Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (3)


Recommended Posts

Tot eu: Moni-ref.la ce ziceam ieri cu activitatzile la montessori,muzica o voi da sa vad dc ii place-pian,chitara, la fel patinaj si ski iarna vom incerca si dansuri moderne sper sa ii placa ca e innebunita dupa muzica- astea suntprivate,nu intra la mointesori,deci platim din buzunar-ceva de genul 100 cad ptvreo 3luni de zile pe activitate,stiu ca muzica e mai scumpa,deci am luat pretzul cel mai mare, ca de ex,innot e 50 cad pe 10 sedeintze. Au iesit bune dulciurile, ma duc la bai,macar 2 sa fac si sa ramana una pe seara sau pe maine.Pupici la toata lumea! Denisa [mamica]'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

DENISA spor la [curat] Io ma delectez cu [ttv] ,acum astept finalul la o comedie romantica super ("Cu iubirea la psihiatru" ) da' vad nu se mai termina reclamele alea odata ... Mai e de vazut un film vechi despre razboiul din Vietnam,care tine 4 ore [ups] daaar nu stiu cum as rezista ... din ce vad acum chiar a meritat Oscarul pentru imagine si sunet [il]! Gata reclamele ... [recevere]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helau, helau ! Va mai amintiti de mine ?[:D] ce mai faceti fetelor ? Moni, si Sabina si Raluca, verisoara ei, stau aproape de ecranul TV-ului. Nu cred ca e vorba de o problema cu ochii, sau cel putin asa sper. Noi am fost azi la analize si i-a luat din degetel. A fost foarte cuminte si atit de fascinata de desenele de pe pereti incit nici n-a sesizat ca nenea asistentul se dadea de ceasul mortii sa-i scurga niste singe din deget. La sfirsit , pt. ca a fost atit de cuminte, i-a dat nenea doua creioane care au la un capat cite un cap de vrajitoare . Toata ziua a stat cu ele in mina , chiar si afara a mers cu ele. Sabina a primit deja un cadou de ziua ei de la prietena mea din Bucuresti, o papusa Alba ca Zapada si inca alte jucarii. Insa papusa o fascineaza, a adormit cu ea in brate . pacat ca n-am aparat sa o pozez ca tare frumos dorm ele amindoua. Miine facem party, numai ca nu prea o sa avem copilasi. O sa vina si Any cu Ioana, sper sa iasa frumos si sa se distreze fetele. Ca vor fi doar fetite si un baietel de 12 ani. In rest, nu facem mare lucru. Eu de luni ma intorc la serviciu si sunt foarte necajita. Tare as fi vrut sa mai stau cu giza mea acasa inca o vreme. [V] Despre Sabina ce sa va zic? Stie 7 litere pe care mi le arata oriunde : A de la Ana, M de la Mama, U de la Uca (asta e verisoara ei Raluca), T de la Tata, S de la Sabina, O de la ou si P de la Pat , caruia ea ii zice pata , nu stiu de ce i s-o fi parind ei ca patul e de gen feminin. Stie si citeva culori: rosu , galben, portocaliu , albastru si verde. Doar atit, dar eu zic ca e bun si aatit. Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/album?.dir=cab5re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/my_photos%3furlhint=actn,del%253as,1%253af,0"] poze Sabina [/url] http://www.dropshots.com/irinamav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei ... gata si filmul ... acum e reclama la celalalt [biz] IRINUTZA parca parca te stiu de undeva [8D],da' daca te intorci si la serviciu cine stie ... ai net p-acolo? [:D] Bravos Sabinei,stie destule,nu uita ca e mai micuta! Nu te necaji cu cheful,ce daca nu sunt multi copii? Se vor distra cei care-s si o fi ok.Eu nici nu i-am tinut deloc chef! Da' la anul sigur fac tambalau la locul ala de joaca,mai problema e ca la noi predomina numai fetitzele (v-am mai zis ca toate prietenele mele au fete!) Da' pana la anul poate ne mai imprietenim si cu niste baietei ... Deci se pare ca tuturor li se fac analize,numai pediatra noastra e mai cu motz,ca cica nu trebuie ... DENISA va sa zica si aia va cam usuca de bani [;)] Uitam: am pus un film azi,in care am pus-o pe Diana sa recunoasca culorile.La urmatorul o pun sa le zica ea pe nume [hop]
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, inainte aveam la serviciu calculator si net , evident.[:D] Acum insa s-ar parea ca voi fi in acelasi birou cu tipa care mi-a tinut locul si ca va folosi ea calculatorul pt. ca lucreaza intr-un program nou pe care eu nu-l stiu . Ei, draci laci, intr-un fel nu prea imi convine, dar un avantaj tot e ca voi avea colega de birou. O sa pot sa-mi iau mai usor concedii medicale (fara mustrari de constiinta adica) [:D] pt. ca va avea cine sa-mi tina locul citeva zile. Eu ma duc la somn dragele mele ! O sa revin miine seara cu poze. Pupicei si un weekend placut! Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/album?.dir=cab5re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/my_photos%3furlhint=actn,del%253as,1%253af,0"] poze Sabina [/url] http://www.dropshots.com/irinamav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Diana, ca de obicei doarme, iar eu am venit la o tigara. Am profitat de ocazie sa mai citesc din urma, ca de scris, stiti si voi cat de "des" apuc. Pe mine m-a cutremurat povestea Deei, in sensul ca la Daria ma asteptam sa fie un ingeras [;)], dar sa o lasi singura totusi...Doamne fereste, ca nu stii niciodata ce se poate intampla. Mai bine o iei cu tine, indiferent cat ti-e de greu, dar n-o mai lasa singurica in casa, poate sa umble sau sa ajunga la lucruri care o pot rani...sau se poate panica dintro data...nu e de gluma. Referitor la slabit, eu as mai tine post, acum de Paste, ca e sanatos si in numele Dianei (pt sanatatea ei), poate ne ajuta Doamne-Doamne sa nu se mai imbolnaveasca asa si sa mai ia niste kg. Probabil ca tu ai un alt metabolism, dar o sa slabesti tu, mai niste plimbari la munte, un picutz de sport si se duc kg in plus. Acina, ce-am mai ras de intrebarea ta cu ziua de vineri...eu stiu sigur cand e vineri, sambata si duminica...restul zilelor habar nu am [8D]. Mira, Diana e ok, cred ca o supara maselele, dar in rest papa acceptabil. Si se cam freaca la nas...musai niste analize de copro, ca de prea mult dureaza fazele astea. Moni, sa stii ca nu-i deloc o proba faptul ca Diana sta aproape de tv, Diana mea ar sta lipita de el, ar vrea sa-l absoarba cred. De aia nici nu-l prea aprind decat seara. Arata-i o litera sau un obiect de la distanta si atunci te poti convinge daca ceva nu e in regula. Eu zic sa nu-ti faci probleme. Diana e la maica-ta? ce fain de tine...asa as vrea si eu o seara macar, dar ar zbiera dupa mine de ar auzi 3 strazi. Asa ca mai astept sa creasca...[bang] Denisa, eu mor dupa prajiturile cu cocos, am o reteta cu blat care se inmoaie in crema de cioco si se tavaleste in cocos. Cred ca o pun pe mama s-o faca, imi ploua in gura deja. Eu zic sa faci chestii clasice pe maine, fripturi si alte cele, astea merg la sigur. Aici e o sg gradinita Montessori, dar scumpa ca naiba. Eu as fi dat-o acolo, dar e si departe, pe langa pretul mare. Sunt faine activitatile pe care le va avea Emma...asa sa tot faci gradinita. Pupici si tie si mai sezi locului. Chiar, de ce mai vrei sa slabesti la 54 de kg? Ce inaltime ai? Eu la 54, as fi manechin...din ala mort de foame. [8D] AnaM, ghinion cu furatul. Hoti sunt peste tot. Nu-ti mai lasa lucrurile unde nu le poti supraveghea. Mai ales daca, cum spui, ii si cunosti. Imi pare rau de Clara. Biata fetitza....eu o vad pe Diana ca are niste bubitze la funduletz si o doare cand o sterg (tot de la masele), darmite la Clara cu dermatita...of! [q] E groaznic ca se scarpina pana la sange.... Mersi pt mesajele din drop, dar n-am pus filme de Oscar..[8D] Va [pup] pe toate si o noapte buna sa aveti! Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID aia era prajitura mea preferata,trebuie sa ii zic la mami sa o faca,de cand n-am mai papat [pofta] Tu n-ai incercat niciodata sa o lasi sa doarma pe Diana la ai tai?
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni- nu mi se par asa scumpe,doar de aia muncim si am venit aici, sa le oferim totul si cat mai divers. Ingrid-mersi de sugestie,am 1,68 si is obisnuita cu 53kg,dar mai am de dat jos si matzin de bucatareala, o sa vad pt miine,poate se baga Dr sa gateasca, ca as lenevi si eu,can si acuma,am lasat baia pe miine[alcool]Vreau si eu sa las pt 1 noapte 2 bucatzi copii, ii vrea careva?/ Irinutza-sa avetzi fun si pupici. Denisa [mamica]'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA daca tot munciti atat,mai bine pune-te si cauta-ti o menajera,atat te bat la cap [mariaj] pana iei una [:D] Uite,eu lenevesc [il] Nu mai am nervi sa ma uit la filmul ala lung,cred ca ma tzap in pat in curand,ca doar mi-a dat desteptarea Diana pe la 4 dimineata azi ... INGRID ce sa zic eu,ca eu sunt si mai turbata,ca Ghitza si acum mai face faze cand o lasa pe Diana dormind dimineata si coboara dupa ziare . Pur si simplu nu pricepe ,oricat m-am luat si eu si mami de el [blabla] Daca se trezeste si se sperie??? Mami a gasit-o odata mai demult singura si cand a intrebat-o unde e taica-su, i-a zis ca sa duca gunoiul ... dupa un minut a aparut si el ... da-s convinsa ca pe langa gunoi,a fugit si dupa ziare [poc]!!! Faza mai ciudata e ca desi mami e cea mai grijulie si n-o scapa din ochi - nici singura in camera n-o prea lasa - tot cu ea o patzeste Diana mai des,gen cucuie si cazaturi ... Mie mi-e frica sa o las si doua minute singura in apartament la fratelo alaturi ... nu ca ar pati sau ar face ceva aiurea,nici frica nu ii e singura. Eu ma gandesc ca poate vrea sa vina de-acolo si cum nu poate deschide usa de la intrare s-ar criza rau [haibat] El o mai lasa des asa pana vine sa ia ceva si sa duca dincolo ...
MONI SI DIANA (01.01.2006)
[url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIA MEA [/url] " Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare." ( Sigmund Freud )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...