Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

n-am mai intrat dupa pranz - pe motiv de "razatoarea mica" [bang] mai frate - da nu stiu zau ce a fost azi prin aer ca cica si Ami a facut la fel de 13-14 cu mama-sa azi. in fine - nu mai detaliez ca ma apuca iar pandaliile - cert e ca-s franta si ma duc la nani. sper ca maine sa redevina micuta mea printesa cuminte si draga si desteapta si frumoasa si ... si ... si ... etc. noapte frumoasa tuturor [flo] si [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimi profit cat mai doarme Daria sa stau si eu un pic cu voi Dayanara tu cred ca la vremurile alea apuse te raportai de ziceai ca esti grasa[:D] Dbunny Daria nu a mai mers la cresa de cand am fost cu ea in spital.Am asteptat sa-i treaca de tot raceala si cand ma gandeam sa o mai duc mi-am dat seama ca mai aveam 2 saptamani si urma sa plecam la mare asa ca nu m-am riscat sa mai faca vreo raceala.Acum cresa e inchisa.Nu i-am facut inca nici un tratament pt imunizare dar aveam in plan asa ca intrebarea ta mi-a adus aminte ca ar trebui sa rezolv ac problema ca nu mai e asa mult pana la toamna.Astept de la Mephalaun raspuns si sper sa rezolv problema la capitolul curaj pot spune ca Daria nu-i seamana deloc Karei,ea e foarte precauta.Am fost cu o prietena cu fetitele gemene la un parc de distractie pt copii si la zona cu gonflabile s-a vazut diferenta mare intre ele la capitolul curaj:ele cadeau in cele mai ciudate pozitii se ridicau si se aruncau fericite sa cada iar pe cand Daria era mult mai retinuta chiar un pic speriata la un moment dat si am luat-o de acolo.Pe acasa avem o multime de trepte ,praguri nu e inca tot amenajat dar acolo unde stie ca e o treapta nu paseste fara sa-i dau mana,doar daca are prin apropiere ceva de care sa se tina coboara singura referitor la programul fix al copiilor sa va zic o poveste care pe mine m-a uimit tare si care daca nu ar fi venit din gura cumnatei mele tare as fi pus-o la indoiala.Ea a lucrat in Italia la o familie cu 2 copii si zicea ca la 3 ani cel mic stia deja care-i sunt orele de masa FIXE si ca nu trebuie sa manance intre mese asa ca atunci cand cumnata mea a vrut sa-i dea un mar extra program el i-a spus ca nu-i ora de masa(stia unde tb sa fie acul de la ceas cand e ora mesei. Cand v-am spus povestea mea despre alaptat va ziceam ca si eu am incercat la inceput sa nu-i dau Dariei sa suga mai devreme de 1,5-2 ore dar nu ca vroiam sa-i impun un orar fix ci pt ca mi s-a zis ca ar da colici amestecarea lapteluio proaspat cu cel partial digerat.Acu de o fi intr-adevar reala ac faza cu colicii nu stiu ideea e ca Daria si-a format relativ repede un program de masa cu pauze de min 2 ore dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si la vo c-am venit de la piata... Intrebare intrebatoare: copii vostrii se agita in zorii zilei, inainte de a se trezi? ca Dani incepe pe la 6.30 sase foiasca, mai scanceste, nu se trezeste, dar eu ma trezesc si ma duc la el in camera, si apoi trezirea finala: maxim la 8!!! Miro distractie placuta la Mako..odata am fost si eu la unguri in concediu la Balaton...fain fu, mai ales ca pana atunci mai departe de Mako n-am iesit in lume...deci Balatonul la vremea aia era un visssss Dastefa sa ma tii si pe mine la curent cu imunizarea...[pup] revin... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui dastefa referitor la programul fix al copiilor sa va zic o poveste care pe mine m-a uimit tare si care daca nu ar fi venit din gura cumnatei mele tare as fi pus-o la indoiala.Ea a lucrat in Italia la o familie cu 2 copii si zicea ca la 3 ani cel mic stia deja care-i sunt orele de masa FIXE si ca nu trebuie sa manance intre mese asa ca atunci cand cumnata mea a vrut sa-i dea un mar extra program el i-a spus ca nu-i ora de masa(stia unde tb sa fie acul de la ceas cand e ora mesei.
