Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sunt a nimanui


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by amelie-chan
Fetele din Canada, a luat "A" legatura cu vreuna din voi???!!! Ce o fi cu ea de nu a mai intrat?! Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
nu, nu a mai sunat dar presupun ca nu a avut timp sa scrie. cred ca pt ea timpul in afara casei e f pretios. si eu sper ca e ok. Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea A, Si eu insist SA NU RENUNTI LA SCOALA sub nici o forma, ei (cei de la Clinica sau alte institutii) trebuie sa te ajute in tot ceea ce vei avea nevoie, fara ca tu sa fii nevoita sa renunti la scoala pentru a sta cu copilul. Iti dau acest sfat ca una care a facut o scoala de numai un an in Canada (aprilie 2004-mai 2005, intensiv, fara vacante in afara celor de Paste sau Craciun, timp plin), iar la o luna dupa terminarea scolii aveam de ales intre 3 posturi, l-am ales bineinteles pe cel care mi s-a parut mie mai bun si nu am regretat alegerea facuta. Cu siguranta ca si tu stii foarte bine ca fara diploma sau certificat sau atestat obtinut in Canada esti un nimeni, Canada nu da doi bani pe studiile din alte tari, nici macar pe cele din SUA sau Anglia sau Franta, ce sa mai vorbim despre Romania. Asadar obiectivul de a-ti termina studiile trebuie sa fie numarul 1 (asa cum numarul 1 presupun ca mai sunt si altele pentru tine) caci numai asa vei putea asigura copilului tau un trai cat mai bun. Mult noroc si sper sa auzim in curand ca esti bine si ca planul avanseaza asa cum iti doresti tu! Te pupic!!! Doamne Ajuta!!! Cristina "Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix, Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor fetelor care au arata interes in ceea ce priveste situatia mea. Cum orice minune tine doar 3 zile, intelegerea cu sotul meu nu a durat prea mult. Pt. ca mama este internata in spital( are o boala in faza terminala ) si a trebuit sa ma ocup si de ea, sotul meu a insistat sa o lasam pe Maria cateva zile la maica-sa cu toate ca pana acum intr-un an si 8 luni tot singura m-am descurcat si cu casa si cu mama prin spitale, acum nefiind prima data cand se interneaza.Desi cu inima stransa am cedat tot ca sa nu mai fie scandal. Dupa cinci zile mi-a adus-o racita cobza pt. ca la banii lor trebuie sa tina calorifele inchise, ca sa nu vina intretinerea prea mult, iar copilul trebuie tinut cate 2-3 ore odata, cel putin, chiar pe vant, doar asa ca sa imi demonstreze ca ea are mult mai multa grija de Maria decat as putea eu avea vreodata, ca nu scot copilul suficient la aer, ce daca ploua!?, asta nu este un motiv! Ca a racit Maria nu este o tragedie, toti copii mai racesc. Ce este grav, din punctul meu de vedere, este cum s-a intamplat acest lucru si faptul ca pana la urma sotul meu m-a scos vinovata pe mine: copilul a racit pt.ca nu are dezvoltata suficient imunitatea. Sa il conving sa ii cumpere doamnei casa in Italia!? Nu am nici cea mai mica sansa. Daca nu l-a putut convinge soarele lui ( maica-sa care este mai presus de copii si de oricine cu mult...nici nu poate fi masurata distanta )eu nici atat nu am sorti de izbanda.Pt.ca in afara de eventualele pretentii ale fratelui sau mai este un aspect pe care nu vi l-am spus pana acum. Soacra-mea( simt cum mi se sterpezesc dintii ) a plecat in Italia in 2003 la 2 ani de la moartea socrului meu. A plecat impreuna cu un fost prieten care era venit temporar in tara si cu care s-a intalnit intamplator.Domnul respectiv casatorit de 29 de ani tot cu o romanca si plecat acolo de 15 ani. Soacra-mea a stat la ei in casa 1 an si jumatate din care a contribuit la chirie doar ultimele 3-4 luni,dupa care s-a gandit ea ca nu renteaza, s-a intors in tara si ca sa nu vina cu mana goala a venit cu barbatul femeii in casa careia statuse 18 luni. Asa ca ala a lasat Italia, situatia lui de acolo, femeia care ii fusese alaturi timp de 29 de ani, a venit in Romania, a divortat si acum sta cu soacra-mea de aproape 3 ani si mai