Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna fete dragi! am sosit si noi din concediu,a fost bine si frumos,drumul a fost ok,fara probleme,prima zi a fost de acomodare,cu urletele de rigoare datorate oboselii,dar in rest a fost f bine!Am avut vreme buna,desi prea cald,Ale a dormit doua somnuri din nou pe malul marii in bataia brizei,cate 2-3 ore la un somn,de papat mai slabut,dar am lasat-o in pace,ca recuperam noi acum.Pt cine doreste pun cateva [url="http://picasaweb.google.com/adinazot/ANTALIA2008"]poze[/url]va pup pe toate,ne auzim de acum incolo mai des! Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor v-am citit si admirat din umbra . super !!! noi suntem aprox ok, nu prea papa fructe . azi i-am facut shake cu lapte, banana si 2 caise si ma uitam ca nu se mai oprea din mancat . maince voi icnerca cu dishine ( asa le zice la visine). pupici si noapte buna D [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061129_-8_P.png"]BeBelusca[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vazut poze de kara la unguri si adinazot la turci...maine punem si noi vro 2... Dodo felicitari pt lasatul scutecului Miro ce fain ca are Kara pe Ami aproape si aproapa si de varsta...face mult.. Koko ...d'astea o sa tot ai... ce sa-ti spun...fii barbata! Mayaione la fel, si speram sa se imbunatateasca starea mamei dastefa, noi nici la olita nu facem inca... Mephala, da-ne detalii..ce anestezie i-au facut, cat a durat operatia? cum v-.ati dat seama ca trebe operat? pe desire am prins-o 2 secunde pe mess, e cu mama...revine ea Noi sambata dimineata ne-am dus la ziua onomastica a copilului de 5 ani; i-am luat un tractorel teleghidat pe 12€! petrecerea a fost super faina, a venit un clovn, le-a dat cadouri, au avut punga d'aia agatata in copac si ei trebuiau sa dea cu parul legati la oki s-o sparga, si-atunci sa vezi aruncaturi pe jos dupa bomboane si jucarii... Dupamasa ne-am bagat in piscina, dar Dani e fricos, nu se da in vant, o sa vedeti in poze, maine, mami in piscina si Dani in jur... Azi ne-am plimbat, il deranjeaza iar o masea, e putin marait, dar macar doarme bine si mananca ca un lup. koko sper ca ploile alea sa ajunga si la noi Am vorbit cu o prietena a carui fiu patise la fel...de cate ori ii iesea o masea avea fleme in gat de vai s-amar...mi-s satula de fleme pana peste cap... Vestea cea mare: aruncam(in pod) patutul...[bis] i-am luat aparatoare sa nu pice din pat, si l-am trecut in pat, nu mai avea loc in patut cu atata invarteala...si a dormit tare bine azinoapte...nu se mai trezeste in timpul noptii deloc, in schimb il apuca trezirea dimineata la 7.15...si yo-s cheauna la ora aia...na, tre sa-l incalt sa-l las sa se joace dar nu in pat, acolo nu vrea, si la 10 minute cere lapticul... ma duc sa vad poze cu chelioasa... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, imi cer scuze ca v-am pus pe jar! (mai, voi chiar ma iubiti![floare3] si tare bine ma simt [:D]) nu am avut intentia sa dispar pur si simplu, dar intr-o vineri am mers la tara ca de obicei, si duminica am hotarat sa raman acolo cu octavian ca prea se simtea bine la piscinuta si printre rate si gaini..plus ca e mult mai racoare..imi propusesem sa sun pe una dintre voi sa va anunt pe unde sunt dar mereu lasam de pe o zi pe alta pana am uitat [bang]..m-a sunat aka si atunci mi-am amintit ca mai aveam ceva de facut...acum suntem la parintii mei toata saptamana ca se cam basicasera ca numai la baba nr 2 ii duc nepotul, asa ca am venit si la baba nr 1..octavian le cam incurca saracu, care e "baba" cu curcanii, care e "mamai" cu ATV-ul, care e "baba" care-i facea catei pe pereti din umbre, saracu nu mai stie care cum e..ca daca il intreb unde e bunica incepe sa faca ca rata..si de fapt el e la cealalta "baba"..no, daca are atata famelie.. saptamana cealalta ma duc in bucovina o saptamana la bunica-mea care tocmai a plecat de la mine (baba cu umbrele pe pereti [:D])..iar apoi dupa 28 iulie plecam la mare, posibil la bulgari, posibil cu baba nr 1 si bunelu cu ATV-ul...[alcool][alcool][alcool]..incep sa le incurc si eu nu stiu cum o sa pot scrie de aici, de la mama dar o sa incerc sa recuperez ce ati scris de cand am disparut...ca am inceput sa va simt lipsa..i am totally adicted![:D] octavian e bine, ne-au mai lasat maselele, inca suge de ma capiaza, e un deliciu de copil care ii incanta pe toti pe unde se duce...sa se mai bucure de suprematie inca o perioada pana vine nepotul nr 2 in august ca atunci tre sa se imparta atentia....babelor...[:D] mai intru cand mai pot... va pup si mi-e dor de voi'' koko, bine ca ai mai scos nasu...abia astept sa te citesc![pup]
