Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

salutare gasca, terminat treaba la bucatarie (azi e innorat - asa ca am facut iar papa pentru tz zile), am papat si eu - Kara doarme de pe la 13.50 - sper so mai tina asa - macar pana termin eu mesajul asta.
quote:
citat din mesajul lui adinazot
Buna fete dragi! am sosit si noi din concediu,a fost bine si frumos,drumul a fost ok,fara probleme,prima zi a fost de acomodare,cu urletele de rigoare datorate oboselii,dar in rest a fost f bine!Am avut vreme buna,desi prea cald,Ale a dormit doua somnuri din nou pe malul marii in bataia brizei,cate 2-3 ore la un somn,de papat mai slabut,dar am lasat-o in pace,ca recuperam noi acum.Pt cine doreste pun cateva [url="http://picasaweb.google.com/adinazot/ANTALIA2008"]poze[/url]va pup pe toate,ne auzim de acum incolo mai des! Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
he he - le vazusem deja dincolo - noroc ca te urmaresc si pe acolo - asa ca numa bine am citit o faza - deci zici ca i-ai dat trezirea zilnic la Ale la ora 6??? pai nici nu ma mir ca-ti dormea doua somnuri. si nu riposta? cred ca as fi reusit si eu o zi, doua ... so trezesc la 6 pe Kara ... dar a treia zi cred ca-mi luam doua palme si o vedeam cum isi intoarce fundicul spre mine ca mai vrea sa doarma. [:D] Si noi papam prost in deplasari - dar nu ma stresez - nu moare de foame cu siguranta. faine poze si supla mai esti ... ma doare sufletul cand va vad. [pup] danita ti pupa mama tare tare - bine ca mi-ai adus aminte. Ii faceam si eu Karei pe vremuri shake - sau uneori doar un mix de fructe si papa cam 200 ml odata - si in vremurile alea nici nu aveam probleme cu scaunul. De mai bine de o luna iesim tare greu - cu plansete, urlete (chiar) si uneori si cu mici sangerari. Tare mila imi mai e de ea. Cred eu ca ar fi de vina alimentatia pe care i-o dau. Adica dimineata paine cu ceva/ou/cereale ... etc si lapte (dar cum i-l dau cu lingura ... rar ajunge la 200. Uneori nici nu papa lapte si atunci ii dau iaurt. La pranz supa de legume cu tot ce e orin ea - carnelegume, si zeama - deci iar masa consistenta. Pe la 18 iar masa consistenta- legume cu carne/ou. Siseara iar o paine cu ceva, mamaliga, gris cu lapte - etc si laptele la lingura. Apa bea cam 300-500 ml pe zi. Fructe baga cate o juma de mar,lubenita, caise ... ceam prin casa - dar tot nu ii sunt deajuns. Asa ca ... tre sa schimb ceva din alimentatie - ca e prea consitent totul si cu lichidele o dam in bara. Azi ii fac si eu un shake - mai da-le in ma-sa de legume cu carne - ca poa sa ia pauza o zi de la ele. Dbunny si zici ca e curajoasa fata mea? v-am pove faza cu curajoasa a lu nepoata-mea? daca da - da-ti cu scroll-ul - daca nu - iat-o ici: avem noi la Otelu o poiana unde ne facem si noi veacum - cu topogane, hinta, strand, loc de fotbal, padurea aproape, etc. Eram cu mama sicu nepotica mea Adnana - atunci avea vre-o 5 anisori si ne plimbam. Voia pe topogan - dar numai sa se suie pana in varf si de acolo privea in zare - apoi cobora. La topogane era si o tanticu nepotelul ei. Asta micu se suia sitzusti pe topogan in jos - si iar si iar. Adnana statea sus si il privea - cand urca iar - il lasa sa treaca sase dea si iar se uita la el. La un moment dat tanti - care era la baza topoganului sa-l astepte - se uita in sus si ii zice Adnanei: hai Adnana - da-te si tu. Tu nu esti curajoasa? Hai! La care Adnana ii raspunde foarte calma - NU - eu sunt curasusa! asa ... nu stiu cat e ea de curajoasa - sau sper io sa ramana macar cat este - dar in multe privinte am observat ca nu stie ce-i frica - dar si in multe privinte am vazuto in ea pe cacacioasa de ma-sa. [xx(] mai precizez ca in piscinuta aia mica - in care era