Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sange pe tocul de la usa.


Lemoni

Recommended Posts

Ieri am avut musafiri o famile de prieteni cu care deobicei ne intelegem destul de bine, am mai avut niste banuieli cu ani in urma cand inainte cu doua zile sa plecam in vacantza ne-au disparut pasapoartele din casa dar asta e a trecut si totul a revenit la normal.Ieri insa au dormit peste noapte la noi pt ca locuim in orase diferite si e greu sa se intoarca acasa dar ne face placere si ne distram oricum.Ce ma sperie cel mai tare este ca ieri dupa ce au plecat pe tocul usei de la dormitorul meu era manjit cu sange cam 30 de cm apoi in fatza usei dormitorului erau numai picaturi de sange! M-a luat frica ce o mai insemna si asta.Mi s-a parut ciudat pt ca chiar daca le curgea sange vrenuia din nas as fi aflat sau o persoana normala se scuza uite ti-am patat carpeta , dar nimic au mers pe burta.Eu acum ce sa cred?Vrea sa ne faca farmece? Imi e frica in casa la mine si nu mi se pare normal ce am gasit mai ales ca daca era sa le curga sange il gaseam in dormitorul in care i-am cazat nicidecum la dormitorul meu. Voi ce parere aveti?Ce ar trebui sa fac? "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ar trebui sa renunti la prietenia asta cu persoane ciudate,care au probleme la mansarda[mariaj] Intreaba-i clar,daca au avut vreun ´´accident´´ la tine in casa,ca ai gasit sange pe jos.Vezi ce spun.Daca neaga si daca esti tu sigura ca e sange si provine de la ei,atunci trimite-i la un psihiatru. Scoate-ti din cap chestiile cu vrajile,te rog eu.Nu poti sa crezi in asemenea tampenii,iti vei face viata un calvar.Nu exista vraji,exista autosugestie. Nebunii trebuie tratati nu inzestrati cu puteri supranaturale,gen bau bau si hocus-pocus vraja budus.Uite,doar in imoticoane se poate:[vrajitor] Numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca nu exista farmece sau vraji, ci doar autosugestie, putere a mintii. Daca te lasi condusa de aceasta teama, o sa-ti faca viata un calvar. Am o colega, obsedata ca soacra ei ii face vraji, merge lunar la un preot, sa o dezlege de farmece [alcool]. Desi mai degraba ar trebui sa mearga la doctor. Criss si Alex (11.05.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfaturi , si eu m-am gandit sa sun si sa intreb sa vad ce raspuns mi se da.De sters am sters imediat ce am vazut, al meu zice la fel ca exagerez ca nu o fi intentionat, dar ma sperie mi s-a parut asa de ciudat nu sunt eu aia care cred in vraji prea tare dar pt ca nu m-am mai intilnit cu o astfel de situatie ma sperie si ma pune pe ganduri.DecE tocmai pe tocul de la dormitorul meu? Nici macar nu aveau drum pe acolo decat daca era intentionat. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lemoni
Multumesc de sfaturi , si eu m-am gandit sa sun si sa intreb sa vad ce raspuns mi se da.De sters am sters imediat ce am vazut, al meu zice la fel ca exagerez ca nu o fi intentionat, dar ma sperie mi s-a parut asa de ciudat nu sunt eu aia care cred in vraji prea tare dar pt ca nu m-am mai intilnit cu o astfel de situatie ma sperie si ma pune pe ganduri.DecE tocmai pe tocul de la dormitorul meu? Nici macar nu aveau drum pe acolo decat daca era intentionat.
Pai tu crezi ca s-a intamplat din greseala? Mai ales daca nu ai alta explicatie si esti convinsa ca-i sange. Eu cunosc un caz identic, sunt mai multe de spus, insa iti dau acelasi sfat ca si Irina: mergi la preot, ii spui ce banuiesti si ceri sfestanie si rugaciunile de rigoare. Si stropesti pana atunci casa si locul respectiv, dupa ce ai curatat luna, cu aghiasma mare. Doamne ajuta! [url="http://marilena-blog.blogspot.com/"]Marilena[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biserica romanesca nu prea este pe aici prin zona asa ca nu cunosc nici un preot care ma poate ajuta. De dat telefon nu am indraznit inca sa dau si ma tot gandesc ce si cum sa fac mai bine. Am sters ,apoi am dat cu apa sfintita sper sa ma fereasca dumnezeu de toate relele , mai nou este ca visez tare urat noaptea de vre-o 2 zile dar sa speram ca e o coincidentza. Marilena poti sa imi spui te rog ce sti tu in legatura cu asta.Pe mine ma baga la idei ca stiu ca mama prietenei mele ghiceste in carti si ma gandesc ca poate e in stare si de altceva . "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...