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de cand am plecat de acasa, octavian face pipi in pat noaptea..prima seara am zis ca e un accident, ca o fi fost obosit dar s-a repetat..in patul lui de acasa nu facea..in schimb eu am gresit caci la tara nu il mai puneam la copac, fiind in fundul gol, facea pe unde apuca si eu l-am lasat in pace..dar se pare ca s-a ales cu o doza de nepasare (sa nu zic "nesimtire" ca e prea dur) si nu mai zicea cand face, facea pur si simplu in curte, numai la caca cauta oala..eu nu l-am certat deloc, niciodata, chiar radeam cand facea prin curte si domnul a luat-o ca pe o distractie..asa ca abia de 2 zile de cand sunem la mama si nu mai avem pamant pe jos, mai cere la oala, in rest tre sa-l pun eu cand imi amintesc, iar noaptea face in pat..nu e o problema asta, dar ma intreb de ce acasa nu face si in alta parte face pe el...ma gandesc de la atatea balaceli in piscinuta, chiar daca era cu apa calda, sa nu-i fi fost rece si de aia sa faca in pat..nu stiu, oricum sper sa nu ne intoarcem la pampersi ca prea e in elementul lui fara prosoape la fund [:D] vad ca si unele dintre voi inregistrati progrese, bravo..miro, nu e necesar sa faca, ci sa consientizeze ca face...si 2 secunde e mult ca sta pe oala, octavian nu statea nici o secunda la inceput..rabdare multa, o sa faca in final si pishu! dbunny, am citit ca a fost dani bolnavior, bine ca nu a fost ceva serios si si-a revenit. cu babutele din parc si copii nesupravegheati si eu am o problema...noi ne certam cu ele dar copiii nostri in final vor imita comportamentele celor care ii resping sau ii trateaza egoist..octavian a devenit un egoist, nu mai imparte lucrurile, ma straduiesc sa lucrez la asta caci el a fost impins si a vazut ca alti copii nu-i dau jucarii si face la fel..ba chiar le ia jucariile si mi le aduce mie...[bang]..sa le pun la pastrare..pana la urma puterea exemplului altora e mai puternica decat ceea ce-i invatam noi..si cred ca e inevitabil sa intre in contact si cu astfel de specimene violente..cu palmele am rezolvat-o cat de cat, l-am lasat sa ma palmuiasca pana s-a saturat si nu am ras deloc,si nu am reactionat, ci am stat smirna sa ma chinuie si vad ca nu mai gaseste "fun" acest comportament..sper sa-l tina, caci daca-i faceam morala ma privea ghidus si repeta figura..imi testa limitele asa ca am tacut... la tzara m-am certat cu baba nr 2 dupa ce i-am facut observatie de cateva ori sa nu-i mai arate palma si sa-i spuna ca-i da la fund daca nu-i convenea ceva ce facea el...m-am rastit la ea sa-si tina palma la spate si sa nu il mai ameninte nici macar in gluma, caci ea in gluma ii zicea, cica il alinta..hmmm, am lasat orice urma de respect si faptul ca eram la ea in casa si am rugat-o ca atata vreme cat ma vede ca il supraveghez si incerc sa-i vorbesc, sa-si tina palmele si "alintaturile" pentru ea! na, atata stie, atata face!dr nu mi se pare ok daca i-am atras atentia de 2-3 ori ea sa repete figura chiar si atunci cand vede ca el se joaca frumos si nu are de gand sa distruga ceva! si mai ales cand eu sunt langa el!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui Dbunny Mephala, da-ne detalii..ce anestezie i-au facut, cat a durat operatia? cum v-.ati dat seama ca trebe operat?
cele mai mari probleme au fost somnul de noapte (sforaia, respira pe gura, prezenta disconfort intreaga noapte - nu se odihnea cum trebuie) si comportamentul in timpul mesei - mesteca de cateva ori apoi lua o gura de aer - practic nasul nu-i servea la nimic, [:D]. L-a vazut medicul orl-ist si ne-a spus ca e necesara operatia pentru a scapa de probleme. Cu o zi inaintea interventiei i-a recoltat sange pentru analize. Anestezia a fost generala, operatia in sine n-a durat mult (vreo 15-20 de minute), socul a fost mare cand l-au adus din sala de operatii, intubat si cand s-a trezit din anestezie ametit tot. Apoi a primit perfuzie cu glucoza, ceva calmante in branula si dupa 3 ore eram acasa. edit: ia antibiotic post operator si se simte mult mai bine, in sfarsit, doarme si el linistit si mananca cu gurita inchisa. I s-a schimbat si registrul vocal, :), e mai pitigaiat acum. Carmen, Iustin & Teodor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui mephala30
quote:
citat din mesajul lui Dbunny Mephala, da-ne detalii..ce anestezie i-au facut, cat a durat operatia? cum v-.ati dat seama ca trebe operat?