cu colacul - ea ajungea cu picioarele pe fundul apei. Sa nu crezi canoi nu avem teama de apa - ba da. Si anutrecut am avut mult de luptat cu ea pana am bagat-o in apa. dar la ei tre facut totul treptat - ca la diversificare - iti mai amintesti? [:D] Azi un pic - maine un pic ... Am vazut piscina voastra - unde sunt treptele? Cum ai vrea sa intre deodata? Lasa-i timp - ia cumpara una mica - in care sa faca plici placi - intai cu picioarele, apoi cu mainile si stand in fundulet - apoi incerci sa-l ti deasupra piscinei mari si sa faca cu picioarele plici placi in apa mare - etc Nu dintr-odata in apa mare- ca au teama de adancuri. Zic si eu - eu asa am facut si uite rezultatele. Prin balti l-ai lasat vre-odata? Daca da - spune-i ca aia e o balta mai mare si s-o asocieze cu joaca in balta ... io stiu ce alte idei sa-ti dau? Hai te pup si astept cuminte aici urmatoarel poze cu voi doi in balta mare. [:D][:D][:D] trimit cearceaful asta si revin
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fac punte - fac puncte [zz][zz][zz] asa - ramasesem la Dbunny - ma intrebai tu ce mi-am mai lut de la franta. Multe tata - multe - ca deja tre sa fac loc prin dulapuri - ca multe le tin si eu .... si le tin degeaba - ca doar silueta din liceu no so mai am eu never ever ... da eu tot le mai pastrez - ca doar doar. Vise taica- vise. Mai am 2 colete sa-mi vina si poate ma lecui si eu o perioada. desiree normal ca te iubim - da tu ce credeai? ca te tinem aici doar pentru [pup]-icii si [flo]-celele pe care ni le daruiesti zilnic? Doar asa sa iasa la numar???? [:D][:D][:D] Hai te pup -si sanu maidispari asa ... fara sa ne spui si noua doua vorbe, da? Si eu consider ca ai gresit lasandu-l in puti gol dar si renuntand in acelasi timp la mersul la copac. Cum s-ar spune - ti-ai facuto cu mana ta. Tre sa o luati de la capat - noroc ca nu se uita prea usor invatamintele bune. [;)] [pup] mephala30 pupam pitzigaiatul.Tot raul spre bine. cat timp mai ia acest tratament? dayanara vazut pozele - super. Mi-au placut mult cele cu Ivan in nisip - he he ce-i mai placea acolo. Si pasiunea mea - cainii -> [url="http://good-times.webshots.com/photo/2958859050101703877vNXkmy"]aici[/url] de ce nu i-ati luat si catelului un tricou in ton cu voi? Ar fi iesit poza ideala. Aaaaaa!!! si apropo de femeia ideala. Si dayanara si Dbunny -> Ia sa va scoateti ideile astea din cap - si voua si barbatilor vostri - sa le spuneti de la mine ca voi (SI NU ALTELE) sunteti femeile ideale pentru barbatii vostri - da? daca voia blonda cu ochi albastri/bruneta cu ochi caprui... etc. sa se fi gandit dinainte - acum ... zu spät!!! Ete nene la ei ... cat tupeu dom'le.[bat] Koko si eu fac pe servitoarea la fii-mea. Cateodata atat de mult ii place .... alteori ii place sa fie independenta si sa-mi arate ca poate ea s-o faca ... insa astea din urma is rare - inca e prea mica ...inca mai merg cocolositi - asa ca ... baga mama - ca e ok cum faci. [pup] roana bine ai revenit home. Mabucur ca si Alex e ok. Te asteptam la povesti candai timp - deocamdata pupa-l, imbratiseaza-l si strange-l tare si de la noi. [pup] Angy si zici ca inveti lucruri noi? De la tine putere? sau iti e impus? te asteptam cand mai poti - si poze mai vrem cu pletoasa mica si scumpa. [pup] Dodo pupici speciali pt Bodo. Dolores nebucuram sa auzim de voi. [pup] la David. restul nevazutelor? pupic la toate ...aaaaa! si cate o [flo]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana, sincer, am o stare nasoala de tot, dar cand am vazut pozele m.am binedispus, tu ti-ai luat piscina nu lui dani :))) ce se distreaza uitandu.se la tine cum te balacesti kokorina si sophia e dulce tunsa asa, eu am vazut gemeni fata si baiat care