vor sa si oficializeze relatia. Asa incat sotul meu nu poate cumpara ceva la care sa aiba si domnul respectiv pretentia sau eventual fiul acestuia din prima casatorie. E complicat si simt ca viata mea este un lung calvar din care nu vad nici o iesire, cel putin deocamdata. Oare ce se mai intampla, totusi, cu A? O fi bine, macar ea? July25 posesoare de [bebic] Maria (04.07.2006 ) si [bat] Andrei (30.11.1996)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of...mai July25 mai, numai incurcaturi si la tine. Nici nu stiu ce sa-ti mai zic....tu chiar nu ai nici-o solutie pt. iesirea din aceasta casatorie??? Stiu ca sunt copiii la mijloc si situatia materiala dar oare se merita atata efort si atat suferinta???!!! Cu problema de sanatate cum mai esti? Burtica creste?! Te pup dulce si sper intr-un miracol pt. rezolvarea problemelor tale. Dumnezeu sa te aiba in paza! "A" ce mai faciiiii????????? Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July Ma bucur ca ne-ai scris. Imi pare rau insa ca vestile nu sunt mai bune. Acum tu ai nevoie de liniste si sa nu te superi in perioada de sarcina. Maria o sa se faca bine. Nu-mi vine sa cred ce soacra ai!!! Dar sotul tau ce zice despre ea? Faptul ca maica-sa a furat barbatul altei femei nu e pt el o dezamagire? Tot o mai idolarizeaza? Tu poti sa ai o iesire din relatia asta dar totul e sa vrei. Nu cred insa ca acum e o perioada prea buna sa iei decizii extreme, decat daca ti-e f greu sa suporti. Eu nu cred ca din relatia asta o sa pleci nici tu cu mana goala. Aduna si tu dovezi despre cati bani si proprietati are sotul tau si actioneaza pana nu le imparte cu mamuca lui. Eu cred ca o sa-ti fie mai bine singura doar cu copilasii tai. [pup] Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, eu traiesc in Romania, asa ca nu se pune problema strangerii de dovezi cu privire la situatia lui materiala.Tot ce are cumparat pe numele lui este tranzactionat inainte de casatoria legala.Chiar daca noi eram impreuna in fapt, lipsa la momentul acela a unui act, uite ca acum conteaza.Cat despre perioada de dupa incheierea actului oficial, v-am spus deja : a pus totul pe numele mamei lui iar eu nu am nici o dovada ca el a fost cel care a dat banii. Asa ca situatia este clara pt.Romania: ce s-a cumparat sau s-a dobandit in timpul casatoriei? Nimic! Deci NIMIC avem de impartit. Cat priveste pensia alimentara pe care ar trebui sa o plateasca pt.copii (Maria si cel ce va veni) la locul lui de munca este un obicei sa iti tii angajatii in brate, asa ca de la compartimentul financiar(eu am vazut cazuri cu ochii mei)i se elibereaza o adeverinta cu un venit f.mic, ridicol as putea spune.Veniturile consistente vin din inchirierea unor imobile ce sunt pe numele mamei lui.Deci el, scriptic, nu prea are bani, iar eu nu pot dovedi contrariul. Sa stiti ca nu stau din cauza situatiei materiale pt.ca, asa cum v-am mai spus, oricum nu profit cine stie ce.Pana sa imi pot cumpara ceva de imbracat se negociaza de ajung sa ma satur si renunt!Copiii sunt motivatia principala! In ceea ce priveste situatia maica-sii...nu vede nici o greseala in modul in care aceasta a actionat.Ea era vaduva asa ca avea tot dreptul sa isi gaseasca pe cineva( nu mai conteaza in ce conditii). July25 posesoare de [bebic] Maria (04.07.2006 ) si [bat] Andrei (30.11.1996)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Readuc discutia in fata fiindca sunt curioasa daca mai stie cineva ceva. Am urmarit de la inceput ce s-a intamplat si astazi mi-am adus aminte si am cautat povestea. [url="http://good-times.webshots.com/photo/2566649460101901765WkMqGk"]ACOLO E......[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2399422610101901765NuRuJZ"]POZA INGERAS[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2494143390101901765VYyWAO"]ALEX si DIANA[/url] [url="http://good-times.webshots.com/photo/2971209750101901765Kgebtd?vhost=good-times"]SUNT TUNS SI FREZAT :)[/url] ALEX-GABRIEL(05.05.2007) MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...