Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (3)


Recommended Posts

Salutare, Vad ca e iarasi pauza la greu. Ingrid-am ajuns pe urmele tale cu programul de vizite si restul pe linga-adica:spalat iarasi si am si maine pt.kids,gatit,aspirat si curatztat bucataria ,curat in laptop-copiat poze,maine-dentist,shopping,tort si copiii,azi mers la fizio si uite asa nu mai am timp de ale mele,dar asta e.Gata,m-am descara[alcool] Daniela si Bee- ce facetzi? Anam-mersi de ideea cu clatite, dar nu ma bag ca e de munca, fac cartofi frantuzesti azi si simbata o retzeta faina de paste cu legume,pui si shrimpi ca avem musafiri, iar maine un tort rapid de nuca de cocos si care se serveste cu inghetzata.Sanatate Clarei! Moni-sanatate si voua,eu ii dau naturiste Emmei,dc vretzi lista o trimit,amluat medicamentele dinro,vad caii merge bine cu ele. Deea,Mirela si Acina-Salutare si pupici! Ar mai fi de scris de fii-mea,dar poate mai incolo..Ierimi-a cerut fasole,zice asa corect si cu accent englezesc de ma topesc,si ma innebuneste cu literele-citeste pe orice prinde,dar nu zice inca cuvinte,si culorile la fel:sosu/rosu cand vrea,albastru,verde, galben, black,roz,mov,lila,bleu,alb,porto,maro si nu maictiu,cert e ca ea vrea sale zica ca si zilele saptaminii in ambele limbi- mai greu e in engl dar culmea le zice mai bine[bang] Denisa [mamica]'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare si de la mine,iar am dat buzna la PC,ca azi mi-am propus sa lucrez ceva - ieri dupamasa am dormit trei ore ca valiza-n gara [:I] DENISA cand citesc ce ai tu pe ordinea de zi ... [soc] Io ieri abia am trantit o tura de haine la spalat (de intins le-a intins perechea [;)]) si am facut niste ficatzei + mujdei + cartofi piure si salata de vinete. Evident ca nu eu am curatat cartofii,usturoiul si ceapa [:D] Da' pentru ce ii dai naturiste Emmei? Vad ca e tot pasionata de litere [cool] Bine ca mi-ai amintit sa ii repet zilele saptamanii,ca am uitat de ele saptamana asta.Eu am luat-o cam asa: azi e vineri - vine mama acasa mai repede,maine e sambata si apoi duminica - sta acasa mama,luni merge iar la lucru ... cam asa ... nu doar i le-am insirat.Pe urma am intrebat-o in ce zi sta acasa mami? , ce e azi? ... dar abia de vreo doua ori "ne-am jucat" asa din lipsa de timp. Azi a cerut jocul ala cu creionul magic,dar ea e pasionata doar sa le tot manevreze,sa le aranjeze si nu a vrut nicicum sa ma lase sa ii explic altele noi. Abia am convins-o sa "ii arate lui buni" aia cu formele geometrice si cea cu casa fiecarui animal.Da' tot pe alaturi de subiect o ia : cand trebuia sa aleaga casa cainelui dintre o cusca,o colivie si un castel, a inceput sa arate colivia si sa spuna ca aia e a papagalului,desi nu era vorba de el in joc [mariaj] Bine macar ca nu zice prostii ... Acum au iesit la plimbare,asa ca sunt libera ... sa lucrez [xx(] Las' ca in We merg sa ma destind la un tobogan [;)]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Hai sa scriu si eu oleaca, ca mi-am terminat treburili. Am facut un super-tort azi, o casuta cu 3 iepurasi [:D] care mi-a iesit tare fain [il] ... iar Daria ... cumintenia intruchipata. S-a jucat singura, s-a uitat la desene, a facut nani. Dimineata cand s-a trezit, tocmai mi-am dat seama ca am ramas fara scoth si folie de impachetat, absolut necesare pentru tortul ce il aveam de facut. Nu stiam ce sa fac. Daca ieseam cu Daria sa le cumpar, mi-ar fi luat cel putin 2 ore, cu imbracat si mers pana la