=si bage mintile in cap si sa realizeze ce femeie minunata are langa el. Animanui incearca sa suni poate vei reusi sa intri in programul care iti va permite sa-ti lasi fetita pe perioada cat esti tu la munca sau la scoala. http://tt.lilypie.com/Lg7Ap2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...