i.au tuns si pareau baieti amandoi dar sofia se vede clar ca e fata are trasaturi finutze si pascual e scump foc iar tu slaba arati bine tare apropo de poze leo ii place de dbunny in pozele alea de la craciun , alea le.a vazut el si unele cu kokorina unde era blonda de.a exclamat uite.o pe andrea marin inca tre sa mai citesc din urma adina am vazut pozele din turcia, sunt superbe, si voi nu mai zic, ce bine ca ati fost asa multi ah despre tema cu adusul apei sau altceva nu m.am gandit, deocamdata ii aduc tot ce cere, dar nici sa ajunga la 8.9 ani cum zicea diana, eu asa am fost, si i.am cerut mamei apa de exemplu pana m.am mutat din casa :) [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor vreau sa va daruiesc numai flori frumoase[flo][flo][flo][flo]si muuuuuuuuuuulti pupici duuuuuuuuuuuullllci[pup][pup][pup][pup][pup].asa vreau eu,asa simt eu...nu uitati ca va iubesc pe toate! fetelor mersi pt incurajari,inseamna ca daca ma duc de jde mii de ori pe zi sa le aduc cate ceva,nu gresesc.am zis totusi sa vad voi cum faceti,ca daca i-oi calca camasa lui pascal cand va avea prima intalnire sigur nu m-ar deranja,as avea emotii....sau daca va trebui sa-i cos un tiv sophiei la fusta cand o fi ea de 18 ani,iar as face-o din placere si m-as bucura ca mi-a cerut sa o fac.poate ca instinctul o sa ma ajute sa stiu exact in ce situatii vor trebui sa-si faca singuri anumite lucruri si in ce situatii desi in sine voi spune nu! pana la urma tot eu le voi face si pt ei.... DBUNNY....da' tu vrei sa fii mai castoaca decat esti????cat de castoaca te mai doresti,ca esti destul de faina.ai vazut ce zicea si DAYANARA(pardon,sotul DAYANAREY).ne-am uitat la pozele voastre impreuna,eu cu copchii si le spuneam ca e dani din spania.la fiecare poza sophia striga cu degetul ...cacaaaaaalllll(adica pascal)...eu ii spuneam ca nu e pascal,iar ea din noua la urmatoarea poza cacaaaaalllll...tare mare mi se pare si dani al tau,si cu parul lui auriu, o sa cada pe spate spanioloaicele si or sa se dea la el,ca la cati bruneti sant in tara aia,voi santeti oaza lor de lumina.blondosii(cum le zice andi la oamenii blonzi,de fapt si lui pascal ii spune cateodata blondosule). DAYANARA.....are leo al tau un ochi,de numa.daca si cand eram blonda m-a asociat cu andreea marin,e clar....am ceva.multa vreme m-a deranjat asemanarea cu ea,de fapt nu seman deloc cu ea,insa nu stiu de ce mult prea multa lume imi asocia moaca mea cu moaca ei.apoi am inceput sa ma obisnuiesc,nu ca nu mi-ar fi placut sa fiu frumoasa ca ea....ma enerva mai mult titlul ei de zana.ca daca as fi eu frumoasa ca eaaaa,eheheeeee....poate eram acu cu mircea radu.transmitei salutari lui leo la tau de la "andreea marin" DESIREE.....bine ca ai revenit ca eu eram facuta ghem de ganduri pe unde esti,fetele erau panicate....eu nu stiam incotro sa o iau.pup si mersi de explicatii. ANGI.....pe bune!tu cum o dai cum o intorci,tot la cate un chef sfarsesti...e bine,ca si asa vad ca si tu esti in fuga calului nebun,cu timpul liber nu stai bine...bravo mami ca reusesti sa te relaxezi... MIRONA.....si sophia mea nu stie ce e aia frica,este prea curajoasa pt inima mea,comparativ cu pascal care este foarte prudent.mi-a placut mult povestea cu curajoasa si curasusa....bai ce le trece prin cap.uite asa te lasa masca,cand tu stii ca nici macar nu le-ai spus despre cuvintele astea,ei imediat fac o groaza de conexiuni in cap de te lasa pe spate.cred ca ti-am mai spus si in mesajul trecut,dar mai repet pt ca mi-a venit in fata ochilor o poza de-a karei si tre sa spun ca seamana din ce in ce mai bine cu tine. eu : cum te cheama? pascal: pacal eu : si cati ani ai? pascal: doi eu: cum te cheama? sophia: cacal eu: si cati