Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sunt a nimanui


Recommended Posts

Draga mea nu esti singura,suntem aici pentru tine oricand ai nevoie!Situatia ta este grea,dar micutul tau are nevoie de mama lui,puternica si gata sa lupte pt el.Nu poti face nimic sa incerci sa ai un venit al tau?Indiferent de ce ai nevoie poti apela la noi. Pupici dulci si multa bafta! nicoll_mada [copil] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [bb] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 } http://community.webshots.com/user/nicoll_mada MMN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Animanui, iubita, spune-ne pe unde esti; ne va fi mai usor sa te ajutam, macar cu un sfat, ce poti face din punct de vedere legal. Capul sus si fii tare; daca esti hotarata sa iesi din viata lui, si sa-ti vezi de copil si de viata ta, in Canada exista foarte multe fundatii pentru mame abuzate si copiii lor, iti vor oferi o casa in care vei fi in siguranta, pentru ca el nu va stii unde esti. Poti divorta, sunt sigura ca fundatiile pun la dispozitie si avocati gratuiti; iti poti gasi de lucru, el va plati pensie alimentara, care nu e de aruncat, sunt bani frumosi pe care el va trebui sa-i plateasca, asa ca vei avea cu ce sa te descurci. Totul e sa fii tare si sa nu uiti ca NU ESTI SINGURA!!! Toata comunitatea Despre Copii este alaturi de tine! _____________________________________________ [gravi] http://bd.lilypie.com/klQFm4.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Si eu sunt pe aici, in Montréal. Daca vrei, scrie-mi un PM. Eu am incercat sa te contactez dar cred ca nu ti-ai activat casuta de mesaje private. Cred ca te pot ajuta, iar daca esti in Québec, sunt aproape sigura ca-ti pot oferi sprijin. Sunt prezenta pentru tine, astept doar un semn. A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te rog nu mai spune ca esti a nimanui!Esti mama copilului tau,el are foarte mare nevoie de tine!Incearca sa iti schimbi felul de a gindi,in sensul ca ar trebui sa vezi mai mult partea plina a paharului. Si cred ca azi ai primit muuuulte maini intinse in ajutor incearca sa le prinzi!Hai capul sus!Cu siguranta vor veni zile mai bune pentru tine!Te imbratisez cu drag.[pup]
Nici o stea nu ar putea straluci cu inima zdrobita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

animanuisi eu sunt aici si ma ofer sa te ajut cu tot ce e posibil sa iesi din aceasta situatie. esti in canada si probabil ca nu realizezi ca esti in tara tuturor posibilitatilor, mai mult canada e tara femeilor. adica copii raman cu mamele lor mai putin daca mamele nu-i vor. asa ca nu te lua dupa sotul tau care te intimideaza. ai aici nr meu 905 886 8844 de acasa iar la servici e 905 771 0234 x 5 si daca locuiesti in zona pot sa te scot in oras sa te mai inveselesc putin. suntem alaturi de tine si nici vorba ca ai fi animanuii. [pup] Album http://picasaweb.google.com/adrian.alb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, nu stiu daca-i o idee asa de buna sa va puneti nr de telefon pe internet... cu un reverse lookup, oricine poate afla exact unde locuiti... Zic si io... Internetu-i mare si multi nebuni il colinda... Stiu ca o faceti din marinimie, dar eu va sfatuiesc la mai multa discretie.
Common sense is not so common...        [Voltaire]                [url="http://bareluk.spaces.live.com"] DJ[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mQQm
Dragelor, nu stiu daca-i o idee asa de buna sa va puneti nr de telefon pe internet... cu un reverse lookup, oricine poate afla exact unde locuiti... Zic si io... Internetu-i mare si multi nebuni il colinda... Stiu ca o faceti din marinimie, dar eu va sfatuiesc la mai multa discretie.
Common sense is not so common...        [Voltaire]                [url="http://bareluk.spaces.live.com"] DJ[/url]
da, probabil ca ai dreptate dar chiar nu vad ce rau ar putea cineva sa imi faca afland nr de telefon. daca cineva vrea sa iti faca rau gaseste el un mod sa iti afle nr de tel. dar nu sunt chiar asa de paranoica. ai dreptate insa ca era mai inteligent sa i-l trimit pe pm. merci de sfat.[pup] Album http://picasaweb.google.com/adrian.alb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit!Multumesc din suflet celor care mi-au scris si chiar va voi suna si voi suna si la acea clinica.O sa povestesc cate ceva despre mine:sunt in GTA( fetele din Canada stiu ce inseamna)si am venit aici in urma cu 2 ani.Au fost ani in care am incercat sa invat limba,am muncit atunci cand am gasit ceva de lucru(dar pentru el nu a contat amaratii aia de bani care ii aduceam eu;spunea mereu ca el ma intretine)si am devenit si studenta.Am nascut copilul si soacra mea a venit "sa ne ajute" ca sa pot merge la scoala.Aveam scoala,nou-nascut,casa si ....multe probleme!De cand a venit ea,viata e un calvar!Nimic din ce fac eu nu este bine,mancarea mea ( buna timp de 2 ani)acum nu mai e buna,nu se pune ca fac curat,ca dorm cand apuc ca sa imi alaptez copilul si sa invat pentru scoala,sunt trezita noaptea in urlete pentru ca am uitat sa ii fac si sandwichul sotului meu pentru a doua zi la lucru( desi ii pusesem un fel de mancare si desert la el),sunt certata pentru ca o am pe X drept prietena,mi se reproseaza ca scoala o plateste el iar eu ar fi bine sa imi caut si ceva de lucru,mi se spune ca e " casa mea,masina mea,copilul meu",iar "tu nu ai nimic". Cand a sarit sa ma stranga de gat am chemat politia;am facut o mareee greseala!A fost arestat,dar eliberat dupa cateva ore,iar acum a semnat cu procurorul un act prin care un an de zile va fi pace intre noi( peace bond).Nu exista zi de la Dumnezeu in care sa nu imi reproseze el sau soacra-mea acest lucru.Soacra mea mi-a spus ca i-am dat motiv sa faca asta,deci....e normal!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum va scriu de la un internet public;aseara iar a fost un calvar,desi am avut puterea sa ii infrunt! Cum a intrat pe usa sotul meu mi-a spus:" nu tu ma saluti?" ,iar replica mea a fost:"bunele maniere spun ca barbatul trebuie sa salute primul,dar pe tine nu a vut cine sa te invete !".Am fost rea,stiu,dar am adunate prea multe in mine!Bineinteles ca de aici a inceput scandalul! Ma gandesc ca trebuie sa termin scoala ca sa pot sa ii asigur si eu macar un pic viitorul copilului meu,dar imi e groaza de inca 2 ani in chinul asta!Nu pot aplica pentru bani de la guvern pentru scoala,caci sotul meu are salariul prea mare si nu ma calific.Eu propriu-zis nu am nici un ban( el imi da strict banii pentru bus,poate 5$ in plus pe saptamana).Tot ce cumpar stie,caci e pe cartea de credit comuna;am si eu cartea mea,insa nu o pot folosi,caci nu am cu ce sa o platesc inapoi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...