Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sunt a nimanui


Recommended Posts

animanui?? ..nu,nu,nu este o greseala sa te simti asa si sa te chemi asa. numele tau trebuie sa fie:mamica luixxx,sau oricare altul dar nu acesta.Tu ai un univers al tau...copilul tau..iar tu esti universul lui...este suficient sa te simti norocoasa si fericita, ne ai pe noi,in canada sunt muuuulte fete minunate care-ti pot fi prietene..intra numai la subiectul"sezatoare canadeza"si ai sa fi surprinsa cate suflete mari ai sa intalnesti. gresit este sa crezi minciunile care ti le spun acei 2 abuzatori..canada,este locul unde mama si copilul sunt super protejati de lege..lucrul acesta ti-l poate confirma fetele din canada. ai grija de tine si de bb-ul tau ca voi va aveti unul pe celalalt.[flo] [url="http://andreanum.wordpress.com/2008/02/08/bagajelul-de-amintiri/"]Mata Emma lupta iar cu cancerul[/url] http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

animanui... in ce oras esti? Eu sunt in Vancouver.... hai da-ne ceva detalii si impreuna vom gasi o solutie.... nu dispera.... ce n-as fi dat sa aflu de aceasta minunata comunitate cind eram aproape in aceeasi situatie ca tine.... sti care este acum deviza mea? "Never give up!" .... mi-au trebuit ceva ani sa ajung aici, dar a meritat efortul si sacrificiul... hai si tu cu noi, o sa reusesti... Dumnezeu e mare si chiar daca avem impresia ca toate usile ni s-au inchis, Dumnezeu bunul ne deschide o fereastra mica, trebuie doar s-o vedem si sa ne apropiem de ea.... soarele va straluci si pentru tine curind. Ai incredere in steaua ta si in Bunul Dumnezeu. Rugati-va pentru Diana [ruga] http://dianadumitru.netfirms.com/ Asa a venit pe lume printesa mea: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105962
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga de tine...unde locuiesti?Daca esti prin Toronto sau imprejurimi da-mi tel. si eu te ajut cu placere. Nr. meu este: 905-782-4201. Lucrez in property management si chiar sint intr-un proiect de guvern cu subsidized apartments. Am cunostinte peste tot,primarie,politie,oricind ai nevoie de ajutor cauta-ma. Chiar daca nu esti aproape,pot macar sa te ajut cu sfaturi. Nimeni nu merita sa traisca in abuz. Fruntea sus si nu uia: nu te abuzeaza nimeni daca nu-l lasi. I'm here for you,just a phone call away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lemoni, Monica, marcelina, Multumesc pentru urari. Animanui: Ai vazut ca nu esti singura. Si nu esti a nimanui. Esti anoastra. . Si vom incerca sa te ajutam cum putem. Unele doar cu vorbe, altele cu fapte. Dumnezeu este mare si te va ajuta. Trebuie sa fii tare si sa ai incredere. Nu te descuraja. Ai un sufletel care are nevoie de tine. Pentru tine si pentru el o sa reusesti. Daca nu poti accesa internetul de acasa, poate gaseste una din fetele din Canada care are timp informatiile necesare si le pune aici. Nici nu este bine sa accesezi de acasa ca sa nu vada sa iti faci probleme si mai mari. SA mentionezi in urmatoarea postare de unde esti. Poate e cineva dintre fete mai aproape de tine , fizic. Sufleteste suntem toate alaturi de tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by animanui
nu pot decat sa stau si sa rabd,sa plang si sa sper intr-o minune!Sunt a nimanui,dar sper ca Dumnezeu sa ma regaseasca!
Dumnezeule mare, ce instincte criminale se desteapta-n mine doar cand mi-l imaginez pe individul care te-a adus in starea asta! Hai, nu criminale, ca-s crestina, dar niste oase tot i-as rupe. Draga mea, Dumnezeu nu te-a pierdut, El nu pierde pe nimeni! Nu te rataci tu, nu te departa de El prin deznadejde. Esti a Lui, esti a copilului tau! Si pana la urma esti A TA! Nimeni, nimeni n-are voie sa-ti fure sufletul, mintea, viata in felul asta. Stiu ce poate face din mintea ta un om care te loveste, fie si doar prin cuvant, zi de zi! Nu-l lasa! Cand latra mizeriile pe care le latra, desi sper sa nu i le mai asculti mult timp, gandeste-te ca el si exemplaru` care l-a livrat pe lume habar n-au ca deja se "lupta" cu o intreaga echipa fantastica. Vezi cum au sarit fetele, ca leoaicele? Mi-e mila deja de ei[haibat] Stii... cand am scris prima oara pe DC imi urla sufletul intr-un fel, de ma miram ca o tampita ca nu aude nimeni, nimeni... Si-am gasit in forumul asta povesti ale unor dureri cumplit de mari, care m-au facut sa realizez ca atata timp cat mi-e sanatos copilul si eu cat sa-l cresc, totul e bine. Am gasit oameni care-mi lumineaza ziua prin randurile pe care le scriu. Oameni de care ma bucur ca exista, desi poate n-am sa-i intalnesc niciodata. Simplul fapt ca sunt aici, ca printr-un click poti gasi atata sustinere, pe mine m-a ajutat. Sper sa functioneze si la tine. Nu esti singura! Tocmai ai intrat intr-o mare familie! Bine ai venit! Ziana - povestea nasterii: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116417 Poze: http://family.webshots.com/album/562535073iVnkQg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