ani ai? sophia: doi sophia nu vrea in ruptul capului sa spuna cum o cheama,ea spune ca o cheama pascal.la faza cu varsta,i-am invatat sa spuna doi,ca pana constientizeaza ei cu anii si lunile,mai rotunjim.pascal numara dupa mine ,1,2,2,4,4,6,7,8,9...eu zic 10,iar el zice bravo,stie ca se termina numaratoarea.sophia numara dupa mine 1,2,_,4 si 4 zice pana la 7 cand se plictiseste.o mare diferenta intre ei este in a vorbi cele doua limbi,romana si germana.sophia este 100% austriaca,cred eu ca nu prea vrea sa zica pe romaneste,pana acum ce zice zice mai mult in germana,in schimb pascal vorbeste multe cuvinte pe romaneste si intotdeauana cand eu vorbesc cu cineva,ultimul cuvant din fraza el il repeta.el e mai roman,mai din carnea mea.daca sant in camere diferite se striga unul pe altul,li se pare ca prea mult au stat despartiti la joaca.pascal ii spune sophiei...sosia.sant niste dragalasi si cel mai tare mi-e ciuda ca nu pot face si mai mult decat pot.aici ma refer la faptul ca,in momentul in care sant cu unul din ei si vrea sa-i arat ceva,sa-l ajut sa deschida ceva,sa ne jucam....celalalt vrea si el si cateodata ii spun sa mai astepte pana termin cu ...cine sant in acel moment.cateodata cand mai sant in astfel de situatii,ii spun celui care m-a captat ca mami vine repede pt ca x are nevoie de mine acum,dar revin....iar ma simt ca naiba....pic asa in niste stari,ca mi se pare ca nu e bine cum fac,caut solutii si nu sant pt ca situatiile nu sant intotdeauana similare.si eu am dat doar niste exemple,si de cele mai multe ori reactionez ca pe moment,ce cred eu si cum cred eu ca e ok atat pt unul cat si pt celalalt.tare as vrea sa nu simta nici unul din ei,cum ca il neglijez chiar si pt un minut...oare ce cred ei cand il las pe unul si ma duc la celalalt,cu explicatiile de rigoare,cum ca mami revine doar ca x are acum nevoie de mami...offf!!!devine din ce in ce mai greu...sper sa pot sa fac fata... Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
citat din mesajul lui kokorina eu : cum te cheama? pascal: pacal eu : si cati ani ai? pascal: doi eu: cum te cheama? sophia: cacal eu: si cati ani ai? sophia: doi
na, ca ai doi Pacali[:D] auzi, tu nu te stresa, ca asa copii tai or sa invete inainte sa fie mai rabdatori, mai indulgenti...iti dai seama ca faci munca noastra dubla? creti si educi doi deodata, apai nime n-o zis ca-i usor, dar uite deja au 20 de luni, eu cred ca ce-i mai greu e pe trecute...incetul cu incetul devin mai independenti, sa vezi cand or fi complici...si s-or acoperii unul pe altul cand vin noaptea de la discoteca[:D] dayanara piscinuta mica mica a avut Dani anul trecut...si anul asta nu-i mai fun...si daca tot am luat am luat mare sa incapem si noi, a singur nu poti sa-l lasi in nici o piscina, nu? gata m-am scos[hop] plauzibila explicatia? deci kara si Iulia sunt mai constipate din fire...hmmm, miro, caisa nu constipa? Folositi ulei de masline adaugat la sfarsit? adica idea e sa-l pape crud, amestecat in piure... La noi fructele minune cand face caca tare sunt: para, kiwi si pruna...si ziua respectiva nu papam branzeturi...ma tot gandesc la fundicul Karei, n de alta dar eu stiu cum e sa ai fisuri...doare si dupa ce-ai facut caca...vreo juma de ora[consti] Si sucul de portocala recent stors cica-i foarte bun, dar lui Dani ii provoaca niscaiva gaze...si din lac in putz nu vreau sa dau.. ah, si avem si ceva prafuri minune care se pot da inca de la 15 zile...se dizolva in lapte sau suc...Daca aveti nevoie va trimit prin posta ca am acasa o cutie mare... de-o saptamana tot ma aventurez cu webcamul pe mess..cica a mea mama si-a luat laptop si webcam si-si cam prinde urechile, dar na, dorul de nepotel o face sa-si