Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca renunt la forum. Imi pare rau, chiar ma simteam bine printre voi, dar se pare ca isi baga nasul toate ... ciufutele (scuzati expresia). Am incercat sa ma abtin, dar vad ca Marakina nu se abtine, si o da in balarii mai departe, si deja mi se face scarba sa stiu ca tot ce scriu eu e citit si interpretat in toate felurile de asemenea persoane. Eu nu pot sa imi dau seama cum o remarca la adresa unor tzacani de la noi din parc poate fi jignire adusa ei, dar se pare ca onora le place scandalul mai mult decat orice. Mi-a facut placere sa fiu alaturi de voi, dar nu mai vreau ca asemenea specimene sa citeasca despre noi. Va pupicesc cu mare drag, si va doresc numai bine. Nu imi place ca plec, dar nici nu pot sa mai stau [q] http://community.webshots.com/user/torturi http://community.webshots.com/user/daria_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DEEA fi serioasa.Cainii latra caravana trece. Pur si simplu exista si astfel de persoane. Daca tu maine povestesti despre trandafiri,acele persoane interpreteaza ca ai scris special asta ca sa le dedici lor tzepii in [indecent] [:D] Pur si simplu nu suporta ca nu ne interseaza persoana lor si atunci se fac ca noi le adresam cine stie ce remarci.Aiurea.Daca chiar nu mai vrei sa scri aici,traiasca messul. [pup] Uite, mie iar mi-a scris o veche amica un coment usor deplasat in dropul Dianei.Nici ca imi mai pasa. Am plecat acasa,sper sa te razgandesti [hia]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hielaaau [bis]! Chiar ca am fetitza mare! Tocmai s-a scapat husbandu' cu un cuvant interzis si eu l-am atentzionat cu juma' de gura: "Ghitzaaaa!!!" ... cand aud vocea Dianei: NUMA' TZIGANII! LUSHINE!!! NUMA' TZIGANII! [cool]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu-i nimeni,hai ca bantui eu singurica,pana nu incepe filmul.Am amanat masajul ca ma simt cam nasol de la CM si din fericire am depistat ca e la TV "Arizona Dreams" a lui Kusturiza,pe care tocmai il cautasem pe DVD si nu il aveau [bis] Am uitat sa va zic ca pediatra a zis ca Diana n-are rosu in gat,a ascultat-o si la plamani si e ok.Si culmea ieri era ragusita bine de tot,dar azi e bine ... La fel am patit eu cu urechea,ca ma duruse o zi intreaga,iar a doua zi ... nimic. Ziceti-mi si mie cum sa o mai pun la punct. De exemplu tot tragea de cam web si i-am zis de cateva ori ca nu e voie,dar iar o facea .Atunci am zis,gata,nu asculti,treci la coltz.La care,repede:IALTA-MA MAMI! ... si s-a apucat de ... alte prostioare .Cu coltzul nu mai merge,se pare ca a gasit metoda sa ma opreasca [bang] Fug ca incepe filmul [recevere]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Si eu pe-aici. Astept sa o adoarma Radu pe Ana (sau invers, cum se intampla de obicei). Ingrid, am vazut ce spuneai de Diana si reactia ei fata de copiii straini. EU cred ca o vreme trebuie lasata in mediul pe care ea il considera familiar. Ar trebui sa vezi de unde vine frica asta. La cat e de desteapta are cu siguranta motivele ei de teama. Ai intrebat-o, ti-a spus ceva? Ar fi minunat daca ai putea sa-i inlaturi cumva teama asta. Eu cu Ana am patit asa: de mica se temea de un var al lui Radu. Nu-l suporta deloc. Mica fiind (pana la un an) nu suporta barbatii in general. Dar dupa un an, tot pe varul asta nu-l suporta deloc, plangea cand il vedea. Imediat