animanui (sper totusi sa iti schimbi numele, ca nu trebuie sa gandesti asa), eu sunt cam in partea cealalta a lumii, si nu te pot ajuta prea mult, decat sa iti ofer prietenia mea virtuala. Sfatul meu este sa apelezi cu incredere la fetele care deja si-au oferit ajutorul si sa iei din starea si situatia in care esti. NU EXISTA SITUATIE FARA IESIRE!!! Trebuie doar sa crezi asta si sa cauti portita. Trebuie sa fii puternica pentru copilul tau (si petnru tine) si sa nu te lasi infranta de indivizi pe care nu ii pot numi oameni. Nu esti singura, ai un copil care te iubeste, ne ai pe noi, prietene virtuale, si in mod sigur ai si legea de partea ta, ca nu cred ca nu poti gasi suport legal la problema ta. Fruntea sus si treci la ofensiva! Suntem alaturi de tine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La capitolul Abuzul domestic, Alyssa a dat foarte multe informatii legate de subiect.Copiez ce am gasit imediat: In Canada Assaulted Women's Hotline: 1-866-863-0511 care e deschis 24 de ore, in fiecare zi. Din Toronto se poate suna la (416)-863-0511 O clinica de ajutor pentru femeile abuzate, foarte buna, am apelat si eu la ea. Se numeste Barbara Shlifer Clinic, tel (416) 323-9149, 489 College Str, #501, Toronto (Bathurst & College). Clinica aceasta a fost fundata in numele persoanei care ii poarta numele si care a fost o avocata, omorita brutal de sotul ei. Familia ei a fundat aceasta clinica in memoria ei. Aici veti gasi sfaturi in legatura cu legea, chiar avocati pe gratis, casa de urgenta de guvern, psihologi si tot ajutorul. La aceste numere de telefoane mentionate mai sus vei gasi persoane cu instruire speciala care sa te indrume si sa iti dea informatii despre "refugiile de urgenta" (shelter) pentru femeile abuzate din zona unde locuiesti, unde sa suni la politie, etc... Tot acolo vei gasi ajutor sa iti faci un plan din timp de "evadare" spre siguranta ta iar atunci cind vei fi gata de a spune NU (la aprecierea ta cind, nu te va forta nimeni, este perfect anonim) vei putea-o face cu risc minim. Daca te gindesti sa paresesti un partener abuziv este absolut necesar sa iti faci un plan pentru siguranta ta!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TOATE PROBLEMELE DIN LUME AU O REZOLVARE, asa ca capul sus si si inceteza sa crezi ca esti a nimanui. Ne ai pe noi cei de pe DC, te ai pe tine insati si cel mai important il ai pe bebelul tau mic. Sper din tot sufletul sa gasesti din nou oportunitatea de a intra pe forum pt. ca o gramada de fete care sunt tot in Canada vor sa te ajute si sa te indrume unde trebuie. hai sa-ti spun cum fac eu atunci cand simt ca ma scufund si sunt tare suparata: ma gandesc la cei ce mai au doar o zi de trait, si uite asa gandindu-ma incep sa-mi recapat fortele si increderea in mine si fac la un fel si gasesc rezolvarea pt. a ma bucura de viata. Bafta multa si nu uita ca-ti suntem aproape. Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, nu te pot ajuta prea mult, poate doar cu un umar pe care sa-ti spui off-ul. Salut insa initiativa si sprijinul dat de fetele din Canada. Acum nu mai esti singura, ai un ingeras si ne ai si pe noi. Fruntea sus, trebuie sa exista o rezolvare pentru problema ta. Nu dispera, informeaza-te si nu mai asculta doar prostiile din gura celor doi. Suntem alaturi de tine si asteptam vesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...