magazin, asa ca .. m-am dus la Daria si am rugat-o sa ma lase sa merg pana la piata sa cumpar. I-am spus ca trebuie sa cumpar scoth, si ca vreau sa merg singura, ca sa merg mai repede, si am intrebat-o daca sta singura acasa cuminte sa ma astepte. Mi-a zis foarte calma ca da. Ma imbrac, Ies pe usa, trag cu urechea sa aud daca incepe sa planga, nimic. Cu inima in dinti fug pana la piata, gasesc ce imi trebuie, vin inapoi, intru pe usa.. liniste. Daria ma aude si ma intreaba: MAMA? PAINE ? Noh ... paine nu am luat ...[alcool] Am intrebat-o ce face, si mi-a zis NU PINGE DAIA. MINTE. (Nu plange daria, e cuminte) Si cu asta ... eu ma declar topita toata [il][il][il] http://community.webshots.com/user/torturi http://community.webshots.com/user/daria_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DEEA [pup] Dariei tale cea "minte" ! Sper ca ai poze cu tortul si nu le pierzi! Diana mea abia acum a adormit,dar a stat cuminte singura in pat.Mai nou la culcare ii trebuie sa intre in sacul de dormit din picioare si sa o ridice taica-su pana in tavan,de mai multe ori [:D] Daca a facut odata asa cu ea,nu mai scapa acum,in fiecare seara cere ... A fost si pe la mami,iar la intoarcere a mancat cu mine branza telemea de capra,cu rosii,paine si cateva bucatzele de cabanos.Pe urma un biscuite . Si cand s-a trezit a mancat ficatel cu cartofi piure.Nu enorm,da' e ok si asa. INGRID inspirata de tine am inceput sa-i citesc povestea cu broscoiul transformat in print si invers,dar cand a auzit fata mea de broscoi ... gata a fost.Tot intr-un ras a tinut-o de cate ori pronuntam cuvantul broscoi.Ea stia doar de broasca (acu' ii zisei ca broasca e doamna si broscoiul nenea [bang]) Deci n-am ajuns sa-i termin de citit povestea.Altadata ... Imi amintesc ca pe la doua-trei-patru luni abia de zambea cu chiu cu vai odata la doua zile,tot incruntata era si facea pe mutritze.N-a prea ras in hohote ca alti bebei atunci.Acum in schimb, e veselia intruchipata,rade uneori cu o poftaaaaa [cool]!
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, ce bine ca merge tratamentul. Bravos. Eu cu gradi nu prea sunt de acord din alte motive, iar cu bolile, cu atat mai mult. Ai dreptate cu metabolismul lent sau accelerat in functie de numarul meselor. Asta e una din greseli pe care o fac, dar careia nu pot sa ii dau de cap. Eu ma tezesc cateodata pe seara ca nu am mancat si nu am baut nimic. Ma iau cu treburile, si uit sa mananc sau sa beau. Efectiv uit sa am grija de mine. Ingrid eu nu sunt vegana, adica sa mananc numai vegetale. Noi mancam si lapte si oua, si cateodata si peste. Nu mancam deloc carne, in rest mancam orice, inclusiv cele "interzise" in dieta de slabire. Nu imi sta efectiv capul sa stau sa calculez ce si cum trebuie sa mananc, mananc ce gasesc prin frigi, ce e mai usor de facut si ce ramane dupa mofturoasa de Daria. (asta ingrasa cel mai mult [:D]) Plus ca am un organism groaznic. Tu zici ca ai slabit tinand post ? Poi eu am tinut odata o tura de nemancat deloc. Am vrut sa vad daca pot si daca slabesc, si o saptamana de zile, nu am mancat NIMIC. Am baut doar ceai neindulcit. Stii cat am slabit ? DELOC. Fug, ca ma cheama Daria la nani. Daca nu dorm si eu, nici ea nu doarme, si nu merge sa o pacalesc sa o adorm, si eu sa mai stau. Daca am ganduri sa stau treaza, nu adoarme nici ea. Ma simte ca eu nu dorm[alcool] Acum i-am spus ca ma duc sa sting calculatorul, si o aud din camera strigand: Hai mami nani, chid