cum a inceput sa vorbeasca ne-a spus: :DEBAL FICA (frica de Decebal). MA intrebat-o "DE CE" si ne-a spus: " Fica, Deba barba". Ii era frica de barba omului! Intre timp l-a mai acceptat, desi cand il vede ne spune ca-i e frica de el ca are barba. Deea, lasa plecatul. Si la mine prima reactie a fost sa-ti zic ca si eu am acasa maimutza urlatoare. Dar stiu ce-ai vrut sa zici. Si in plus, nici nu ma iau foarte in serios, asa ca putine lucruri ma deranjeaza intr-atat cat sa reactionez. Adevarul e ca tu ai un copil exceptional de cuminte! A mea zbiara din toti plamanii cand o iau de la joaca, sau ocazional cand vrea sa obtina ceva. Ce e distractiv (oarecum) e ca a mea nu mai zbiara sa se invineteasca ci face (verbal) UEEEEEE. Ca si cum m-ash pune eu sa zic "UEEEEEEE" asa face ea! [:D] Iar eu o ignor, daca sunt afara, iar daca sunt acasa o trimit in alta camera pana ii trece. Musai sa vii sa ne spui cum a fost in Curmatura. Anca, maq bucur ca te simti mai bine. Si mie cam la varsta asta de sarcina mi-au trecut greturile! Denisa, Mexic, wow. Te invidiez profund. Cred ca va fi minunat. Sper ca anul asta o sa va ocoleasca furtunile (parca anul trecut cand ati fost voi era ceva uragan prin apropiere, dar parca totusi n-a dat peste voi). Moni cu olita. Ana mea face de 3 zile kk la wc. Maaare realizare. Si saraca e foarte constipata. Mi-e asa de mila de ea. Si pipi la wc ocazional. Nici gand sa stea fara scutec. Sa speram la mai bine pana la vara. [pup] Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata filmul,mi-a placut tare mult! Acum ne uitam la altul ,asta pe DVD tot a lui Kusturica - "Viata e un miracol".Taare bine ma simt sa vad un film bun!!! Demult voiam sa le vad si pe astea si nu apucasem ... Diana a stat tare cuminte cu noi aproape juma' de film,cu bibele de lapte si mai intreband una alta.Pe urma s-a culcat singurica [bis] BEE [hia] Gata ,fug ,noapte buna!
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatzaa la o cafea tare ca m-am culcat pe la 2 ... filme mi-a trebuit ... BEE tot constipata e Anutza? Ea e ca Diana de Ingrid,nu-i place fara scutec,vad.Important e ca e pe drumul cel bun si daca il tine pe ea. Ce vorbesti tu de urlatoare acolo? Pai asa ar fi a mea campioana.Aici era vorba de altfel de copii,de cei needucati.Ai fost vreodata de fatza sa vezi ce fac unii copii - intre 10 si 18 ani sa zicem - pe la locurile de joaca,cum urla in timp ce distrug tot ce pot? Cei mari se catzara pe leaganele de bebe si le rup,mazgalesc,sfarteca ... Si zbieretele alea [bang] Pai mami a parasit de nenumarate ori locurile de joaca din pricina lor,in timp ce Diana se uita cu jiind la hinte ca s-ar fi dat si ea ... dar aia fugeau si tzipau in jurul lor imbrancind in stanga si in dreapta pe cine apucau ... Eu una cand am vazut asa ceva am dat cate un maaare ocol si m-am dus direct in alte zari.Mie mi se pare ca deja si de la 4 ani in sus ar trebui sa te poti intelege cat de cat cu ei si sa nu mai faca crizutze din alea de tip dat cu fundul de pamant.Normal ca la doi ani inca e greu cu unii mai caposi,dar totusi uite si la Diana se vad mari progrese fatza de cum era la un an ... Si la doi-trei ani deja ar trebui sa priceapa ca nu e voie sa arunce cu nisip sau pietre in alti copii si alte chestii nasoale ce e intampla prin parc.Din pacate si copii mult mai mari sunt foarte violenti cu ceilalti