cele mai mari probleme au fost somnul de noapte (sforaia, respira pe gura, prezenta disconfort intreaga noapte - nu se odihnea cum trebuie) si comportamentul in timpul mesei - mesteca de cateva ori apoi lua o gura de aer - practic nasul nu-i servea la nimic, [:D]. L-a vazut medicul orl-ist si ne-a spus ca e necesara operatia pentru a scapa de probleme. Cu o zi inaintea interventiei i-a recoltat sange pentru analize. Anestezia a fost generala, operatia in sine n-a durat mult (vreo 15-20 de minute), socul a fost mare cand l-au adus din sala de operatii, intubat si cand s-a trezit din anestezie ametit tot. Apoi a primit perfuzie cu glucoza, ceva calmante in branula si dupa 3 ore eram acasa. edit: ia antibiotic post operator si se simte mult mai bine, in sfarsit, doarme si el linistit si mananca cu gurita inchisa. I s-a schimbat si registrul vocal, :), e mai pitigaiat acum.
Pupam pitigaiatul[pup] Numa' ce ne-am laudat ca dormim noaptea intreaga, si azinoapte a fost jaleeeee...noroc ca lui Paco i-a fost mila de mine si nu m-a trezit pana la 6, dar asa mult s-a foit, bag mana-n foc ca problema-i la masele[poc] Am uitat cardul cu poze, asa ca pozele promise...maine! Azi nu merg sa mananc acasa cu ei, ei merg la soacra...mi tare dor de paducelu' meu... Desire si koko , tare dor mia fost de cearceafuri[flo] Vazut chelioasa, doamne dulci sunt amandoi...ai ramas datoare koko la tema cu cerealele...cat le pui? in bibe sau in farfurie? Miro vroiam sa spun(dar am uitat azinoapte) ca eu o vad tare curajoasa pe Kara! ba pe hinta, ba in apa in colac... Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acu cateva ore am ajuns in madrid, acolo a fost totul frumos, casa plaja etc mai putin noi nu ne.am simtit bine, ivan nervos , nu a mancat, in apa nu intra, nici nu se apropie de mare , in piscinuta turna nisip, aia ii placea: sa stea ingropat in nisip in fine, sunt multe de zis ma bucur mult sa te vad , kokorina, nu am apucat sa vad pozele sophiei, abia astept ultimele care le.am vazut inainte sa plec au fost ale mironei si tare mi.a placut cum se juca ea cu kara:) diana m.am bucurat sa te aud si sa stiu ca dani e bine mephala am citit pe fuga ca ati trecut printr.o operatie, important ca a iesit bine:) ma bucur tare aka, dodo , dianarus, marani, dolores, desiree, roana, dastefa, violeta va pup pe toate si pe cele de care nu.mi amintesc acum acum poze aci http://community.webshots.com/album/564108042XiNxFL?start=12 toate 5-6 pagini din albumul iulie sunt din asturias de acum... [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi hi, ce fain s-a distrat Ivan ingropat in nisip...si ce faina esti tu in costum de baie...[il] vreau tzatze ca a tale!!! bine daca pot alege, vreau si talia, si kilogramele...si nici cu par negru ca taciunele nu mi-ar fi rusine[vampa], o iei pe coaja daca te mai aud ca te plangi ca esti grasa, esti perfecta! ce vrei? sa arati ca un sac de oase ingramadite? daca te incalzeste cu ceva esti femeia ideala pt Paco[:D]...bruneta cu talie si tzatze rotunde spre maricele, acu sa nu va ganditi ca eu n-am avut talie...avut ....avut acu vreo 3 ani[alcool] siacuma am, dar mai am si cateva kile pe langa[:D] de Alexandra mai stim ceva? pe dolores am prins-o un minut pe mess, tot asa Davidutzu, fara prea multa papa, fara somn prea bun... PD. Dayanara l-am vazut pe Leo in Crocsi:)))) Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multmesc de compliment, diana [pup] femeia ideala a lui leo e blonda cu ochi albastrii si parul cretz :)) noi am crezut ca lui ivan ii va place la munte, aer curat, casa cu curte, tot ce vrei si ne.am inselat rau de tot, copilul asta e obisnuit toata ziua in parc si cu alti copii si in centre comerciale, facea crize sa iasa din casa si odata iesit se plictisea pe afara, a trebuit sa cautam un centru comercial in oviedo destul de departe de unde eram cazati, pe drum a facut crize, l.am tinut in brate si m.a calcat in picioare tot drumul, se arcuia ca si cum il durea ceva , odata ajunsi in centru cu magazine, efectiv s.a luminat la fata, a inceput sa alerge fericit prin magazine cum face el de obicei cat am stat acolo i.am facut mancare gatita si am avut si borcane, nu se atingea de nimic, azi imediat ce am ajuns a mancat aici ca de obicei, ca si cum nimic nu s.a intamplat... partea buna ca a stat aproape 4 ore in scaunul de masina la dus si la intors la fel, adevarul e ca am si plecat cu noaptea in cap cand e ora lui de somn oricum m.a dat peste cap de tot, ne.am certat acolo rau de tot intre noi, din punctul asta de vedere a fost groaznic... cred ca a doua parte a vacantei o fac in valencia in vreun apartament la bloc cat mai aproape de plaja si cu multe parcuri si magazine [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...