Asta hai s-o numim tampenie internationala, ca nu cred ca are a face ca-i din Spania, Italiaau valea Ciresului mama.. Noi am fost crescuti in stilul `unui copil niciodata nu i se refuza mancarea` doar in cazuri `primesti ciocolata dupa ce ti-ai mancat papica` poate si din cauza c-am prins Vremuri flamande de-ale lui Ceausu, si parintii nostrii au stiut ce inseamna foamea, sau cineva sa-ti interzica sa mananaci ceva...de aia noi(eu si frate'miu) am primit mana libera vesnic la papa... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ivan nu se foieste dimineata, decat vreo juma de ora pana se scoala, dar nu ma lua in seama ca eu ii dau pe la 5 biberon si pe urma doarme profund de mancat mananca la ore stabilite dar nu fixe, si asta pt ca.i dau eu, ca nu.l vad sa ceara piureul sau fructele, si cat sta cu noi la masa , mananca ce vrea , ce se poate adica, ca doar nu o sa.i dau ou [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna ! nu am vrut sa dispar in ceata,dar a trebuit.pe unde apucasem sa mai citesc... DIANARUS.....multa sanatate la pitic si tie multa putere sa treci si peste asta.of,Doamne ca tare greu cred ca iti este...noi va asteptam cu drag acasa si sanatosi tun! fetelor stie cineva daca DIANARUS a venit acasa din spital cu piticul?daca stie cineva ceva,sa scrie si la noi. daaaaa,deci eu cand m-am intors din romania si am intrat in sufragerie,am simtit cum mi se taie genunchii vazand cu ce culoare varuise al meu peretii.am zis ca mor,mi s-au muiat genunchíi si mi-am spus in barba ca inca de a doua zi ne apucam de varuit.a vrut el o culoare cam cum imi sant jaluzelele,un piersiciu cald si stins.a varuit cu o culoare...tineti-va bine si fara sa mint cu nimic,ecat asa arata si se cheama,cacaniu in dungi.era un maro spre portocaliu si cu un burete special a sters peretii,ca cica e mai funky asa....vai!dar mi-e rau,nu stiti cum arata sufrageria mea.in fiecare dimineata ma indispunea culoarea de pe peretii mei.ei vedeti,de aceea nu am intrat eu pe forum in ultimile zile,pt ca am varuit.aleluia!acu am si eu peretii albi(cum erau odinioara),dar parca acu sant mai curati.am var in toate orificiile,inca mai am de curatat prin casa,ca stiti cum e dupa varuit...si asa si-o face omul cu mana lui.daca tot am varuit,vreau sa-mi pun putin casa la punct,adica pico-bello sa o scotlucruri pe care le-am cam lasat in urma in ultima vreme.maine pleaca al meu cu copchii de acasa si eu raman sa fac curat. azi am fost intr-un parc zoo.am hranit animalutele din manutele noastre mici si atata se amuzau cand maimutelele mancau din palmuta lor,doamne ce mai radeau,se inecau de ras....o sa pun si putinele poze de la zoo. DBUNNY....copchii mei nu se agita,cum zici ca face dani.poate ca se mai foiesc ei pe la 7 dar pana pe la 8,cateodata 9,mai atipesc,mai isi vorbesc,rad,mai scancesc,dar nu pot spune ca se agita.asta pt ca intrebai.dar explica mai mult cum adica se agita.ca poate face si el exact ce fac copchii mei,insa eu nu numesc agitatie asta.la ce agitatie te referi exact? vad ca fetele toate sant plecate care mai de care,prin minivacante,concedii mai lungi,in parc....inseamna ca e vremea faina si e pacat de stat in casa.eu ma linistesc in seara asta,nu mai fac nimic,citesc un ziar trantita in pat,mananc migdale si ascult muzica ce vine de undeva de afara. va dorim o duminica placuta si poate ne strangem mai multe de luni incolo.pupici la fete si baieti! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kokorina, am inteles ca dianarus si baiatul sunt deja acasa :) dbunny - nu ma pricep dar ca idee, vrei sa te tunzi scurt scurt baieteste ? poate totusi stil bob ti.ar sta bine si e usor de aranjat,scurt dar nu foarte adica faptul ca face asa bucla la spate e feminin,poate gasesc ceva pe net [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o duminica placuta va doresc!pupici la toata lumea de la kokorina si sandokanii ei Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si cum ziceai Koko ca ti-ai dat cu alb in sufragerie?Eu nu mai vreau alb pe pereti.Dupa faza cu calciu de pe vremuri cand am scapat am vrut sa fie toti peretii drepti si albi.Dar cu timpul mi s-a parut prea uniform ,prea a spital asa ca acum vreau culoare.Ce-i drept prin reviste,tv vezi amenajari curajoase cu culori tari si arata srprinzator de bine la o prima vedereinsa nu stiu personal pe nimeni care sa aiba asa ceva prin casa deci nu stiu cum te simti dupa catva timp cu rosu,albastru,verde aprins pe pereti.Cred ca Andi a vrut sa fie la moda dar tu n-ai gustat ideea[:D].Hai ca n-am vrut sa te necajesc cu albul mai ales dup ce ai muncit atat. ce fain trebuie sa fi fost la zoo,abia astept sa va vad Daria se foieste un pic pe la 6-7 dar daca ma misc repede si-i dau biberonul cu lapte inainte de ai sari de tot somnul doarme bine in continuare si pana la 10 uneori abia astept povesti de pe coclaurii pe unde ati fost azi.Noi stam acasa si vin niste prieteni la un gratar. Pupici pt toata lmea dastefa mami de DARIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...