copii.Eu tin minte de cand eram mica si aveam 12 ani ca imi era teama de un pustiulica de 5 ani care efectiv arunca cu pietre in noi si nici nu se sinchisea nimeni sa il ia de urechi.Sora-sa mai mare,care avea vreo 10 ani ... musca la greu.Eu zic ca la astfel de copii agresivi,deja vina e a parintilor.Una e sa faci o crizutza pe la 1-3 ani si alta sa zbieri ca un apucat la 10 ani [xx(]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Monica, ai scris perfect, la acelasi tip de comportament ma gandeam si eu. Numai sa zica Bee de baiatul ce a muscat-o pe Anuka..si ne-am lamurit. Total. Mi se pare ca ce se intampla este o imitatie a binecunoscutei piese: "Mult zgomot pentru nimic!". Unii chiar nu stiu cum sa mai faca valuri. Important e sa ignoram si sa mergem mai departe. Si eu scriu aici ce citesc pe la alte topice, nah si ma adresez unei persoane care crede ca forumul e "proprietate privata", rugand-o sa nu uite cine intra pe aici sa citeasca si zbiara dincolo. In nici un caz noi. Si cu asta am incheiat subiectul. Deea, eu citesc cu mare placere tot ce scrii tu. Si cum nu am timp sa stau pe mess cu niciuna dintre voi, faptul ca te retragi, pt mine este o pierdere. Dimineatza si seara apuc si eu sa citesc si sa raspund. Astfel ca, te rog sa te mai gandesti. [pup] Bee, incerc sa-ti raspund pe scurt: inteligenta nu are nimik de-a face cu angoasele traite de Diana. Parca si-ar inchide complet ratiunea in fata emotiilor. De fapt, ce am remarcat eu si m-a uimit, este ca zilele acestea ne-am dus la fratele meu acasa si s-a jucat cu el. Ca niciodata. Cand a venit iar la noi (in mediul ei), s-a ascuns la mine in brate si striga: frica, frica! Deci? Exact pe dos. Iar in parc vrea ea, la tobogane. Cu copiii de varsta ei se mai joaca acum. In schimb, are ceva cu cei mari, 7-8 ani. Se lipeste de piciorul meu si nu pleaca de acolo. Si chiar nu i-a facut nimeni nimik. Daca exista un copil nedezlipit de mama, ala e Diana, deci stiu clar ca nu i s-a intamplat ceva. Vom vedea, sper ca, cu timpul o sa-i treaca. Probabil cand va creste, va constientiza ca spaimele ei nu au fundament. Eu plec zilele astea la Dunare, la o pensiune, ma voi intoarce doar duminica seara. Probabil pe luni o sa va povestesc cum a fost. Denisa, Mira, Acina, Mirela va [pup] si sa scrieti, sa am ce citi la intoarcere! Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID,vai ce faaain! Ia-ma si pe mine ,ca nu mai rezist aci.Azi mi-au mancat nervii [haibat] cred ca din cauza ca n-am dormit cat trebuie sunt asa de nervoasa.Ca inca nici acum nu m-am obisnuit cu stilul asta: de cate ori am ceva important si urgent de facut si am nevoie de liniste,atunci ii duce [}:)] pe toti: telefoane din 3 in 3 minute,mail-uri urgente plus unul intra altul iese ... toti trag de mine [poc][poc][poc] Si cand nu prea am de lucru e linisteee ,atunci nu vine nimeni,nu suna nimeni [xx(] Abia astept iesirea de diseara !!! Cred ca o sa ma bag si la niste [berica] cu fetele sa uit de handi astia [bang] DEEA voi cand urcati pe munte si cat si unde stati? Ce va pasaaaa [zz] ... Denisa in Mexic,Ingrid la Dunare,DEEA pe munte ... io ce sa fac,iaca merg si eu la bowling [biz]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " . Nu e de parerea ta cel ce te aproba, ci cel ce te imita. (Grigore Moisil) "
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...