calcu. http://community.webshots.com/user/torturi http://community.webshots.com/user/daria_ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea-super fain ca e asa cuminte,luibarbate-meu iartreb una ca Daria ca mie imi eok Emma,pt ca ma inteleg cu ea 95% si mie mi se pare ok.. Vreau poze cutortul si pupicei.. EU am terminat totul:curat,spalat,cartofi frantuzesti,Alex ,impachetat rufele si calcat si pus pungi cu18 kg pui la congelator si triat poze,ar treb sa spal baile dar am decis ca maine, cand doarme Alex si atunci voi face si tortul.Acum ma delectez cu o cafea,ca oricum ar treb in juma de ora sa se scoale si sunt SUPARATA ca am pus 1kg[bang] pe mine[bang]-deci 55,5 dar intru la regim(piine,dulciuri,fainoase le scot) si exercitzii in casa, cat se poate,e adevarat ca de 3 zile maninc mult si aiurea ca sunt stresata[bang]A fost si nasa pe aici dar am vb cu ea printre treburi si dat lui Alex papa,si am reusit sa ma epilex si ieri sa fac manechiura si pedichiura-mare realizare[alcool] Moni-ii dau naturiste-deci DIN PLANTE(nu vad ce ii sctrica) pt intarirea sistemului imunitar ca din Sept.merge la montesori,luni merg sa o inscriu[alcool] Denisa [mamica]'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DEEA [bang] mai stiu persoane care n-au mancat nimic cate o saptamana - doua,doar lichide si chiar de au dat jos atunci ceva,acum ... tot la cca 100 kg sunt,ca au pus tot la loc. Fa tu bine si nu mai sta flamanda cu orele, pune-ti la indemana chestii usor de rontzait si hranitoare,care sa nu te opreasca din munca. Stii ce am eu in sertar la birou? Seminte de dovleac decojite, curmale, smochine, nuci, stafide, piscoturi de sampanie, biscuiti .... de multe ori cu o mana tastez,cu cealalta pap. Mai am si muesli crocant cu stafide si grau ,da' asta il pap cu liguritza in timp ce citesc pe DC [:D] Mai poti avea la indemana cate o cutie cu sana,lapte batut,un mar ... Stiu ca tu muncesti cu ambele maini,da' daca bagi in gura o smochina (15 secunde[;)]) iti tine de foame vreo ora [:D] Si ceea ce ti-ar prinde bine ar fi ciorbele ... te satura si nu te prea ingrasa ,numai sa ai si timp sa le si faci. Daria ce mai mananca?
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISAAAA tu vrei sa ne termini psihic [poc][poc][poc] pe Deea cu cura ta de slabire la 55 de kg [mariaj] si pe mine cu ... restul [curat][vase][spala][yami] [haibat] Io de cate ori trebuie sa curatz unica baie, imi propun sa angajez o menajera [ups] Sa ne povestesti cum e pe la Montessori aia,ai vizitat vreuna?
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DAA-vazut cateva montessori dar o dau la cea mai noua de linga noi-au 25 de min pe zi de franceza, 3ore de muzica pe saptamina,primavara au innot 1 data pe sapt, iarna au gym,lucreaza profesori 1 la 1 cu ei pt mate, geografie,citit ,fonetica(f.impt pt.noi dc vavorbi cel putin 3limbi)si scris,nu de la 2,5ani dar cred ca dupa3, mai intrebo ricum luni.Au2mese si 2gustari,program de somn intr-o camera separata dar cu patutzuri pe mocheta dar arata super fata de altele(au 6luni de fctionare doar),una peste alta ptMINE MERITAA!! Denisa [mamica]'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha deci vrei sa invete si franceza? Super! Si cu inotul si gimnastica e fain.Aici am inteles ca doar pe la 5 ani ii iau la inot,eventual daca ai pile sau sunt mai dezvoltati ii iau mai devreme ... Mi se pare perfecta,mai ales ca-i aproape!
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...