Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Torturi si prajituri (6)


Recommended Posts

laura, o, ce m-ai ajuta [pup], ma intereseaza ingredientele, sa nu le pun aiurea si punctele 1 si 3, in rest, cred ca ma descurc; veronica, unde anume se gaseste la voi nuca de cocos colorata? sa dau comanda la sot sa-mi aduca;in afara de nuca de cocos verde, iarba cu ce dui se poate face? am de gand sa invat sa fac si alte flori din frisca aplicate direct pe tort, dar tb sa achizitionez duiuri; anasia si [copil] Alessia Anca(14.08.2006)
[url="http://sonia.as.ro/"]o sansa pentru Sosonica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by anasia
laura, o, ce m-ai ajuta [pup], ma intereseaza ingredientele, sa nu le pun aiurea si punctele 1 si 3, in rest, cred ca ma descurc; veronica, unde anume se gaseste la voi nuca de cocos colorata? sa dau comanda la sot sa-mi aduca;in afara de nuca de cocos verde, iarba cu ce dui se poate face? am de gand sa invat sa fac si alte flori din frisca aplicate direct pe tort, dar tb sa achizitionez duiuri; anasia si [copil] Alessia Anca(14.08.2006)
[url="http://sonia.as.ro/"]o sansa pentru Sosonica[/url]

Se gaseste la Kaufland, dar am eu un pkt si ti-l aduc cand vin dupa laptele praf.[:)] Lyly si [copil] Alec 30 mai 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi gospodine! De acord pasta de zahar e lesinat de dulce, aici majoritatea nu o mananca, o dau deoparte. E doar de decor, iasa niste minunatii cu ea daca te pricepi sa le faci, desigur (eu sunt la inceput si-mi iasa mai schiopatate). Veronica, minunati trandafirii tai. M-ai impulsionat sa incerc si eu, numai timp sa gasesc! Valentina, multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiu ca nu-s la topicul potrivit, dar nu vreau sa mai deschid unul, si stiu ca voi aveti idei oricum. Trebuie sa fac la serviciu (nu trebuie, dar m-am oferit, ca musai sa ma dau si io rotunda, nu?) ceva specific romanesc, mancare of course. Saptamana viitoare se face asa o "chestie" cu nationalitatile care lucreaza la compania noastra (lucrez la Siemens). Deci fiecare are masa ei cu poster, fente si explicatii, si mancare specifica. As vrea sa ma limitez la dulciuri,ceva rapid, si usor desigur. Dati-mi niste idei pleeeease!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura Takacs
Fetelor, stiu ca nu-s la topicul potrivit, dar nu vreau sa mai deschid unul, si stiu ca voi aveti idei oricum. Trebuie sa fac la serviciu (nu trebuie, dar m-am oferit, ca musai sa ma dau si io rotunda, nu?) ceva specific romanesc, mancare of course. Saptamana viitoare se face asa o "chestie" cu nationalitatile care lucreaza la compania noastra (lucrez la Siemens). Deci fiecare are masa ei cu poster, fente si explicatii, si mancare specifica. As vrea sa ma limitez la dulciuri,ceva rapid, si usor desigur. Dati-mi niste idei pleeeease!
Iesteee! Cozonaci si poale-n brau[:-)))] Scutecele Domnului... neaparat dulce? sarmale... Laura, glumeam... Mancarurile noastre traditionale se fac cu muuulta munca si sudoare! Stai sa consult caietelul cu retete si revin! Lyly si [copil] Alec 30 mai 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gogosi pripite coltunasi clatite cu dulceata minciunele( sa vad cum le traduci p-astea...walloping lies?[:o)] placinta bucuresteana cu mere placinta bucuresteana cu branza stangle cu nuci(specific banatean) sau, pur si simplu, niste scovergi s-mi zici daca iti "suna" ceva bine si vrei reteta Lyly si [copil] Alec 30 mai 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lily, placinta aia cu branza ar merge, minciunele (lasa ca ei se pricep la alea gogonate, de unde numai minciunele [:D]), galustele cu prune ar merge minunat numai ca la vremea asta nu au prune italienesti (echivalentul prunelor bistritene la noi) ci numai prune cat pumnul, stangle cu nuci, ca de asta nici nu am auzit. Cam astea trei retete te rog. Multumesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...