incarce bateriile... Koko pupici multi back...si sunteti toate foarte binevenite la mine(speram sa amenajam aticul prin toamna-iarna...) Bambo mandreata pe uni umbli? desire am auzit caz de bebe renuntat la scutec la 20 de luni si la 36 a inceput gradinita...a reinceput sa faca pipi pe ea zilnic...timp de 3 luni...schimbarea cica a stresat-o, si supararea ca mami o lasa la gradi zilnic... Stiti ce ma bate gandul? sa ma tund scurt...problema mea e ca nu-s cocheta, nu prea ma aranjez, ma machiez putin zilnic, dar parul il am vesnic in coada de cal...si cu caldurile astea n-am nici un chef de nimic...dati-mi o idee de tunsoare moderna si usor de intretinut pleaseeeeee Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fete dragi, noi am fost in vacantza, la mare, la munte si la curte la socrii. relaxant si nu prea..pana s-o face davidutzul mai mare. mai stam vreo 2 sau 3 zile pe acasa si plecam iar, de data asta in sens invers. de david ce sa va zic, o explozie de masele / dintzi, nu stiu exact. cu somnul tot prost, cel putin 2 treziri pe noapte, cu papa bine si nu prea. bine in sensul ca a inceput sa manance bucatzele mai mari, neblenduit..stiti voi povestea...si rau ca nu prea mananca din cauza caldurii, maselelor ce stau sa iasa si pt ca nu vor mushchii lui....mare golan s-a facut baiatul meu. revin sa va incant cu niste poze.. dbunny dragutza ca de obicei...[il] va pup pe toate[bis] aaa..si sa nu uit, multumesc mult pt mesajele de ziua mea, stiti voi dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor, Noi suntem pe antibiotic si cu nopti nedormite,febra si multi "bazdici" [pup] [grup]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DBUNNY, '...... am auzit caz de bebe renuntat la scutec la 20 de luni si la 36 a inceput gradinita...a reinceput sa faca pipi pe ea zilnic...timp de 3 luni...schimbarea cica a stresat-o, si supararea ca mami o lasa la gradi zilnic...' da, este unul din motivele pentru care un copil se poate razbuna pe parinti in felul asta (eu cu siguranta nu-l voi lasa la gradi daca asta inseamna o trauma cat de mica pt el, vedem noi atunci cum rezolvam problema)...si mai sunt multe alte motive pt care un copil incearca sa transmita astfel un mesaj...la octavian a fost mai mult ca o distractie, a uitat de oala atata vreme cat avea curtea plina cu pamant, la caca (nu stiu de ce) cerea oala categoric...cred ca si de la multiplele baitze in piscina, chiar cu apa calda, i-o fi fost niscaiva racoare la fund, io stiu? problema s-a rezolvat, face in continuare la oala,aici la bunica a facut pipi doar in primele nopti, in pat, dimineata i-am aratat cearsaful ud si i-am zis ca miroase urat si nu a mai facut...acum imi arata dimineata cearsaful si incepe sa-l miroase..si eu ii spun ca e curat ca lacrima ca am baiat mare care nu face pe el! desteptu lu mama, destept! koko, sa-ti traiasca cei doi pacali! da..urmareste instinctele, ele nu te pot insela!
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dodo, de la ce-i febra? si atio intrat direct pe antibiotic? antitermice nu? Dolores...pfiuuuu si tu ca Dayanara? si la munte si la mare si la bunici? adoptati-ma si pe mine careva...ca eu vara asta poate ajung la un Aqua Park o zi-doua[V]..si-atat...dar Faptul ca stau la 20 minute de litoral si mergem cand vrea muschiul meu conteaza?[zz] Si Dani e tare marait si se scarpina de mama focului la maselute...i se vede una atat de mare.... Desire...vorba vine...scolarizarea de la ce varsta e obligatorie? Dbunny cu [copil] Daniel(23.11.2006) [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] [url="http://www.dropshots.com/dbunny_28"]Filmulete cu Prichindelu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...